Arhīva kalendārs

« July 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

25. jūlijā plkst. 13.00 pie Kārļa Skalbes memoriāla muzeja “Saulrieti” atklās audiovizuālu teritorijas ekspozīciju “Ienāc pasakā!” Pasākumā eksponētās Latvijas Mākslas skolu audzēkņu zīmētās lielformāta pasaku ilustrācijas atdzīvinās Vecpiebalgas amatierteātris “Sumaisītis” un piedalīsies ilustrāciju autori.

Jaunā ekspozīcija kalpos kā laipa uz Kārļa Skalbes pasaku pasauli. „Saulrietu” muzeja apmeklētājiem (un arī tiem, kuri muzeja teritoriju izmanto kā pastaigu vietu, muzejā neiegriežoties), īpaši ģimenēm ar bērniem. Incēnu kalna mežā ir  radīta vieta, kur ieraudzīt un sadzirdēt pasaku. 12 lielformāta ilustrācijas atgādina par zināmām un mazāk pazīstamām Kārļa Skalbes pasakām. Nācijas mīļākā pasaka “Kaķīša dzirnavas”, smeldzīgā “Bendes meitiņa”, sirsnīgā “Lācis un pelīte”, daudziem nezināmais “Vilkacis” un citas pasakas uzrunās apmeklētājus Kārļa Skalbes iemīļotajā iedvesmas vietā. Līdz šim apmeklētājiem slēgtā pirtiņa vērs durvisPasaku pirtiņa, kurā apmeklētāji aicināti pakavēties, pārlasot pasakas un dzejas, bet bērniem tā kalpos kā pasaku spēļu telpa, kas palīdzēs iepazīt latviešu literārās pasakas meistara darbus un sadraudzēties ar pasakām un to varoņiem.

Pasaule piedzīvo situāciju, kāda pārskatāmā laika periodā nav bijusi, vajadzība pēc pozitīviem dzīves apliecinājumiem un vērtību orientieriem ir īpaši aktualizējusies, Kārļa Skalbes pasakas tos sniedz. Kārlis Skalbe (1897.-1945.) - dzejnieks, rakstnieks, politiķis un žurnālists, latviešu literatūras vēsturē īpaši nozīmīgs kā spožu literāro pasaku autors. Kārlis Skalbe savās pasakās cildina garīgo spēku, aicina pamanīt katras mazās lietas un būtnes īpašo vietu pasaulē, noliedz vardarbību un naidu. Pasaku krājums “Ziemas pasakas” iekļauts Latvijas kultūras kanonā. 

Projekts saņēmis Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020 finansējumu, realizēts  sadarbojoties Piebalgas muzeju apvienības “Orisāre” speciālistiem ar Vecpiebalgas vidusskolas Vizuāli plastiskās mākslas programmas speciālistiem un Vecpiebalgas novada pašvaldības Saimniecisko dienestu.

Informāciju sagatavoja: Līva Grudule,
Piebalgas muzeju apvienības „Orisāre” vadītāja
T. 26573868, liva.grudule PIE vecpiebalga PUNKTS lv
http://www.piebalgasmuzeji.lv/lv/open-news:489845

Sestdien, 25. jūlijā, Ērmaņu muižā tiks izdejota ikgadējā Danču Etnonakts. Danču vadošie mūziķi – folkloras draugu kopa „Brička“ no Ķekavas. Sākums plkst. 19.00. Deju pauzēs darbosies Brīvā skatuve. Ikviens ir aicināts nospēlēt vienu, divas dziesmas vai dejas no savas ģimenes etniskā mantojuma. Dziesmas var būt jebkurā valodā, bez prasmju un spēju ierobežojuma.

Šogad Etnonaktī būs iespēja apskatīt Malienas novada tautastērpus, gan jaunas meitas, gan precētas sievas, gan vīra tērpus. Aicinām uzvilkt savu tautastērpu un izbaudīt Etnonakti! Šogad deju pāri drīkstēs meklēt tikai savas ģimenes vai mājsaimniecības lokā, ieturot distanci no blakus pāra. Priecāsimies, baudīsim vasaru un būsim atbildīgi viens pret otru!

Folkloras draugu kopa “Brička” apvieno četrus mūziķus. Tie ir Līga (akordeons, ermoņikas, dūdas, kokle, balss), Dzintra (kokle, bubyns, vargans, balss), Līva (vijole, balss) un Laura (vijole, balss). Nosaukums „Brička“ izvēlēts par godu lustīgam dancim ar šādu pašu nosaukumu. 

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts meži, Vidzemes plānošanas reģions.

Informāciju sagatavojusi: Inga Prauliņa
Projektu vadītāja
Biedrība “Ērmaņu muiža”
tālr.: 26495024