Arhīva kalendārs

« November 2023 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Koncertprogramma “Ziemassvētku rapsodija” 1. decembrī plkst. 19.00 izskanēs Valkas pilsētas kultūras namā. Uzstāsies Orķestris “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā un pianists Rihards Plešanovs.

Koncertprogrammu “Ziemassvētku rapsodija” caurstrāvos prieks un gaišums, ar spožajām pūšaminstrumentu skaņām gaidot svētku laiku. Rapsodija – tas ir tematiski attīstīts skaņdarbs fantāzijas formā – un koncertā klausītāji varēs ļaut vaļu savai fantāzijai, klausoties divas rapsodijas – ikonisko Džordža Gēršvina “Rapsodiju blūza stilā” un retāk izskanējušo Raimonda Paula “Rapsodiju”. Uz skatuves orķestrim līdzās būs solists – pianists Rihards Plešanovs.

Programmas centrālais skaņdarbs ir latviešu mūzikas pērle – Raimonda Paula “Rapsodija”, kas redakcijā solo klavierēm un pūšaminstrumentu orķestrim izskanēs otro reizi. Komponists, sadarbībā ar aranžētāju Jāni Miltiņu, tikai 2023. gada sākumā deva iespēju un savu svētību “Rapsodijai” skanēt arī citu pianistu solistu izpildījumā, tādejādi, sniedzot iespēju šo skaņdarbu baudīt plašākam klausītāju lokam. Koncertā skanēs arī populārākās melodijas no Džordža Gēršvina operas “Porgija un Bess” un Ziemassvētku laikam atbilstoša mūzika īpašos aranžējumos pūtēju koncertorķestrim. 

Šajā koncertā Orķestris “Rīga” uz sadarbību aicinājis pianistu Rihardu Plešanovu, kurš dzimis un sākotnēji skolojies turpat, Ziemeļvidzemē. 2022. gadā Riharda sniegums izcelts ar nomināciju Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”. Šajā koncertā būs iespēja klausīties, kā ansamblī Plešanovs saspēlējas ar Orķestra “Rīga” mūziķiem.

Ar stāstiem diriģenta izvēlēto mūziku rotās vakara vadītājs, muzikologs Raitis Zapackis.

Koncerta norisi atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions. Koncerts top sadarbībā ar Valkas pilsētas kultūras namu.

Informāciju sagatavoja: 
Baiba Tilhena, Orķestra “Rīga” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja

.