Arhīva kalendārs

« September 2023 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

2023. gada augusta sākumā, uzaicinot mazākas pilsētas, pašvaldības un reģionus pieteikties "BSR Cultural Pearls 2024" titulam, sākās šī konkursa pirmā kārta. Visas tās divpadsmit pašvaldības, kuras iesniedza pieteikumus, kvalificējās nākamajam solim, lai mērotos spēkiem un kļūtu par vienu no četrām titula "BSR Cultural Pearls 2024" saņēmējām. Jau iepriekš tika ziņots, ka "BSR Cultural Pearls" titulu piešķirs četrām pašvaldībām, pilsētām vai reģioniem, lai atzīmētu izcilu pašvaldību ieguldījumu sociālās noturības sekmēšanai savās kopienās ar kultūras instrumentu un aktivitāšu palīdzību.

Konkursa "BSR Cultural Pearls 2024" pirmajai kārtai tika saņemti pieteikumi no 12 Baltijas jūras reģiona pašvaldībām 7 valstīs, to skaitā 2 Vidzemes reģiona novadu pašvaldībām – Cēsīm un Valmieras, kas dalībai pieteica Rūjienas pilsētu. Lielais pieteikumu skaits apliecina vietējo pašvaldību lielo interesi par kopienu sociālās noturības uzlabošanu ar kultūras palīdzību. Divpadsmit kandidējošās pilsētas ir Cēsis (Latvija), Druskininki (Lietuva), Härnösand (Zviedrija), Helsingborga (Zviedrija), Hījumā (Igaunija), Jakobštate (Somija), Ķīle (Vācija), Kristīnestāde (Somija), Nērpe (Somija), Nykarleby (Somija), Rūjiena (Latvija), Svendborga (Dānija).

Nākamajai kārtai izvēlētie kandidāti veidos detalizētus kultūras un sabiedrības noturības rīcības plānus (angļu - CuReAP), par pamatu ņemot veidni, kuru nodrošina projekts "BSR Cultural Pearls". Plānus jāizstrādā no 2023. gada 25. oktobra līdz 2023. gada 16. novembrim. Kandidāti to izveides gaitā saņems atbalstu no savas valsts mentoriem. Viņiem arī būs iespēja piedalīties tiešsaistes semināros, kuros iesaistīsies pieredzējuši eksperti. Kandidātiem būs pieejams arī labās prakses katalogs. Šis katalogs piedāvā ieskatu un zināšanas par sabiedrības noturības stiprināšanu, kopības un piederības sajūtas veicināšanu un noturības palielināšanu nākotnes satricinājumu priekšā, izmantojot kultūras instrumentus.

Konkursa gala rezultāti tiks paziņoti 2023. gada 5. decembrī pēc tam, kad starptautiska žūrija būs izvērtējusi katra kandidāta rīcības plānu, un četri kandidāti ar pārliecinošākajiem rīcības plāniem saņems "BSR Cultural Pearls 2024" titulu. Nākamajā gadā tiks organizēts atklāts konkurss, kurā varēs piedalīties ieinteresētās pašvaldības, pilsētas vai reģioni, pretendējot uz "BSR Cultural Pearls 2025" titulu.

Balvas veidotāju mērķis ir veicināt sociālo iekļaušanos. Katrs kandidāts – reģions, pilsēta vai pašvaldība – tiks vērtēts individuāli, neatkarīgi no lieluma. Galveno uzmanību pievērsīs tam, cik lielā mērā pilsētas un reģioni uztver kultūru kā galveno spēku pārmaiņu panākšanai. Pamatojoties uz plāniem, tiks novērtētas arī ieceres izmantot kultūras vērtības, lai veicinātu kopienas līdzdalību, iekļaušanu un stiprinātu sabiedrības noturību.

“BSR Cultural Pearls” projekta vadītāja VPR Lelde Ābele uzsver: "Cēsīm un Rūjienai dalība konkursā par "BSR Cultural Pearls 2024" titulu ir lieliska iespēja sevi pierādīt plašākai auditorijai Baltijas jūras reģiona mērogā, bet vienlaikus tā ir izcila izdevība ar kultūras starpniecību stiprināt arī vietējās kopienas, attīstīt to piederību lokālā mērogā." 

Apmācību programma kandidātiem un konkurss par titulu ir daļa no "BSR Cultural Pearls" projekta, kura mērķis ir stiprināt kultūras virzītu sabiedrības noturību Baltijas jūras reģionā. Projektā apvienoti 12 partneri, tostarp Vidzemes plānošanas reģions, no 8 valstīm. Projekts ar 3,5 miljonu eiro kopējo finansējumu tiek īstenots trīs gadus, līdz 2025. gada decembrim. To finansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma.

Lai uzzinātu vairāk par "BSR Cultural Pearls" projektu, iesakām apmeklēt www.culturalpearls.eu

Foto: pexels.com/ Leah Kelley

_____

Jautājumiem par projektu "BSR Cultural Pearls": Lelde Ābele, VPR projektu vadītāja, lelde.abele PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, zane.kake PIE vidzeme PUNKTS lv

CITAS PROJEKTA BSR CULTURAL PEARLS ZIŅAS

.