Kultūras ziņas

Jau no 12. līdz 14. jūlijam notiks Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “LABA DABA“,  kurā šogad Skatuves un starpžanru mākslas programmā dzeja, poētisms un eksperimenti mijiedarbosies ar ierastām un mazāk ierastām skatuves mākslas formām. Šogad programma tiek realizēta sadarbojoties ar Willa Teātri, teātra studiju “Kāpnes”, laikmetīgās dejas dejotāju apvienību “LDM5” un neatkarīgiem māksliniekiem. Skatuves mākslas programma tiek veidota domājot par visa vecuma festivāla apmeklētājiem.
28.06.2024
Svētdien, 7. jūlijā, plkst. 18.00 Savvaļā notiks ukraiņu dzejnieces Ļubas Jakimčukas, mūziķes Latvītes Cirses un tulkotājas Māras Poļakovas literāri skanisks priekšnesums "Donbasa aprikozes Savvaļā", kuru papildinās mūziķa un dzejnieka Aleksandra Barona uzstāšanās.
28.06.2024
Sestdien, 2024. gada 20. jūlijā, plkst. 19.00 Ērmaņu muižā notiks gadskārtējā “Danču Etnonakts”. Dančus spēlēs un vadīs Lielvārdes folkloras kopa “Josta”, kurai šogad aprit desmitā darbības gadskārta. “Dziedam, muzicējam, apgūstam rotaļas un gadskārtu tradīcijas. Kapela spēlē dančus un tautas mūziku”, teikts folkloras kopas mājas lapā.
28.06.2024
Kultūras centrs “Siguldas Devons” sadarbībā ar Siguldas novada bibliotēku un Latvijas Rakstnieku savienību izsludina pirmo Vidzemes Prozas lasījumu konkursu, kas notiek festivāla “Prozas lasījumi 2024” ietvaros. Konkursā aicināti piedalīties visu vecumu autori, kuri raksta prozu un ir piederīgi Vidzemes vēsturiskajai zemei. Konkursa norisi finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.
26.06.2024
Pieteikumu pieņemšana "BSR Cultural Pearls" (tulkojumā - Baltijas jūras reģiona Kultūras pērles) titulam, kas tika izsludināta jau otro reizi, ir noslēgusies. Pieteikumus konkursā iesniedza 18 mazās un vidēja lieluma pašvaldības no Baltijas jūras reģiona, tai skaitā pilsētas un apdzīvotas vietas Vidzemē - Smiltene, Cesvaine un Stāmeriena. Pērn titulam tika iesniegti divpadsmit pieteikumi. Pretendentu skaita pieaugums salīdzinājumā ar pagājušo gadu liecina par aizvien lielāku interesi no galvaspilsētām attālākos reģionos par kultūras nozīmi sabiedrības noturības stiprināšanā.
17.06.2024
Visas vasaras garumā Siguldas novada jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem būs iespēja iepazīt un praktizēt dažādas, šķietami, senas un Latvijā un Vidzemē izzūdošas profesijas, iesaistoties dažādos radošajos procesos projekta “Izcel gaismā” ietvaros. Jauniešiem būs iespēja gūt pieredzi seno arodu apguvē, lai tiktu veicināta to popularizēšana un iespējama pārnese nākamajām paaudzēm. Projekta pamata ideja ir veicināt Vidzemes kultūras daudzveidības izzināšanu, saglabāšanu un attīstību, kā arī veicinātu starppaaudžu sadarbību.
12.06.2024
Aicinām pieteikties radošās rakstīšanas darbnīcai bērniem “Stāsti Anetes kioskā”* ar mākslinieci Rūtu Briedi. Darbnīcas norises laiks: piektdien, 2024. gada 28. jūnijā, plkst. 15.00 Valmieras muzejā. Mērķauditorija: sākumskolas vecuma bērni. Dalība: bez maksas.
11.06.2024
Laikā no 10. līdz 14. jūnijam Pētera Rozenberga Cēsu pilsētas Mākslas skolā norisināsies plenērs "Akvarelis 2.0", kurā interesentiem būs iespēja apgūt akvareļglezniecības tehnikas un digitālās planšetes lietojumu. Pieredzējušu akvareļglezniecības meistaru Kristīnes Rozenbergas un Ērikas Mālderes vadībā būs iespējams apgūt akvareļa tehnikas. Tāpat datorgrafiķu Auces Turkovas un Alises Miezītes vadībā tiks apgūtas prasmes attēlus radīt un uzlabot ar digitālo planšeti. Savukārt Ingas Miezītes un Ilmas Stradiņas lekcijā un ekskursijā notiks Cēsu vecpilsētas arhitektūras iepazīšana, lai gleznošanai pievienotu papildus vēsturisko kontekstu.
07.06.2024
Tradicionālo deju nometne ir četru dienu ilgs latviešu un kaimiņtautu deju, mūzikas un kultūras pasākums, kas piepildīts ar aizraujošu un izglītojošu saturu un nodrošina tradicionālās mūzikas un dejas mijiedarbības popularizēšanu 21. gadsimta kultūrvidē. Autentiskā vietā, Jaunraunas muižas klētī un tās apkārtnē norisināsies aktivitātes, kuru saturs paredz papildināt apmeklētāju iemaņas, galvenokārt,  tradicionālā dejošanā, kā arī izmēģināt dziedāšanu, dažādus amatus un sniegt ieskatu tradicionālās mūzikas pētījumos un aktualitātēs, paverot iespēju formēties jaunām idejām, diskusijām un brīvai instrumentu saspēlei.
07.06.2024
Sviesta kulšana, vilnas vērpšana, ķistu veidošana – vai maz zini, kas tie par amatiem? Vai proti spēlēt dūceni jeb ūkšķi? Un vai zināji, ka ūdens nešanai arī vajadzīgi īpaši rīki un prasmes? To visu ikviens interesents varēs izzināt un apgūt Valmiermuižas etnomūzikas festivālā 6. jūlijā, piedaloties aizraujošā programmā ģimenēm ar bērniem. To vēl jo neparastāku darīs Rīgas cirka mākslinieku performances un meistarklases, krāšņa uguns skulptūra, koncerti, izjādes un citi lieliski notikumi.
05.06.2024

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031