EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā

 

Saskaņā ar ES Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksu 2022. gadam Latvija šobrīd ierindojas 17. vietā starp 27 ES dalībvalstīm, pietuvojoties ES vidējiem rādītājiem, bet digitālo tehnoloģiju integrācijas ziņā esam 23. vietā. Tas nozīmē, ka uzņēmējiem daudz aktīvāk jāiesaistās digitalizācijas procesos, un digitālā brieduma testi būs izšķiroši svarīgi, lai uzņēmumi primāri investētu tajos pakalpojumos un procesos, kuri sniegs vislielāko atdevi.

 

Kas ir Eiropas Digitālās inovācijas centrs?
Eiropas Digitālo inovāciju centri ir daļa no Eiropas Savienības programmas “Digitālās Eiropas programma”, kas uzsāk savu darbību 2022. gadā trešajā ceturksnī. Ar to palīdzību plānots veicināt digitālu transformāciju, t.i. digitālo tehnoloģiju ieviešanu uzņēmumos, publiskās pārvaldes iestādēs, kā arī, uzlabot iedzīvotāju padziļinātas digitālās prasmes. Tā kā šādi centri darbosies visās ES dalībvalstīs, arī Latvija tiks iekļauta kopējā Eiropas digitālo tehnoloģiju ekosistēmā. Tādā veidā tiks sniegta iespēja pārņemt citu valstu pieredzi un zināšanas, kā arī dalīties ar savām kompetencēm.

lasīt vairāk...

Digitalizācija ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu jebkurai organizācijai, kas vēlas sekmīgi darboties mūsdienu dinamiski mainīgajā vidē. Taču piedāvājums digitalizācijas risinājumu jomā ir plašs un dažāds, tāpēc atrast sev piemērotāko risinājumu var nebūt viegli.

28. februārī no plkst. 15:00 līdz 16:30 Vidzemes inovāciju nedēļas konferences “Dažādībā rodas inovācija” laikā notiks paneļdiskusija “Daudzveidība digitalizācijā – kā atrast piemēroto risinājumu?” ar mērķi veicināt izpratni par digitalizācijas daudzveidību un sniegt praktiskus ieteikumus, kā atrast sev piemērotāko risinājumu.

12.02.2024


14. decembrī Eiropas Digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkts Vidzemē sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu (VPR) un Digitālo inovāciju parku organizēja semināru uzņēmējiem Alojas uzņēmējdarbības atbalsta centrā "SALA", Limbažu novada Ungurpilī. Pasākuma tēma bija "Uzņēmumu digitalizācija: Risinājumi, pieredze un pieejamais atbalsts". Seminārs pulcēja vairāk nekā 30 interesentu, sniedzot vērtīgu ieskatu Eiropas Savienības piedāvātajā finansējumā un atbalsta instrumentos uzņēmumu digitalizācijas attīstībai.

 

15.12.2023

 

Š.g. 14. decembrī Limbažu novada Ungurpilī Eiropas digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkts Vidzemē un Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Digitālo inovāciju parku organizē semināru uzņēmējiem "Uzņēmumu digitalizācija. Risinājumi, pieredze un pieejamais atbalsts".

 

05.12.2023

13. oktobrī Smiltenē pulcējās ap 50 uzņēmējiem no Vidzemes reģiona, lai iegūtu informāciju par uzņēmumu digitalizācijas iespējām un pieejamo konsultatīvo un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai. Semināru "Uzņēmumu digitalizācija. Risinājumi, pieredze un pieejamais atbalsts" rīkoja Eiropas Digitālās Inovācijas Centra (EDIC) Vidzemes kontaktpunkts sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu un Smiltenes novada pašvaldību.

 

24.10.2023

Eiropas Digitālās inovācijas centrs (EDIC) aicina uzņēmējus un uzņēmumu īpašniekus piedalīties "Kickstart" digitālajos transformācijas treniņos, kas notiks Valmierā. Šie treniņi ir paredzēti, lai piedāvātu detalizētas un radošas zināšanas par digitālās transformācijas jēdzieniem un praktiskām prasmēm, kā arī piedāvātu iespēju mācīties no vadošiem digitālās izglītības ekspertiem.

16.10.2023

Eiropas Digitālās inovācijas centrs (EDIC) aicina uzņēmējus un uzņēmumu īpašniekus piedalīties "Kickstart" digitālajos transformācijas treniņos, kas notiks Madonā. Šie treniņi ir paredzēti, lai piedāvātu detalizētas un radošas zināšanas par digitālās transformācijas jēdzieniem un praktiskām prasmēm, kā arī piedāvātu iespēju mācīties no vadošiem digitālās izglītības ekspertiem.

05.10.2023

Š.g. 13. oktobrī Smiltenē Eiropas digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkts Vidzemē, Vidzemes plānošanas reģions un Smiltenes novada pašvaldība organizē semināru uzņēmējiem "Uzņēmumu digitalizācija. Risinājumi, pieredze un pieejamais atbalsts". Seminārā varēs uzzināt par Eiropas Savienības piedāvāto finansējumu un atbalsta rīkiem digitalizācijas attīstībai uzņēmumos, Altum atbalsta programmu uzņēmumu digitalizācijas veicināšanai un Latvijas investīciju attīstības aģentūras atbalsta programmu procesu digitalizācijai. Semināra programma pieejama ŠEIT.

27.09.2023

Š.g. 23. augustā Madonā Eiropas digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkts Vidzemē, Vidzemes plānošanas reģions un Madonas LIAA biznesa inkubators pulcēja teju 30 vietējos uzņēmējus, kuri vēlējās uzzināt plašāku informāciju par uzņēmumu digitalizācijas iespējām un pieejamo konsultatīvo un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai. Seminārā tika izklāstīta gan kārtība, kādā uzņēmumi var pieteikties atbalstam, gan arī viņu uzmanība tika pievērsta lietām, ar kurām jārēķinās, digitalizācijas procesu uzsākot.

28.08.2023

Trešdien, 23. augustā plkst. 11.00 uzņēmēji un uzņēmumu darbinieki aicināti uz bezmaksas semināru Madonā, lai uzzinātu par uzņēmumu digitalizācijas iespējām un pieejamo konsultatīvo  un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai. Dalību seminārā iespējams pieteikt līdz š.g. 21. augustam.

 Seminārā savu pieredzi atklās vietējie Madonas un Gulbenes novadu uzņēmēji, no kuriem kāds ir digitalizācijas ieviešanas procesā, bet kāds jau realizējis iecerēto un var sniegt vērtīgus padomus tiem, kas šādas aktivitātes plāno uzsākt. 03.08.2023


2023. gada aprīlī Vidzemes mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvji aicināti pieteikties “Kickstart” digitalizācijas treniņam. Treniņa laikā ekspertu vadībā uzņēmēji analizēs savu uzņēmumu digitalizācijas iespējas un gatavos nepieciešamo informāciju, lai pieteiktos valsts finansējuma atbalsta saņemšanai šo digitalizācijas ideju realizēšanai gan grantu, gan līdzfinansējuma programmās.

29.03.2023

Ceturtdien,  23. februārī Valmierā (Tērbatas ielā 10, Vidzemes Augstskolas telpās) notiks seminārs par uzņēmumu digitalizācijas iespējām, pieejamo konsultatīvo un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai, t.sk. par atbalsta iespējām uzņēmējdarbības attīstībai kopumā. 

Seminārā tiks sniegts ieskats par digitalizācijas nozīmību biznesa attīstībā. Ar savu pieredzi par uzņēmuma digitalizēšanos stāstīs divi Vidzemes uzņēmēji – zaļā dzīvesveida vēstniecības un veikaliņa ieber.lv īpašniece Agnese Gaidelone  un SIA SunGIS pārstāvis Ernests Gabrāns. Uzņēmēji pastāstīs, ko tas nozīmē – digitalizēt procesus vai produktus savā uzņēmumā, cik viegli vai sarežģīti tas ir, kas jāņem vērā un vai ieguldītās pūles ir atmaksājušās. 

10.02.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930