No pazemes ūdeņiem atkarīgu ekosistēmu vienota apsaimniekošana pārrobežu Gaujas - Koivas upju baseina apgabalā (GroundEco)

Gaujas - Koivas upju baseinu administratīvi sadala robeža starp Latviju un Igauniju, tomēr tam raksturīgs vienots ūdeņu, tai skaitā pazemes ūdeņu, aprites cikls. Kopīga pārrobežu Gaujas - Koivas upju baseina apsaimniekošana ir nepieciešama gan ģeogrāfisko un hidroloģisko apstākļu, gan arī abām valstīm saistoša Eiropas Savienības ūdens politikas ietvara (Ūdens struktūrdirektīva 2000/60/EK) dēļ. GroundEco mērķis ir veicināt ilgtspējīgu kopīgo pazemes ūdeņu resursu un saistīto ekosistēmu apsaimniekošanu pārrobežu Gaujas−Koivas upju baseinā. Tas tiks sasniegts, izstrādājot vienotu metodiku no pazemes ūdeņiem atkarīgu virszemes ekosistēmu identificēšanai un novērtēšanai, to ieviešot un pārbaudot izmēģinājuma teritorijās Igaunijā un Latvijā ciešā sadarbībā ar projekta partneriem, kā arī paaugstinot sabiedrības informētību par pazemes ūdeņu un saistīto ekosistēmu aizsardzības nozīmi.

lasīt vairāk...

Sagatavots noslēdzošais projekta “No pazemes ūdeņiem atkarīgu ekosistēmu vienota apsaimniekošana pārrobežu Gaujas - Koivas upju baseina apgabalā (GroundEco)” izdevums. Tas iekļauj informāciju par būtiskākajām aktivitātēm aptuveni divu gadu periodā, kad vienoti komandā darbojās latviešu un igauņu profesionāļi, lai izstrādātu vienotu metodiku no pazemes ūdeņiem atkarīgu sauszemes ekosistēmu identificēšanai un novērtēšanai. 

09.07.2020

Sagatavots jau trešais projekta “GroundEco” informatīvais izdevums. Tajā lasiet par pētījumiem Priekuļu novada Kazu lejā, kas atklāj iespējamu lauksaimniecības piesārņojumu. Tāpat var iepazīties ar Eiropas Komisijas ekspertu vērtējumu par padarīto “GroundEco” projektā. 

25.10.2019

Sadarbībā ar projekta “GroundEco” komandu Latvijā un Igaunijā, esam sagatavojuši jau otro informatīvo izdevumu visiem tiem, kuriem rūp vide un kopīgo pazemes ūdeņu un no tiem atkarīgo ekosistēmu aizsargāšana.

24.05.2019

Iepazīstinot ar projekta "GroundEco" partnerību, plānotajām aktivitātēm, kā arī jau paveikto, esam sagatavojuši informatīvu materiālu, lai paskaidrotu, kāpēc valsts, pašvaldību iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, izglītības un pētniecības iestādēm un citām institūcijām, kas atrodas Gaujas-Koivas upju baseina teritorijā un ne tikai, ir vērts iedziļināties projekta aktivitātēs.

20.02.2019

No 8. – 9. novembrim projekta “No pazemes ūdeņiem atkarīgu ekosistēmu vienota apsaimniekošana pārrobežu Gaujas - Koivas upju baseina apgabalā (GroundEco)” ietvaros norisinājās  pirmā kopīgā vizīte Latvijas un Igaunijas pilotteritorijās, kurās turpmāk notiks padziļināti pētījumi.

24.11.2018

Jūlija sākumā Salacgrīvā, tiekoties iesaistītajiem partneriem, dots starts kopīgam darbam pie Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “GroundEco”, kā mērķis ir veicināt ilgtspējīgu kopīgo pazemes ūdeņu resursu un ar tiem saistīto ekosistēmu apsaimniekošanu pārrobežu Gaujas - Koivas upju baseinā. Viens no Vidzemes plānošanas reģiona nozīmīgākajiem uzdevumiem būs sadarbībā ar vides ekspertiem un nozares profesionāļiem veicināt sabiedrības izpratni un informētību par pazemes ūdeņu un saistīto ekosistēmu aizsardzības nozīmi.

19.07.2018

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031