Ūdensceļi attīstībai (WF)

 

Vidzemes plānošanas reģions ir bagāts ar ūdensceļiem – upēm un ezeriem. Svarīgi ir pareizi un pārdomāti kopt, kā arī meklēt veidus kā ūdensceļu efektīvi izmantot. Ja upes un to piekrastes nav pareizi apsaimniekotas vai ir neapsaimniekotas, tās zaudē gan savu bioloģisko vērtību, gan saimniecisko potenciālu. Par ūdensceļu kopšanu jārūpējas ikvienam, tāpēc Vidzemes plānošanas reģions projekta “Ūdensceļi attīstībai” ietvaros organizē bezmaksas apmācības pašvaldību plānošanas speciālistiem un praktiskos seminārus upju īpašniekiem un dabas draugiem. Mācībās kopā ar ūdeņu un plānošanas speciālistiem dalībnieki izprot, kā pareizi kopt upes un kā tās palīdzētu pašvaldības izaugsmei. Par sakoptiem, skaistiem un veseliem ezeriem un upēm – projekts „Ūdensceļi attīstībai”!

lasīt vairāk...

Ikdienas darbā vai nejauši saskaroties ar jautājumiem, kas saistīti ar upju, ezeru vai to krastu plānošanu, izmantošanu un apbūvēšanu, rodas neskaidrības, kas ceļo no kabineta uz kabinetu atbilžu vietā radot vienīgi jautājumu: „Kurš ir atbildīgs par ūdeņiem un ko ar tiem iesākt?”

 

06.01.2013

Šī gada decembra beigās  noslēgsies projekts “Ūdensceļi attīstībai”. Noslēguma posmā izstrādāts dokuments „Kopējās politikas rekomendācijas un pārvaldības modelis ūdensceļu attīstībai”, reģionālais rīcības plāns ūdensceļu attīstībai, „Vadlīnijas ūdenstilpju un ūdensteču izmantošanas un apsaimniekošanas plānošanai”, kā arī organizēts projekta noslēguma pasākums Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem un citiem interesentiem.

31.10.2012

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir bagāts ar ūdens tūristu un makšķernieku iecienītiem ūdensceļiem – upēm un ezeriem. Tos svarīgi pareizi un pārdomāti kopt, kā arī meklēt veidus ūdensceļu efektīvai izmantošanai. Projekta “Ūdensceļi attīstībai” ietvaros ūdeņu eksperti Loreta Urtāne un Andris Urtāns kopā ar VPR darbiniekiem un ārzemju kolēģiem no citām projekta partnervalstīm izstrādā ūdensceļu attīstības reģionālo rīcības plānu un vadlīnijas. Lai pārrunātu vadlīniju struktūru, reģionālo rīcības plānu izstrādes gaitu, kā arī piedalītos konferencē par ūdensceļu attīstību un izmantošanu, jūnija sākumā projekta dalībnieki no VPR devās uz Nīderlandes pilsētu Hāgu.

01.08.2012

Pirmdien un otrdien, 11., 12. Jūnijā, Gulbenes novada Rankā, viesu namā „Lācītes” projekta “Ūdensceļi attīstībai” ietvaros notika apmācību seminārs Vidzemes plānošanas reģionā ietilpstošo novadu teritorijas plānotājiem. Semināra laikā bija iespēja iepazīt plānošanu citā dimensijā, saskatīt plānošanas pieejas un iespējas ārpus ikdienas pienākumiem. Ar savām zināšanām un pieredzi dalījās starptautiski atzīti speciālisti.

21.06.2012


Pirmdien, 11. jūnijā, Rankā, viesu namā “Lācītes”, Vidzemes novadu pašvaldību telpiskās attīstības plānotāji projekta “Ūdensceļi attīstībai” ietvaros uzsākuši bezmaksas apmācības par aktualitātēm un interesantiem risinājumiem plānošanas jautājumos. Apmācībās, kuras pasniegs Eiropas atzīti plānošanas speciālisti, dalību apstiprinājuši 24 pašvaldību darbinieki.

11.06.2012


Uzsākot vasaras sezonu, liela daļa atpūtnieku pievēršas ūdens priekiem. Vidzemes reģions ir bagāts ar garāko upi Gauju, kā arī tās pietekām un blakus atrodamajām upēm. Atpūšoties pie upes, retais aizdomājas par to, cik nozīmīga ir upju kopšana un saudzēšana, lai arī nākamgad laivinieki bez izkāpšanas krastā varētu nobraukt izplānoto maršrutu, vai atpūtnieki, bez bailēm par svešķermeņiem upes krastos un dzīlēs, varētu nodoties atpūtai ūdenī. Tāpat ne tikai atpūtniekiem būtu jāsaprot pareizas upes apsaimniekošanas nozīme - liela daļa upju posmi atrodas pašvaldību īpašumā, tāpēc valsts iestādēm jo vairāk būtu jāmeklē veidi, kā nenodarīt pāri dabai un palīdzēt upēm turpināt savu tecējumu. Tāpēc Vidzemes plānošanas reģions projekta “Ūdensceļi attīstībai” ietvaros organizē bezmaksas apmācības pašvaldību plānošanas speciālistiem, kā arī organizē praktiskos seminārus upju īpašniekiem un dabas draugiem. 

31.05.2012

Š.g. 13.aprīlī Priekuļu novada viesu namā “Lejsabites” Vidzemes plānošanas reģions (VPR) organizēs upju sakopšanas praktiskās apmācības, kurās aicināti piedalīties visi interesenti, kam rūp upes un kuri vēlas uzzināt, kā pareizi tās sakopt. Arī šogad tīrīsim Vaives upi, lai kopīgi uzzinātu kā pareizi kopt ūdensceļus sev apkārt un kā tos padarīt vēl pievilcīgākus.

02.04.2012

Projekta „Ūdensceļi attīstībai” ("Waterways forward") galvenais mērķis ir uzlabot reģionālo iekšzemes ūdensceļu apsaimniekošanu un attīstīt ar tiem saistītos reģionus, veicinot  integrētu, ilgtspējīgu un kopīgu pieeju, ievērojot ūdensceļu daudzfunkcionālo nozīmi.

30.11.2011

Projekts  „Ūdensceļi attīstībai" (Waterways forward) turpina aktīvu darbību. No 20. līdz 22.janvārim Spānijas pilsētā Burgosā notika kārtējā projekta partneru tikšanās. Sanāksmē piedalījās visi projekta partneri, kuri pārstāvēja 17 institūcijas un organizācijas no 14 valstīm. Tās mērķis bija iepazīties ar projekta dalībvalstu pieredzi ūdensceļu apsaimniekošanā, dalīties iegūtajā pieredzē un izvērtēt labākos ūdensceļu administrēšanas modeļus, kā arī apkopot labas ūdensceļu apsaimniekošanas prakses piemērus. Tikšanās laikā atzinību par labas ūdensceļu apsaimniekošanas praksi saņēma arī Vidzemes plānošanas reģions.

 

04.02.2011

 „Ūdensceļi attīstībai" (Waterways forward) projekts uzsācis aktīvu darbību.

 Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) uzdevumā SIA „NK Konsultāciju birojs" izstrādājis pētījumu „Iekšējo ūdeņu ietekme uz Vidzemes reģiona ekonomisko attīstību".

03.01.2011

Projekta „Ūdensceļi attīstībai" (Waterways forward) ietvaros izstrādātais pētījums „Iekšējo ūdeņu ietekme uz Vidzemes reģiona ekonomisko attīstību".

03.01.2011

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930