Vidzemes kultūras programma

Visas vasaras garumā Siguldas novada jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem būs iespēja iepazīt un praktizēt dažādas, šķietami, senas un Latvijā un Vidzemē izzūdošas profesijas, iesaistoties dažādos radošajos procesos projekta “Izcel gaismā” ietvaros. Jauniešiem būs iespēja gūt pieredzi seno arodu apguvē, lai tiktu veicināta to popularizēšana un iespējama pārnese nākamajām paaudzēm. Projekta pamata ideja ir veicināt Vidzemes kultūras daudzveidības izzināšanu, saglabāšanu un attīstību, kā arī veicinātu starppaaudžu sadarbību.
12.06.2024
Aicinām pieteikties radošās rakstīšanas darbnīcai bērniem “Stāsti Anetes kioskā”* ar mākslinieci Rūtu Briedi. Darbnīcas norises laiks: piektdien, 2024. gada 28. jūnijā, plkst. 15.00 Valmieras muzejā. Mērķauditorija: sākumskolas vecuma bērni. Dalība: bez maksas.
11.06.2024
Laikā no 10. līdz 14. jūnijam Pētera Rozenberga Cēsu pilsētas Mākslas skolā norisināsies plenērs "Akvarelis 2.0", kurā interesentiem būs iespēja apgūt akvareļglezniecības tehnikas un digitālās planšetes lietojumu. Pieredzējušu akvareļglezniecības meistaru Kristīnes Rozenbergas un Ērikas Mālderes vadībā būs iespējams apgūt akvareļa tehnikas. Tāpat datorgrafiķu Auces Turkovas un Alises Miezītes vadībā tiks apgūtas prasmes attēlus radīt un uzlabot ar digitālo planšeti. Savukārt Ingas Miezītes un Ilmas Stradiņas lekcijā un ekskursijā notiks Cēsu vecpilsētas arhitektūras iepazīšana, lai gleznošanai pievienotu papildus vēsturisko kontekstu.
07.06.2024
Tradicionālo deju nometne ir četru dienu ilgs latviešu un kaimiņtautu deju, mūzikas un kultūras pasākums, kas piepildīts ar aizraujošu un izglītojošu saturu un nodrošina tradicionālās mūzikas un dejas mijiedarbības popularizēšanu 21. gadsimta kultūrvidē. Autentiskā vietā, Jaunraunas muižas klētī un tās apkārtnē norisināsies aktivitātes, kuru saturs paredz papildināt apmeklētāju iemaņas, galvenokārt,  tradicionālā dejošanā, kā arī izmēģināt dziedāšanu, dažādus amatus un sniegt ieskatu tradicionālās mūzikas pētījumos un aktualitātēs, paverot iespēju formēties jaunām idejām, diskusijām un brīvai instrumentu saspēlei.
07.06.2024
Sviesta kulšana, vilnas vērpšana, ķistu veidošana – vai maz zini, kas tie par amatiem? Vai proti spēlēt dūceni jeb ūkšķi? Un vai zināji, ka ūdens nešanai arī vajadzīgi īpaši rīki un prasmes? To visu ikviens interesents varēs izzināt un apgūt Valmiermuižas etnomūzikas festivālā 6. jūlijā, piedaloties aizraujošā programmā ģimenēm ar bērniem. To vēl jo neparastāku darīs Rīgas cirka mākslinieku performances un meistarklases, krāšņa uguns skulptūra, koncerti, izjādes un citi lieliski notikumi.
05.06.2024
Vasaras pilnbriedā, piektdien, 21. jūnijā, brīvdabas kultūras telpā “Savvaļā” notiks Vasaras Saulgriežu sagaidīšanas pasākums ar eksperimentālās etnomūzikas apvienības “Līgas pH3” koncertu un starptautiskā kolektīva “The Black Tent Company” izrādi saulrietā.
05.06.2024
Tiek uzsākta projekta "Augu un sēņu krāsas rokdarbu materiālos" realizācija. Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstībasprogramma” projektu konkursa “Vidzemes kultūras programma” finansiālu atbalstu.
05.06.2024
Jauno mākslinieku balva "Pavasaris" norisināsies jau otro gadu un pulcēs audzēkņus no MIKC NMV Jaņa Rozentāla Mākslas skolas un Cēsu pilsētas Mākslas skolas. Abu skolu audzēkņu plenērs un lekcijas notiks Zaubes pagasta Purvīša muzeja un tā apkaimes teritorijā no 3. jūnija līdz 9. jūnijam, šo dienu laikā jaunieši radīs savu interpretāciju par Purvīša ainavu, iedvesmosies un dedzīgi cīnīsies par unikālu iespēju saņemt stipendiju mākslas pieredzes iegūšanai Eiropas muzejos un kultūras vietās.
30.05.2024
Biedrības “Ķoņu kalna dzīves skola” projekta “Grāmatīgi!” pirmā norise notiek 28.maijā, kad vairāk kā 35 grāmatu mīļi dodas pētīt grāmatas un papīra tapšanas vēsturi un mūsdienas Līgatnes papīrfabrikā un Valmieras tipogrāfijā. Izpētes brauciens būs ievads turpmākajām aktivitātēm pusgada garumā, kad grāmatīgām izglītojošām un radošām darbnīcām (Ex Libris un grāmatzīmju veidošana, dzejas rakstīšana, teksti rūveniski, Art Book jeb grāmatas mākslinieciskās formas, lasīšana kopā ar suni, ilustrācija ar dabas materiāliem u.c.) varēs pievienoties ikviens interesents, lai rastu iedvesmu un rezultātā izveidotu vai nu atsevišķus grāmatai piederīgus elementus vai, izejot cauri visiem nodarbību procesiem, lepotos ar savu personīgo, savām rokām darināto grāmatu, kopumā apzinot sev un popularizējot citiem Grāmatu kā vērtību.
27.05.2024
15. jūnijā plkst. 10.30 Mazsalacas Kultūras centrā norisināsies X Mazpilsētu un lauku koru konkurss, godinot kādreizējā Mazsalacas novada koru darba aizsācēja un profesionālās meistarības kaldinātāja, Sēļu pagastā dzimušā Cimzes skolotāju semināra absolventa Pētera Hincenberga piemiņu. Konkursa laureātus apbalvos pirmo Dziedāšanas svētku 160. gadadienas koncertā Dikļos 15. jūnija vakarā.
23.05.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930