Arhīva kalendārs

« September 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Šī gada 10. oktobrī, plkst.18.00 “Andreja Žagara kultūras attīstības fonds” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Koncertzāli “Cēsīs” rīko koncertu “Antoņenko, Kinča, Švēde un LNSO. Draugi - Andrejam Žagaram”. Koncertā piedalīsies Latvijas opermūzikas zvaigznes - soprāns Liene Kinča, tenors Aleksandrs Antoņenko, mecosoprāns Zanda Švēde un jaunais, daudzsološais baritons Rinalds Kandalincevs, kā arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris temperamentīgā itāļu maestro Sesto Kvatrīni vadībā. Koncertā skanēs Riharda Vāgnera, Džuzepes Verdi, Pētera Čaikovska, Kamila Sensānsa un citu komponistu mūzika.

Andreja Žagara fonda rīkotais koncerts jau atkal notiks Cēsīs, un mēs ceram, ka tā kļūs par skaistu tradīciju Andreja bērnības un jaunības pilsētā. Andreja Žagara dzīves saturs bija augstvērtīga, iedvesmojoša māksla un izglītoti, apgaroti cilvēki, tādēļ mēs uzskatām par savu pienākumu šīs vērtības vairot un daudzināt,” norāda Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonda pārstāvis Artūrs Maskats.

Koncertā piedalīsies starptautisku atzinību guvušie solisti – tenors Aleksandrs Antoņenko un soprāns Liene Kinča, kuru karjeras sākās un strauji attīstījās Latvijas Nacionālajā operā laikā, kad to vadīja Andrejs Žagars. Šobrīd dziedātāju sniegumu ir iespēja baudīt pasaules vadošajos opernamos. Būs iespēja dzirdēt arī divu jaunu opemākslinieku sniegumu. Mecosoprāns Zanda Švēde kopš 2018. gada ir Frankfurtes operas soliste, kas Latvijas Nacionālajā operā debitēja 2017. gadā ar titullomu Žorža Bizē operā “Karmena”, savukārt Rinalds Kandalincevs 2019. gadā tika nominēts “Lielajai Mūzikas balvai” par izcilu sniegumu gada garumā. Līdzās debijai uz Baltā nama skatuves operā "Bohēma", dziedātājs piedalījies arī Italo Montemeci operā "Burvestības" un Rudžero Leonkavallo operā "Pajaci", kā arī Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" iestudējumā. Dziedātājs pats īpaši atzīmē piedalīšanos Riharda Dubras operā "Suitu sāga".

Par savas darbības moto Andrejs Žagars (1958 – 2019) vienmēr ir izvirzījis tiekšanos uz augstāko mērķu sasniegšanu un atbalstu izcilībām – tas raksturo gan viņa ilggadīgo darbu operas direktora amatā, kura laikā Latvijas Nacionālā opera nokļuva Eiropas un pasaules operteātru apritē, gan arī strādājot paša dibinātajā fondā, kam pateicoties, Latvijas publika varēja iepazīt tādu pasaules slavu ieguvušu mākslinieku kā Roberta Vilsona un Mihaila Barišņikova izrādes, un Andra Nelsona vadītā Leipcigas “Gewandhaus” orķestra koncertus.

Mihails Barišņikovs par Andreju Žagaru savā intervijā žurnālam “IR” saka: “Kad viņš aizgāja no operas un sāka darīt savas privātās lietas, es smējos: tu gribi no Rīgas iztaisīt Zalcburgu! Viņam bija tāds entuziasms! (...) Viņš palīdzēja veidot karjeru tik daudziem brīnišķīgiem māksliniekiem, diriģentiem, dziedātājiem.”

Biļetes uz koncertu nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā  www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 35, 45, 50, 60 eiro.

 

Egija Saļņikova

Koncertzāles “Cēsis”

Mārketinga un komunikācijas vadītāja

E-pasts: egija.salnikova PIE cesukoncertzale PUNKTS lv

Tālr.: +371 26171151

Katru gadu septembrī notiek Eiropas Kultūras mantojuma dienas, lai tuvinātu cilvēkus kultūras mantojumam, vairotu izpratni par pieminekļu aizsardzību, vērtību apzināšanu un saglabāšanu. Šogad ikvienu aicinām 26.septembrī izzināt, izgaršot un izbaudīt Druvienas muižas stāstus.

Šogad tapušie Druvienas muižas stāsti, kas ļauj ieskatīties Druvienas vēsturē, raisījuši lielu interesi gan vietējos cilvēkos, gan Druvienas ciemiņos. Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākuma dalībniekiem tiks prezentēts jaunais vēstures materiāls "Druvienas muižas stāsti", ikvienam būs ļauts arī izzināt šodienas rosību un aktivitātes Druvienas muižā.

Druvienas muižas stāsts aizsācies 1596.gadā, bet tās apbūve un gleznainās ozolu alejas sāka veidoties līdz ar muižas nonākšanu barona Volfa īpašumā 1836.gadā. Visas alejas ved uz kungu māju, kas savulaik bijusi viena no skaistākajām neoromānikas stilā būvētajām pilīm šajā apkaimē. Sarkano dakstiņu jumts un tornis, jumta izbūves, greznojumi pils fasādē un, protams, rozes un daudz citu krāšņumaugu visā apkārtnē. Pati muižas apbūve arī bijusi ļoti vērsta uz saimniecisko darbību: staļļi un lopu kūtis, divi augļu dārzi, jau tolaik apkurināmās siltumnīcas, spirta brūzis, kaļķu ceplis, ķieģeļu ceplis, smēde, ādu ģērētava.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākums, kas šogad vienlaikus būs arī Pasaules tūrisma dienai veltīts pasākums, pie Druvienas muižas norisināsies no pulksten 13:00 līdz 18:00. Pasākuma laikā būs iespēja ne vien iepazīt Druvienas muižas stāstus radošā stāstījumā, bet arī klausīties Druvienas folkloras kopas “Pērlis” un Jaungulbenes folkgrupas “Dadzes” muzikālos priekšnesumus, piedalīties saulīšu pīšanas, stikla vitrāžu darināšanas, metāla rotu kalšanas un magnētiņu-koklīšu gatavošanas darbnīcās, kā arī palutināt sevi dažādu garšu darbnīcās. Interesentiem būs iespēja apgūt arī loka šaušanas prasmes. Pasākuma noslēgumā apmeklētāji varēs baudīt skaistu koncertu. Ar akustisku programmu uzstāsies Varis Vētra.

Ieejas maksa uz pasākumu – 3,00 EUR, pasākuma dienā – 4,00 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja – brīva. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Gulbenes novada pašvaldības aģentūrā “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” (Ābeļu ielā 2, Gulbenē, 101.kabinetā), kā arī Druvienas kultūras namā.

Pasākumu organizē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldības Kultūras pārvaldi, Druvienas pagasta pārvaldi un kultūras namu, Druvienas Latviskās dzīvesziņas centru, kultūras kompleksu “Silmači” un Druvienas Veco skolu-muzeju.

Pasākums notiks, ievērojot valstī tobrīd noteiktos drošības un distancēšanās noteikumus. Tas tiks fotografēts/ filmēts, iegūtie dati tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Evita Brokāne,
sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra