Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)

Aprites bioekonomikas vērtību ķēdes pārvaldības modeļi un biomasas efektīvas izmantošanas potenciāls Eiropā ir nepilnīgs. Arvien attīstoties ilgtspējīgas enerģijas ražošanai no biomasas,  palielinās arī ar to saistītie riski un potenciāla negatīva ietekme uz ilgtspējīgu resursu izmantošanu. Vienlaikus nav pilnvērtīgi apzināts aprites bioekonomikas vērtību ķēdes potenciāls.

 

Bioenerģija ir viens no centrālajiem elementiem  atjaunojamās enerģijas  politikā Eiropā, taču ekstensīva biomasas izmantošana enerģijas ražošanai rosina vairākus ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības riskus.  Starp tiem var minēt aprites bioekonomikas principu nepiemērošanu un neefektīvu biomasas izmantošanu enerģijas ražošanai, ignorējot augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanas potenciālu un alternatīvas biomasas izmantošanas iespējas, kā arī ekstensīva  bioenerģijas ražošanas pieauguma potenciāli negatīvo ietekmi uz vidi – it sevišķi uz bioloģisko daudzveidību, dabas ekosistēmām, emisijām, augšņu auglību un ūdens resursiem.

 

Projekta mērķi ir pilnveidot Baltijas jūras reģiona publiskā un privātā sektora organizāciju un uzņēmumu kapacitāti biomasas vērtību ķēdes resursu ilgtspējīgā un ekonomiski efektīvā izmantošanā un pārvaldībā, sekmējot augstas pievienotās vērtības produktu un atjaunojamās enerģijas risinājumu attīstīšanu un resursu pārvaldības modeļu uzlabošanu. 

 

Projektā tiks kartēta biomasa no dažādiem avotiem (lauksaimniecība, pārtikas un lopbarības rūpniecība, mežsaimniecība, kokrūpniecība, sadzīves atkritumi un notekūdeņu dūņas, zvejniecība, aļģes), tās loģistika, dažādas biomasas pārveidošanas tehnoloģijas un vērtību ķēdes, lai noteiktu labākās prakses bioenerģijas ražošanai. Projektā tiks pētīta biomasas izmantošana enerģijas ražošanas vērtību ķēdēs, jo īpaši iespējas izmantot biomasas pārstrādes sānu plūsmas augstas pievienotās vērtības produktu radīšanai, piemēram, pārtikai, barībai, mēslošanas līdzekļiem, ķimikālijām, kosmētikai un citiem mērķiem.

lasīt vairāk...

Notikumi

«Jūlijs 2019»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031