Arhīva kalendārs

« June 2017 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Lai ieskandinātu Latvijas simtgadi un popularizētu tradicionālās kokles spēles tradīcijas, kā arī veicinātu Latvijas kultūrvēsturiski nozīmīgo vietu atpazīstamību, dziedāšanas svētku aizsākuma vietā Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos no 2017.gada 28.jūnija līdz 1.jūlijam norisināsies Pasaules koklētāju nometne. Nometnes noslēgumā kopīgi apgūtais tiks atskaņots XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma modelēšanas koncertā un pasākumā, kas norisināsies Kocēnu novada augstākajā un mītiskiem nostāstiem bagātākajā vietā – Zilākalnā.

Laima Jansone, talantīgā latviešu koklētāja, kā arī viena no nometnes organizatoriem uzsver, ka pēdējo gadu laikā kokles spēle ir kļuvusi aktuāla un pieprasīta ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Ar koklēm saistītas senākās, visvairāk izpētītākās spēles tradīcijas. “Pasaules koklētāju nometne sniegs iespēju kokles spēles entuziastiem, kā profesionāļiem, tā arī amatieriem, vairāku dienu garumā vienoties kopīgā tradicionālās kokles kā visvairāk apcerētākā un apbrīnotākā latviešu mūzikas instrumenta baudīšanā. Instrumenta spēlēšanas burvību vairos latviešu vēsturē tik nozīmīga vieta, kurā šis mūzikas instruments tiks spēlēts,” atzīst Laima Jansone. 

Nometnes apmeklētājiem būs iespēja apgūt jaunas un papildināt esošas kokļu spēles zināšanas pie pieredzējušiem kokļu pedagogiem, kā piemēram, Laimas Jansones, Edgara Lipora, Zanes Sniķeres un Ilzes Ozolas. Tāpat varēs apmeklēt tradicionālās dziedāšanas nodarbības pie etnomuzikaloģes Ineses Mičules, kā arī apgūt elpošanas vingrinājumus un citas aktivitātes, kas piemērotas koklētājiem pie Ilzes Seleckas.

Nometnes noslēgumā apgūto visiem interesentiem būs iespēja baudīt 2017.gada 29. jūnija vakarā Kocēnu novada augstākajā un mītiskiem nostāstiem bagātākajā vietā, Zilākalnā, kā arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma modelēšanas koncerta laikā, kas norisināsies  2017.gada 1.jūlijā turpat Neikenkalna dabas koncertzālē.

Visiem interesentiem, kas vēlas piedalīties nometnē, ir iespējams reģistrēties līdz 2017.gada 21.jūnijam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu, kas atrodama šeit http://ej.uz/RegistrejiesKokletaj. Ar papildus jautājumiem ir iespējams vērsties telefoniski, zvanot  tel.nr. 29226028 vai rakstot e-pastu vineta.vintere PIE kocenunovads PUNKTS lv (Vineta Vintere).

Nometnes dalības maksa ir 50 EUR par visām nometnes dienām (cenā iekļauts - ēdināšana, transporta izdevumi, citas ar nometni saistītās aktivitātes). Naktsmītnes ārpus nometnē piedāvātajām (Ziemeļvidzemes internātpamatskolā) jārezervē un jāapmaksā dalībniekiem pašiem, kā arī nometnes dalībniekiem ir iespējams palikt vienu nakti ilgāk – līdz 2017. gada 2.jūnijam (atsevišķi iepriekš jāpiesaka vai jānorāda elektroniskajā pieteikuma anketā). Tāpat dalībnieki ir aicināti uz nometni ņemt līdzi savus mūzikas instrumentus – tradicionālo kokli.

Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar talantīgo latviešu koklētāju Laimi Jansoni. Projektu īstenošanā ir piesaistīts “Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017” līdzfinansējums.

 

Informāciju sagatavoja:

Krista Gromova

Kocēnu novada domes

Attīstības nodaļas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob.tel.: 27470387

E-pasts: medijiem PIE kocenunovads PUNKTS lv

Piektdien, 9. jūnijā, koncertzālē “Cēsis”, atzīmējot Gidona Krēmera un orķestra Kremerata Baltica jubilejas gadu, izskanēja īpaši veidots koncertuzvedums “Veltījums Orfejam”.  Kopā ar viesiem – soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu, lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori “...Kamēr”, mūzikā un dzejā klausītājiem bija iespēja izdzīvot sengrieķu mītu par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes. Koncertuzveduma režisore un scenogrāfe - Margo Zālīte.

Piektdienas vakarā gan skatuve, gan visa koncertzāle pārtapa Ēdenes dārzā, kurā gluži kā Orfejs, mākslinieki aizrāva un iedvesmoja klausītājus, skatītājus, mūzas skartos radošos prātus.

Koncertuzveduma “Veltījums Orfejam” īpaši veidotā programma pārsteidza ar dažādību, kas harmoniski savijās, soli pa solim atklājot mītu par Orfeju. Justes Gelgotaites sniegumā dzirdējām vēl viena šī gada jubilāra - Georga Pelēča, Koncertu obojai un stīgām “ Atmiņas par Orfeju”, bet Gidons Krēmers veda Orfeju un Eiridīki pa Šūberta nemirstīgās mīlestības takām vijoles fantāzijā C dur, un viegli ieskicēja mūsu gadsimta dzejnieka dzīves stāstu Filipa Glāsa Orfeja svītā.

Koncertuzvedumā “Veltījums Orfejam” izskanēja arī pasaules pirmatskaņojums - franču pianista un komponista Likā Debarga (Lucas Debargue) īpaši šim iestudējumam rakstīts jaundarbs koncertīno Orfeo di camera paša autora interpretācijā.

Visu uzvedumu caurvija R.M. Rilkes dzeja no krājuma „Soneti Orfejam” aktrises Gunas Zariņas lasījumā un mūzas – Ingas Kalnas visaptverošais skats no mūžības ar G.F. Tēlemana operas Orpheus lappusēm. Koncerta izskaņā dabas un mūzikas spēku dziedājumos atklāja jauniešu koris “...Kamēr” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

 

Mediju kontaktiem:

Egija Saļņikova

Koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja

E-pasts: egija.salnikova PIE cesukoncertzale PUNKTS lv

Tālr.: +371 26171151