Energoefektivitātes jaunumi

No š.g. 14. līdz 17. martam Ekonomikas ministrija un informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneri izstādes „Māja I” ietvaros informēs tās apmeklētājus, jo īpaši namu pārvaldītājus un dzīvokļu īpašniekus par pieejamo ES fondu finansējumu daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes uzlabošanai, kā arī kvalitatīvu ēku renovāciju. Izstādes laikā, piektdien, 15. martā, plkst. 10:30 Konferenču zālē nr.3. notiks seminārs “Daudzdzīvokļu namu pārvaldīšanas aktualitātes 2019”, kurā namu pārvaldnieki un citi interesenti varēs uzzināt par jaunumiem normatīvajos aktos mājokļu pārvaldīšanas jomā Latvijā, par pieejamo atbalstu daudzdzīvokļu māju atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai, par namu pārvaldnieka darba organizēšanu, pieredzi un risinājumiem, kā arī par konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019” norisi. Semināra laikā par ugunsdrošības prasībās dzīvojamajām mājām informēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Semināru organizē Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija, Ekonomikas ministrija, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un Latvijas Namu pārvaldnieku ģilde. Detalizēta pasākuma dienas kārtība publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē

Savukārt izstādes stendā „Dzīvo siltāk” četras dienas varēs sastapt Ekonomikas ministrijas, Patērētāju Tiesību aizsardzības centra, Elektrum Energoefektivitātes centra, Būvniecības valsts kontroles biroja, Valsts ieņēmuma dienesta (14.marts), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī SIA “Latvijas standarts” ekspertus. Konsultācijas sniegs arī būvniecības nevalstisko organizāciju  pārstāvji no Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas, Latvijas Būvnieku asociācijas, kā arī Būvmateriālu ražotāju asociācijas.

Ekonomikas ministrijas pārstāvji izstādes apmeklētājus informēs par būvniecības regulējumu un ES fondu līdzfinansējuma saņemšanu daudzdzīvokļu māju atjaunošanai un energoefektivitātes uzlabošanai.

Patērētāju Tiesību aizsardzības centra eksperti informēs par normatīvo aktu prasībām būvizstrādājumiem. Interesenti varēs uzzināt, kā izvēlēties atbilstošākos būvizstrādājumus un saņemt konsultācijas par būvizstrādājumu atbilstību apliecinošiem dokumentiem.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji piektdien, 14. martā, informēs par PVN piemērošanu būvniecības pakalpojumiem un būvizstrādājumiem.

Būvniecības valsts kontroles biroja eksperti pastāstīs par Būvniecības informācijas sistēmas (bis.gov.lv) darbību un būvniecības procesa digitālo pārvaldību.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēs par ugunsdrošību un Ugunsdrošības noteikumu prasībām.

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas biedri, tai skaitā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pastāstīs par pieredzi daudzdzīvokļu māju renovācijas projektu īstenošanā.

Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas eksperti sniegs konsultācijas par dažādām ēkām atbilstošāko logu izvēli un kvalitatīvu montāžu.

SIA “Latvijas standarts” 14.-15. martā pastāstīs par piemērojamiem standartiem būvniecībā, standartu klasifikāciju, pieejamību, priekšrocībām un ieguvumiem.

Plašāka informācija par izstādi „Māja I” - Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 mājas lapā http://www.bt1.lv/maja1/.

 

Informāciju sagatavoja:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālrunis 67013193
E-pasts: evita.urpena PIE em.gov PUNKTS lv; prese PIE em.gov PUNKTS lv
Web: www.em.gov.lv; www.energoefektivakaeka.lv
Twitter: @EM_gov_lv; @siltinam
Youtube: http://www.youtube.com/dzivosiltak
Facebook: http://www.facebook.com/siltinam

08.03.2019

Notikumi

«Janvāris 2022»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31