Kultūras jaunumi

Zeme ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas simboliem. Tā palīdz, nodrošinot auglību, svētību un atmiņu saglabāšanu. Dodoties tālos ceļos, latvietim svarīgs talismans ir saujiņa dzimtās zemes... Kā skan Latvijas zeme Alūksnē? To šovasar nolēmusi izpētīt  biedrība “Siguldas Mākslu serpentīns” un jauno mediju māksliniece Zanda Puče, īstenojot projektu “Latvijas zemes skaņas. Alūksne”, oktobrī plānota izstāde Alūksnes Mākslas skolā. 
22.05.2017
Valmieras vasaras teātra festivālā no 4. līdz 6. augustam, kas šogad būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm, pirmizrādes piedzīvos 7 iestudējumi. Turpinot pagājušā gadā veiksmīgi iesākto tradīciju, izrādes tiek veidotas īpaši šim notikumam un norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē – pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, mēbeļu veikalā un citviet. Paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, brīvdabas kino vakari, pagalmu spēļu čempionāts, gastronomiskie piedzīvojumi un diskusijas. No šodienas pieejamas festivāla 3 dienu biļetes, savukārt no 1. jūnija varēs iegādāties arī biļetes uz katru izrādi atsevišķi. 
22.05.2017
Piektdien, 9. jūnijā, plkst. 19.30, koncertzālē “Cēsis” gaidāms episks pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera un viņa izveidotā orķestra Kremerata Baltica koncertuzvedums “Veltījums Orfejam”. Kopā ar viesiem – soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu, lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori “...Kamēr” mūzikā un dzejā izdzīvosim sengrieķu mītu par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes.
17.05.2017
Sestdien, 2017.gada 20.maijā Kocēnu novada “Caurumkrogā” (“Kocēnu pagasta “Saulītes”) tiks atklāta unikāla brīvdabas gleznu galerija, kurā pastāvīgi būs skatāma novadnieka, mākslinieka Jāņa Staņislava Rozes darbi.
17.05.2017
20. maijā, Starptautiskās muzeju nakts ietvaros, Āraiši apvienojas, lai ar aizraujošu, izzinošu un aktīvu programmu iepriecinātu vietas apmeklētājus.Vienojoties zem šī gada tēmas „Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats, Āraišu ļaudis ir radījuši interesantu programmu – „Āraišu ļaudis griež laika ratu”.  Vakara gaitā varēs klausīties kokļu skaņās Āraišu Evanģēliski luteriskajā baznīcā, iepazīt vissenāko laikmetu noskaņas Āraišu arheoloģiskajā parkā, klausīties atmiņu stāstos par Āraišos piedzīvoto, izspēlēt orientēšanās spēli „Aizej tur nezin kur” un saņemt papildus punktus spēlē “Āraišu leģendas”, tikties ar Vidzemes stāstniekiem Drabešu muižā.
16.05.2017
Svētdien, 28.maijā plkst. 15:00 pirmo reizi Cēsīs tiks svinēta starptautiskā Hanzas diena. Ikviens aicināts uz Cēsu Jauno pili izzināt pilsētas vēsturi, redzēt ko iespējams izgatavot no raga, kā arī iepazīt jauno ekspozīciju muzejā par seno virtuves pasauli. Pasākumā tiks prezentēts jauns pētījums, kur pilsētas vēsture aplūkota no Hanzas savienības perspektīvas.
15.05.2017
Sestdien, 20.maijā, Valmieras pilsētas estrādē plkst.18.00 sāksies III Latvijas skolu jaukto koru salidojuma koncerts “Kalniem pāri”. Kopā ar jauniešiem uzstāsies mūziķis un komponists Raimonds Tiguls, mūziķis Haralds Sīmanis, grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs, grupa “Carnival Youth”, starp diriģentiem būs arī Māris Sirmais un Mārtiņš Klišāns, bet vakaru vadīs mūziķis Justs Sirmais. Gaidāms arī kāds pārsteigums.Salidojumā piedalīsies 64 kori ar 2600 dziedātājiem no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām.
15.05.2017
20. maijā, plkst. 19:00 - 24:00, Muzeju nakts ietvaros Skujenē notiks eksperiments – pirmais eksperimentālās mākslas un mūzikas festivāls “Krāmi skan vērtīgi”, kā tapšanā ir aicināts iesaistīties ikviens, bet it īpaši bērni un jaunieši. Par festivāla vietu ir izvēlēts Amatas novada Skujenes pagasta Zeiļu ģimenes izveidotais “Krāmu un seno lietu muzejs”, kas šai dienā tiks oficiāli atklāts.
15.05.2017
Vēsturnieka Ilgvara Misāna tapušais pētījums par Hanzas pilsētu savienību ir būtisks ieguldījums Valmieras vēstures izpētē. Tajā Hanza apskatīta ne tikai kā politisko notikumu dalībniece, bet arī uzsvērts tās saimnieciskais un sociālais devums. Pētījums “Valmiera senās Hanzas pilsētu savienībā: mantojuma izpēte” piedāvā "ieraudzīt" citādāku Hanzu, atkāpjoties no ierastā – varena vācu pilsētu savienība, kas dominē Ziemeļjūras un Baltijas jūras reģiona tirdzniecībā. "Jaunākajā literatūrā Hanza tiek analizēta un aprakstīta ne tik daudz kā pilsētu savienība, bet gan pētīti tirgotāji un to saimnieciskās intereses. Tādējādi Hanza drīzāk vienoja nevis pilsētas, bet gan tajās dzīvojošos tirgotājus.
15.05.2017
19. maijā Rīgā un 20. maijā Cēsīs notiks labdarības koncerti “Kopā varam palīdzēt!”, ko savstarpējas sadarbības rezultātā Jums piedāvā Latvijas un Hamburgas Sarkanā Krusta biedrības! Koncerti tiek organizēti sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Cēsu novada domi.
15.05.2017

Notikumi

«Maijs 2017»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031