Arhīva kalendārs

« October 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sestdienā, 16. oktobrī, plkst. 17.00 “Andreja Žagara kultūras attīstības fonds” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Koncertzāli “Cēsīs” turpina tradīciju un jau trešo gadu rīko operas galā koncertu, veltītu ilggadējam Latvijas Nacionālās operas direktoram un spilgtai Latvijas kultūras personībai Andrejam Žagaram.  Koncertā piedalīsies operas zvaigznes no Zviedrijas, Krievijas un Latvijas, lai kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Modestu Pitrenu klausītājiem dāvātu bagātīgu un krāšņu opermūzikas programmu.

Koncertā “Draugi – Andrejam Žagaram” dzirdēsim vienu no izcilākajām Riharda Vāgnera mūzikas interpretēm, zviedru soprānu Irēni Teorinu (Iréne Theorin), kuras vokālo sniegumu apbrīnojusi gan Bairetas festivāla, gan lielāko Eiropas operteātru prasīgā publika. Līdzās arī  starptautisku slavu un atzinību guvusī dziedātāja no Krievijas, mecosoprāns Oļesja Petrova, kuras balss Koncertzālē “Cēsis” jau skanējusi 2015. gadā, Verdi Rekviēmā.  Abu dīvu skatuves partneri 16. oktobra vakarā būs klausītāju iemīļotais un pasaules opernamos pieprasītais tenors, Lielās mūzikas balvas laureāts Aleksandrs Antoņenko, kā arī Latvijas Nacionālās operas vadošais baritons Jānis Apeinis. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pults stāsies harizmātiskais maestro Modests Pitrens no Lietuvas.

Vakara gaitā skanēs Andrejam Žagaram tuvā Riharda Vāgnera, Džuzepes Verdi, un Rudžero Leonkavallo, kā arī krievu dižgaru – Pētera Čaikovska un Modesta Musorgska, opermūzika.

Andrejs Žagars (1958 – 2019) bija līderis, kura vadības laikā Latvijas Nacionālā opera nokļuva Eiropas un pasaules operteātru apritē. Vizionārs, kurš spēja ieraudzīt talantus un palīdzēja viņiem augt un attīstīties. To vidū ir tādi šobrīd pasaulē augsti novērtēti solisti kā Elīna Garanča, Kristīne Opolais, Marina Rebeka, Maija Kovaļevska, Aleksandrs Antoņenko, diriģents Andris Nelsons un daudzi citi.  Andreja kaislība bija opera, tādēļ ikgadējos koncertos Cēsīs skan spilgti opermūzikas darbi.

Koncertu atbalsta Nākotnes atbalsta fonds, Valsts kultūrkapitāla fonds un Hotel Neiburgs.

Biļetes uz koncertu nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā  www.bilesuparadize.lv.

Mediju kontaktiem: Egija Saļņikova, Koncertzāles “Cēsis” Mārketinga un komunikācijas vadītāja, E-pasts: egija.salnikova PIE cesukoncertzale PUNKTS lv, Tālr.: +371 26171151

 

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros līdz 15. oktobrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas galerijā K2 un vestibilā ir apskatāma izstāde ar izglītojamo darbiem, kuri tapuši gleznotāja Andra Eglīša un mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznošanas meistarklasēs un scenogrāfes Katrīnas Neiburgas video mākslas meistarklasē.

Meistarklasēs piedalījās profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu "Vizuāli plastiskā māksla" un profesionālās vidējās izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās vidējās izglītības programmas: “Apģērbu dizains”, “Reklāmas dizains”, “Interjera dizains” un “Multimediju dizains” un profesionālā priekšmeta pedagogi: I. Lapiņa-Strazdīte, G. Karāne, I. Cālīte, K. Vītiņa, L. Uzulēna un P. Rozītis.

Izsakām pateicību par palīdzību izstādes veidošanā VDMV pedagogiem: D. Brizauskai, G. Karānei, S. Krumholcei un P. Rozītim.

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, AS „Latvijas valsts meži”, Valsts kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Informāciju sagatavojusi:
Inga Rokpelne,
VDMV Kultūras projektu vadītāja

2021. gadā Latvijas mūzikas mācību iestāžu audzēkņi no Engures, Rojas, Liepājas, Smiltenes, Madonas, Ādažiem, Daugavpils un Rīgas iesniedza vērtējumam 17 latviešu tautas dziesmu apdares. No tām 14 jaundarbus konkursa žūrija - komponisti Selga Mence un Ēriks Ešenvalds, kordiriģente Māra Skride - izvirzīja konkursa 2. kārtai.

Konkurss ir radoša laboratorija jaunajiem dziesmu autoriem, jo pēc pirmās kārtas viņi saņēma žūrijas sagatavotu dziesmas analīzi. Starplaikā starp abām konkursa kārtām dalībnieki turpināja pilnveidot savus jaundarbus.

Diemžēl šogad izpaliks dziesmu pirmatskaņojumi mūzikas skolu koru izpildījumā, jo nelabvēlīgā epidemioloģiskā situācija valstī ierobežoja koru pilnvērtīgu mēģinājumu procesu.

Līdz ar to konkursa 2. kārta 16. oktobrī nenotiks klātienē Alojā, kā bija plānots, bet tiks pārcelta uz tiešsaistes formātu. Arī kora dziesmu kompozīcijas meistarklase, kuru vadīs komponisti Selga Mence un Ēriks Ešenvalds, konkursa dalībniekiem būs pieejama tikai pieslēdzoties translācijai internetā. Tas, protams, apbēdina visus, bet epidemioloģiskā drošība skolēnu vidē šobrīd ir īpaši svarīga.

Pēc meistarklases noslēguma žūrija paziņos šī gada konkursa rezultātus – kuru dziesmu autori, saskaņā ar Nolikumu, saņems Alojas administrācijas naudas balvas.

Kopš 2005. gada Alojas kultūras nams ik gadu organizē bērnu kora dziesmu jaunrades konkursu, godinot novadnieku, latviešu gaismas saucēju dzejnieku Ausekli un saglabājot latviešu a cappella kora dziedāšanas tradīciju.

Konkursa mērķis ir motivēt jaunos autorus radīt latviskas un mūsdienīgas dziesmas bērnu korim un dot iespēju mūzikas skolu koriem izpildīt savu vienaudžu komponētus darbus.

Projektu konkursa “Vidzemes kultūras programma 2021” ietvaros finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un AS “Latvijas valsts meži”.

Informāciju sagatavoja: 
Ineta Laizāne 
Alojas kultūras nama direktore

 

Šā gada oktobrī un novembrī Gulbenes novada Kultūras pārvalde īstenos meistarklašu ciklu "Amatiermākslas rudens akadēmija". Meistarklases paredzētas Gulbenes novada amatiermākslas kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem.

Par projektu:

Kultūra reģionos lielā mērā saistīta ar kvalitatīvām brīvā laika pavadīšanas iespējām, ko nodrošina dalība amatiermākslas kolektīvos. Lai motivētu kolektīvu vadītājus un dalībniekus, lai pilnveidotu viņu zināšanas, prasmes un paplašinātu redzesloku, Gulbenes novada Kultūras pārvalde izstrādājusi “Amatiermākslas akadēmijas” konceptu. Tas ir meistarklašu cikls, kur tiek piesaistīti Latvijā zināmi dažādu nozaru profesionāļi, lai uzlabotu amatiermākslas kolektīvu darbību, sniegumu un kompetences.

No 2021.gada oktobra vidus līdz novembra beigām Gulbenes novada amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, dalībniekiem un citiem interesentiem iespēja pieteikties uz vairākām meistarklasēm/lekcijām, kas sadalītas divos blokos.

  1. Meistarklases, kas sniedz vispārīgas un praktiskas zināšanas visu amatiermākslas nozaru pārstāvjiem:

1.1.  Tautas tērpu komplektēšana bērniem un apģērba attīstība Latvijā 19.gs. (lektore Aija Jansone)
1.2.  Scenārija iecere un tās realizācija koncertprogrammās un uzvedumos (meistarklase ar Daci Liepenieci)
1.3.  Alternatīvs noformējums un vides dizaina risinājumi pasākumos (meistarklase ar Baibu Prinduli-Renci)
1.4.  Kustības loma skatuves mākslā (meistarklase ar horeogrāfi Agnesi Bordjukovu) 
1.5.   Rituālais gads: gadskārtu svētki un tradīcijas (lektore Aīda Rancāne)
1.6.  Etiķetes un saskarsmes prasmes reālajā un virtuālajā vidē (lektore Kristīna Sprūdža) 

  1. 2.      Meistarklases, kas sniedz padziļinātas zināšanas kādā konkrētā nozarē:

2.1.  Kora iedziedāšanās metodika (meistarklase ar Oskaru Jeski)
2.2.  Akcenti vokālajā darbā ar senioriem (meistarklase ar Zaigu Lazdiņu-Radziņu)
2.3.  Jaunākajām tendences iesildīšanās vingrinājumos un stiepšanās vingrinājumu pasaulē tautisko deju kolektīviem (meistarklases ar Reini Rešetinu)
2.4.  Vakarēšana ar puzuriem (meistarklase ar Ausmu Spalviņu)
2.5.  Līnijdejas attīstība un daudzveidība (meistarklase ar Sarmīti Galansku)

Grafiks:

Nr.

Datums, laiks, vieta

Meistarklases/lekcijas nosaukums, pasniedzējs

Primārā mērķauditorija

1.

16.oktobrī 10:00 Gulbenes kultūras centrā (lielā zāle)

Tautas tērpu komplektēšana bērniem un apģērba attīstība Latvijā 19.gs. (lektore Aija Jansone)*

Visi interesenti

2.

17.oktobrī 13:00 Gulbenes kultūras centrā (foajē vai citur)

Kustības loma skatuves mākslā (meistarklase ar Agnesi Bordjukovu)* 

Visi interesenti

3.

21.oktobrī 17:30 Gulbenes kultūras centrā (foajē)

Alternatīvs noformējums un vides dizaina risinājumi pasākumos (lektore Baiba Prindule-Rence)*

Visi interesenti

4.

23.oktobrī 11:00 Gulbenes kultūras centrā (lielā zāle)

Scenārija iecere un tās realizācija koncertprogrammās un uzvedumos (meistarklase ar Daci Liepenieci)*

Visi interesenti

5.

24.oktobrī 11:00 virtuāli

Etiķetes un saskarsmes prasmes reālajā un virtuālajā vidē (lektore Kristīna Sprūdža)

Visi interesenti

6.-9.

30., 31. oktobrī Gulbenes kultūras centrā (foajē)

 

Jaunākajām tendences iesildīšanās vingrinājumos un stiepšanās vingrinājumu pasaulē tautisko deju kolektīviem (meistarklase ar Reini Rešetinu)*

 

30.oktobrī:

11:00 deju kolektīvu vadītājiem

13:00 vidējās paaudzes deju kolektīvu dejotājiem, vadītājiem

 

31.oktobrī:

11:00 senioru deju kolektīvu dejotājiem, vadītājiem

13:00 jauniešu deju kolektīvu dejotājiem, vadītājiem

Tautisko deju kolektīvu vadītāji, dalībnieki

10.

7.novembris 13:00 Gulbenes kultūras centrā  (foajē)

Vakarēšana ar puzuriem (meistarklase ar Ausmu Spalviņu) **

Lietišķās mākslas un rokdarbu kolektīvi

11..

14.novembrī  13:00 Lejasciema kultūras namā

 

Kora iedziedāšanās metodika (meistarklase ar Oskaru Jeski)*

Koru diriģent, dalībnieki

12.

21. novembrī 11:00 Gulbenes kultūras centrā (foajē)

Līnijdejas attīstība un daudzveidība (meistarklase ar Sarmīti Galansku)*

Līnijdeju un citu netradicionālo deju kolektīvu vadītāji, dalībnieki

13.

27.novembrī 11:00 Jaungulbenes tautas namā

Akcenti vokālajā darbā ar senioriem (meistarklase ar Zaigu Lazdiņu-Radziņu)*

Senioru vokālo ansambļu vadītāji, dalībnieki

14.

28.novembrī 14:00 virtuāli

Rituālais gads: gadskārtu svētki un tradīcijas (lektore Aīda Rancāne)

Visi interesenti

* Drošajā “zaļajā” līmenī, uzrādot derīgu C-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu
**Daļēji drošajā “dzeltenajā” līmenī, uzrādot derīgu C-19 vakcinācijas, izslimošanas vai negatīva testa sertifikātu
(Nodarbības bez zvaigznītes pieejamas virtuāli visiem)

Vairāk par katru meistarklasi lasiet >> šeit <<

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās vismaz vienu dienu pirms konkrētās nodarbības: https://ej.uz/AmatiermakslasAkademija

Katrai nodarbībai ir noteikta primārā mērķauditorija, bet visas meistarklases un lekcijas var apmeklēt arī citi interesenti.

Vairāk par meistarklasēm meklē www.gulbene.lv, zvanot vai rakstot darta.vilne PIE gulbene PUNKTS lv, 28316574. 

Meistarklases organizē Gulbenes novada Kultūras pārvalde. Projekts guvis atbalstu Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā kultūras projektu konkursā “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021”.

 

Informāciju sagatavojusi:
Dārta Vilne
Gulbenes novada Kultūras pārvalde

Sestdien, 24. oktobrī, Koncertzālē “Cēsis” jaunā studijas albuma Eiropas tūres ietvaros uzstāsies dāņu muzikālā apvienība Efterklang. Koncertam tuvojoties, grupa izziņojusi koncerta iesildītājmākslinieku – tā būs pašmāju dziesminiece Alise Joste.

8. oktobrī, vācu neatkarīgā zīmola City Slang paspārnē klajā nācis Efterklang sestais studijas albums Windflowers un tam sekojošas koncerttūras ietvaros vieni no pirmajiem koncertiem gaidāmi Baltijas valstīs, no kuriem vienīgais Latvijā būs Koncertzālē “Cēsis”.

Koncertam Cēsīs Efterklang izziņojuši arī iesildošo mākslinieku – tā būs mūziķe un dziesmu autore no Rīgas Alise Joste. Alise uz Latvijas mūzikas skatuves darbojas jau vairāk nekā 10 gadus, un šajā laikā ir izdevusi trīs kritiķu novērtētus un godalgotus albumus. 24. oktobra vakarā Alise izpildīts gan dziesmas latviešu valodā no jaunākā albuma "Šākātā", gan senāk tapušas dziesmas.

Vakara uzmanības centrā viennozīmīgi būs Eftetklang jaunais Albums Windflowers un dziesmas no tā. Ieraksta tapšanas laikā izredzes pieaicināt viesmāksliniekus un sesijas mūziķus bija ierobežotas, tāpēc grupai nācās atteikties no ierastā radošā procesa un pieņemt faktu, ka viņu pašu iespējām ir zināmas robežas. Albums Windflowers, ierakstīts piecos braucienos uz studiju-rezidenci Real Farm Mēnas salā, uz dienvidiem no Kopenhāgenas. Jaunajā albumā Kaspers vairumā dziesmu izpilda angliski. Skanējums ir reizē spilgts un intīms ‒ tie ir trīs draugi, kas no jauna atrod cits citu laikā, kad pasaule ap viņiem šķiet tik nepastāvīga. Albums stāsta par eksistenci ‒ vienatnē, kopā un dabā. Tas runā par agrākās saiknes atjaunošanu un to, kā draugi ļauj cits citam augt.

Singls “Hold Me Close When You Can” no Efterklang jaunā albuma:

https://www.youtube.com/watch?v=HfEoGH9wmH0

Biļetes uz koncertu Cēsīs nopērkamas internetā www.bilesuparadize.lv, “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Koncertzāles “Cēsis” kasē.

Biļetes uz koncertu ir derīgas tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts.

Informāciju sagatavoja: Egija Saļņikova, Koncertzāles “Cēsis” Mārketinga un komunikācijas vadītāja, E-pasts: egija.salnikova PIE cesukoncertzale PUNKTS lv, Tālr.: +371 26171151