Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Pateicoties fonda “Iespēju tilts” aktīvai darbībai, paplašināts sociālo pakalpojumu klāsts Valmierā,   un vidzemniekiem tuvākajā laikā būs pieejams jauns īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojums – atelpas brīdis. Atelpas brīdis ir pakalpojums, kura mērķis ir bērniem ar invaliditāti un smagiem funkcionāliem traucējumiem nodrošināt īslaicīgu sociālās aprūpes pakalpojumu, piedāvājot bērniem draudzīgu, pieejamu un patīkamu vidi, vienlaikus atslogojot ģimenes locekļus no rūpju pilnās ikdienas, jo šādus bērnus ne mirkli nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Tādējādi atelpas brīdis ir lieliska iespēja vecākiem nedaudz atpūsties un veltīt laiku arī sev, zinot, ka viņu bērns tikmēr tiks ne tikai aprūpēts un pieskatīts, bet profesionālu speciālistu uzraudzībā tiks nodrošinātas arī bērna attīstību veicinošas aktivitātes.
22.09.2017
Līdz oktobra vidum Valmieras novada fonds ir atvēris divas programmas jauniem projektiem Valmieras apkaimē. Jau ierastais projektu konkurss “Sev, tev, novadam” gaida lielākas vai mazākas idejas, kas vērstas uz līdzcilvēku iesaistīšanu fiziskā vai citādā dzīvesvides pilnveidē. Savukārt jaunums ir Ziedotāju aplis, kuram var piedāvāt 2000 eiro vērtas ieceres, kas drīzāk vērstas uz sabiedriskā labuma darbības nodrošināšanu, regulāriem pakalpojumiem, bet tikpat labi var ietvert vides objektu izveidi vai vienreizēju pasākumu rīkošanu.
21.09.2017
Piektdien, 22. septembrī Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz izstādes „Atgriešanās mājās” atklāšanu un  Ernai Bērziņai/Dzelmei/Ķikurei veltītā albuma atvēršanu muzeja izstāžu zālēs Skolas ielā 10a pulksten 15.00.Latvija – Vācija – Austrālija – Kanāda – Latvija. Tāds garš, gadiem ilgs ceļš.
21.09.2017
Pašā rudens lapu krāšņumā, 14. oktobrī, plkst.11:00 ģimenes un draugi aicināti piedalīties spēlē „Āraišu leģendas”, kur dodoties pastaigā pa skaisto Āraišu apkārtni un pildot dažādus uzdevumus, krāsiet punktus. Labākās komandas saņems gardas balvas no pasākuma atbalstītājiem. Leģenda vēsta, ka senāk ezera vietā bijusi dziļa ieleja. Kādreiz tur meita ganījusi savu ganampulku. Ganāmpulkā atradušies divi nebēdnieki āži. Te reiz viņi nikni badījušies. Piepeši ganumeita redz plūstam ūdens straumi. Lielā uztraukumā viņa uzlec uz liela akmeņa un sauc: ”Ārā, āži! Ārā āži!” Bet tie saniknoti to nemaz nedzird, un ūdens satraume tos noslīcina. Tanī vietā tagad ezers, un visu to apkārtni tagad sauc par Āraišiem, visi zin, kur tie atrodas, bet neviens nezin, kur tie sākas un kur beidzas. 
21.09.2017
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicina piedalīties diskusijā „Šī nav kosmiskā zinātne! Inovācijas un digitalizācija pašvaldībās un attīstības sadarbībā”, kas 28. septembrī 10:30 – 15:00 notiks Amatas novada domē (Drabešu pagasta „Ausmas”)!Divpusējā attīstības sadarbībā Latvijas pieredze inovācijās, e-pakalpojumu un e-pārvaldes ieviešanā un labas pārvaldības veicināšanā ir jomas, kas interesē mūsu partnervalstis. Diskutēsim par inovāciju ekosistēmām jeb sadarbību starp pašvaldībām, universitātēm un uzņēmējiem, jo uzņēmējiem ir interese digitālo risinājumu ieviešanā partnervalstīs, savukārt ar attīstības instrumentiem iespējams attīstīt pašvaldības un likumdošanas vidi, kas veicina inovatīvo risinājumu izmantošanu partnervalstu attīstībai.
21.09.2017
Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma 23. septembrī aicina Igaunijas un Latvijas sadarbības entuziastus – gan jauniešus, gan pieaugušos uz kopīgu talku Apes muižas parkā un uz “Tour de LatEst” sacensībām ar skrejriteņiem no Apes līdz Mežabrāļu saimniecībai Vastse-Roosa, Igaunijā, šķērsojot Igaunijas-Latvijas robežu. Mežabrāļu saimniecībā būs iespējams apmeklēt īstus meža brāļu bunkurus un piedalīties zaļās darbnīcās. Visi pasākumi šajā dienā notiek 2017. gada Eiropas sadarbības dienas svinību ietvaros.
21.09.2017
Pēc ievērojamās sporta kompleksa “Teperis” kartinga trases rekonstrukcijas, šajā nedēļas nogalē no 22. līdz 24.septembrim notiks svinīgā kartingu trases atklāšana. Uz rekonstruēto trasi uzaicināta sporta kompleksa “333” komanda ar šobrīd jaunākajiem un jaudīgākajiem īres kartingiem Latvijā.
20.09.2017
Piektdiena, 22.septembris, Valmierā noritēs sportiskā, veselīgā un videi draudzīgā gaisotnē. Bērni un jaunieši piedalīsies Olimpiskās dienas sportiskajās aktivitātēs ar vienotu tēmu “Dabas sporta zāle”. Taču ikviens autovadītājs ir aicināts iesaistīties akcijā “Diena bez auto” un šajā dienā izvēlēties pārvietošanās līdzekļus, kas nav personiskā automašīna. Lai atbalstītu “Dienu bez auto”,valmieriešiem un pilsētas viesiem tiek piedāvāta iespēja doties izziņas pārgājienos dažādās Valmieras vietās un uzzināt vērtīgu, ikdienā noderīgu informāciju.
20.09.2017
Šajā vasarā Alūksnes Pilssalā tika atklāta labiekārtota pludmale un piknika zona, bet vēl turpinās blakus esošās Multifunkcionālās servisa ēkas būvniecība un apkārtnes labiekārtošanas darbi.
14.09.2017
No 16. līdz 24. septembrim Lubānā norisināsies Eiropas Mobilitātes nedēļa 2017 “Zaļie soļi Lubānā”, Latvijas Zemesdraugu Ilgtspējas skolas projektam sadarbojoties ar Lubānas pašvaldību.  Nedēļas laikā tiks aktualizētas visdažādākās ar videi draudzīgu pārvietošanos saistītas aktivitātes. Visas aktivitātes ir bez maksas, un tajās aicināts piedalīties ikviens interesents. 
14.09.2017

Notikumi

«Septembris 2017»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930