Arhīva kalendārs

« August 2019 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

2019. gada 10. augustā Sēļu muižā apmeklētājus jau sesto gadu priecēs Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki. Šoreiz pasākumā, pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Vidzemes kultūras programmai, skanēs opermūzikas nakts koncerts “Figaro Sēļu muižā”.

Svētki sāksies plkst.21.00. Muižas izstāžu zālē notiks jaunās mākslinieces Elīzas Jaunzemes pirmās personālizstādes “Meklējot…” atklāšana. Stallī būs apskatāma keramiķes Sanitas Mickus jubilejas personālizstāde “Māla varā” un tradicionālā izstāde “Ziedi manā dārzā”. Pasākuma laikā apskatāmas vēl četras izstādes: mākslinieces Ingas Pērkons personālizstāde “VasarOTAS ainavas”, porcelāna figūriņu kolekcija (Zviedrija), Muzeja un pētniecības centra “Latvieši pasaulē” veidotā tekstilmozaīka “Stāstu sega – Latvijai 100” un Sniedzes Sproģes privātkolekcijas Alus kausu izstāde.

Plkst.22.00 muižas estrādē opermūzikas nakts koncerts “Figaro Sēļu Muižā”. Koncertprogrammā īpaši akcentēts izcilā austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta komiskās operas jeb “operas buffa” “Figaro kāzas” jautrais stāsts, kas savu popularitāti un skatītāju mīlestību nav zaudējis arī mūsdienās. Koncertā piedalīsies Rihards Mačanovskis (bass), Rihards Millers (baritons), Perīna Madefa (Francija, soprāns), Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), Laura Grecka (mecosoprāns) un Svētku kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Projekta “Figaro Sēļu muižā” mērķis ir aktualizēt Sēļu muižas kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmību, rīkojot opermūzikas nakts koncertu senās muižas un parka teritorijā, ļaujot klātienē baudīt augstvērtīgu un profesionālu mākslinieku sniegumu, nodrošinot kvalitatīvu kultūras produkta pieejamību Vidzemes laukos, attīstot un saglabājot muižas vēsturiskās tradīcijas. Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.  

Aicinām izbaudīt Sēļu muižas senatnīgo auru, dabas krāšņumu un romantisko noskaņu Mazajos Opermūzikas un Mākslas svētkos 10. augustā!

Informāciju sagatavojusi: Anete Gluha, Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste.

 

Sestdien, 3.augustā, Valmieras muzejs aicina uz 60.jubilejas sagaidīšanu, plkst.13.00 Valmieras muzeja Izstāžu nama 2.stāvā atklājot izstādi “Uzmanību – ekspedīcija”.

Ekspedīcija ir ceļojums zinātniskā nolūkā, un izstāde stāsta par muzeja pamatuzdevumu – vākt, saglabāt un atspoguļot uzkrāto kultūrvēsturisko mantojumu. Valmieras muzejs glabā ap 70 000 krājuma materiālu, no kuriem ceturtā daļa iegūta zinātniskajās krājuma komplektēšanas ekspedīcijās. No 1969. līdz 1997.gadam Valmieras muzeja darbinieki devušies 28 ekspedīcijās. Katrai ir īpašs stāsts, ļaujot piekļūt tuvāk un pētīt konkrētā laika liecības. 

Pirmā ekspedīcija, kas norisinājās 1969.gada vasarā Kocēnos, V. I. Ļeņina vārdā nosauktajā kolhozā, bija veltīta V. I. Ļeņina 100.dzimšanas dienai. Arī 1970.–80.gados krājuma komplektēšanas stratēģiju noteica tā laika politiskais režīms, un Valmieras muzejam (tolaik Valmieras novadpētniecības muzejs) bija jāvāc materiāli un priekšmeti par 1905.–1907.gada revolūcijas notikumiem, 1917.–1919.gadu laika posmu Latvijā, 1940.–1941.gadu, Lielo Tēvijas karu un tā dalībniekiem, par sociālisma celtniecības periodu. No 1972. gada Valmieras muzejs organizējis ekspedīcijas, kuru laikā tika apsekoti ne vien rajona teritorijā esošie ciemi, bet arī abas pilsētas – Rūjiena (1982) un Mazsalaca (1987, 1988).

Šodien nozīmīgas laika liecības ir arī ekspedīcijas laikā rakstītās dienasgrāmatas. Liels atbalsts bija vietējie iedzīvotāji un novadpētnieki. Neskatoties uz ideoloģisko ievirzi, vienlaikus tika savākta bagātīga Ziemeļvidzemes tekstiliju, sadzīves priekšmetu un darba rīku kolekcija. Tas ir padarījis Valmieras muzeju par nozīmīgu Ziemeļvidzemes etnogrāfiskā materiāla glabātāju.

Līdz ar atmodas laiku un neatkarīgas Latvijas valsts atjaunošanu būtiski mainījās Valmieras muzeja organizēto ekspedīciju tēmas, pierakstot arī padomju varas represijās cietušo likteņstāstus. No 1991. līdz 1995.gadam kompleksās zinātniski pētnieciskās materiālu vākšanas ekspedīcijas organizētas arī Valmierā, lai padziļināti pētītu pilsētas pašvaldības, saimniecisko un kultūras dzīvi, izglītību un sportu, amatniecību un tirdzniecību, iedzīvotāju sadzīvi. 

Šobrīd muzeji reti dodas lielās kompleksās ekspedīcijās. Krājumu papildināšana lielākoties notiek, pie cilvēkiem dodoties individuāli vai vēsturiskās liecības saņemot kā privātpersonu dāvinājumu.

“Aicinot uz izstādi “Uzmanību – ekspedīcija”, Valmieras muzejs izsaka pateicību visiem ekspedīciju atbalstītājiem un palīgiem: iedzīvotājiem, pašvaldībām, klubu vadītājiem, bibliotekāriem, skolotājiem un ieinteresētiem cilvēkiem, ar kuriem kopā apzinātais vēsturiskais mantojums tiek saglabāts nākamajām paaudzēm. Tas ir paldies un sveiciens no esošajiem muzeja darbiniekiem arī visiem, kuri savulaik strādājuši muzejā,” pateicību izsaka Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas 
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) sadarbībā ar Vidzemes, Kurzemes, Latgales, Rīgas un Zemgales plānošanas reģioniem organizē konkursu Latvijas Republikas pašvaldībām “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās”.

Konkurss tiek organizēts, lai atbalstītu pašvaldību darbu remigrācijas sekmēšanai – katrā plānošanas reģionā noteikt ne mazāk kā četras pašvaldības, kuras īsteno un plāno īstenot daudzveidīgus atbalsta pasākumus remigrācijas sekmēšanai un sniegt finansiālu atbalstu pašvaldību projektiem, kas vērsti uz remigrācijas sekmēšanu (turpmāk – atbalsts).

Projekta ietvaros pašvaldības ir aicinātas plānot sekojošas aktivitātes:

  • Informatīvu materiālu sagatavošana, sabiedriskās attiecības
  • Vizītes pie diasporas
  • Semināri un apmācības

Kā arī citas aktivitātes, kurās būtu nepieciešams atalgojums iesaistītajām personām,  projekta iesniedzējam, tā sadarbības partnerim vai citas pašvaldības, diasporas vai remigrantu pārstāvim,  ja viņš ir iesaistīts aktivitātēs atbilstoši iepriekš nosauktajiem punktiem.

Konkursā tiks vērtēti pašvaldību īstenotie un plānotie atbalsta pasākumi remigrācijas sekmēšanai, atbalsta pasākumu sasniegtie un plānotie rezultātus, kā arī sadarbība ar plānošanas reģiona remigrācijas koordinatoru. Kopējais atbalsta apmērs katrā plānošanas reģionā ir EUR 40 000, piešķirtais finansējums vienai pašvaldībai nedrīkst pārsniegt EUR 10 000.

Piešķirtais atbalsts jāizlieto līdz 2020. gada 31. maijam, izmantojot to remigrācijas atbalsta pasākumu ieviešanai vai nodrošināšanai atbilstoši Konkursa dalībnieka pieteikumā norādītajai informācijai.

KONKURSA NOLIKUMS: ŠEIT.

Konkursa dalībniekiem pieteikumu dalībai konkursā jāiesniedz līdz 2019.gada 27. augustam, nosūtot  to elektroniski katrai attiecīgajai plānošanas reģiona Vērtēšanas komisijai, Vidzemes plānošanas reģionam – vidzeme PIE vidzeme PUNKTS lv.

Konsultācijas par konkursu Vidzemē iespējams saņemt, sazinoties ar plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori Iju Grozu telefoniski 29287585 vai rakstiski uz e-pastu ija.groza PIE vidzeme PUNKTS lv

2018. gadā pēc līdzīga principa tika organizētas pilotpašvaldības remigrācijas veicināšanai ar iespēju saņemt valsts līdzfinansējumu aktivitātēm saistībā ar remigrācijas tēmu. Vidzemē finansējumu ieguva Smiltenes un Gulbenes novada pašvaldības.

Informāciju sagatavojusi:
Kaiva Anna Upleja,
Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve,
E-pasts: kaiva.upleja PIE strategies PUNKTS lv.

24. un 25. augustā notiks 24. un 25. augustā notiks Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) rīkotās "Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ceļotāju dienas". Divās dienās, 14 pasākumos būs iespēja iepazīt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta novadu īpašās dabas un kultūrvēsturiskās vietas. Daudzveidīgajā programmā sev interesējošus pasākumus atradīs gan ģimenes ar bērniem, gan profesionāli dabā gājēji. Būs iespēja izbraukt gan ar velosipēdu, gan izstaigāt purvu ar speciālām purva kurpēm.

Pilna pasākuma programma pieejama DAP mājas lapā: https://www.daba.gov.lv/public/lat/aktualitates/ziemelvidzemes_celotaju_dienas/.

Informāciju sagatavojusi:
Arta Krūmiņa
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatore
Dabas aizsardzības pārvalde Vidzemes reģionālā admnistrācija

7. augustā Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas zālē, Pasta ielā 26, pulksten 14.00 Apes novada iedzīvotāji tiek aicināti uz tikšanos ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, lai diskutētu par vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu.

Diskusiju vadīs laikraksta “Latvijas avīze” galvenās redaktores vietnieks Ivars Bušmanis.

2. augustā Valmierā darba vizītē viesojas Apvienotās Karalistes vēstnieka Latvijā vietniece Ruth Rajavejjabhisal, vēstnieka politiskā padomniece Marta Rikša un vēstniecības korporatīvo pakalpojumu vadītājs Igors Klapenkovs.

Vizītes sākumā Apvienotās Karalistes vēstniecības pārstāvji tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un izpilddirektores vietnieci Daci Jasi, lai pārrunātu aktualitātes, stiprinātu attiecības, iepazītos ar pilsētas attīstības plāniem, kā arī apspriestu turpmākās sadarbības iespējas.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Apvienotās Karalistes vēstnieka Latvijā vietniece Ruth Rajavejjabhisal. 

Vizītes turpinājumā Apvienotās Karalistes vēstniecības pārstāvji apmeklēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatoru, lai iepazītos ar tā darbību un uzņēmumiem, kas ir tā dalībnieki.

Savukārt plkst. 18.00 viesi dosies uz koncertzāli “Valmiera”, kur tiks demonstrēta dokumentālā īsfilma “Sabiedrotais. Lielbritānijas loma Latvijas cīņā par neatkarību 1918. un 1919. gadā”. Filmu veidojusi “Studija Lokomotīve” ar Apvienotās Karalistes vēstniecības finansiālu atbalstu.

Vizītes noslēgumā plkst. 20.00 viesi no Apvienotās karalistes vēstniecības Latvijā apmeklēs Valmieras vasaras teātra festivāla izrādi Zinātniskās īstenības piedzīvojumu “Stacija Nezinkaskuriens”. Izrādi atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Liene Pinne
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tālr.:22464113

 

Tiek turpināts darbs pie Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna izstrādes. Lai identificētu potenciālos rīcības plānā iekļaujamos pasākumus, uz diskusiju tiek aicināti arī novada iedzīvotāji. Projekta “LIFE ADAPTATE” ietvaros Smiltenes novada dome ir uzsākusi darbu pie Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna izstrādes, ar kuru tiks aizstāts spēkā esošais Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāns. Esošā plānā ir iekļautas aktivitātes, kas pamatā fokusējas uz pašvaldībā radītās negatīvās ietekmes uz vidi mazināšanu. Taču apzinoties, ka klimata pārmaiņas ir neizbēgams process, kas sev līdzi nes dažādus riskus, esošais plāns tiks ne tikai atjaunināts, bet arī papildināts ar klimata risku novērtējumu un pasākumiem, kas ir vērsti uz pielāgošanos klimata pārmaiņām.

Šā gada 28. martā jau notika pirmā sanāksme, kurā tika pārrunāti klimata pārmaiņu riski Smiltenes novadā, kā arī iepazīstināti ar veikto risku un ievainojamības novērtējumu Smiltenes pašvaldībai un diskusijas gaitā identificēti potenciālie pasākumi, ko iekļaut Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānā. Sanāksmē piedalījās gan pašvaldības pārstāvji, gan valsts atbildīgo institūciju pārstāvji, gan iedzīvotāji.

Šobrīd ir sagatavota Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna 1. redakcija, tādēļ visas ieinteresētās puses ir aicinātas uz otro sanāksmi 9. augustā plkst.10.00, Dārza ielā 3, Smiltenē (domes sēžu zālē), kuras mērķis ir detalizētāk apspriest potenciālos pasākumus klimata pielāgošanās jomā, kā arī uzklausīt ieteikumus, precizējumus. Uz sanāksmi tiek laipni gaidīts ikviens novada iedzīvotājs!

Sīkāka informācija par projektu: www.lifeadaptate.eu.

Informāciju sagatavoja,

Ieva Dille
Smiltenes novada domes
Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja
E-pasts: prese PIE smiltene PUNKTS lv;
Mob.tel. 29613117
www.smiltene.lv

Smiltenes novada 10 gadu jubilejas svinību noslēgumu 10.augustā aicinām svinēt pasākumā “Vieta, kur satikties!” Mēru muižā, Bilskas pagastā.

Smiltenes novads svin 10 gadu jubileju! Svinības aizsākām 21.jūnijā un līdz pat 10.augustam īpašos svētku pasākumos esam tikušies gan pilsētā, gan pagastos, lai būtu liecinieki latviskuma dzimšanai, pārbaudītu un papildinātu zināšanas par novadu un dziedātu, dejotu kopā ar novada un Latvijā atzītiem talantīgiem cilvēkiem. 10.augustā Mēru muižā, Bilskas pagastā aicinām uz svētku noslēguma pasākumu “Vieta, kur satikties!”, kur, līdzīgi kā pirms 10 gadiem, kopā satiksies visi novada pagasti, aktīvie un darbīgie novada iedzīvotāji, aicinot ikvienu iepazīt vēl vairāk Smiltenes novadu un kopīgi svinēt svētkus!

Svētku svinības iesāksim ar Bilskas pagasta iepazīšanu, ekskursijā “Pa Barona Bunduļa dzimtajām takām”. Plkst.14:00 tikšanās un izbraukšana no Baznīcas laukuma Smiltenē, pieteikšanās pa tel.nr. 29139515. Vietu skaits autobusā ierobežots, bet ekskursijā iespējams doties ar savu auto, sekojot autobusam.

No plkst.15.00 SATIKŠANĀS PRIEKUS aicināti izbaudīt pie Birzuļu tautas nama, kur mazajiem pasākuma apmeklētājiem un citiem interesantiem tiks piedāvātas lielās spēles, dažādas atrakcijas, darbošanās ar Dabas un tehnoloģijas parku “URDA”. Plkst.15.30 ikvienam īpašā izklaides programmā kopā ar Citronmeiteni un Salātlapiņu no “Aģentūras Olee” būs iespēja uzzināt “Kā sasmīdināt skābo Citronmeiteni?”.

No plkst.15.30- 20.00 Mēru muižas parkā ikvienam būs iespēja satikties un iepazīties ar novada pagastiem un mūsu aktīvajiem cilvēkiem, īpašā svētku sadaļā “VAI PAZĪSTI SAVA NOVADA CILVĒKUS?”. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar novada mājražotājiem, uzņēmējiem un amatniekiem, līdzdarboties viņu sagatavotajās aktivitātēs, iegādāties kādu kārumu un piedalīties īpašā loterijā, pašvaldības viktorīnā, kā arī uzzināt par Smiltenes novada tūrisma un pašvaldības piedāvājumiem.

Plkst.16.00 pie Mēru muižas SATIKŠANĀS visiem svinīgā svētku atklāšanā. Pagastu un pilsētas satikšanās un atrādīšanās, atskats uz aizvadītajiem 10 gadiem caur stāstiem, dziesmu un deju! Gaidāmi priekšnesumi un tikšanās ar jau iemīļotiem novada māksliniekiem, kā arī īpaši šim vakaram radītām apvienībām.

Plkst.17.00 satiksimies ar konkursa “Smiltenes novada sakoptākais īpašums 2019” dalībniekiem un apbalvosim to laureātus. Muzikālu apsveikumu konkursantiem un svētku viesiem sniegs novadniece Kristīne Timermane un Gatis Ivans.

Plkst.18.30 pie Mēru muižas aicināti uz sen gaidītu tikšanos ar grupu “Palsa”, grupas 60 gadu jubilejas ieskandināšanas koncertā.

Plkst.19.00 pie Mēru dižozola aicināti uz sarunu par Smiltenes novada 10 gadiem ar Smiltenes novada domes vadību, kuri, kopā ar novadnieci un žurnālisti Lauru Akmentiņu, atskatīsies uz novada 10 gadiem, notikumiem, kuri bijuši par pamatu novada izaugsmei un attīstībai šodien, iesāktajiem un plānotajiem darbiem, projektiem novadā, lai attīstība turpinātos.

Plkst.20.00 pie Mēru muižas gaidāma ĪPAŠA TIKŠANĀS ar dziedātāju Jāni Stībeli viņa labāko dziesmu koncertā, kurā piedalīsies arī Kristaps Krievkalns (taustiņinstrumenti), Andrejs Jevsjukovs (ģitāra), Toms Poišs (bass), Miķelis Vīte (bungas), Iluta Alsberga (bekvokāls).

Muzikālo noskaņa turpināsim ar SATIKŠANOS DZIESMĀ zem Mēru dižozola, kur plkst.21.00 aicināti uz novadnieces Alises Ozolas akustisko koncertu vakara mieram un spēku uzkrāšanai, lai plkst.22.00 pie Mēru muižas satiktos svētku dejās zaļumballē ar Smiltenes Pūtēju orķestri un grupu “Ceļojums”.

Visā pasākuma norises laikā būs apskatāma arī foto izstāde – atskats uz padarītajiem darbiem Smiltenes novadā aizvadītajos 10 gados, kā arī Smiltenes novada muzejā Mēru muižā Latvijas Mākslas un amatniecības izstāde “Putni krāsā un kompozīcijā”, kā arī muzeja patstāvīgā ekspozīcija.

Ieeja uz visiem pasākumiem – bezmaksas

Esam lepni par paveikto un sasniegto šajos 10 gados un sakām paldies ikvienam par ieguldījumu novada attīstībā un tā vārda popularizēšanā Latvijā un pasaulē. Aicinām būt kopā gan svētkos, gan ikdienā un ar lepnumu raudzīties uz katra paveikto un sasniegto savas mājas, uzņēmuma attīstībā, kas ir kā pamats novada izaugsmē arī turpmāk!

Aiciniet svētkus svinēt ikvienu kopā ar mums- gan novadniekus, gan mūsu draugus un ciemiņus!

Aicinām būt kopā Smiltenes novadā- vietā, kur satikties! Smiltenes novadā- vietā, kur augt!

Informācija par pasākuma norises vietu:

Adrese: Smiltenes novada muzejs Mēru muižā, Jaunā iela 5, Mēri, Bilskas pagasts KARTE

Ģeogrāfiskās koordinātas: 57.444916, 26.092689.

Pasākuma organizators var izdarīt foto un video uzņēmumus pasākuma norises vietā vai tuvākajā apkārtnē (tostarp pie ieejas). Ja Jūs ierodaties pasākuma vietā, Jūs apzināties, ka Jūsu attēls var tikt uzņemts un apstrādāts turpmākajiem publicitātes mērķiem. Organizators ir publiska institūcija, kurai ir pienākums informēt sabiedrību par publisku līdzekļu finansētām aktivitātēm. Organizators neapstrādās Jūsu personas datus, ja Jūs neatradīsieties pasākuma tuvumā.

 

Informāciju sagatavoja,
Inga Kovala
Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: prese PIE smiltene PUNKTS lv;

Mob.tel. 29613117

www.smiltene.lv

2019.gada 5.augustā Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu attīstības padome apstiprinājusi grozījumus Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānā 2017.-2020. gadam (turpmāk – Plāns).

Plānā veikti vairāki redakcionāli un tehniski precizējumi, taču galvenās izmaiņas skar pašvaldību plānotos infrastruktūras risinājumus.

Saskaņā ar Apes novada domes lēmumu neveidot  Plānā paredzēto Dienas aprūpes centru cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, Apes novadam plānotais finansējums novirzīts Smiltenes un Alūksnes pašvaldībām.  Ņemot vērā to, ka gan Alūksnes, gan Smiltenes novada pašvaldības plānojušas ieguldīt pašvaldības līdzfinansējumu lielākā apmērā, nekā noteikts MK noteikumos nr. 871, vietu skaits Dienas aprūpes centros šajās pašvaldībās netiek palielināts, taču tiek palielināts pakalpojumu saņēmēju skaits, tādējādi pašvaldības apņēmušās nodrošināt DAC pakalpojumu arī Apes novada iedzīvotājiem.

Atbilstoši Mazsalacas novada domes lēmumam, samazināts vietu skaits grupu dzīvokļos no 16 vietām uz 13 vietām. Plānojot telpu izvietojumu grupu dzīvokļa pakalpojumā Mazsalacā, Parka ielā 9, secināts, ka esošo telpu platība ir nepietiekama, lai nodrošinātu kvalitatīvu grupu dzīvokļa pakalpojumu ar 16 vietām. Lai nodrošinātu kvalitatīvu grupu dzīvokļa pakalpojumu, ir iespējams esošo telpu pārbūvi paredzēt tā, lai izveidotu pakalpojumu ar 13 vietām. Mazsalacas novada domes ieskatā tas, vai pašvaldības izveidotais pakalpojums būs pieprasīts, vislielākā mērā ir atkarīgs nevis no tā, cik vietas tiks izveidotas, bet gan no izveidotā pakalpojuma kvalitātes.

Vislielākās izmaiņas skar Madonas novada pašvaldības plānotos pakalpojumu sniegšanas vietu izveides risinājumus. Atbilstoši Madonas novada domes lēmumam, samazināts vietu skaits jaunveidojamajā ģimeniskai videi pietuvinātā pakalpojumā ārpusģimenes aprūpē esošajiem bērniem no 12 vietām uz 6 vietām. Vietu skaits samazināts, ņemot vērā bērnu, kam nepieciešama institucionālā aprūpe, skaita samazināšanos. To ietekmējusi gan valsts, gan nevalstiskā sektora īstenotā sabiedriskā kampaņa, gan audžuģimeņu kustības aktivitātes valstī, kā arī valsts sniegtais atbalsts audžuģimenēm un specializētajām audžuģimenēm. Tāpat mainīta  jaunieši mājas adrese no Jaunatnes ielas 1, Ozolos, Liezēres pagastā uz Zaļo ielu 3, Ozolos, Liezēres pagastā. Savukārt grupu dzīvokļus plānots izveidot  Jaunatnes ielā 1, Ozolos, Liezēres pagastā. Šobrīd ēkas 2. un 3. stāvā atrodas bērnu sociālās aprūpes centrs “Ozoli”, kas tiks reorganizēts. Pēc reorganizācijas tiks mainīta ēkas funkcionalitāte, pārveidojot ēkas 2. un 3. stāvu ar kopējo platību 769 m² par grupu dzīvokļiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Vidzemes plānošanas reģiona Deinstitucionalizācijas plāns 2017.-2020. gadam pieejams šeit: http://www.vidzeme.lv/lv/deinstitucionalizacijas_plans_2017_2020_gadam.

Vairāk informācijas:

Deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone, mob.t 29289487, ina.mikelsone PIE vidzeme PUNKTS lv

Sociālo pakalpojumu eksperte Laine Zālīte, mob.t. 26536286, laine.zalite PIE vidzeme PUNKTS lv.

Informāciju sagatavoja: Ina Miķelsone, projekta "Vidzeme iekļauj" vadītāja. 

Kas ir zemūdens arheoloģija? Ar ko tā atšķiras no ierastajiem arheoloģiskajiem pētījumiem un cik daudz zemūdens arheoloģiju izmanto Latvijas kultūras mantojuma pētniecībā? Vai Latvijā kultūras mantojums pētījuši zemūdens arheologi? Viena no zināmākajām arheoloģiskajām vietām ir Āraišu ezermītne jeb ezerpils. Bet Madonas apkārtnē atrodas 4 no 10 Latvija zināmajām ezermītnēm.

15.augustā plkst. 14:00 muzejā viesosies arheologu grupa no Dienviddānijas Universitātes: Anna Herca (Latvija), Lina Giatsiatou (Grieķija), Kasper Thomsen (Dānija), Selma Lauvland (Norvēģija), Laura Carmona Lopez (Spānija), Frederik Øelund (Dānija), kuri dalīsies teorijā un pieredzē par zemūdens arheoloģijas pētniecību Dānijā. Būs iespēja aplūkot ar kādu ekipējumu darbojas zemūdens arheoloģijas pētnieki.

Norises vieta: Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles (Skolas 10a). 

Norises laiks: 15.augusts plkst. 14:00

Pasākuma otrā daļā aicināsim piedalīties un līdzdarboties bērnus un skolēnus, jo  arheologu grupa sagatavojusi aktivitātes mazākajai mērķauditorijai, lai saistošā veidā ļautu izzināt un iepazīt zemūdens arheoloģiju, tās specifiku.

Ieeja pasākumā bez maksas. Norises valoda – angļu, bet būs iespējams tulkojums.

 

Zane Grīnvalde

Izglītojošā darba nodaļas vadītāja

Publicitātes attēli no Annas Hercas personīgā arhīva

Līdz 10. septembrim iespējams balsot par savu “Latvijas Ainavu arhitektūras balvas 2019” pieteikto simpātiju. Latvijas Ainavu arhitektūras balva ir ainavu arhitektūras labāko sasniegumu skate, kas šogad tiks pasniegta pirmo reizi un kuras mērķis ir veicināt izpratni par ārtelpu kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu sastāvdaļu un cilvēkvides koprades produktu. No Valmieras skatei ir pieteikti trīs objekti: starptautiskā īslaicīgās arhitektūras un pilsētplānošanas skola “FestivaL’and” – 2018. gada teātra festivāla pilsētiņa Hanzas laukumā; gājēju ceļš un skatu terase Atpūtas parkā; kā arī Vienības laukuma Valmierā projekts.

Balsošanu var veikt Latvijas Sabiedrisko Mediju portālā šeit

Starptautisko īslaicīgās arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skolu 2018.gadā “FestivaL’and” organizēja augstskola “RISEBA” sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Vasaras skolas laikā Valmieras centrā – Hanzas laukumā tika radīta īslaicīga poētiska arhitektoniska struktūra un labiekārtojums – pilsēta pilsētā, kas uz trīs dienām kļuva par lokālās pilsētvides saistošāko un aktīvāko novietni. Autori un projekta izstrādātāji SIA “Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA””, Arhitektūras un dizaina fakultāte un Vasaras skolas kuratore Dina Suhanova.

Gājēju ceļš un skatu terase Atpūtas parkā Valmierā veidoti, lai nodrošinātu cilvēkiem ērtu piekļuvi pie Gaujas. Izbūvētais grants seguma gājēju ceļš atzarojas no esošā asfaltētā parka ceļa un turpinās koka segumā organiski pārtopot skatu terasē pie upes. Jaunā skatu terase pie Gaujas Valmierā ir vieta publisku un privātu pasākumu rīkošanai, vieta iniciatīvām, vieta, kur satikties, kopīgi pavadīt laiku. Autori un būvprojekta izstrādātāji ir SIA “DJA”.

Vienības laukumu paredzēts veidot kā vietu Valmierā, kur cilvēki varētu gan pulcēties dažādu nacionālo svētku svinēšanai, gan pavadīt laiku ikdienā. Uz laukuma ved četras platas ejas. To ieejas zonās izvietoti informācija par četriem Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Laukuma centrā veidots pulcēšanās laukums, kura segumā iestrādātie latviešu raksti tapuši ciešā sadarbībā ar mākslinieku Valdi Celmu. Tajā uz platformas izvietots vides mākslas objekts – Dzimtas koks. Projekta autori ir komandītsabiedrība “Vienības laukums” (SIA “DJA”, SIA “ARV”) Didzis Jaunzems, Ervīns Gorelovs, Valentīna Čeplika, Juta Davidovska un Ieva Pēdāja.

Balsojuma uzvarētājus varēs uzzināt LTV “Rīta panorāmā”, LSM portālā, un tie tiks sumināti balvas ceremonijā. 

Informāciju sagatavoja:

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

Tālr.: 64210682; 26495997

Dziesmas vārdi – mazs bij tēva novadiņis – tas ir par Apes novadu, kurš izveidots 2009.gadā – ar Api, Trapeni, Gaujienu un Virešiem – kas savijas logotipā un nu jau 10 gadus dzīvo tā, lai Dvēsele priecājas. Apes pilsētas svētkos “Apes pilsētas svētki manā novadā”, kuri norisināsies no 23. augusta līdz 25. augustam, ielūkosimies mūsu novadā, kurā gadu laikā, savienojot mūsdienīgo ar gadsimtos godināto, esam ieguvuši lielas un noturīgas vērtības.

23. augustā visas dienas garumā tiks veidots Ziedu paklājs pie Apes novada domes ēkas, kur arī vakarā atzīmēsim neaizmirstamo “Baltijas ceļu” un tā 30.gadadienu ar novada amatierkolektīvu piedalīšanos. Aija Andrejeva uzburs romantisku svētku sajūtu koncertu pilsētiņas centrā un ar brīnumainām, maģiskām krāsām un skaņām gleznosim Apes novada stāstu Ebru tehnikā.

24. augustā rīta stundā dižosimies unikālo braucamrīku parādē pa pilsētiņas ielām, izstāstīsim arī Apes novada stāstu svētku koncertā “Dvēsele priecājas”, dosimies izbraucienos ar Stāmerienas vilcieniņu, gan sacentīsimies par Spēcīgāko pilsētas titulu, gan asināsim prātus erudīcijas spēlē “Prāta laboratorija”, bet vakarā iedzīvotājus un novada viesus aicina grupa “Baritoni”, pieskandinot pilsētu un novadu ar pozitīvām emocijām un par lustīgu balli līdz rīta gaismai rūpēsies grupa “Galaktika”.

Apes pilsētas svētkos ikvienam būs iespēja izbaudīt mūsu radošo un aktīvo novada kultūras dzīvi, jo patiešām, te tāda ir! Uz tikšanos!

Vairāk informācijas: www.apesnovads.lv

Informāciju sagatavojusi: Ilze Ērmane, Apes novada dome

64307215, ilze.ermane PIE ape PUNKTS lv

www.apesnovads.lv

2019. gada 21. septembrī Vidzemes vienā no skaistākajiem pagastiem – Drustos (tautā dēvētiem arī par Visuma centru) – visi aicināti iepazīt Drustu pagasta kultūrvēstures pērles un vietējās mūzikas apvienības pasākumā „Drustu bagātības meklējot”. Pasākums notiks, pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Vidzemes kultūras programmai un Raunas novada domei.

Drustos pie Vecdrustu muižas no plkst. 15.00 pasākuma apmeklētājus sagaidīs vēsturiskās personības brāļi Heinrihs un Augusts fon Hāgemeisteri – nepelnīti piemirstie Gatartas, Jaundrustu un Vecdrustu muižnieki no 19. gadsimta pirmās puses. Viņu ieguldījums Drustu pagasta kultūrvēsturē ir iespaidīgs, īpaši jāizceļ Heinriha un Augusta ietekme uz dzimtbūšanas atcelšanu Vidzemē un latviešu garīgo izaugsmi. Fon Hāgemeisteri veicinājuši skolu dibināšanu un atbalstījuši progresīvi domājošās brāļu draudzes. 

Pasākumā aicinās uzzināt vairāk par muižnieku un zemnieku dzīvi 19. gadsimta Vidzemē, to darot caur interaktīvām spēlēm, nodarbībām un jautrām izdarībām. Būs iespēja tikt pie dzimtas uzvārda, piedalīties muižas saimnieciskajos darbos, izpirkt sev īpašumus no muižniekiem, gūt ieskatu tiem laikiem raksturīgā mūzikā un mākslā. Neizpaliks arī cienasts vācbaltu gaumē! 

Dziļāku izpratni par tā laika norisēm sniegs izstāde ar vēstures liecībām no 19.gadsimta pirmās puses Drustu pagastā. 

No pulksten 18.00 uzstāsies mūsdienu Drustu bagātības, vietējo iedzīvotāju oriģinālmūzikas un tautas mūzikas apvienības – "Trīs gaisi" (folkmūzika) un grandža un indīroka grupa "Dārgoļi". Īpašu noskaņu vakara koncertam piešķirs „Pasaka par veco kalēju”, kurā klausītājus aizraus vietējie stāstnieki, Inita un MikUs.

 

Informāciju sagatavojusi:

Agnese Ērkšķe

agnese.zebolde PIE gmail PUNKTS com

Broņislavas Martuževas fonds RAKSTĪTĀJA sadarbībā ar Lubānas novada pašvaldību jau ceturto gadu rīko Lubānas novada Dzejas dienu. Šogad šī diena ir arī Broņislavas Martuževas dzejas klēts pirmā gadadiena.

 

Pasākumu atbalsta Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Eiropas Kultūras mantojuma dienās no 13. līdz 15. septembrim Alūksnē šogad aicina visus interesentus iepazīt un izbaudīt gleznaino Alūksnes Muižas parku un tā izcilās arhitektūras vērtības.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas 2019. gadā veltītas restaurācijas nozares sasniegumiem, lai popularizētu labās prakses piemērus – objektus, kuros veikta pētījumos balstīta, kvalitatīva, mūsdienu mantojuma saglabāšanas filozofijai atbilstoša restaurācija. Atsaucoties Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes aicinājumam, Alūksnē kā nozīmīgs piemērs restaurācijā izvirzīts Alūksnes Muižas parks ar tā arhitektūru.

Alūksnes Muižas parks ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tas kā vienots kultūras pieminekļu ansamblis ir autentisks 18. gadsimta ainavu parka paraugs. Tas ir vēsturiskām mazās arhitektūras formām bagātākais parks Latvijā. Alūksnes novada pašvaldība lielu uzmanību ir pievērsusi parka vēsturisko objektu restaurācijai un atjaunošanai, saskatot to par neatliekamu nepieciešamību kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai nākamajām paaudzēm. Parkā pēdējo gadu laikā notikuši ievērojami atjaunošanas darbi – restaurēts Aleksandra paviljons, barona Fītinghofa Obelisks, atjaunoti vairāki vēsturiski objekti, kas līdz mūsdienām nebija saglabājušies – Pomonas templis, Putnu paviljons, Apaļā un Ovālā strūklaka.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu laikā Alūksnes novada pašvaldība uzņems viesos starptautiskā pārrobežu projekta “630 verstis pilnas sajūtām/ Sajūtu verstis”/ “630 Versts Full of Feelings/Versts of Feelings” partnerus seminārā “Iepazīsti sajūtas Alūksnē Eiropas Kultūras mantojuma dienās – labās prakses piemēri”. Projektā piedalās Pavlovskas muzejs un Izborskas muzejrezervāts (Krievija), kā arī Latvijas Piļu un muižu asociācija kopā ar tās biedriem – Litenes muižu, Varakļānu muižas pili, Krāslavas muižu, Lūznavas muižu, Preiļu muižas pils kompleksu un parku un Arendoles muižu. Projekta mērķis ir uzlabot esošo un radīt jaunu tūrisma piedāvājumu maršrutā no Krāslavas līdz Alūksnei Latvijā, kas tālāk turpināsies Krievijas Federācijā līdz Pavlovskai Sanktpēterburgā.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu programma Alūksnē

 Piektdiena, 13. septembris

 9:30 – 11:30 Rudens pārgājiens pirmsskolas vecuma bērniem Alūksnes Muižas parkā - mazo arhitektūras formu un augu daudzveidības iepazīšana, materiālu vākšana izpētes darbnīcai “Barona laboratorija”. Pēc nodarbības baronese aicinās uz tējas baudīšanu smalko aprindu gaumē Aleksandra paviljonā.

 10:00 – 12:00 Lekcija skolēniem “Alūksnes Muižas parka mazo arhitektūras formu restaurācija” un ekskursija pa parku, izmēģinot restaurēšanas procesu kopā ar restauratoru Juri Pavlovu.

 14:00 – 16:00 Ekskursija - lekcija “Izaicinājums sabiedriski publisko objektu restaurācijā” Alūksnes Muižas parkā restauratora Jura Pavlova un Alūksnes muzeja speciālista vadībā (aktivitāte notiks krievu valodā starptautiskā projekta “630 verstis pilnas sajūtām” ietvaros).

Sestdiena, 14. septembris

 15:00 – 17:00 Lekcijas Alūksnes Jaunajā pilī:

“Alūksnes Jaunā pils arhitekta skatījumā”, arhitekte Ināra Caunīte,

“Atklājumi Fortepiano istabas un kāpņu telpas sienu gleznojumu restaurācijas gaitā”, monumentālās glezniecības restauratore - meistare Lolita Hermsa,

 “Alūksnes Jaunās pils Vējtvera un Muižas parka Aleksandra paviljona dekoratīvās apdares restaurācija”, monumentāli dekoratīvās tēlniecības un polihromijas restauratore - vecmeistare Zinaida Grīnfelde,

 “Alūksnes Muižas parks un tā mazo arhitektūras formu kultūrvēsturiskā izpēte, restaurācija un atjaunošana”, mg. arch. Laimonis Šmits.

17:00 – 21:00 Vakara gaitā Alūksnes Muižas parkā apmeklētājus priecēs izgaismoti parka objekti. Putnu paviljonā ar saviem krāšņajiem baložiem pārsteigs novadniece, cirka māksliniece Aija Balode. Aleksandra paviljonā varēs baudīt SIA “JM GRUPA” restorāna sarūpētos karstos dzērienus, uzkodas un Barona kūciņas. Pie Pomonas tempļa floristi veidos rudenīgo ziedu kompozīcijas.

17:30   Ekskursija Alūksnes Muižas parkā gida pavadībā par parka kultūrvēsturisko mantojumu un tur veiktajiem mazo arhitektūras formu atjaunošanas un restaurācijas darbiem. Ekskursijas sākums pie Alūksnes Jaunās pils.

 19:00   Koncertprogrammā “Visa pasaule ziedos” pie Pomonas tempļa skanēs skaistākās pasaules un latviešu komponistu melodijas jaunās, krāšņās aranžijās. Muzicēs Sabīne Krilova (mecosoprāns), Madara Kalniņa (klavieres), Zane Pakalne (vijole), Aija Linde (alts), Elīza Sestule (čells).

Aicinām ņemt līdzi spilvenus, sedziņas sēdēšanai, kā arī pledus, siltu apģērbu, lai rudens vakara stundā būtu patīkama koncerta baudīšana.

Vakara gaitā Alūksnes Muižas parkā apmeklētājus priecēs izgaismoti parka objekti. Putnu paviljonā ar saviem krāšņajiem baložiem pārsteigs novadniece, cirka māksliniece Aija Balode. Aleksandra paviljonā varēs baudīt SIA “JM GRUPA” restorāna sarūpētos karstos dzērienus, uzkodas un Barona kūciņas. Pie Pomonas tempļa floristi veidos rudenīgo ziedu kompozīcijas.

Svētdiena, 15. septembris

Bezmaksas izbraucieni ar plostu “Kaija” un kuģīti “Marienburg”, sniedzot iespēju izzināt Alūksnes kultūrvēsturisko mantojumu no gleznainā Alūksnes ezera puses. Pieteikšanās braucienam Alūksnes muzejā vai pa tālr. 25665538.

11:00 un 13:00   Izbrauciens ar plostu “Kaija”

12:00 un 15:00   Izbrauciens ar kuģīti “Marienburg”

ATTĒLĀ: Putnu paviljons Alūksnes Muižas parkā, Janas Rāgas foto.

 

Informāciju sagatavojusi: Evita Aploka,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26646749

evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv
www.aluksne.lv

24. un 25. augustā Alūksnes ezerā notiks Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas rīkots Latvijas 2019. gada čempionāta spiningošanā no laivām 3. posms, kurā piedalīsies 39 ekipāžas ar 117 dalībniekiem.

Sacensību centrs būs Pilssalā. Atklāšanas pasākums sestdien, 24. augustā, paredzēts pulksten 8.00 un sacensības notiks no pulksten 8.45 līdz 15.00. Pirmās dienas rezultātus paziņos pulksten 17.00. Svētdien sacensību dalībnieki startēs pulksten 6.45 un spiningos līdz pulksten 13.00. Sacensību noslēgums un uzvarētāju apbalvošana paredzēta pulksten 15.30 pie pašvaldības aģentūras “ALJA”.

- Alūksnieši noteikti jau ir ievērojuši spiningotājus ar lielām laivām Alūksnes ezerā, jo sacensību dalībnieki šeit uzturas un trenējas jau divas nedēļas. Šis posms būs īpašs ar to, ka tā laikā notiks nebijusi sīva cīņa par Latvijas čempiona titulu. Iepriekšējā posmā, kas notika Daugavā, HES ūdenskrātuvē, kur iepriekš nebija aizvadīts čempionāts, nepierasto apstākļu dēļ rezultātu tabula izvērtās krietni savādāka nekā citos gados, kas tagad dod papildu stimulu sevi pierādīt jebkurai komandai un ekipāžai, - saka pašvaldības aģentūras “ALJA” direktors Māris Lietuvietis.

Sagatavojusi: Evita Aploka,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26646749

evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv
www.aluksne.lv