Arhīva kalendārs

« August 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Gulbenes - Alūksnes bānītis šogad svinēs jau savu 117. gadskārtu. Bānīša dzimšanas diena ik gadu tiek atzīmēta ar skaistiem svētkiem. Arī šogad godināsim mūsu mazo bānīti, kas priecē gan tūristus, gan vietējos ļaudis, taču šoreiz Bānīša svētki būs nedaudz citādāki, kā ierasts.

Šogad pirmo reizi Bānīša svētki notiks divas reizes. Svinības sāksies jau pavisam drīz - 15.augustā, jo tieši šajā datumā 1903.gadā oficiāli vispārējai lietošanai tika atklāta šaursliežu dzelzceļa līnija Pļaviņas - Gulbene - Alūksne - Ape - Valka, bet svinību turpinājums būs 5.septembrī. 

15.augustā Bānīša svētku aktivitātes norisināsies Gulbenē, Gulbenes dzelzceļa stacijas un bānīša depo teritorijā, savukārt 5.septembrī - Alūksnē, Alūksnes stacijā. Un abās svētku dienās Bānīša svētku dalībnieki varēs piedalīties īpašos svētku braucienos, jo šogad arī pašā bānītī braucienu laikā paredzētas aktivitātes. 

15.augustā Gulbenē būs iespēja bez ieejas maksas apmeklēt bānīša depo, kopā ar ģimeni, draugiem vai individuāli atraktīvi pavadīt laiku, piedaloties spēlē "Depocatching jeb Atklāj Depo" un izzināt bānīša depo, sliežu ceļu un stacijas vēsturi un attīstību, kā arī klausīties uzlādējošu grupas "Atis Ieviņš un The Rock Brothers" koncertu. Pulksten 13.00, kā ierasts, bānītis ar tvaika lokomotīvi Ferdinands priekšgalā disko noskaņās uzsāks ceļu uz Alūksni. Arī atpakaļceļā maršrutā Alūksne-Gulbene paredzētas muzikāli izklaidējošas aktivitātes. Pasažieri abos braucienos varēs pievienoties latviešu deju, 80./90. gadu, latviešu estrādes/ šlāgera vai Eiropas hītu mūzikas vagonā.

5.septembrī Alūksnes stacijā no pulksten 13.30 līdz 15.30 būs iespēja baudīt grupas "Rumbas kvartets" un Alūksnes kultūras centra deju kopas "Jukums" uzstāšanos, būs āra spēles par un ap bānīti, retro foto, retro mašīnu parāde, tvaika lokomotīves ūdens uzpildes kolonnas un Alūksnes stacijas vilcienu izmaiņu atjaunotā ceļa atklāšana. No Alūksnes uz Gulbeni bānītis dosies retro ritmos un pasažieri varēs pievienoties braucienam vagonos: "Retro ziņģes", "Retro slavenības", "Retro lambetvoks" un "Retro izpriecas". 

Jāpiebilst, ka Stāmerienā, kas līdz šim bijusi viena no Bānīšu svētku norises vietām, septembra pirmajā sestdienā būs Pagasta svētku diena vietējiem iedzīvotājiem. Šogad tas būs 5.septembris, un svētku nosaukums būs “Bānīša svētku diena Stāmerienas stacijā”. Stāmerienas pagasta svētku programma jau tuvākajā laikā tiks publicēta mājaslapā www.gulbene.lv.

Bānīša svētkus arī turpmāk Gulbenes un Alūksnes staciju teritorijās plānots rīkot katra gada 15.augustā vai šim datumam tuvākajā sestdienā, ja 15.augusts iekrīt darba dienā.

Svini svētkus kopā ar mūsu mazo Gulbenes-Alūksnes bānīti disko un retro ritmos! Biļetes bānītim DISKO un RETRO ritmos meklē: www.bezrindas.lv!

Informāciju sagatavoja:

Evita Brokāne,
Gulbenes novada pašvaldības aģentūras
"Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs"
sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Vidzemes nevalstisko organizāciju pārstāvji tiek aicināti augustā apmeklēt bezmaksas klātienes seminārus digitālo prasmju uzlabošanai.  Semināri notiks četrās Vidzemes vietās - Naukšēnos (17.08), Smiltenē (19.08), Gulbenē (20.08) un Cēsīs (21.08). Tā ir iespēja Vidzemes NVO stiprināt savu kompetenci digitālo rīku izmantošanā, lai efektivizētu savu ikdienas darbību.

 Katrs seminārs norisināsies trīs stundas, sastāvot no divām sesijām, kuru laikā tiks praktiski aplūkotas metodes darbā ar konkrēto programmatūru, digitālo rīku vai sociālo tīklu. Seminārus rīko Valmieras novada fonds ar Kultūras ministrijas atbalstu. Nodarbības vadīs digitālo rīku entuziasts Artis Krists Mednis, kurš konkrētās jomas vajadzības un darba specifiku ir iepazinis, vadot projektus un sakārtojot procesu organizāciju Valmieras novada fondā, Latvijas Lauku forumā, biedrībā "Sansusī", Valmiermuižas kultūras biedrībā un jauniešu biedrībā "VirziensA".

Semināru tēmas:

1)    Naukšēnos (17.08) un Gulbenē (20.08) - Excel iespējas precīzai un ātrai uzdevumu izpildei (datu sakārtošana, noformēšana, diagrammas un darbības ar tiem, kā arī noderīgas formulas un dažādi "triki");

2)    Smiltenē (19.08) un Cēsīs (21.08) Kā sasniegt vēlamo auditoriju Facebook un e-pastā (Facebook, Mailchimp) un Noderīgi digitālie rīki NVO ikdienai (Clockify, Google kalendārs, Microsoft Teams, Google Groups un Google Sites).

Lai jaunās zināšanas tiktu apgūtas veiksmīgi, semināru dalībnieki praktiski līdzdarbosies jauno zināšanu apguvē. Savukārt mēneša garumā pēc apmeklētās nodarbības dalībniekiem būs pieejams atbalsts tiešsaistes konsultāciju formā ar semināra organizatoriem apgūto semināra tēmu nostiprināšanā.

Tā kā semināru vietu skaits ir ierobežots, aicinām semināriem reģistrēties NVO un neformālo interešu grupu pārstāvjus, reģistrējoties tiešsaistē ej.uz/NVO2020VIDZ/ līdz š.g. 14.augustam. Tā kā semināros tiks aplūkoti dažādi digitālie rīki, tāpēc semināri notiks telpās, kas aprīkotas ar pieejamiem datoriem. Ja semināra dalībnieks jūtas komfortablāk, strādājot uz sava personīgā datora, aicinām to ņemt līdzi uz semināru! Kontakti jautājumu vai neskaidrību gadījumā: samanta.berga PIE vnf PUNKTS lv; 26035182.

 

Relīzi sagatavoja:

Samanta Berga, Valmieras novada fonds

E-pasts: samanta.berga@vnf.lv, tālrunis: 26035182

http://www.vnf.lv

2020. gada 8. augustā Sēļu muižā apmeklētājus jau septīto gadu priecēs Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki. Šoreiz pasākumā, pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Vidzemes kultūras programmai, skanēs opermūzikas nakts koncerts “Seviļas kaislības”*.

Svētki sāksies plkst.20.30. Tiks griezta lenta jaunajai Velvju zālei**, tajā tiks atklāta  mākslinieces – keramiķes Sanitas Mickus personālizstāde “Piezīmes mālā” . Izstāžu zālē un mazajā zālē tiks atvērta mākslinieces Olitas Gulbes – Ģērmanes gleznu izstāde “Šis gaiss tik pilns ar skaistiem vējiem…” /I.Ziedonis/ Būs iespēja tikties ar mākslinieci.

Lielajā zālē tiks atklāta Jūrmalas mākslinieku – Alises Landsbergas, Baibas Briedes, Jāņa Jēkabsona, Laines Kainazes, Ineses Ziemeles un Voldemāra Krutina -  Sēļu muižas plenērā tapušo darbu izstāde.

Stallī būs apskatāma arī tradicionālā izstāde “Ziedi manā dārzā”, kas norisinās katru gadu tieši Sēļu muižas svētku laikā. Visskaistākie ziedi atceļos uz izstādi gan no  pašu pagasta, gan no Mazsalacas krāšņākajiem dārziem.

Pasākuma laikā apskatāmas vēl četras izstādes: mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde “Dabas citāti", porcelāna figūriņu kolekcija (Zviedrija), Mākslinieces Initas Reimandovas porcelāns, akmensmasa, kolekcijā ‘’ Dzīvības līnijas’’, izstāde “ Manas dzimtas pūralāde’’.

Plkst.22.00 muižas estrādē opermūzikas nakts koncerts “Seviļas kaislības”. Opermūzikas nakts koncerts “Seviļas kaislības Sēļu muižā” ļaus klātienē izdzīvot aizaujošus notikumus jautrajā mīlas stāstā par Rozīnu, viņas tēvoci Bartolo, kurš vēlas jaunavu precēt un viņas iemīļoto jaunekli Almavivu, kuriem palīdz attapīgais un viltīgais bārddzinis Figaro.

Koncertā piedalīsies Krišjānis Norvelis (bass), Kalvis Kalniņš (baritons), Mihails Čulpajevs (tenors), Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns) un svētku kamerorķestris diriģenta Normunda Vaiča vadībā.

*Projekta “Seviļas kaislības” mērķis ir aktualizēt Sēļu muižas kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmību, rīkojot opermūzikas nakts koncertu senās muižas un parka teritorijā, ļaujot klātienē baudīt augstvērtīgu un profesionālu mākslinieku sniegumu, nodrošinot kvalitatīvu kultūras produkta pieejamību Vidzemes laukos, attīstot un saglabājot muižas vēsturiskās tradīcijas.

**Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas aktivitātes “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros tiek īstenots projekts “Velvju zāles remontdarbi Sēļu muižā”.    

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

Aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus!

Aicinām izbaudīt Sēļu muižas senatnīgo auru, dabas krāšņumu un romantisko noskaņu Mazajos Opermūzikas un Mākslas svētkos 8. augustā!

Informāciju sagatavoja:

Anete Gluha, Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


Lai iepazīstinātu vidzemniekus un reģiona viesus ar elektriskā velosipēda iespējām un ērtībām, no 14. augusta līdz 28. augustam Valmierā un Cēsīs būs pieejami pieci elektriskie velosipēdi bezmaksas izmēģinājuma braucieniem. Cēsīs velosipēdi būs pieejami Pils laukumā 1, savukārt Valmierā – Cēsu ielā 4, laukumā pie Vidzemes Augstskolas.

Elektrisko velosipēdu izsniegšanas punktu darba laiks abās pilsētās – katru dienu no plkst.10.00 līdz plkst.18:00.

Pirms brauciena pakalpojuma lietotāji tiks instruēti par velosipēdu lietošanu, tāpat būs pieejamas arī aizsargķiveres, bērnu velo sēdeklīši un velosipēda slēdzenes.

Ar vienu uzlādes reizi iespējams veikt līdz 60 km garu distanci, taču, ja baterija beidzas pirms atgriešanās sākumpunktā, ar velosipēdu iespējams pārvietoties arī minoties.

Būtiski atzīmēt, ka elektriskais velosipēds ir īpaši ērts braucamrīks gados vecākiem cilvēkiem, kā arī ir piemērots tiem, kuriem ir veselības problēmas (piemēram, traumēti ceļgali u.tml.).

Iniciatīva tiek īstenota Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta “MARA” ietvaros, pievēršot iedzīvotāju uzmanību alternatīvam pārvietošanās līdzeklim, kas joprojām Latvijā, tostarp Vidzemē, ir mazpazīstams un reti izmantots braucamrīks ikdienas mobilitātes nodrošināšanai.

Pakalpojuma lietotājiem, atgriežoties no izbraucieniem, tiks lūgts aizpildīt arī novērtējuma anketu par saņemto pakalpojumu un braucamrīka lietošanas pieredzi. Anketas rezultāti tiks apkopoti un izmantoti pētījumā par mobilitātes paradumiem, analizējot, vai elektriskie velosipēdi varētu būt viens no potenciālajiem pārvietošanās veidiem Vidzemē.

Elektriskā velosipēda izmēģinājuma braucienus organizē Vidzemes plānošanas reģions.Elektriskā velosipēda izmēģinājuma braucieni Cēsīs un Valmierā tiek organizēti Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projekta “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)” ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti lauku reģionos. Tā īstenošanā iesaistījušies 12 partneri no 9 reģioniem, Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions. Vairāk informācijas par projektu www.mara-mobility.eu (angļu valodā) un www.vidzeme.lv (latviešu valodā).

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.t. 29454752, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

10.septembrī pulksten 18:00 Smiltenes novada Kultūras centrā viesosies bloga Seek the Simple autore Laura Arnicāne ar lekciju “Minimālisms. Dzīve ar vairāk”.

 Mūsdienās mēs dzīvojam lietu un informācijas pārpilnībā, bet tas nāk ar saviem mīnusiem. Šajā pārpilnībā bieži pietrūkst skaidrības par mūsu mērķiem, cieš darba produktivitāte un trūkst laika sev un saviem mīļajiem. Izvēļu ir tik daudz, un mums pietrūkst resursi (laiks, enerģija un nauda) tām lietām, kas mums ir vissvarīgākās.

Šajā lekcijā Laura iepazīstinot ar minimālisma domāšanas veidu, kura pamatā ir atbrīvošanās no visa liekā, iepazīstinās ar to, kas var iedot skaidrākas dzīves prioritātes un mieru ikdienā. Lekcija noteikti nebūs par to, kur visi interjeri ir vienādi balti bez mēbelēm, kur mēs visi ģērbjamies vienādi un kur ir garlaicīga dzīve. Laura dalīsies ar iedvesmu un praktiskiem instrumentiem, kas palīdzēs teoriju ienest  dzīvē.

No visa, kas nesagādā mums prieku vai nepalīdz mērķu sasniegšanā. Šajā lekcijā cilvēki uzzinās:

*kā atbrīvoties no liekām mantām mājās un darba telpā

*kā atbrīvošanās no liekā palīdzēs iegūt vairāk resursu – laiku, enerģiju, naudu – lietām, kas mums katram ir būtiskas

*kā tērēt savus resursus lietām, kas virza tuvāk taviem dzīves mērķiem

*kā arī citiem praktiskiem un noderīgiem padomiem

Biļetes ir pieejamas elektroniski “Bez Rindas” www.bezrindas.lv un Smiltenes novada Kultūras centra kasē. Ieejas maksa par lekciju – 10 EUR. Vietu skaits ir ierobežots. Lekcija notiks, ievērojot visus drošas pasākuma organizēšanas nosacījumus. Kopējais pasākuma ilgums – 90 min. Vairāk informācijas pa tālruni +371286 vai kulturascentrs PIE smiltene PUNKTS lv.

*Pasākuma organizators ir Smiltenes novada Kultūras centrs. Organizators var izdarīt foto un video uzņēmumus pasākuma norises vietā vai tuvākajā apkārtnē (tostarp pie ieejas). Ja Jūs ierodaties pasākuma vietā, Jūs apzināties, ka Jūsu attēls var tikt uzņemts un apstrādāts turpmākajiem publicitātes mērķiem. Organizators ir publiska institūcija, kurai ir pienākums informēt sabiedrību par publisku līdzekļu finansētām aktivitātēm. Organizators neapstrādās Jūsu personas datus, ja Jūs neatradīsieties pasākuma tuvumā.

 

Informāciju sagatavoja

Alise Seile

Smiltenes novada KC mākslinieciskā vadītāja

kulturascentrs PIE smiltene PUNKTS lv

28688101

Šodien, 2020. gada 11. augustā, Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs parakstīja līgumu par Norvēģijas grantu projekta “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” īstenošanu Kosmosa izziņas centra izveidei skolēniem, skolotājiem un pirmskolas vecuma bērniem ar vecākiem, kā arī sabiedrībai kopumā, lai radītu interaktīvu un atraktīvu vidi STEM zinātņu jomu izzināšanai.

Turpmāko trīs gadu laikā Cēsu Kosmosa izziņas centra telpas un interešu izglītības programmas veidos par kosmosa tematiku piecās apakštēmās – sabiedrība, kosmoloģija, tehnoloģija, veselība un dzīvošana kosmosā. Interešu izglītības nodarbībās un interaktīvajās ekspozīcijās meklēs atbildes uz tādiem jautājumiem kā kāpēc cilvēki vēlas lidot kosmosā, kādi ir lielākie kosmosa noslēpumi, kas palīdz lidot kosmosā, kā sagatavoties lidojumam kosmosā, kas cilvēkam nepieciešams, lai dzīvotu ārpus planētas Zeme u.tml. “Kosmosa izziņas centra izveide Cēsīs ir nozīmīgs papildinājums esošā inovāciju centra ZINOO iekoptajām tradīcijām ne tikai Cēsīs, bet šādu dabaszinātņu interešu un zināšanu centru modernizācijai Latvijā. Cēsis ar savu pieredzi kalpojis kā stimuls Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finansējumu programmas “Pētniecība un izglītība” ieguldījumam šādu centru attīstībai Latvijā. Granta mērķis ir īstenot bērnu un jauniešu zinātkāres rosināšu dažādu zinātņu jomās, tā ieguldījums mūsdienīga satura un  tehnoloģiskā nodrošinājuma izveidē jaunajā centrā palīdzēs radīt aizraujošu un radošu pētniecisko koprades vidi ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī auglīgai sadarbībai starp izglītības un zinātniskajām institūcijām,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās. 

Projektā Cēsu novada pašvaldība plāno izveidot darbnīcas, koprades telpas, laboratorijas u.c. interaktīvas ekspozīcijas, kā arī radīt 50 interaktīvas izstādes, trīs izglītojošas programmas un piecas aizraujošas nodarbības dabaszinātņu (datorzinātne un informācijas zinātne, fizika, ķīmija, bioloģija, zemes un vides zinātnes) un inženierzinātņu un tehnoloģiju (civilā inženierija, elektrotehnika, elektronika, informācijas tehnoloģijas, vides biotehnoloģijas, mašīnbūve un mehānika) jomās. Savukārt skolotājiem paredzēti mācību semināri kompetences stiprināšanai STEM priekšmetu mācīšanā. 

“Cēsīm Kosmosa izziņas centrs ir loģisks turpinājums esošajam ZINOO centram. Teju 10 gadu garumā ir uzkrāta nozīmīga pieredze šādu centru vadībā un attīstībā. Skolēni no visas Latvijas varēs apmeklēt Cēsis, lai iedvesmotos nākotnes izaicinājumiem, apgūtu sarežģītu mācību vielu interesantā un iesaistošā veidā,” stāsta Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. 

Projektu “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” finansē EEZ/N grantu programma “Pētniecība un izglītība”. Tā kopējās izmaksas ir 2 146 856,00 eiro, no kurām 1 642 346,20 eiro ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums, 289 825,80 eiro – Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumu, bet 214 684,00 eiro – Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums. Projektu Cēsu novada pašvaldība īstenos ciešā sadarbībā starp projektā iesaistītajiem partneriem - NAROM (Norvēģijas kosmosa izglītības centrs) un Rīgas Tehnisko universitāti, kā arī citiem zinātnes un inovāciju centriem Latvijā. Izglītības un zinātnes ministrijas kā programmas apsaimniekotāja loma ir atbildēt par programmas koncepcijas izveidi, efektīvāku finanšu instrumentu īstenošanu un mērķtiecīgāku atbalstu prioritārajās jomās, bet VIAA kā programmas ieviesēja atbildība ir projektu vērtēšana, īstenošanas uzraudzība un kontrole, kā arī projektu rezultātu saglabāšanas un ilgtspējas uzraudzība.

 

Informāciju sagatavojusi:

Elīna Līva Rudāne

VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas

vecākā informācijas speciāliste

Tālr.: 67785436

e-pasts: liva.rudane PIE viaa.gov PUNKTS lv

Jau ceturto nedēļas nogali cēsnieki un Cēsu viesi baudīs Cēsu Svētā Jāņa baznīcas izgaismošanas performanci, kas sākās kā kulminācija šī gada pilsētas svētkos.

 

“Baznīcas torņa gaismu šovs ir populārs ne vien cēsnieku, bet arī pilsēta viesu vidū, kuri, pēc viņu vārdiem šo ieplāno kā kulmināciju savam brīvdienu viesošanās laikam Cēsīs,” saka Cēsu Kultūras un Tūrisma centra vadītāja Andra Magone.  “Šāda veida performance ir unikāls notikums ne vien Baltijas, bet arī Eiropas kontekstā, tāpēc priecājamies, ka to novērtē cēsnieki un pilsētas viesi! Jau pēc rekonstrukcijas baznīca bija kļuvusi par Cēsu fotografētāko objektu sociālajos tīklos. Gaismu šovs šo tendenci tikai veicinājis,” turpina Magone.

“Šī projekta veidošanas laiks man personīgi ir bijis nozīmīgs un pieredzēm bagāts gan radošajā, gan tehniskajā izpildījumā. Esmu pagodināts ar savu darbu turpināt Cēsu sirds vēsturi un nodot to nākotnei,” stāsta projekta autors Uldis Skroders.

Performance skatāma piektdienas un sestdienas vakaros, iestājoties tumsai, katrā apaļā stundā līdz plkst. 23.00, kad baznīcas sienas iemirdzas īpašā noskaņu stāstā. Ar gaismu spēļu un mūzikas mijiedarbību tiek radīta iespaidīga izrāde. Paredzēts, ka performance mainīsies atbilstoši sezonalitātei un dažādiem valsts un gadskārtu svētkiem.

Aicinām īpašo gaismas stāstu savām acīm izbaudīt kopā ar ģimeni un draugiem!

Ieskats baznīcas izgaismošanā Cēsu pilsētas svētku laikā skatāms šeit: https://www.youtube.com/watch?v=-G-LgWcdmRA

Jūnijā apritēja divi gadi kopš Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas darbu uzsākšanas. Līdz ar fasādes rekonstrukciju pārvērtības piedzīvojuši arī baznīcas varenie logi. Ir veikta logu rekonstrukcija un izvietotas jaunas vitrāžas, kuras papildina logus altāra daļā un baznīcas jomā. Kā arī ir uzstādīti prožektori, kas izgaismo baznīcas torni.

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu novada pašvaldības 

Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes

Vecākais komunikācijas speciālists

Aleksandrs Abramovs

aleksandrs.abramovs PIE cesis PUNKTS lv 

Laiska brīvdabas kino baudīšana ir neatņemama vasaras sastāvdaļa! 13. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā būs skatāma dokumentālā filma „Klejotāji” un iespēja satikties, uzdot jautājumus par un ap filmas tapšanas gaitu režisoram Matīsam Kažam.  

„Klejotāji” ir stāsts par trim filmas režisora vienaudžiem – divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē, nododoties dažāda veida klejojumiem. „Arī pašas filmas forma pielīdzināma klejojumam. Klejojumam pa īsiem mirkļiem, izvēlēm, kas veido mūsu dzīves, arī pa spēcīgām un pretrunīgām izjūtām. „Klejotāji” nav tikai stāsts par jauniešiem mūsdienu nekontrolējamā progresa un globalizācijas laikmetā, patiesībā filmai vajadzētu būt aktuālai jebkuram skatītājam, kurš pieredzējis jaunībai raksturīgo sevis meklēšanas un identitātes veidošanās procesu,” filmu raksturo režisors Matīss Kaža. Filma „Klejotāji” tapusi trīs gadu laikā trīs valstīs – Latvijā, ASV un Japānā.

Režisors Matīss Kaža (1995) kinoizglītību ieguvis Ņujorkas Universitātes Tiša mākslas skolā, zināšanas papildinājis Amerikas Kino institūtā Losandželosā. Jau studiju laikā uzņēmis savu pirmo pilnmetrāžas dokumentālo filmu „Vienu biļeti, lūdzu!” (2017), kas guvusi atzinību vairākos starptautiskos kinofestivālos.

Nākamie brīvdabas kino vakari Valmiermuižā:

22. augustā plkst. 19.00 būs baudāms suģestējošās grupas „Zāle” koncerts, bet plkst. 21.00 animācijas filma „Projām”.

27. augustā plkst. 21.00 spēlfilma „Jelgava ' 94” un tikšanās ar režisoru Jāni Ābeli.

17. septembrī plkst. 21.00 spēlfilma „Nekas mūs neapturēs” un tikšanās ar režisoru Andri Gauju.

Brīvdabas kino vakaros DALĪBA BEZ MAKSAS.

Lai arī vairums sēdvietu nodrošināsim, nekautrējies ņemt līdzi beņķīti vai plediņu, lai filmas baudīšanai izvēlētos sev tīkamāko vietu parka zālītē vai nojumē. Turpat līdzās esošā Valmiermuižas alus tirgotavā būs iespējams iegādāties spirdzinājumus un uzkodas līdzņemšanai.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Burtnieku novada pašvaldība. Projekts „Katram pa saujai kino brīvā dabā” (projekta Nr. 19-09-AL29-A019.2204-000008) īstenots Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros, caur biedrību „No Salacas līdz Rūjai”.

 

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura PIE valmiermuiza PUNKTS lv, tālr. nr.: 27337798.

Svētdien, 16.augustā, plkst.11.00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina atklāt teiksmainā Burtnieku novada dažādo dabas un kultūrvēsturisko vietu vilinājumu, dodoties aktīvā velobraucienā kopā ar pieredzes bagāto velobraucēju un aktīvā tūrisma gidi Santu Paegli. Maršruta kopējais garums būs aptuveni 40 km.

Brauciena laikā būs iespēja baudīt ne tikai vasarīgo laiku un aktīvu kopā būšanu, bet arī uzzināt interesantus stāstus gan par zināmām, gan mazāk zināmām vietām un objektiem Burtnieku novadā. Caur stāstiem atklāsiet Ēveles un Jaunjērcēnu kultūrvēsturisko pērļu noslēpumus. Īpašu enerģiju būs iespējams smelties pie viena no Latvijas dižākajiem akmeņiem – Jērcēnu dižakmeņa.

Velobrauciena sākums un noslēgums plānots Ēvelē. Pasākums ilgs aptuveni 5 stundas, un tas būs vidējas grūtības pakāpes. Brauciena laikā plānotas vairākas vietas atpūtai, kur ikviens varēs mieloties ar savām līdzi paņemtajām uzkodām un dzeramo ūdeni. Tāpat neizpaliks arī jautras un interesantas izklaides gida vadībā.

Velobraukšana notiks pa asfalta, grants un maziem zemes ceļiem. Savai drošībai brauciena laikā iesakām lietot velobraucēju ķiveres un cimdus.

Dalības maksa velobraucienā – 4 EUR/personai, apmaksu veicot līdz 16.augustam Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10).

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc lūgums pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot e-pastu tic PIE valmiera PUNKTS lv, vai klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

Informāciju sagatavojusi:
Zane Krūmiņa
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma projektu vadītāja
Tālr.: 25437177

Valmieras Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar platformas Travitious pārstāvjiem aicina apceļot un atklāt Valmieras mazāk zināmās vietas jau otrajā digitālajā spēlē par Valmieru - “Valmierā dzīvojam zaļi!”.

 Tā pieejama šeit.

Piedzīvojumu spēle aicinās apjaust Valmieras zaļuma apvāršņus un atklāt mazāk zināmas vietas, liekot lietā atjautību, zināšanas un intuīciju. Spēle “Valmierā dzīvojam zaļi” sastāv no 8 punktiem, kas izvietoti Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē. Piedzīvojumu spēle veicama, pārvietojoties ar auto vai velosipēdu no punkta līdz punktam (~20 km) un dodoties nelielā pastaigā pa apskates vietām (~3 km). Spēle piemērota ikvienam, kurš vēlas sevi izaicināt atjautībā un zināšanu krājumā un vēlas izkustēties, pavadot laiku kopā. Piedzīvojumu spēle piemērota arī ģimenēm ar bērniem.

Lai atrastu konkrēto pieturas punktu, katrā apskates vietā jārod risinājums mīklai, kas kalpos kā pavediens nokļūšanai nākamajā punktā. Ja tomēr mīklas risinājumu neizdodas rast, iespējams vadīties pēc aptuvenām GPS koordinātām, kā arī attēliem, kas uzņemti netālu no atrašanās vietas, kuru jāapmeklē. Aicinām iepazīties ar īsu pamācību, kā izmantot digitālo platformu Travitious šeit.

Platformā Travitious šī ir jau otrā digitālā spēle par Valmieru. Iepriekšējo spēli “Valmieras vilinājums” meklējiet šeit. Ar citām Valmieras puses dabas, kultūrvēstures un aktīvās atpūtas iespējām aicinām iepazīties šeit. Sajūtiet, kā pilsēta virmo un kā Valmierā dzīvojam zaļi!

Informāciju sagatavoja:
Madara Stukmane
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas konsultante
Tālr.: 26332213

Unikāla iespēja pielikt roku Mežtakas tapšanā un gūt dabas takas marķēšanas pieredzi! 18.augustā visi Mežtakas draugi ir aicināti kopā ar Vidzemes plānošanas reģionu marķēt Mežtaku vienā no ainaviskākajiem Mežtakas posmiem Veclaicenē. Ņemsim otas un krāsosim!

Marķēsim ~ 10 km garu posmu no Mežtakas 15. dienas. Šajā posmā Mežtaka uzved Drusku pilskalnā, no kura var redzēt Munameģi, aizlīkumo pa izteikti paugurainu apvidu un nolaižas Kornetu-Peļļu subglaciālajā iegultnē, kas ir viena no iespaidīgākajām Latvijas gravām. Tālāk taka aizved līdz Ilgāja ezeram, kur marķēšanu beigsim.

TIKŠANĀS VIETA: Otrdiena, 18. augusts, Kornetu tautas nams, plkst. 11.00
https://goo.gl/maps/v95o3KupqwQPYQvd7

Aptuvenais marķēšanas laiks: 4h
Maršruts: Korneti–Ilgāja ezers (~10 km)

Pārtika: pašam ir jāsarūpē pusdienu maizītes un dzērieni.
Apģērbs: laika apstākļiem un krāsošanai atbilstošs. Var noderēt saules cepure/lakats (maršrutā ir ne tikai mežs, bet arī saulei atklāti grants ceļi), pūšamais pret odiem/ērcēm, plāksteri.

Svarīgi! 

Marķēšana tiks pabeigta pie Ilgāja ezera (Latvijas/Igaunijas robeža). Tālākās gaitas pēc dalībnieku ieskatiem – ir iespēja pašiem mērot ceļu atpakaļ līdz Kornetiem, izstaigāt Ilgāja-Naudas akmens taku vai doties tālāk pa jau nomarķēto Mežtaku Apes virzienā.

Atgādinām, ka šis pasākums nav gidēta ekskursija, bet gan darba ekspedīcija, tādēļ dalībniekiem ir pašiem jāplāno transports.

 

OBLIGĀTA IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS: https://cutt.ly/pieteiksanas-Meztakas-markesanai


Pārgājiena laikā tiks fotografēts un/vai filmēts un iegūtais materiāls izmantots Mežtakas publicitātes nolūkos.

 

https://www.facebook.com/events/253608998957905/


Jautājumiem: Māra Sproģe, Vidzemes plānošanas reģions, T. 26488091, mara.sproge PIE vidzeme PUNKTS lv

 

Projekts "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Meža taka"" tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.
No Latvijas projektā piedalās "Lauku Ceļotājs", Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas valsts meži.

 

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.