Arhīva kalendārs

« June 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Pirmdien, 8. jūnijā, laikrakstā „Latvijas Avīze” un vēlāk arī interneta portālā „LA.LV.” varēs lasīt žurnālistes un vēsturnieces Anitas Bormanes rakstu „Baumaņu Kārlis – joprojām Limbažos savējais”, kas tapis Valsts Kultūrkapitāla fonda "Vidzemes kultūras programma 2020" ietvaros, ko finansē VAS "Latvijas valsts meži" un atbalsta Vidzemes plānošanas reģions.

Autore pievērsīsies spilgtākajām pēdējo gadu ierosmēm, ar kurām Limbažos tiek sargāta un kopta Latvijas valsts himnas autora, slavenā limbažnieka Baumaņu Kārļa (1835-1905) piemiņa un aizvien no jauna plašā sabiedrībā aktualizēts viņa radošais mantojums. Pateicoties limbažnieku aktivitātei, pašvaldības un ziedotāju atbalstam, Baumaņu Kārlis Limbažos joprojām ir savējais – arī  185. jubilejas gadā, ko, gan klusāk, nekā ierasti, atzīmējām 11. maijā. Turklāt šogad aprit arī tieši gadsimts, kopš vēsturiskā 1920. gada 7. jūnija, kad ar demokrātiski ievēlētā Latvijas valsts parlamenta – Satversmes sapulces – pieņemto likumu „Dievs, svētī Latviju!” kļuva par jaundibinātās un Neatkarības karā uzvarējušās Latvijas valsts himnu.

Limbažu kultūra nama tautas lietišķās mākslas studijas "Dzilna" dalībnieces Vēsma Bērziņa (no kreisās) un Vineta Liepiņa demonstrē krāšņo jostu, kurā ieausti Latvijas valsts himnas "Dievs, svētī Latviju!" vārdi. Fotogrāfs - Timurs Subhankulovs.

Rakstā varēs lasīt par to, kā tapa Latvijas valsts himnai „Dievs, svētī Latviju!” un tās autoram Baumaņu Kārlim veltītā goda josta, kas trīs gadus darināta Limbažu kultūras nama tautas lietišķās mākslas studijā „Dzilna” un kurā gan audēju, gan sabiedrības pārstāvju rokām mīlestībā un cieņā ieausti latviešu tautas lūgšanas vārdi. Varēs viesoties ekspozīcijā „Baumaņu Kārlis un viņa laiks” Limbažu muzejā, kur ir iespēja labāk iepazīt komponista dzīvi, izprast laiku un vidi, kurā viņš darbojās, un kur „Dievs, svētī Latviju!” autora gara klātbūtne tā vien jūtama. Tāpat varēs satikties ar Limbažu bibliotēkas darbiniecēm, kas Baumaņu Kārļa 185. jubilejas laikā izveidojušas viņam veltītu izstādi, kur var apbrīnot arī viņa paša bibliotēkai reiz ziedoto grāmatu – Vācijā iespiestu Viktora Igo stāstu krājumu –, kas bijis pamatā šīs grāmatu valstības izveidei. 

Informāciju sagatavojusi: Mudīte Krūmiņa, AS "Latvijas Mediji".

No 8.jūnija Valmieras pilsētas pašvaldība aicina skolēnus pieteikties darbam vasarā – 2020. gada jūlijā un augustā. Ar Valmieras uzņēmumu, nevalstisko organizāciju un pašvaldības iestāžu piedāvātajām darba vietām iespējams iepazīties mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā Izglītība – Nodarbinātība vasarā (https://www.valmiera.lv/lv/izglitiba/nodarbinatiba_vasara/).

Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 13 līdz 19 gadiem. Skolēnu nodarbinātības programmas mērķis ir radīt iespēju apgūt nepieciešamās darba pamatprasmes un iemaņas, iegūt darba pieredzi, lietderīgi pavadot vasaras brīvlaiku.

Lai paplašinātu skolēnu darba iespējas, šogad vasaras nodarbinātības programma tiek īstenota divās apakšprogrammās. Pirmajā programmā darbu 13 - 19 gadīgiem bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā ne vēlāk kā no 2020. gada 1.janvāra, piedāvā Valmieras pilsētas pašvaldības iestādes. Savukārt otrā programmā darba vietas nodrošina dažādi Valmieras uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas. Uzņēmumi jauniešiem dod iespēju ne vien iepazīt darba vidi, bet arī gūt pieredzi viņiem interesējošā sfērā, kas vairāk saistīta ar tādām jomām kā zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika (STEM mācību priekšmeti). Otrajā apakšprogrammā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem, kuri mācās Valmieras vispārējās vai profesionālās ievirzes izglītības iestādēs.

Iepazīties ar pieejamajām darbavietām iespējams šeit (https://www.valmiera.lv/lv/izglitiba/nodarbinatiba_vasara/). Pieteikties darbam iespējams, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu, kā arī pievienojot nepieciešamos dokumentus – ārsta izziņu (forma 027/U) un vecāka vai aizbildņa saskaņojumu (nepilngadīgajiem jauniešiem). Ir darba devēji, kuriem iepriekš ir izveidojusies pozitīva pieredze sadarbībā ar kādu no jauniešiem. Ja ir vēlme sadarboties ar konkrētiem jauniešiem šī gada vasaras nodarbinātības programmas laikā, tad darba devējam ir iespējams aizpildīt apliecinājumu, ko skolēns, piesakoties nodarbinātības programmai, iesniedz kopā ar pārējiem dokumentiem. Pieteikuma anketa pieejama Valmieras mājaslapā sadaļā Izglītība – Nodarbinātība vasarā (https://www.valmiera.lv/lv/izglitiba/nodarbinatiba_vasara/).

Pieteikties skolēnu vasaras nodarbinātības programmai iespējams no 8. līdz 11. jūnijam jaunieši, kuriem jau ir darba devēja apliecinājums un no 12. līdz 17. jūnijam – jaunieši, kuriem nav šāda apliecinājuma.

Vasaras nodarbinātība tiks organizēta trijos periodos un skolēnam ir iespēja izvēlēties sev vēlamāko darba laiku:

  • no 29.jūnija līdz 17.jūlijam;
  • no 20.jūlija līdz 7.augustam;
  • no 10.līdz 28.augustam.

Katram skolēnam būs iespējams strādāt piecpadsmit darba dienas, saņemot atlīdzību par nostrādāto laiku.

Bērniem vecumā no 13 līdz 14 gadiem būs iespēja strādāt četras stundas dienā (līdz 20 h nedēļā). Jaunieši vecumā no 15 līdz 17 gadiem varēs strādāt līdz septiņām stundām dienā (līdz 35 h nedēļā), savukārt pilngadīgie jauniešiem būs iespēja strādāt līdz astoņām stundām dienā (ne vairāk kā 40 h nedēļā). Par darbalaika ilgumu katram jaunietim būs iespēja individuāli vienoties ar darba devēju.

Būtiski, lai skolēnam ir bankā atvērts norēķinu konts, jo ar skolēnu tiks slēgts darba līgums. Pēc līguma noslēgšanas, konkrētajā darba vietā, jaunietis tiks instruēts par darba drošību un pienākumiem.

Papildu informācija par nodarbinātības programmu pieejama, zvanot pa tālruņiem 64207154 vai 29272170, kā arī rakstot e-pastu Valmieras Izglītības pārvaldes speciālistei karjeras izglītības jautājumos Ingai Savickai (inga.savicka PIE valmiera PUNKTS lv).

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums tiek īstenots saskaņā ar:

Ar skolēnu vasaras nodarbinātības programmas noteikumiem iespējams iepazīties mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā Izglītība – Vasaras nodarbinātība.

Vasaras nodarbinātības programmu skolēniem Valmieras pilsētas pašvaldība organizē jau septīto gadu pēc kārtas. To līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.


Informācija:
Laura Moča
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tālr.: 26349122

 

6. jūnijā laikraksts “Ziemeļlatvija” kopā ar gidi Rūtu Zepu organizē pārgājienu pa dabas liegumu Sedas purvs, lai sajustu purva maģiju, redzētu un uzzinātu, kas notiek ar purvu pēc kūdras ieguves. Interesenti dosies septiņu kilometru izzinošā pārgājienā. Pēc pārgājiena laikraksta  “Ziemeļlatvija” žurnālisti sagatavos materiālu laikrakstā un portālā ar aprakstu un fotogrāfijām par piedzīvoto un atklāto. Ar šo pasākumu laikraksts “Ziemeļlatvija” sāk aktivitātes Valsts kultūrkapitāla fonda un Vidzemes plānošanas reģiona atbalstītā projektā “Informējot iedvesmojam”.

Lai kaut ko mīlētu un saudzētu, iepriekš tas ir jāierauga un jānovērtē. Tieši tāds ir laikraksta “Ziemeļlatvija” projekta “Informējot iedvesmojam” mērķis. Mēs gatavosim publikācijas laikrakstā, portālā www.ziemellatvija.lv un sociālajos tīklos par skaisto un nozīmīgo mums apkārt, sniedzot izsmeļošu informāciju un rosinot uz dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem palūkoties citām, jau zinošākām acīm. Mēs veidosim aizraujošus stāstus par būtiskām mūsu novadu dabas un kultūras pērlēm, tādām kā Aumeisteru muiža, Ielīcas, Grundzāles muiža un tās ūdenstriece, kas ir liels retums Latvijā. Aicināsim iepazīt firsta Līvena mantojumu Smiltenē, projekta ietvaros organizēsim divus pārgājienus, jau minēto Sedas purva apmeklējumu, kā arī aicināsim dabas mīļus izstaigāt astoņus kilometrus garo Oliņu taku zinošas gides Ivetas Ences pavadībā. Projekta iznākums būs septiņi atvērumi laikrakstā laikā no jūnija līdz decembrim, publicējot tos arī portālā un sociālajos tīklos ar žurnālistu veidotu unikālu stāstu par bagātībām mums blakus. Plašā auditorija un saistošs informācijas pasniegšanas veids veicinās zināšanas par vērtībām tepat līdzās un vēlmi apmeklēt aprakstītos objektus. Mācīsimies mīlēt dabas un kultūras mantojumu kopā!

Publicitātes fotogrāfija.

Informāciju sagatvojusi: Ingūna Johansone, laikraksta “Ziemeļlatvija” galvenā redaktore.