Projektu jaunumi

Šā gada marta sākumā, no 4.-8.martam, 10 projekta “Access Routes” īstenošanā iesaistītie speciālisti no Latvijas un Igaunijas, tai skaitā no Vidzemes plānošanas reģiona (turpmāk – VPR), devās pieredzes braucienā uz Gēteborgu un Jenčēpingu Zviedrijā. Viņi iepazinās ar kultūras un tūrisma vietu pieejamības risinājumiem.
18.03.2024
Februāra izskaņā  Vidzemes plānošanas reģions (VPR) organizēja diskusiju "Sabiedrības iesaiste dabas daudzveidības pārvaldībā: brīvprātīgo aktivizēšana dabas mantojuma saglabāšanā", lai kopīgi ar Vidzemes pašvaldību pārstāvjiem, vides pārvaldības organizācijām un citām nozīmīgām iesaistītajām pusēm turpinātu dialogu par sabiedrības iesaistes lomu dabas resursu saglabāšanā, kā arī ar to saistītajiem izaicinājumiem.  
05.03.2024
4. martā Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni piedalījās nodarbībā par mākslīgo intelektu. Lektores Ievas Gailītes vadībā tika apspriesti sekojoši jautājumi: kas ir mākslīgais intelekts, kā to izmantot, kādas ir tā priekšrocības un kā to pielietot kontrolēti.
05.03.2024
28. februārī, Cēsīs, Vidzemes inovāciju nedēļas konferences DAŽĀDĪBĀ RODAS INOVĀCIJA laikā kopā sanāca Vidzemes reģiona uzņēmēji, augstākās izglītības, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, pētnieki un citi viesi, lai stiprinātu savas zināšanas par dažādību inovācijā, ar kurām dalījās atzīti jomas eksperti. Tāpat šī gada konferencē uzsākta jauna tradīcija – godināt Vidzemes uzņēmējus par viņu sasniegumiem kategorijās inovācija, ilgtspēja un sociālā atbildība. Vidzemes inovāciju balvu kategorijā Inovācija saņēma SIA VIRTE Tehnoloģijas, kategorijā Ilgtspēja – SIA Aloja-Starkelsen, savukārt kategorijā Sociālā atbildība – SIA Valmiermuižas alus.
04.03.2024
Lai veicinātu inovācijas koksnes pārstrādē un pievienotas vērtības produktu ražošanā, kā arī tehnoloģiju izmantošanā, šīs nedēļas nogalē, 23.–25. februārī, Valmierā, Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinājās starptautisks ViA un Vidzemes plānošanas reģiona organizēts Koksnes tehnoloģiju hakatons.
01.03.2024
Vidzemes plānošanas reģions noslēdzis darbu “Erasmus+” programmas projektā Profesionālā pilnveide pārtikas jomas blakusproduktu izmantošanā (ByP4Dev), kura galvenā iecere bija mācību programmas izstrāde pārtikas un lauksaimniecības jomas profesionāļiem, studentiem, absolventiem un citiem interesentiem, lai veicinātu lauksaimniecības un pārtikas sektora blakusproduktu un atlikumvielu efektīvāku izmantošanu jeb valorizāciju. Projekta partneri kopīgi izstrādājuši eksperta profilu, kas viegli integrējams profesionālās izglītības programmās projektā iesaistītajos reģionos Spānijā, Somijā, Grieķijā, Latvijā un Portugālē.
27.02.2024
Aizvadītajā nedēļā, 15. un 16. februārī, Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Pieejamu tūrisma maršrutu attīstība” (turpmāk – “Access Routes”) ietvaros notika brauciens uz Igauniju, lai iepazītu labās prakses piemērus saistībā ar vides pieejamību kultūras tūrisma objektos. Braucienā devās 30 dalībnieki - pašvaldību tūrisma plānošanas un attīstības nodaļu speciālisti, tūrisma informācijas konsultanti, eksperti no Kurzemes un Vidzemes plānošanas reģioniem, kā arī pārstāvji no invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons".
21.02.2024
Sākusies reģistrācija forumam "Kultūra izturētspējai 2024", kas 2024. gada 7.–8. maijā notiks Jakobštatē jeb Pietarsāri (Somijā). Tajā galvenā uzmanība tiks pievērsta kultūras lomai sabiedrības noturības un kapacitātes palielināšanā.
08.02.2024
Aizvadītajā nedēļā, no 25. līdz 26. janvārim, Venēcijas Ka'Foskāri (Ca'Foscari) universitātē (Itālijā) notika programmas Apvārsnis 2020 finansēta projekta CITIES2030 partneru sanāksme. Tās vadmotīvs bija “Pārtikas sistēmas sarežģītība”. Sanāksmes dalībnieki apsprieda politikas instrumentus CRFS (pilsētas un reģionu pārtikas sistēmas) un pārtikas piegādes ķēdes atbalstam. Sanāksmē piedalījās 14 partnerinstitūciju pārstāvji no dažādām Eiropas valstīm, viņu vidū arī no Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) un Latvijas Lauku foruma (LLF), kuri sadarbojas projekta Latvijas pilotteritorijā – Vidzemē.
30.01.2024
Vidzemes plānošanas reģions aicina dažādu jomu uzņēmējus, kuri saredz aļģi kā resursu augstas pievienotas vērtības produktu un pakalpojumu radīšanai, pieteikties dalībai inovāciju koprades laboratorijā. Dinamiskā procesā kopīgi ar nozares pētniekiem tiks analizētas biznesa vajadzības un izaicinājumi, lai attīstītu iestrādnes inovatīvu produktu radīšanai.Par superproduktu, rītdienas labību un nākotnes izejvielu nereti dēvēto aļģi un tās biomasas izmantošanas iespējām ilgtspējīgā produktu ražošanā pēdējos gados ne tikai Eiropā, bet arī Latvijā runā arvien vairāk gan pārtikas rūpniecībā, skaistumkopšanā, enerģētikā, tekstilrūpniecībā, lauksaimniecībā, gan medicīnā un citās jomās. Jau šobrīd Latvijā ir uzņēmumi, kas sekmīgi izmanto aļģi kā izejvielu, radot veselīgus dzērienus, uztura bagātinātājus, ierīces iekštelpu gaisa kvalitātes uzlabošanai, tāpat izskanējuši pētījumi aļģu izmantošanai lopbarības piedevu ražošanai.
25.01.2024

Notikumi

«Marts 2024»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031