Projektu jaunumi

Aizvadītajā nedēļā, no 25. līdz 26. janvārim, Venēcijas Ka'Foskāri (Ca'Foscari) universitātē (Itālijā) notika programmas Apvārsnis 2020 finansēta projekta CITIES2030 partneru sanāksme. Tās vadmotīvs bija “Pārtikas sistēmas sarežģītība”. Sanāksmes dalībnieki apsprieda politikas instrumentus CRFS (pilsētas un reģionu pārtikas sistēmas) un pārtikas piegādes ķēdes atbalstam. Sanāksmē piedalījās 14 partnerinstitūciju pārstāvji no dažādām Eiropas valstīm, viņu vidū arī no Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) un Latvijas Lauku foruma (LLF), kuri sadarbojas projekta Latvijas pilotteritorijā – Vidzemē.
30.01.2024
Vidzemes plānošanas reģions aicina dažādu jomu uzņēmējus, kuri saredz aļģi kā resursu augstas pievienotas vērtības produktu un pakalpojumu radīšanai, pieteikties dalībai inovāciju koprades laboratorijā. Dinamiskā procesā kopīgi ar nozares pētniekiem tiks analizētas biznesa vajadzības un izaicinājumi, lai attīstītu iestrādnes inovatīvu produktu radīšanai.Par superproduktu, rītdienas labību un nākotnes izejvielu nereti dēvēto aļģi un tās biomasas izmantošanas iespējām ilgtspējīgā produktu ražošanā pēdējos gados ne tikai Eiropā, bet arī Latvijā runā arvien vairāk gan pārtikas rūpniecībā, skaistumkopšanā, enerģētikā, tekstilrūpniecībā, lauksaimniecībā, gan medicīnā un citās jomās. Jau šobrīd Latvijā ir uzņēmumi, kas sekmīgi izmanto aļģi kā izejvielu, radot veselīgus dzērienus, uztura bagātinātājus, ierīces iekštelpu gaisa kvalitātes uzlabošanai, tāpat izskanējuši pētījumi aļģu izmantošanai lopbarības piedevu ražošanai.
25.01.2024
Lai veicinātu inovācijas koksnes pārstrādē un pievienotas vērtības produktu ražošanā, kā arī tehnoloģiju izmantošanā, 2024. gada 23.–25. februārī Valmierā norisināsies Vidzemes Augstskolas (ViA) un Vidzemes plānošanas reģiona organizētais Koksnes tehnoloģiju hakatons.
16.01.2024
Arī šogad turpināsies Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) un projekta CEESEU-DIGIT organizētie darbsemināri Vidzemes pašvaldību energopārvaldniekiem, pašvaldību speciālistiem un citiem interesentiem par enerģijas un klimata rīcības plāna sagatavošanu un ieviešanu. Šoreiz darbseminārs notiks 17. janvārī Cēsīs, Bērzaines ielā 5. Tā fokusā būs pasākumi klimata pārmaiņu mazināšanai, tostarp arī informācija par ilgtspējīgu lietus ūdeņu apsaimniekošanu.
15.01.2024
9. janvārī Līgatnē šefpavāra Ērika Dreibanta izlolotajā "Pavāru mājā" (restorāns pērn tika apbalvots ar Michelin Zaļo zvaigzni par ilgtspējīgas gastronomijas praksi) notika programmas Apvārsnis 2020 projekta CITIES2030 Vidzemes dzīvās prakses laboratorija (living lab). Tā šoreiz bija veltīta tēmai – “Pieredze un viedokļi par skolu kopgaldu un attieksmi pret ēdienu”. Pasākums pulcēja CITIES2030 Latvijas partnerus: Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas Lauku foruma pārstāvjus, skolu un bērnudārzu ēdināšanas procesā ieinteresētās un iesaistītās puses –  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, Izglītības iestāžu ēdinātāju asociāciju, Latvijas Ēdinātāju apvienību, ēdināšanas uzņēmumu pārstāvjus, vecākus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus.
11.01.2024
Projektā “Vidzeme iekļauj” septiņos gados paveikts daudz. Vairāk nekā 1000 vidzemnieku dzīve ir mainījusies. Deinstitucionalizācija ir ilgstošs process un nemitīgi mainīgs, lielā mērā procesā vadoties pēc cilvēku vajadzībām.
29.12.2023
Jaunā gada sākumā, 2. janvārī ikviens aicināts uz Valmierā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros jaunizveidotā atbalsta centra “Solis” svinīgo atklāšanu. Centrs nodrošinās sociālos pakalpojumus gan pieaugušajiem, gan bērniem ar invaliditāti.Atbalsta centrā “Solis” Rīgas ielā 53A darbosies dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī dienas aprūpes centrs un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
28.12.2023
Lai veicinātu inovācijas koksnes pārstrādē un pievienotas vērtības produktu ražošanā, kā arī tehnoloģiju izmantošanā, 2024. gada 23.–25. februārī Valmierā norisināsies Vidzemes Augstskolas (ViA) un Vidzemes plānošanas reģiona organizētais Koksnes tehnoloģiju hakatons.
20.12.2023
Lai mācītos no labās prakses un motivētu citus, novembra beigās "RenoWave" projekta partneris Baltijas Vides Forums apmeklēja  SIA “Valmieras Namsaimnieks”, kam ir pieredze jau 59 daudzdzīvokļu namu renovācijā. Lai skaitļu dati būtu precīzi, apsaimniekošanas sabiedrības pārstāvji norāda, ka 54 mājās veikta kompleksā atjaunošana, bet 5 nami atjaunoti daļēji, siltinot pamatus vai gala sienas. 
20.12.2023
Vidzemes plānošanas reģions projekta “RenoWave” ietvaros sagatavos energoauditus vairākām daudzdzīvokļu ēkām, lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par ēku tehnisko stāvokli un potenciālo enerģijas patēriņa samazinājumu pēc ēkas atjaunošanas. 
19.12.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930