VPR jaunumi

Sagaidot ilgi gaidītās skolēnu brīvdienas, tūrisma maršruts “Via Hanseatica” piedāvā 7 idejas, kurp doties nelielā ģimenes izbraukumā! Lai arī aktīvā tūrisma sezona noslēgusies, tomēr arī rudenī vajag turpināt iepazīt interesantas vietas. Tajās bieži izdodas satikt entuziasma pilnus un savu darbu mīlošus cilvēkus, ar kuriem raisās interesantas sarunas.
24.10.2016
Turpinot deinstitucionalizācijas procesa īstenošanu Latvijā, intensīvi turpinās darbs projektā “Vidzeme iekļauj”. Šobrīd Vidzemes plānošanas reģionā ir iepirktas speciālistu komandas, kuras izvērtēs individuālās vajadzības un izstrādās sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas plānus (atbalsta plānus) bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikts arī invaliditātes statuss un bērniem, kuri atrodas bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.
21.10.2016
Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents un administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede šonedēļ viesosies Moldovā, kur runās par ekonomikas izaugsmes iespējām reģionos un abu valstu pieredzi šajā jautājumā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētās vizītes ietvaros VPR vadība apmeklēs Moldovas ziemeļu lielāko pilsētu Beļcus un vienu no Ziemeļu reģiona pašvaldību centriem Riškanus.
18.10.2016
Aizvadītajā nedēļā Vidzemē viesojās seši tūroperatori no Igaunijas, lai iepazītos ar tūrisma maršruta “Via Hanseatica” populārākajiem tūrisma objektiem, kā arī jaunākajām atpūtas iespējām Latvijas ziemeļos. Pārstāvji no tādām kompānijām kā Germalo Reisid, E-Turist Reisiburoo Ltd, ABZ Reisid, Good Memories OU, kā arī pāris Tartu gidi, kas organizē arī braucienus uz Latviju vērīgi klausījās uzņēmēju un tūrisma speciālistu stāstījumā, lai bagātinātu savas programmas ar jauniem objektiem.
18.10.2016
Oktobra sākumā projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) ietvaros Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji ar projekta darba grupas pārstāvi no Kocēnu novada domes devās uz Maltu – Gozo salu, lai kopā ar projekta partneriem no sešām Eiropas valstīm iepazītos ar Gozo salas labākajiem piemēriem tūrisma galamērķu pārvaldībā.
17.10.2016
No 12.-13. oktobrim “Via Hanseatica” maršrutu Latvijā dosies iepazīt vairāku tūroperatoru kompāniju pārstāvji no Igaunijas. Tūroperatoru vizīte tiek organizēta, lai rosinātu interesi par Vidzemes tūrisma piedāvājumu un izrādītos objektus iekļautu ekskursiju programmās.
11.10.2016
No 4. - 6. oktobrim Rīgā norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) īstenotā projekta “Inovatīva, ilgtspējīga attīrīšana” (INSURE) partneru sanāksme. Tikšanās laikā projekta partneri no Zviedrijas, Somijas un Latvijas diskutēja par aktualitātēm projektā, īpašu uzmanību pievēršot šobrīd divām galvenajām aktivitātēm – izpētei projekta pilotteritorijās un piesārņoto vietu uzraudzībai.
10.10.2016
29. septembrī Valmierā notika Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) īstenotā projekta "Mantojuma ilgtspējīga apsaimniekošana ūdensceļu reģionos (SWARE)" pirmā darba grupas sanāksme. Darba grupa tika iepazīstināta ar projekta mērķiem un turpmāk plānotajām aktivitātēm.
07.10.2016
Aizvadītajā nedēļā, 29. septembrī, Valmierā tikās projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) vietējās darba grupas dalībnieki, lai iepazītos ar projekta mērķi, gaitu un turpmāk plānotajām aktivitātēm. Projekta darba grupā iesaistījušies tūrisma jomas eksperti no Ekonomikas ministrijas, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras, Vidzemes augstskolas, Vidzemes tūrisma asociācijas, Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera “EnterGauja”,  kā arī Vidzemes reģiona tūrisma galamērķu pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji.
06.10.2016
30. septembrī Daibē tika sasaukta Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes sēde. Tās laikā tika skatīti reģiona attīstībai būtiski jautājumi.Valsts kontroles pārstāvis Edgars Korčagins klātesošos informēja par plānotajiem grozījumiem likumdošanā, precīzāk – par amatpersonu radīto zaudējumu atlīdzināšanas kārtību. Pašvaldību priekšsēdētāji aktīvi iesaistījās diskusijās ar Valsts kontroles pārstāvi, aicinot skaidrot gan plānotās iniciatīvas iemeslus, gan arī izpildes kārtību.
04.10.2016

Notikumi

«Oktobris 2016»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31