VPR jaunumi

Vakar, 26. jūlijā Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) viesojās Moldovas delegācijas pārstāvji, kas Latvijā ieradušies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Lauku foruma organizētās vasaras skolas – nometnes ietvaros. VPR apmeklēja Olga Sicora no Moldovas Ziemeļu reģiona attīstības aģentūras un Igor Frecăuţan no Rîşcani rajona. Viesus īpaši interesēja VPR pieredze Eiropas Savienības (ES) fondu finansēto projektu realizācijā, atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai un tūrisma attīstības aktivitātes.
27.07.2016
Ņemot vērā to, ka projekta īstenošana tuvojas noslēgumam, ir izveidots pieredzes stāstu apkopojums par projekta rezultātiem, aicinot iepazīties ar 10 stāstiem no cilvēkiem, kuri piedalījušies projekta aktivitātēs. Starp tiem ar savu pieredzi dalās arī Vidzemes plānošanas reģiona Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa.
26.07.2016
2016. gada 21. oktobrī Valmierā norisināsies starptautiska līmeņa konference “Pieredze, inovācijas un izaicinājumi tūrismā: globālo tendenču vietējie risinājumi”. Konferencē par tūrisma un viesmīlības nozarē aktuālām tēmām diskutēs daudzi starptautiski atzīti lektori no Eiropas, kā arī eksperti no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.
25.07.2016
Aizvadītajā nedēļā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) komanda projekta SDI4Apps ietvaros piedalījās MEDHackathon konferencē Grieķijā par atvērto datu izmantošanu un hakatonā. Pasākumā bija pulcējušies programmētāji, uzņēmēji, studenti, Eiropas Savienības projektu pārstāvji un citi interesenti no dažādām Eiropas valstīm, lai kopīgi veidotu problēmsituāciju risinājumus loģistikas, transporta, tūrisma, medicīnas un citās jomās, izmantojot atvērtos datus. VPR komanda strādāja pie 2 idejām – teritoriju kartēšanas un skolu centralizēto eksāmenu rezultātu teritoriālās analīzes rīka. Konference un hakatons izgaismoja Latvijā aktuālo problēmu – ja būtu publiski pieejams plašāks klāsts detalizētāku atvērto datu, tas pavērtu plašākas iespējas privātā un publiskā sektora pārstāvjiem tos izmantot efektīvākai plānošanai, aplikāciju izstrādei un pakalpojumu uzlabošanai.
21.07.2016
Iznācis kārtējais "VPR Jaunumi" izdevums par Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) aktualitātēm 2016. gada maija un jūnija mēnešos.
14.07.2016
Valdība otrdien, 12.jūlijā, vienojās par pusgadu jeb līdz 2017.gada 30.jūnijam pagarināt laiku, kurā plānošanas reģioniem jāizstrādā deinstitucionalizācijas plāni, informē Labklājības ministrija (LM).
14.07.2016
6. jūlijā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede piedalījās Autoceļu padomes sēdē, kurā tika apspriesti nozares aktuālie jautājumi, to vidū arī Valsts autoceļu sakārtošanas programmas finansējuma iespējas. VPR piekrīt, ka ir nepieciešams izstrādāt atbilstošu, pastāvīgu un prognozējamu autoceļu jomas finansēšanas modeli, un norāda, ka jau iepriekš ir uzsvēris nepieciešamību atjaunot Valsts autoceļu fondu.
12.07.2016
Vidzemes plānošanas reģions (VPR) norāda, ka labprāt iesaistītos pārrunās par jaunu funkciju pārņemšanu no ministrijām un citām tiešās pārvaldes institūcijām. VPR iepriekš paveiktais un šī brīža darbība rāda, ka ir pamats šādām pārrunām, tiesa, šajā procesā jābūt iesaistītām visām ieinteresētajām pusēm, lai nodrošinātu pēc iespējas kvalitatīvāku iznākumu.
11.07.2016
Jūnijā Rīgā norisinājās “BSR Stars” rīkota Baltijas jūras reģiona klasteru koordinatoru, atbalsta politikas veidotāju un “Enterprise Europe Network” pārstāvju sanāksme, kurā piedalījās arī Vidzemes plānošanas reģions (VPR), pārstāvot Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klasteri. Pārstāvji no 13 valstīm diskutēja par klasteru internacionalizāciju un dalījās pieredzē, kā to veicināt.VPR Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne klātesošajiem prezentēja Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klasteri un tā starptautisko darbību, kas šim klasterim vienmēr ir bijusi īpaši nozīmīga.
29.06.2016
14. jūnijā Interreg Europe programmas projekta “Reģionālie pasākumi darbības programmu inovācijai” (RATIO) ietvaros notika Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centra organizēta pašvaldību speciālistu kārtējā tikšanās, kuras laikā tika pārrunāti aktualitātes un plāni saistībā ar uzņēmējdarbības projektu ieviešanu. Speciālisti tika iepazīstināti ar plānotajām projekta RATIO aktivitātēm un nepieciešamo iesaisti no pašvaldību puses.
22.06.2016

Notikumi

«Jūlijs 2016»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031