VPR jaunumi

Š.g. rudenī Cēsu novadā tiks organizēta Skolu restorānu nedēļa – ar šādu iznākumu maijā noslēdzās bioloģiskās pārtikas patēriņa veicināšanai veltītās koprades darbnīca "Ko celsim galdā?". Iniciatīva tiks organizēta ar mērķi iedvesmot skolu un pašvaldību administrācijas un dot impulsu skolu ēdināšanas sistēmas reformai, piedāvājot bērniem un vecākiem skolās ēdienkarti, kuras sastādīšanā par pamatu tiktu ņemti vietējie bioloģiskie produkti. Restorānu nedēļa tiks organizēta, lai vienlaikus stiprinātu arī galda kultūru un etiķeti, padarot pusdienošanu skolās par patīkamu piedzīvojumu.
13.06.2024
Interesenti no pētniecības, augstākās izglītības institūcijām, uzņēmumiem, publiskā un nevalstiskā sektora organizācijām aicināti pieteikties konkursam, iesniedzot idejas nelieliem pētījumiem, kas ietver labo prakšu un ieteikumu apkopojumu un ieinteresēto pušu iesaisti, veicinot Vidzemes plānošanas reģiona attīstības programmas uzraudzības ietvara izstrādi. Konkursā iespējams pretendēt uz finansējumu neliela pētījuma veikšanai līdz 5000 EUR apmērā, tiks atbalstīts viens pieteikums.
13.06.2024
Lai radītu iespēju visiem remigrantiem kontaktēties un iepazīties, Vidzemes plānošanas reģions izveidojis jaunu platformu – interaktīvo karti. Šī karte ļaus atbraucējiem, aizpildot īsu anketu, redzēt citus atbraucējus savā tuvumā. Tādējādi remigranti varēs sazināties ar saviem novadniekiem, iespējamiem kaimiņiem, par kuriem iepriekš nav zinājuši, tuvāk iepazīties, aprunāties un veidot jaunas draudzības.
12.06.2024
Ceturtdien, 13. jūnijā plkst.10.30 Cēsīs (Raunas ielā 12, Vidzemes koncertzāles telpās) Vidzemes plānošanas reģions (turpmāk – VPR)  pulcēs mežsaimniecības un lauksaimniecības nozaru pārstāvjus, aicinot viņus vērtēt abu tautsaimniecības attīstībai būtisko nozaru status quo, lai rosinātu profesionālu diskusiju par nozaru attīstības iespējām nākotnē un sasaisti ar Vidzemes politikas plānošanas dokumentos definētajām prioritātēm un rīcībām. Diskusiju saturs tiks izmantots Vidzemes reģiona politikas plānošanas dokumentu pilnveidei, lai mežsaimniecības un lauksaimniecības nozares Vidzemē pielāgotu Eiropas Zaļajam kursam un aprites ekonomikas stratēģijai.
10.06.2024
2024. gada 4.-5. jūnijā Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Santanderu, Spānijā, lai tiktos ar pārējiem Erasmus+ projekta “Jaunieši – sociālās ekonomikas ekosistēmas pārmaiņu veicinātāji” konsorcija pārstāvjiem no Spānijas un Portugāles un izzinātu reģionālās pārvaldības un finanšu modeli, kā arī, lai iepazītos ar uzņēmumiem un organizācijām, kas aktīvi sociālās ekonomikas ekosistēmā iesaista plašu sabiedrības daļu, tostarp jauniešus.Ņemot vērā Vidzemes plānošanas reģiona līdzšinējo plašo pieredzi hakatonu organizēšanā, vidzemniekiem projektā uzticēts sagatavot vadlīnijas par hakatonu efektīvu organizēšanu, un kuras, savukārt, praktiski pielietos projekta partneri Spānijā un Portugālē.
07.06.2024
28. maijā Raiskuma pagasta Ungurmuižā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) komanda pulcēja ekspertus un pārstāvjus no Vidzemes pašvaldībām, vides pārvaldības organizācijām un citām nozīmīgām iesaistītajām pusēm, lai turpinātu dialogu par dabas daudzveidības pārvaldību sasaistē ar dabas tūrismu attīstību Vidzemē, iesaistot vietējos iedzīvotājus. Dalībniekiem bija arī iespēja iepazīties ar dabas daudzveidību Ungurmuižas parkā.
06.06.2024
Jūnija sākumā, 3. un 4. jūnijā, Vidzemes plānošanas reģiona un invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” pārstāvji aizsāka kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas un nakšņošanas vietu apsekošanu Vidzemē. Tā turpināsies arī nākamajos mēnešos.
06.06.2024
Vidzemes plānošanas reģions aicina savā komandā pievienoties Projektu vadītāju projekta pieteikumu sagatavošanā, kā arī to īstenošanā nacionālo un starptautisko finanšu institūciju, Eiropas Savienības programmu un fondu ietvaros. VPR piedāvā atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā komandā, ar iespēju rosināt un īstenot pozitīvas pārmaiņas Vidzemes reģionā! Pieteikšanās termiņš līdz 2024. gada 17.jūnijam, rakstot uz e-pastu vidzeme@vidzeme.lv ar norādi „Projekta vadītājas/-ja amatam”. Gaidīsim arī Tavu CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju.
04.06.2024
Kā klimata pārmaiņas ietekmēs Vidzemi, Latviju turpmāko gadu laikā un kā dažādas nozares spēs tām pielāgoties? Šis jautājums bija galvenais sarunu temats 29. maijā Cēsīs notikušajā diskusijā par Vidzemes reģiona ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu. Diskusijā piedalījās dažādu nozaru pārstāvji, kuri vienuviet darba grupās identificēja nākotnes izaicinājumus un iespējamās rīcības, veicinot gatavību tām.
04.06.2024
28. un 29. maijā Cēsu un Valmieras pusē viesojās Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Ce4Re” partneri no Somijas un Zviedrijas.Projekts “Ce4Re: Aprites ekonomikas risinājumi restorānu sektorā” ir vērsts uz aprites ekonomikas principu ieviešanu restorānu nozarē Centrālā Baltijas jūras reģionā. Tā mērķis ir veicināt pārdomātu resursu patēriņu un atkritumu samazināšanu, izstrādājot vienotus risinājumus, kas aptver pārtikas iegādes, gatavošanas un pasniegšanas posmus. Projekta partneri ir Satakuntas lietišķo zinātņu universitāte (Somija), Organiskās pārtikas centrs (Zviedrija), Puhajarvi institūts (Somija) un Vidzemes plānošanas reģions (Latvija).
31.05.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930