VPR jaunumi

Igaunijas un Latvijas pierobežā agrāk bija ievērojama pārrobežu autobusu satiksme, kas tika pārtraukta 90. gadu sākumā, jo tika ieviesta robežkontrole. Tomēr nepieciešamība pēc šādiem savienojumiem saglabājusies līdz pat šim laikam, jo pierobežas teritoriju iedzīvotājus saista ģimenes, sadzīves un ekonomiskās saites. Līdz ar Eiropas Savienības attīstību un plānoto Igaunijas mobilitātes reformu ir pienācis laiks pārmaiņām šajā jomā.
06.12.2023
Starptautiska žūrija ir paziņojusi uzvarētājus – pilsētas, kurām piešķirts Baltijas jūras reģiona kultūras pērles (turpmāk – BSR Cultural Pearls) tituls 2024. gadam. No 12 Baltijas jūras reģiona valstu kandidātiem tika izvēlētas Svendborga (Dānija), Ķīle (Vācija), Jākobštate (Somija) un Rūjiena (Latvija). Šīs pilsētas bija sagatavojušas labākos kultūras un sociālās noturības rīcības plānus, kuru mērķis ir stiprināt savas kopienas un saliedēt iedzīvotājus, izmantojot kultūru un radošumu.
06.12.2023
Vidzemes plānošanas reģions aicina komandā sabiedrisko attiecību speciālistu darbam starptautiska mēroga projektos par dažādām, Vidzemes reģiona attīstībai nozīmīgām tēmām. Pieteikšanās līdz 2024. gada 2.janvārim.
05.12.2023
Piektdien, 1. decembrī, Cēsīs norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pašvaldību remigrācijas speciālistu tikšanās, pulcējot ap 20 dalībniekiem ne tikai no Vidzemes, bet arī Kurzemes un Zemgales reģiona remigrācijas koordinatorus un īpašos viesus. 
05.12.2023
Sestdien, 2. decembrī, Limbažos pulcējās daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji, to apsaimniekotāji un citi interesenti, lai kopā rastu atbildi uz jautājumu – kā rūpēties par savu daudzdzīvokļu ēku un samazināt enerģijas izmaksas? Atbildes palīdzēja saredzēt Vidzemes plānošanas reģiona komanda, aicinot seminārā piedalīties arī pārstāvjus no Limbažu novada pašvaldības, Elektrum Energoefektivitātes centra, Attīstības finanšu institūcijas Altum. Turklāt patiesā stāstā par savu ceļu uz daudzdzīvokļu ēkas atjaunošanu dalījās Cēsu pilsētas iedzīvotāja un mājas vecākā Dzintra Griezne.
05.12.2023
 Š.g. 14. decembrī Limbažu novada Ungurpilī Eiropas digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkts Vidzemē un Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Digitālo inovāciju parku organizē semināru uzņēmējiem "Uzņēmumu digitalizācija. Risinājumi, pieredze un pieejamais atbalsts". 
05.12.2023
No 30. novembra līdz 1. decembrim, Baltijas jūras reģiona projekta “BioBoosters” ietvaros, norisinājās Latvijas pilota hakatona “Aloja Starkelsen” noslēdzošais etaps – komandu sacensības risinājuma izstrādē, kurās ar piemērotāko piedāvājumu uzvarēja Somijas uzņēmums “Pinja Digital Oy”.
05.12.2023
“Ja enerģijas patēriņa datiem ir zema kvalitāte, vai ir vērts tos apkopot?” Šis bija viens no jautājumiem, kas izskanēja 29.novembra darbseminārā Valkā. Seminārā piedalījās vairāku Vidzemes pašvaldību speciālisti un energopārvaldnieki, kuru darba pienākumos ietilpst energopārvaldības jautājumi. Šoreiz darbseminārā uzmanība tika vērsta uz privātā sektora iesaisti pašvaldību ilgtspējīgas enerģijas un klimata plānu (turpmāk arī SECAP) izstrādē un ieviešanā.
04.12.2023
Ceturtdien, 14. decembrī plkst. 10.00-11.00 pēc Latvijas laika interesenti aicināti tiešsaistē pievienoties vebināram, kurā stundas laikā auditorija tiks iepazīstināta ar diviem transporta nozari interesējošiem jautājumiem. Viens no tiem – telpiskas plānošanas rīks ūdeņraža uzpildes staciju izvietošanai (paredzēti arī demonstrējumi). Par to vairāk pastāstīs un parādīs rīka piedāvātās iespējas Tartu universitātes pārstāvis. Savukārt pēc tam klausītāji varēs iepazīties detaļās ar Igaunijas stratēģisko ietvaru – ceļu transporta dekarbonizācijas plānu, t.sk. regulējumu un iniciatīvām, lai pārietu no oglekļa ietilpīgām darbībām, tehnoloģijām un enerģijas avotiem uz ilgtspējīgākām un videi draudzīgākām alternatīvām. Par to stāstīs Igaunijas Ūdeņraža asociācijas pārstāvis.
02.12.2023
No 27. līdz 29. novembrim Vidzemes pašvaldību un Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji 25 cilvēku sastāvā devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Pērnavu, Igaunijā un aizguva virkni jaunu ideju, kā veicināt pašmāju pašvaldību savstarpējo sadarbību pēc administratīvi teritoriālās reformas, kādas jaunas iespējas reforma piedāvā un kā stiprināt uzņēmējdarbību, tās konkurētspēju un eksportspēju vietējā līmenī.Kā atzīst vizītes dalībnieki, gūtā pieredze ir ne tikai iedvesmojoša, bet arī palīdz nonākt līdz praktiskiem risinājumiem, kā uzlabot publisko pakalpojumu sniegumu Vidzemē.
01.12.2023

Notikumi

«Decembris 2023»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031