VPR jaunumi

Vidzemes plānošanas reģiona, kā arī Vidzemes Augstskolas, Valmieras novada pašvaldības un Ekonomikas ministrijas pārstāvji no 24.-25. novembrim piedalās E³UDRES² organizētajā forumā Austrijā. Dalības mērķis ir apspriest turpmākās sadarbības iespējas un kopīgi radīt novatoriskas idejas nākotnes projektiem, kas sniegtu ieguldījumu reģionu un to kopienu attīstībā, stiprinot Eiropas viedumu un ilgtspējību. Divu dienu forums sniedz iespēju uzzināt vairāk par Eiropas reģionu iespējām un izaicinājumiem inovāciju, pētniecības, augstākās izglītības, uzņēmējdarbības un ilgtspējīgas attīstības jomā, koncentrējoties uz teritorijām, kas atrodas ārpus lielpilsētām.
25.11.2022
Š.g. 23. novembrī Cēsīs pulcējās Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību attīstības plānošanas speciālisti, teritorijas attīstības plānotāji un energopārvaldnieki, lai stiprinātu savas zināšanas un uzzinātu detalizētāk par jauniem un aktuāliem konceptiem klimatneitralitātes politikas īstenošanai. Seminārā “Trends vai nepieciešamība?” pašvaldību speciālisti kopā ar ekspertiem un citu reģionu pašvaldību pārstāvjiem diskutēja par dabā balstītiem vides risinājumiem un zaļās infrastruktūras piemēriem gan ārvalstīs, gan arī tepat Latvijā. Tika aplūkoti piemēri, kā citviet pašvaldībās tiek īstenota energoresursu pārvaldība, kā arī tika skaidrots energokopienu kā tiesiskā subjekta jēdziens, analizējot priekšrocības, kādas pašvaldībai varētu būt, kļūstot par tās oficiālu biedru. Interesi piesaistīja arī attālas izpētes (satelīti, lidaparāti, droni u.c.) piedāvātās iespējas, seminārā gūstot praktisku ieskatu, kā ievāktie, brīvi pieejamie dati var tikt analizēti un kā tie var palīdzēt lēmumu pieņemšanā, t.sk. arī pašvaldības attīstības plānošanas darbos.
24.11.2022
Šī gada 1. novembrī Vidzemes plānošanas reģionā darbu amatā - remigrācijas koordinators -  uzsāka Inga Madžule. Vidzemes remigrācijas koordinatore turpinās kopš 2018. gada, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidoja piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, aizsāktās labās iestrādes, kuras veica iepriekšējie koordinatori. I. Madžule informatīvi atbalstīs ārvalstīs dzīvojošās Latvijas ģimenes, kuras apsver iespēju vai plāno atgriezties Latvijā, sniegs arī praktiskus ieteikumus dažādu jautājumu risināšanā.
21.11.2022
Sveicam 18. novembra svētkos! Cik stipri mēs, tik stipra mūsu tauta; cik stipra mūsu tauta, tik stipra mūsu valsts!
17.11.2022
31. oktobrī Alojā notika Latvijas pārtikas bioekonomikas klastera biedru tikšanās, kuras ietvaros biedri izskatīja jautājumus, meklējot jaunas sadarbības formas un projektus.Šoreiz pārtikas uzņēmēji viesojās pie klastera biedra, viena no pasaulē vadošajiem kartupeļu cietes ražotājiem – SIA "Aloja Starkelsen". Uzņēmuma izpilddirektors Jānis Garančs iepazīstināja dalībniekus ar jaunākajiem attīstības projektiem uzņēmumā. Orientējoties uz ilgtspējīgas pārtikas ražošanu, uzņēmums turpina darbu pie dažādu pārtikas izejvielu risinājumu attīstības gan uz kartupeļu cietes, gan uz pākšaugu olbaltumvielu bāzes.  Uzsākta bioloģisko pelēko zirņu un lauku pupu pārstrāde, paplašinot bezglutēna un vegāno bioloģisko pārtikas izejvielu klāstu.
16.11.2022
Vēl tikai dažas dienas, līdz š.g. 21. novembrim, tiek gaidīti uzņēmēju un citu radošu vidzemnieku pieteikumi pirmreizējam pasākumam “VIDZEMES BURKĀNU HAKATONS. Inovācijas pārtikas nozarē”, kas no 25. novembra plkst. 16.00 līdz 26. novembra plkst. 16.00 norisināsies Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3.
16.11.2022
Vidzemes plānošanas reģions līdz 2022. gada 25. novembrim izsludina pieteikšanos atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” saņemšanai. Lai veiksmīgi realizētu kādu tūrisma produktu, iesaistītajām pusēm jāstrādā pēc līdzīgiem viesmīlības kvalitātes principiem; atpazīstamības zīme "Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly" apliecina pakalpojuma sniedzēja izpratni par tūristu-kājāmgājēju vajadzībām.
15.11.2022
Oktobra beigās Smart Living projekta ietvaros Valmierā pulcējām interesentus, kuri vēlējās ko vairāk uzzināt par energokopienu jēdzienu, topošajiem normatīvajiem aktiem, kas drīz būs spēkā un regulēs energokopienu darbību, kā arī iepazinās ar virkni labajiem piemēriem gan kaimiņos – Igaunijā, gan arī citviet Eiropā. Prezentācijas rādīja un ar savu viedokli dalījās gan pašmāju eksperti, gan arī pieaicinātie viesi no ārvalstīm. Lai arī šī konference uzskatāma par oficiālu projekta “Smart Living” noslēgumu, kas trīs gadu garumā ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu tika ieviests Latvijā un Igaunijā, un kura ietvaros tika organizēti vairāk nekā 60 izglītojoši semināri mājsaimniecībām, uzņēmumiem un energoefektivitātes speciālistiem, projekta komanda bijusi gana ambicioza, lai projekta noslēgumā aktualizētu jaunu tēmu, kas ik dienas kļūst arvien aktuālāka Eiropas un Latvijas dienaskārtībā.
14.11.2022
“Mēs paši uzbūvējam mūri un norobežojamies no kādiem cilvēkiem. Ja tāda mūra nav, mēs varam komunicēt savā starpā,” saka dīdžejs Monsta (īstajā vārdā Uldis Cīrulis), viens no Latvijas pieredzējušākajiem un noteikti arī zināmākajiem dīdžejiem.Rudens sākumā īpašā meistarklasē viņš tikās ar jauniešiem daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Alūksnē, ātri tur apzinot arī potenciālu dīdžejošanas talantu! 
09.11.2022
Novembra sākumā Vidzemes plānošanas reģiona (turpmāk – VPR) pārstāvji kopā ar kolēģiem no Valmieras, Cēsu, Saulkrastu un Smiltenes novadu pašvaldībām, lai aktivizētu tūrisma maršrutu “Via Hanseatica”, devās uz Tartu Igaunijā. Vēlme bija uzzināt ziemeļu kaimiņu igauņu veiktās pārmaiņas tūrisma pārvaldībā, kā arī runāt par sadarbības uzturēšanu un pārrobežu tūrisma ceļa “Via Hanseatica” turpmāko attīstīšanu, nākotnes projektu iecerēm, iepazīties ar Tartu - Eiropas kultūras galvaspilsētas 2024 programmas pamatvirzieniem.
09.11.2022

Notikumi

«Novembris 2022»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930