VPR jaunumi

Vidzemes plānošanas reģions projekta "PANEL2050" ietvaros, aicina darbā ekspertu energoplānošanas atbalstam Vidzemes pašvaldībās. Pieteikšanās (CV un motivācijas vēstule) līdz 2017.gada 25.janvārim.
16.01.2017
2016. gada nogalē viesojāmies Smiltenes novada pašvaldībā, uz sarunu aicinot energopārvaldnieku Andri Jaunpetroviču. Sarunā tiek atklāts, cik būtiska loma prasmīgā energopārvaldībā  ir gan namu apsaimniekotājiem, gan pašiem namu iedzīvotājiem. Turklāt sarunā skaidri iezīmējas nepieciešamība pēc labi pārdomāta un ilgtspējīga energo pasākumu rīcības plāna un atbildīgā par šāda plāna ieviešanu, proti, energopārvadnieka.
10.01.2017
Lai iepazītos ar Overņas reģiona labākajiem piemēriem tūrisma galamērķu pārvaldībā, aizvadītā gada nogalē projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) ietvaros pārstāvji no Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) un Ekonomikas ministrijas devās uz Overņas reģionu Francijā. Kopā ar projekta partneriem no Francijas, Itālijas, Maltas, Somijas un Slovēnijas iegūta vērtīga pieredze, iepazīstot veiksmīgus publiskās un privātās partnerības piemērus tūrisma produktu veidošanā un pārvaldībā, teritorijas vienotas tūrisma/mārketinga stratēģijas īstenošanā, kā arī reģionālo klasteru darbībā.
03.01.2017
27.decembrī tika noskaidrota tūrisma maršruta “Via Hanseatica” izsludinātās Ziemassvētku akcijas uzvarētāja. Izlozes kārtībā dāvanu karti no Dikļu pils gardai maltītei Gardēžu restorānā 50 eiro vērtībā laimēja Dace Backāne. Apsveicam!
28.12.2016
Decembrī tūrisma maršruts “Via Hanseatica” sadarbībā ar vairākām Vidzemes pašvaldībām un tūrisma uzņēmējiem ik dienu sociālajā tīklā facebook.com  piedāvā vērt Adventes kalendāru un laimēt kādu lielāku vai mazāku balvu. Balvu grozā līdz šim bijušas ekskursijas, bezmaksas ieejas kartes tūristu iecienītos objektos, dažādi gardumi un citas noderīgas lietas.Pēdējais Adventes kalendāra lodziņš tiks vērts 24.decembra rītā, dāvināšanas akciju noslēdzot ar kārdinošu Ziemassvētku dāvanu – dāvanu karti 50 eiro vērtībā vakariņām Dikļu pils Gardēžu restorānā.
21.12.2016
Skolēnu pārvadājumu un sabiedriskā transporta reisu optimizācija reģionos ir jāturpina, uzskata Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Inita Ozoliņa. Pašvaldībām un reģionālajiem pārvadātājiem kopīgi jāstrādā, lai maršrutos nenotiktu reisu dublēšanās, turklāt ir jāņem vērā arī citi ietekmējošie faktori kā, piemēram, darbaspēka kustība.
19.12.2016
Vidzemes plānošanas reģiona 2016.gada 9.decembra Attīstības padomes sēdē klātesošos pašvaldību vadītājus ar reģionālo biznesa inkubatoru darbības stratēģiju un plāniem iepazīstināja Valmieras Biznesa inkubatora un Madonas Biznesa inkubatora vadītāji. Tūlīt pēc padomes sēdes notika arī atsevišķa Vidzemes Uzņēmējdarbības centra speciālistu, biznesa inkubatoru vadītāju un pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistu tikšanās.
15.12.2016
Lai sekmētu līdzsvaru starp dabas mantojuma saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību, tūrisma plūsma ir jāorganizē pārdomāti. No tūrisma radītajām ietekmēm dažkārt var ciest dabas objekti un pieminekļi, retas un aizsargājamas sugas, jutīgi biotopi, augsne, augi, dzīvnieki un pat vietējie iedzīvotāji. Šis bija viens no tematiem, par kuru 7. decembrī diskutēja Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) īstenotā projekta SWARE darba grupa. Darba grupā ir apvienojušies VPR speciālisti, pašvaldību pārstāvji, dabas un kultūras mantojuma eksperti gan no publiskā, gan no privātā sektora. Šoreiz tikšanās notika Dabas izglītības centrā “Vecupītes”, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā, Kocēnu novadā, un piedāvā apmeklētājiem izglītoties un iepazīties ar īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas daudzveidību.
15.12.2016
Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padome piektdienas, 9. decembra, sēdē tika iepazīstināta ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceri veidot sadarbības teritorijas. VPR Attīstības padome – Vidzemes pašvaldību vadītāji – pieņēma informāciju zināšanai, bet izteica kritiku par šo piedāvājumu. Pašvaldību sadarbība ir jāveicina, tomēr tai nav nepieciešams jauns teritoriālais iedalījums.
14.12.2016

Notikumi

«Janvāris 2017»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031