VPR jaunumi

Vēl tikai šonedēļ līdz 3. februārim aicinām interesentus pieteikt savus pasākumus Vidzemes Inovāciju nedēļai, kas notiks no 20. februāra līdz 24. februārim. Gan klātienes, gan attālinātus pasākumus aicināti pieteikt uzņēmēji, pašvaldību speciālisti, organizāciju un valsts pārvaldes iestāžu, biedrību, izglītības un pētniecības iestāžu pārstāvji u.c. Vidzemes Inovāciju nedēļas 2023 virstēma – improvizācija. Pasākumus jāpiesaka elektroniski tīmekļa vietnē https://innovation.vidzeme.lv; dalība bez maksas. 
31.01.2023
Turpmākos trīs gadus Latvijas Ūdeņraža Asociācija, SIA “ZAAO”, Vidzemes plānošanas reģions, kā arī vēl vairāki uzņēmumi un organizācijas no Igaunijas un Nīderlandes kopā strādās, lai līdz 2025. gada novembrim soli pa solim plānotu, izveidotu un pārbaudītu zaļā ūdeņraža potenciālu transporta nozarē mazākos reģionos, kā piemēru rādot Tartu un Vidzemes reģiona sadarbību. Ar H2Value projekta palīdzību tiks izveidota  pirmā starpreģionu zaļā ūdeņraža vērtību ķēde Dienvidigaunijā, Tartu reģionā, un Ziemeļlatvijā, Vidzemes reģionā.
27.01.2023
Ziemeļvalstu lielākā starptautiskā tūrisma izstāde "MATKA 2023" notika Somijas galvaspilsēta Helsinkos no 19. līdz 22. janvārim. Vērienīgajā, tūrisma nozares pārstāvju un ceļošanas entuziastu plaši apmeklētajā izstādē daudzu valstu nacionālo stendu vidū bija arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta organizētais Latvijas nacionālais stends. Tajā ar Latvijas tūrismu un tā piedāvājumu izstādes viesus iepazīstināja 14 Latvijas tūrisma nozares pārstāvji – viņu vidū arī Vidzemes plānošanas reģions (VPR), kas kopā ar pašvaldību sadarbības partneriem izveidojuši tūrisma ceļu "Via Hanseatica".
24.01.2023
2022. gada nogalē noslēdzās Valsts kultūrkapitāla fonda un akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” atbalstītās “Vidzemes kultūras programmas 2022” projektu realizācija. Jau piecpadsmito gadu Vidzemes plānošanas reģions administrēja pasākumus, kurus  organizēja Vidzemes kultūrvēsturiskā novada kultūras jomas speciālisti. Arī 2022. gadā, tāpat kā iepriekšējos gados, “Vidzemes kultūras programmas” (turpmāk-VKP) mērķis bija nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes kultūrvēsturiskajam novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi, kā arī veicinot jaunradi.
18.01.2023
Līdz 3. februārim ikviens interesents aicināts pieteikt pasākumu Vidzemes inovāciju nedēļai 2023, kas šogad norisināsies jau piekto gadu no 20. februāra līdz 24. februārim visā Vidzemē.  Par šī gada nedēļas virstēmu izvēlēta improvizācija. Vidzemes plānošanas reģions kā Vidzemes inovāciju nedēļas koncepta aizsācējs aicina pašvaldības, organizācijas, uzņēmumus, biedrības, valsts pārvaldes iestādes,  izglītības un pētniecības iestādes un citus interesentus iesaistīties un bagātināt Vidzemes inovāciju nedēļas 2023 piecu dienu  pasākumu programmu. Pasākumus var pieteikt Vidzemes inovāciju nedēļas tīmekļa vietnē https://innovation.vidzeme.lv, aizpildot pieteikuma veidlapu. Dalība Vidzemes inovāciju nedēļā ir bez maksas. 
17.01.2023
Sociālo pakalpojumu centra “Pērle” dalībnieki darbojas kopā – svin svētkus, apgūst vai atsvaidzina zināšanas par ikdienā nepieciešamām iemaņām. “Cilvēki šeit var izmainīties,” pārliecinoši saka cēsiniece Zane Bīriņa, kura apmeklē centru gandrīz gadu, atzīstot, ka arī viņa jūt ieguvumus.“Pērle” piedāvā daudzveidīgus pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti. Tajā darbojas dienas aprūpes centrs pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, tāpat dažādas prasmes cilvēki apgūst specializētajās darbnīcās.
02.01.2023
Lai šajā satrauktajā laikā iestājas miers virs zemes un cilvēkiem top labs prāts! Meklēsim labo un gaišo un aizvērsim durvis ļaunajam! Vairosim prieku un palīdzēsim mazināt bēdas, cik tas mūsu spēkos! Lai stipras ģimenes, veselība un labklājība! Priecīgus Ziemassvētkus! 
24.12.2022
Ne viens vien remigrants, domājot par atgriešanos mājās, izjūt nedrošību par lēmuma pareizību. To nereti rada nepieciešamās informācijas trūkums. Svarīgi, lai labāk sagatavotos lēmumam par pārcelšanos, ka atbildes uz nozīmīgiem jautājumiem un norādes papildu informācijas meklējumiem var atrast viegli. Tās ir vienkārši saprotamas. Domājot par pārcelšanos, cilvēki visvairāk meklē atbildes uz šādiem jautājumiem: 1) kur interesēties par darba iespējām; 2) kā atrast dzīvesvietu; 3) kur un kādi dokumenti jāiesniedz; 4) kā nokārtot pabalstus; 5) kur interesēties par bērnudārza un skolas maiņu.
19.12.2022
2022. gada vasarā un rudenī tika realizēta starpmediju projekta jauniešiem "Pa straumei" divu ceturtās sezonas raidījumu filmēšana Vidzemes reģionā. Kultūras elpas caurstrāvotais piedzīvojumu ceļojums vijās pa divām Vidzemes upēm - Vaidavu un Braslu. Abi ceļojumi katrs tiks iekļauti stundu garā videostāstā, ko Latvijas sabiedrisko mediju kanālā LTV1 un vietnē Replay.lv plānots pārraidīt jau 2023. gada pavasara sezonā, martā un aprīlī, kad upju piedzīvojumiem gatavosies gan rūdīti upju pazinēji, gan aizrautīgi iesācēji, kuri laivā šopavasar, iespējams, kāps pirmo reizi. Raidījums būs skatāms ceturtdienās, plkst. 21.10. Laivošanas tradīcijas mūsu sabiedrībā ir senas, tomēr joprojām aktuālas, un lai gan lielākoties saistās ar ūdens sportu, “Pa starumei” piedzīvojums piedāvā atklāt mūsu upes kā pārvietošanās maģistrāles kultūras iepazīšanā.
15.12.2022
Ikviens vidzemnieks aicināts nobalsot par būtiskākajiem kultūras virzieniem reģionā, kuros būs iespējams saņemt finansējumu projektu realizēšanai konkursa “Vidzemes kultūras programma 2023” ietvaros, ja finansējums Vidzemes kultūras programmas īstenošanai tiks piešķirts arī nākamajā gadā.
15.12.2022

Notikumi

«Februāris 2023»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728