VPR jaunumi

Laikā, kad pasauli pārapdzīvotības un cilvēku neapdomīgas rīcības rezultātā arvien vairāk apdraud pārtikas krīze, cilvēki biežāk aizdomājas par to, ka pārtika kļūst vērtīgāka. Ikdienā ar to vairāk saskaramies preču sadārdzinājuma kontekstā, tomēr lai šo situāciju risinātu ilgtermiņā, svarīgi apzināties to, ka arī izejvielas pārtikas ražošanai var izsīkt. Iepriekšējās nedēļas izskaņā Vidzemes plānošanas reģions aicināja esošos un topošos pārtikas nozares uzņēmējus “Vidzemes burkānu hakatonā” meklēt inovatīvus risinājumus tam, lai devīzi “Ēd. Radi. Neizmet.” ieviestu dzīvē: ēstu pēc iespējas veselīgāku vietējās izcelsmes pārtiku, radītu gudrāk un neizmestu to, ko var izmantot.
01.12.2022
Tuvojoties Eiropas Jaunatnes gada noslēgumam, aizvadīta pēdējā EUROPE DIRECT Vidzeme pasākumu cikla “Iedvesmojies no jaunieša” saruna. Vairāk nekā 60 jauniešu no tuvākiem un tālākiem Vidzemes novadiem šī gada laikā kopā smēlušies iedvesmu lieliem darbiem, diskutējuši un klausījušies, kā atrast sevi un nepadoties sava biznesa veidošanā.
30.11.2022
2022. gada 12. decembrī no plkst. 15.00-17.00 (pēc Latvijas laika) STARGATE konsorcijs un Vidzemes plānošanas reģions aicina interesentus uz tiešsaistes semināru par jaukto lauksaimniecību un agromežsaimniecības sistēmām. Semināra laikā tiks detalizēti aplūkots jēdzienu “jaukts”  un “pāreja uz jauktu” ietvars, kā arī tiks diskutēts par galvenajiem izaicinājumiem jauktajās sistēmās lauksaimniecībā. Seminārā tiks izklāstīta trīs projektu pieredze un apkopotās zināšanas. Galvenās tēzes skars lauksaimniecības datu tīklu (projekts AGROMIX), sistēmu efektivitāti un noturību (projekts MIXED), kā arī tiks aplūkota STARGATE projektā izstrādātā mācību pieeja zemes lietojuma pārvaldībai jauktajā lauksaimniecībā, kuras darbības pamatā ir dažādi savstarpēji neatkarīgi spēlētāji, kam ir kopīga vide un kuru tie uztver ar dažādiem sensoriem.
30.11.2022
Piesaistot jomas profesionāļus, Vidzemes plānošanas reģions īstenojis apmācību ciklu bērnu sociālās aprūpes centru (BSAC) darbiniekiem Vidzemē, lai sniegtu atbalstu sarežģītajā iestāžu reorganizācijas procesā, pārejot uz ģimeniskai videi atbilstošākiem apstākļiem bez vecāku aprūpes esošajiem bērniem.  Apmācības organizētas kā daļa no plašāka pasākumu kopuma deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros un tajās piedalījās Smiltenes novada Bērnu un ģimenes atbalsta centra, Madonas novada bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centra “Ozoli”, Valmieras SOS bērnu ciemata, kā arī Grašu bērnu ciemata darbinieki.
30.11.2022
Vidzemes plānošanas reģiona, kā arī Vidzemes Augstskolas, Valmieras novada pašvaldības un Ekonomikas ministrijas pārstāvji no 24.-25. novembrim piedalās E³UDRES² organizētajā forumā Austrijā. Dalības mērķis ir apspriest turpmākās sadarbības iespējas un kopīgi radīt novatoriskas idejas nākotnes projektiem, kas sniegtu ieguldījumu reģionu un to kopienu attīstībā, stiprinot Eiropas viedumu un ilgtspējību. Divu dienu forums sniedz iespēju uzzināt vairāk par Eiropas reģionu iespējām un izaicinājumiem inovāciju, pētniecības, augstākās izglītības, uzņēmējdarbības un ilgtspējīgas attīstības jomā, koncentrējoties uz teritorijām, kas atrodas ārpus lielpilsētām.
25.11.2022
Š.g. 23. novembrī Cēsīs pulcējās Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību attīstības plānošanas speciālisti, teritorijas attīstības plānotāji un energopārvaldnieki, lai stiprinātu savas zināšanas un uzzinātu detalizētāk par jauniem un aktuāliem konceptiem klimatneitralitātes politikas īstenošanai. Seminārā “Trends vai nepieciešamība?” pašvaldību speciālisti kopā ar ekspertiem un citu reģionu pašvaldību pārstāvjiem diskutēja par dabā balstītiem vides risinājumiem un zaļās infrastruktūras piemēriem gan ārvalstīs, gan arī tepat Latvijā. Tika aplūkoti piemēri, kā citviet pašvaldībās tiek īstenota energoresursu pārvaldība, kā arī tika skaidrots energokopienu kā tiesiskā subjekta jēdziens, analizējot priekšrocības, kādas pašvaldībai varētu būt, kļūstot par tās oficiālu biedru. Interesi piesaistīja arī attālas izpētes (satelīti, lidaparāti, droni u.c.) piedāvātās iespējas, seminārā gūstot praktisku ieskatu, kā ievāktie, brīvi pieejamie dati var tikt analizēti un kā tie var palīdzēt lēmumu pieņemšanā, t.sk. arī pašvaldības attīstības plānošanas darbos.
24.11.2022
Šī gada 1. novembrī Vidzemes plānošanas reģionā darbu amatā - remigrācijas koordinators -  uzsāka Inga Madžule. Vidzemes remigrācijas koordinatore turpinās kopš 2018. gada, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidoja piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, aizsāktās labās iestrādes, kuras veica iepriekšējie koordinatori. I. Madžule informatīvi atbalstīs ārvalstīs dzīvojošās Latvijas ģimenes, kuras apsver iespēju vai plāno atgriezties Latvijā, sniegs arī praktiskus ieteikumus dažādu jautājumu risināšanā.
21.11.2022
Sveicam 18. novembra svētkos! Cik stipri mēs, tik stipra mūsu tauta; cik stipra mūsu tauta, tik stipra mūsu valsts!
17.11.2022
Vēl tikai dažas dienas, līdz š.g. 21. novembrim, tiek gaidīti uzņēmēju un citu radošu vidzemnieku pieteikumi pirmreizējam pasākumam “VIDZEMES BURKĀNU HAKATONS. Inovācijas pārtikas nozarē”, kas no 25. novembra plkst. 16.00 līdz 26. novembra plkst. 16.00 norisināsies Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3.
16.11.2022
31. oktobrī Alojā notika Latvijas pārtikas bioekonomikas klastera biedru tikšanās, kuras ietvaros biedri izskatīja jautājumus, meklējot jaunas sadarbības formas un projektus.Šoreiz pārtikas uzņēmēji viesojās pie klastera biedra, viena no pasaulē vadošajiem kartupeļu cietes ražotājiem – SIA "Aloja Starkelsen". Uzņēmuma izpilddirektors Jānis Garančs iepazīstināja dalībniekus ar jaunākajiem attīstības projektiem uzņēmumā. Orientējoties uz ilgtspējīgas pārtikas ražošanu, uzņēmums turpina darbu pie dažādu pārtikas izejvielu risinājumu attīstības gan uz kartupeļu cietes, gan uz pākšaugu olbaltumvielu bāzes.  Uzsākta bioloģisko pelēko zirņu un lauku pupu pārstrāde, paplašinot bezglutēna un vegāno bioloģisko pārtikas izejvielu klāstu.
16.11.2022

Notikumi

«Decembris 2022»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031