Arhīva kalendārs

« August 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Lai iepazīstinātu vidzemniekus un reģiona viesus ar elektriskā velosipēda iespējām un ērtībām, no 14. augusta līdz 28. augustam Valmierā un Cēsīs būs pieejami pieci elektriskie velosipēdi bezmaksas izmēģinājuma braucieniem. Cēsīs velosipēdi būs pieejami Pils laukumā 1, savukārt Valmierā – Cēsu ielā 4, laukumā pie Vidzemes Augstskolas.

Elektrisko velosipēdu izsniegšanas punktu darba laiks abās pilsētās – katru dienu no plkst.10.00 līdz plkst.18:00.

Pirms brauciena pakalpojuma lietotāji tiks instruēti par velosipēdu lietošanu, tāpat būs pieejamas arī aizsargķiveres, bērnu velo sēdeklīši un velosipēda slēdzenes.

Ar vienu uzlādes reizi iespējams veikt līdz 60 km garu distanci, taču, ja baterija beidzas pirms atgriešanās sākumpunktā, ar velosipēdu iespējams pārvietoties arī minoties.

Būtiski atzīmēt, ka elektriskais velosipēds ir īpaši ērts braucamrīks gados vecākiem cilvēkiem, kā arī ir piemērots tiem, kuriem ir veselības problēmas (piemēram, traumēti ceļgali u.tml.).

Iniciatīva tiek īstenota Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta “MARA” ietvaros, pievēršot iedzīvotāju uzmanību alternatīvam pārvietošanās līdzeklim, kas joprojām Latvijā, tostarp Vidzemē, ir mazpazīstams un reti izmantots braucamrīks ikdienas mobilitātes nodrošināšanai.

Pakalpojuma lietotājiem, atgriežoties no izbraucieniem, tiks lūgts aizpildīt arī novērtējuma anketu par saņemto pakalpojumu un braucamrīka lietošanas pieredzi. Anketas rezultāti tiks apkopoti un izmantoti pētījumā par mobilitātes paradumiem, analizējot, vai elektriskie velosipēdi varētu būt viens no potenciālajiem pārvietošanās veidiem Vidzemē.

Elektriskā velosipēda izmēģinājuma braucienus organizē Vidzemes plānošanas reģions.Elektriskā velosipēda izmēģinājuma braucieni Cēsīs un Valmierā tiek organizēti Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projekta “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)” ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti lauku reģionos. Tā īstenošanā iesaistījušies 12 partneri no 9 reģioniem, Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions. Vairāk informācijas par projektu www.mara-mobility.eu (angļu valodā) un www.vidzeme.lv (latviešu valodā).

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.t. 29454752, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

Aicinām iepazīt Vidzemes novadus, dodoties brīnišķīgā piedzīvojumā kopā ar bērniem. Tūrisma ceļa “Via Hanseatica” tūrisma uzņēmēji ir parūpējušies par jaukām un daudzveidīgām izklaides iespējām, lai būtu interesanti gan maziem, gan lieliem ceļotājiem. Apceļojiet Vidzemi, izmantojot #AtklājVidzemiDroši ieteikumus!

Tālu projām nedodoties, varēsiet pavadīt jaukas brīvdienas ģimenes lokā, turklāt, daudz uzturoties svaigā gaisā. Viesojoties Amatas novadā pie Sesīļu ponijiem bērniem būs iespēja gan apskatīt mazos zirdziņus, gan arī doties izjādēs ponija mugurā. Braucot kādu ceļa gabaliņu tālāk, turpat Amatas novadā, kamieļu parkā Rakši jums būs izdevība iepazīt un pabarot eksotiskus dzīvniekus: kamieļus, alpakas un lamas, apskatīt ēzelīšus, kā arī tuvumā vērot smalku šķirņu kazas, aitas un trušus. Savukārt, Kocēnu novada šķirnes trušu saimniecības Mežiņi saimnieki laipni izrādīs ciemiņiem savu trušu saimi un mīlīgākos dzīvniekus būs iespējams arī paglaudīt. Ja laika apstākļi nelutina, tad ir iespēja viesoties Valmieras peldbaseinā, lai priecātos par dažādiem ūdenspriekiem! 

 

No kreisās: Sesīļu poniji (foto: U. Brālēns), Rakši (foto: turisms.cesis.lv). 

Apmeklējot Raunu, vienu no skaistākajām vietām Vidzemē, pārbaudiet spēkus vēsturiskajā pils parkā izveidotajā Tūrisma takā un atklājiet dažādus fizikas brīnumus Interaktīvajā izziņas takā.

Interaktīvā izziņas taka. Foto: visit.rauna.lv. 

Lai vēl labāk iepazītu fizikas likumsakarības un turpinātu atklāt brīnumus, ciemojieties Cēsīs un tur ieplānojiet izklaides un izziņas centra ZINOO apmeklējumu. Turpat pilsētā apmeklējiet Livonijas ordeņa pili un iemēģiniet roku viduslaiku spēļu spēlēšanā Cēsu Viduslaiku pils aktivitāšu laukumā.

Viduslaiku pils aktivitāšu laukums. Foto: cesupils.lv

Bet kad ir nepieciešams uzkrāt spēkus, kopā ar bērniem baudiet gardas pusdienas Ungurmuižā vai Mazajā Ansī. Tur, gaidot maltīti, mazajiem ceļotājiem būs viņiem interesējošas izklaides, bet vecāki varēs kaut uz brīdi atvilkt elpu. Ja plānojat nakšņot, iesakām jauku atpūtas vietu - kempingu Apaļkalns Raiskuma ezera krastā.

  

No kreisās: Ungurmuižas restorāns (foto: ungurmuiža.lv), "Mazais Ansis" (foto: Facebook/mazaisansis). 

Ja vēlaties baudīt dabas skatus, dabas izzināšanai un nelielai pastaigai derēs Ģīmes dabas taka Valmierā vai garākam pārgājienam - Gaujas dabas taka Strenčos. Bet nu laiks pievērsties jaunajām tehnoloģijām un doties uz Lāzerparku Beverīnas novadā, kur varēsiet uzspēlēt mūsdienīgu tehnoloģiju komandu spēli – lāzertagu. Tepat līdzās atradīsiet arī koka skulptūru parku Beverīnas labirinti.

Ģīmes dabas taka. Foto: U. Brālēns.

  

No kreisās: Gauja dabas taka (foto: U. Brālēns), Lāzerparks (foto: lazerparks.lv).

Lai jauka un ģimeniska atpūta!

Informāciju sagatavojusi:
Ilze Liepa
Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperte
ilze.liepa PIE vidzeme PUNKTS lv 


Arī vasaras piedzīvojumu meklētājiem būs ko darīt Vidzemē – vēl var paspēt noķert vasaru aiz astes! Tūrisma ceļa “Via Hanseatica” uzņēmēji uzskata, ka šis ir piemērots laiks, lai ļautos pēkšņām atpūtas idejām – brauktu ar SUP dēli vai elektrisko skrejriteni, jātu ar zirgu vai baudītu gardu maltīti pie viesmīlīgiem saimniekiem īpašā vietā. #AtklājVidzemiDroši! Šeit saimnieki domā par viesu labsajūtu un vilinošiem piedāvājumiem Vidzemes apceļotājiem.

Piedzīvojumu kāre tiks apmierināta, ja dosieties pastaigā gar krāšņajiem Raunas un Cimziņas upes krastiem Raunā vai viesosieties Cēsīs un apkārtnē, lai mērotu nelielu pārgājienu Cīrulīšu dabas takās un Gaujaslīčos.

Rauna. Foto: U. Brālēns.

Cīrulīšu dabas taka. Foto: U. Brālēns. 

Aktīvi baudīt ūdens priekus varēsiet aktīvās atpūtas parkā Cēsu karjers, Vaidavežos Vaidavas ezerā, laivojot Braslā vai dodoties zemnieku saimniecības Laidavas piedāvātajā izbraucienā ar SUP dēli pa Sedas purvu vai ar Vidzemes laivas SUP dēļiem pa Burtnieku ezeru. Savukārt uz salas Ruckas ezerā gaidīs makšķerniekus un dabu mīlošus atpūtniekus.

Cēsu karjers. Foto: turisms.cesis.lv.

Vaidaveži. Foto: Facebook/VaidavEzi.

Brasla. Foto: tourism.straupe.lv.

SUP Sedas purvā. Foto: Facebook/Laidavas

Ruckas ezers. Foto: Facebook/Ruckasezers.

Ja meklējat elpu aizraujošus piedzīvojumus, tad jādodas uz Ozolkalnu pie Cēsīm, uz piedzīvojumu parku Supervāvere, bet Valmierā tos atradīsiet  Gaujas stāvo krastu sajūtu parkā, laižoties pār Gauju trošu nobraucienā.

    

No kreisās: Supervāvere (foto: amata.lv), Gaujas stāvo krastu sajūtu parks (foto: visit.valmiera.lv).

Mierīgākus “augstāk par zemi” piedzīvojumus iespējams pieredzēt, dodoties pa Sedas purva taku un vērojot putnus no skatu torņa vai apmeklējot Zilākalna ūdestorni.

   

No kreisās: Sedas purva skatu tornis (foto: strencunovads.lv), Zilākalna ūdenstornis (foto: vidzeme.lv). 

Ar to vien vēl viss nebeidzas. Pavisam citas sajūtas gūsiet, spēlējot lauku boulingu un izmēģinot prasmes šaušanā mērķī Medību sporta un atpūtas centrā Mārkulīči, dodoties pārgājienā vai izbraucienā ar Haskijiem un apmeklējot fantāziju zemi Neonija, kā arī pārliecinoties, ka Siltumnīcā var audzēt ne tikai dārzeņus, bet tā var būt arī vieta mākslai, mūzikai un atpūtai pie dabas. Arī izjāde ar zirgu Baižkalna staļļos būs īpašs un emocionāls piedzīvojums, savukārt ar elektrisko skrejriteni Cēsīs varēsiet apskatīt pilsētu un tās apkārti neierastākā veidā.

  

  

No kreisās (augšā): Mārkulīči (foto: tourism.straupe.lv), pārgājiems ar Haskijiem (foto: dodkepu.lv), Neonija (foto: neonija.lv), Siltumnīca (foto: siltumnica.com).

 

Noslēgumā saulainās Itālijas garšu un atmosfēru noķersiet un garšīgi paēdīsiet Vīnkalnu Pils mājā Valmierā!


Lai izdodas izbaudīt piedzīvojumu garšu!

Informāciju sagatavojusi:
Ilze Liepa
Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperte
ilze.liepa PIE vidzeme PUNKTS lv 

Unikāla iespēja pielikt roku Mežtakas tapšanā un gūt dabas takas marķēšanas pieredzi! 18.augustā visi Mežtakas draugi ir aicināti kopā ar Vidzemes plānošanas reģionu marķēt Mežtaku vienā no ainaviskākajiem Mežtakas posmiem Veclaicenē. Ņemsim otas un krāsosim!

Marķēsim ~ 10 km garu posmu no Mežtakas 15. dienas. Šajā posmā Mežtaka uzved Drusku pilskalnā, no kura var redzēt Munameģi, aizlīkumo pa izteikti paugurainu apvidu un nolaižas Kornetu-Peļļu subglaciālajā iegultnē, kas ir viena no iespaidīgākajām Latvijas gravām. Tālāk taka aizved līdz Ilgāja ezeram, kur marķēšanu beigsim.

TIKŠANĀS VIETA: Otrdiena, 18. augusts, Kornetu tautas nams, plkst. 11.00
https://goo.gl/maps/v95o3KupqwQPYQvd7

Aptuvenais marķēšanas laiks: 4h
Maršruts: Korneti–Ilgāja ezers (~10 km)

Pārtika: pašam ir jāsarūpē pusdienu maizītes un dzērieni.
Apģērbs: laika apstākļiem un krāsošanai atbilstošs. Var noderēt saules cepure/lakats (maršrutā ir ne tikai mežs, bet arī saulei atklāti grants ceļi), pūšamais pret odiem/ērcēm, plāksteri.

Svarīgi! 

Marķēšana tiks pabeigta pie Ilgāja ezera (Latvijas/Igaunijas robeža). Tālākās gaitas pēc dalībnieku ieskatiem – ir iespēja pašiem mērot ceļu atpakaļ līdz Kornetiem, izstaigāt Ilgāja-Naudas akmens taku vai doties tālāk pa jau nomarķēto Mežtaku Apes virzienā.

Atgādinām, ka šis pasākums nav gidēta ekskursija, bet gan darba ekspedīcija, tādēļ dalībniekiem ir pašiem jāplāno transports.

 

OBLIGĀTA IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS: https://cutt.ly/pieteiksanas-Meztakas-markesanai


Pārgājiena laikā tiks fotografēts un/vai filmēts un iegūtais materiāls izmantots Mežtakas publicitātes nolūkos.

 

https://www.facebook.com/events/253608998957905/


Jautājumiem: Māra Sproģe, Vidzemes plānošanas reģions, T. 26488091, mara.sproge PIE vidzeme PUNKTS lv

 

Projekts "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Meža taka"" tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.
No Latvijas projektā piedalās "Lauku Ceļotājs", Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas valsts meži.

 

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.