ES fondu jaunumi

Lai pilnveidotu zināšanas par iesaistīšanos valsts norisēs, tādējādi stiprinot vietējo kopienu līderu, nevalstisko organizāciju (NVO) un publiskās pārvaldes kapacitāti, aicinām pieteikties mācību programmai “Demokrātijas akadēmija” līdz 8. janvārim tiešsaistē https://ej.uz/DApieteik. Mēneša izskaņā, 30. janvārī programmas atklāšana notiks Latvijas Valsts prezidenta rezidencē, Rīgas pilī kopā ar Valsts prezidentu Egīlu Levitu un Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti.
04.01.2023
Nesenās klimata kustības liecina par jauniešu masveida mobilizāciju cīņā pret globālām klimata pārmaiņām. Jaunieši apgalvo, ka viņi ir būtiska daļa no dialoga, kad runa ir par planētas nākotni. Viņus dziļi skārusi sanitārā krīze un tās ekonomiskā ietekme. Viņu nākotne lielā mērā būs atkarīga no pašreiz veiktajiem politikas pasākumiem. Turklāt, viņi ir ļoti nobažījušies par globālo sasilšanu un bioloģiskās daudzveidības aizsardzību un var darboties kā pārmaiņu katalizatori, ja vien viņi jūt, ka viņu balss tiek sadzirdēta.
05.12.2022
Tuvojoties Eiropas Jaunatnes gada noslēgumam, aizvadīta pēdējā EUROPE DIRECT Vidzeme pasākumu cikla “Iedvesmojies no jaunieša” saruna. Vairāk nekā 60 jauniešu no tuvākiem un tālākiem Vidzemes novadiem šī gada laikā kopā smēlušies iedvesmu lieliem darbiem, diskutējuši un klausījušies, kā atrast sevi un nepadoties sava biznesa veidošanā.
30.11.2022
Igaunijas-Latvijas 2021.-2027.gada programma ir atklājusi pirmo pieteikšanās kārtu, lai atbalstītu ilgtspējīgas un inovatīvas projektu idejas pārrobežu sadarbības, uzņēmējdarbības un inovāciju, kā arī vides un tūrisma jomās.
09.11.2022
2022. gada 7. novembrī Ziemeļvalstu ministru padome atver pieteikšanos Nordplus programmas jaunā 2023. līdz 2027. gada perioda projektu konkursam, kurā līdz 2023. gada 1. februārim var pieteikties izglītības iestādes, citas izglītības jomas organizācijas un uzņēmumi. Programma sniedz iespēju iedzīvotājiem risināt konkrētas vajadzības un attīstīt iniciatīvas vietējā līmenī.
07.11.2022
Šī gada 24. novembrī aicinām Latvijas izglītības iestāžu pedagogus pievienoties EUROPE DIRECT Vidzeme organizētajam pasākumam “Bezmaksas pieejamie Eiropas Savienības mācību materiāli”. Seminārs norisināsies tiešsaistē no plkst. 14:00 līdz 15:10 un pēc tā būs iespējams saņemt apliecinājumu par līdzdalību. Lūgums reģistrēties pasākumam šeit: https://forms.gle/NKmJQiWKvWPyikNz7
03.11.2022
Rīgā, 2022. gada 20. oktobrī, Starptautiskajā ainavu dienā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tiešsaistes seminārā paziņoja Eiropas Padomes (EP) Ainavas balvas astotās sesijas Latvijas nacionālās atlases vērtēšanas komisijas lēmumu – par atlases uzvarētāju nosakot un Eiropas konkursam kā Latvijas pārstāvi izvirzot – Dienvidkurzemes novada pieteikto projektu “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem. Ālandes upes atpūtas komplekss”.  
24.10.2022
Savā 2022. gada 14. septembra runā par stāvokli Savienībā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena izklāstīja pamatiniciatīvas, kuras Komisija plāno īstenot nākamajā gadā. Daudzas no tām formulētas, reaģējot uz pilsoņu ieteikumiem, kas tika saņemti konferences par Eiropas nākotni gaitā.
27.09.2022
Eiropas kultūras mantojuma dienas ir skaista Eiropas tradīcija, kurā Latvija iesaistījusies jau 28 gadus, katru gadu aicinot pievērst uzmanību izvēlētajai gada tēmai un atverot vērtīgu, sabiedrībai interesantu un iedvesmojošu objektu durvis. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde 2022. gada Eiropas kultūras mantojuma dienām ir izvēlējusies tēmu veltītu atbildīgai attieksmei pret nākotni, vēloties izcelt tādus būvētā mantojuma objektus, kuri radīti vai kvalitatīvi atjaunoti atbilstoši ilgtspējības principiem. Tie ir gan objekti, kas būvēti ilgam mūžam ar racionālu materiālu lietojumu, lēti ekspluatācijā, viegli atjaunojami un tādi, kas prasa mazu energoresursu izlietojumu un ir videi draudzīgi, gan arī vēsturiskas būves, kas padarītas “gudras”, izceļot lietderības un estētikas veiksmīgākos “sakausējumus”. Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu apmeklētāji varēs iepazīt būvētā mantojuma piemērus, kuri izceļ energoefektivitātes un līdzsvarotas pieejas teorijas attīstību. 
11.09.2022
Vidzemes plānošanas reģions uzsācis darbu “Erasmus+” programmas projektā "Byp4Dev", kura galvenā iecere ir mācību programmas izstrāde pārtikas un lauksaimniecības jomas profesionāļiem, studentiem, absolventiem un citiem interesentiem, lai veicinātu lauksaimniecības un pārtikas sektora blakusproduktu un atlikumvielu efektīvāku izmantošanu jeb valorizāciju. Partneri koncentrēsies uz eksperta profila izstrādi, kas viegli integrējams profesionālās izglītības programmās. Plānots, ka jaunizveidotais profils atbildīs bioekonomikas nozarē pastāvošajām vajadzībām un iespējām dažādos projektā iesaistītajos reģionos Spānijā, Somijā, Grieķijā, Latvijā un Portugālē.
08.09.2022

Notikumi

«Februāris 2023»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728