VPR jaunumi

Smiltenes novada Drustu pagasta Gatartas "Kārklos" deinstitucionalizācijas procesa ietvaros 2021. gadā ir uzbūvēta grupu māja ar septiņiem dzīvokļiem. Tajos patstāvīgu dzīvi var dzīvot cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, ikdienā joprojām saņemot speciālistu atbalstu un padomu. Blakus grupu dzīvokļiem izveidotas arī specializētās darbnīcas kokapstrādes un keramikas izstrādājumu gatavošanai.
29.04.2022
Šonedēļ noslēdzās Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātā un administrētā, akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā kultūras projektu konkursa "Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022) projektu vērtēšana. Piešķirot 127 110,00 eiro, finansiālu atbalstu projektu īstenošanai saņēma 47 projekti.
29.04.2022
Aicinām noskatīties divus Smart Living projekta ietvaros organizēto semināru video ierakstus par saules enerģijas izmantošanu pašvaldību un uzņēmumu attīstībā (ieraksts angļu valodā), kā arī augsti novērtēto tiešsaistes semināra ierakstu par elektroauto un ūdeņraža auto piedāvātajām iespējām, izmaksām un pieredzi šādu braucamrīku lietošanā.
27.04.2022
Pirms gadiem četriem Ilze un Bruno Andersoni Dzērbenē atrada vietu, kur nolikt mantas un pārnakšņot guļammaisos uz matracīšiem. Tagad saimniecībā audzē aitas, vistas un gaļas liellopus, kuri “izkopj” mežonīgākās teritorijas, ziemā uzaudzējot biezu vilnu un jūtoties omulīgi arī sniega kupenā.Izvēle par labu Dzērbenei iekritusi, skatoties attālumu līdz Cēsīm, piebraucamos ceļus, un, vēl bijis svarīgi, lai īpašumā ir saimniecības ēkas. Gribēta bijusi arī lielāka zemes platība, un Ilze skaidro: “Ir tās zemes, kas apkārt mājām bijušas – māja atsevišķi, zeme atsevišķi, un tad var nopirkt tikai māju ar četriem, pieciem hektāriem… 60 hektāri ir tas, ko mums vajag, lai mēs varam saimniekot ar tik daudz govīm, tik daudz aitām, tik daudz vistām, cik mēs gribam, lai varētu pilnībā nākotnē sevi nodrošināt, lai tā ir vienota ekosistēma, kas ir pašpietiekama. Ja būs mazāk, tad tas vairs nebūs efektīvi.”
27.04.2022
Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības  centrs pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistiem 21.aprīlī organizē lekciju "Kā noformulēt un “iepakot” vēstījumu uzņēmējiem". Tēma izvēlēta, pamatojoties uz pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistu identificētajām apmācību vajadzībām.
21.04.2022
Zaļajā ceturtdienā EUROPE DIRECT Vidzeme aicināja Cēsu aktīvos zaļā dzīvesveida piekritējus un citus interesentus uz tikšanos ar satura veidotāju, podkāsta “Pa kluso” vadītāju Lauru Grēviņu un Zero Waste Latvija biedri, kompostēšanas konsultanti un vides pārvaldības inženieri Zani Gailīti. Kopīgi meklējām atbildes uz dažādiem ar pārtikas atkritumiem saistītiem jautājumiem un uzzinājām vērtīgus padomus, ko ņemt vērā, ieviešot bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšanu/šķirošanu katra paša mājsaimniecībā.
21.04.2022
28.-29. aprīlī Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldības aģentūru “LAUTA” un EUROPE DIRECT Vidzeme rīkos jauniešu uzņēmējdarbības hakatonu “Radi pats Limbažu novadā”. Pasākuma mērķis ir attīstīt jauniešu uzņēmējdarbības spējas un motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību. Hakatonā piedalīties aicināti Limbažu novada izglītības iestāžu 10.-12. klašu skolēni un Profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Valsts tehnikums” Limbažu teritoriālās struktūrvienības audzēkņi.
20.04.2022
2022. gada 18.-19. maijā Vidzemes plānošanas reģions un projekta CEESEU partnerība aicina interesentus piedalīties divu dienu konferencē, kurā diskutēs par to, ko pašvaldības var darīt, lai risinātu klimata pārmaiņu izraisītās problēmas.Konference tiek organizēta Ptujā, Slovēnijā, taču tai iespējams pieslēgties arī attālināti, savu dalību iepriekš reģistrējot.Galvenās konferences tēmas: ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu (SECAP) koncepcija, vadlīnijas ilgtspējīgai stratēģijai (aktivitātes un finansējums), tostarp integrēta enerģētikas plānošana reģiona līmenī, kā arī labās prakses piemēri. Konferencē tiks aktualizēta arī iedzīvotāju iesaiste vietējās enerģētikas plānošanā, kā arī tiks diskutēts par ilgtspējīgu mobilitāti un gudru enerģijas apsaimniekošanu pilsētās.
19.04.2022
Vidzemes plānošanas reģiona kolektīvs novēl visiem skaistas un saulainas Lieldienas!
15.04.2022
Vidzemes plānošanas reģions aicina tūrisma pakalpojumu sniedzējus līdz 2022. gada 22. aprīlim pieteikties zīmei “Gājējam draudzīgs”. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs vai objekts, kas piedāvā pārgājienu ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus.
14.04.2022

Notikumi

«Septembris 2022»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930