VPR jaunumi

Visu decembra mēnesi ikviens tūrisma mīlis aicināts ieskatīties tūrisma maršruta “Via Hanseatica” sagatavotajā Adventes kalendārā, atbildēt uz dienas jautājumiem un piedalīties izlozē par lielākas vai mazākas dāvaniņas saņemšanu! Katru rītu tiks izlozēts iepriekšējās dienas uzvarētājs!
01.12.2016
Vēl līdz 5. decembrim (ieskaitot) iespējams piereģistrēties Vidzemes plānošanas reģiona rīkotajai konferencei “Atvērto datu risinājumi reģiona attīstībai”, kas 8. decembrī norisināsies koncertzālē “Valmiera”, Leona Paegles ielā 10, Valmierā. Konferences ietvaros stāstīsim un rādīsim atvērto datu praktisko pielietojumu piemērus tūrisma, transporta, attīstības plānošanas, izglītības un lauksaimniecības nozarēs Latvijā un citur Eiropā. Konferencē uzstāsies ārvalstu eksperti no Čehijas un Īrijas.
01.12.2016
Pagarināti plānošanas reģionu un pašvaldību sadarbības līgumu noslēgšanas un deinstitucionalizācijas (DI) plānu izstrādes termiņi.Tas ļaus deinstitucionalizācijas (DI) procesā pilnvērtīgi iesaistīties tām pašvaldībām, kas izvēlējušās piedalīties nesen vai par dalību vēl lems, ir pagarināti plānošanas reģionu un pašvaldību sadarbības līgumu noslēgšanas un deinstitucionalizācijas (DI) plānu izstrādes termiņi.
29.11.2016
Vidzemes reģiona pašvaldību uzņēmējdarbības speciālisti no 28.-29.novembrim viesojas Dienvidigaunijā, lai iepazītos ar Voru apgabala pieredzi uzņēmējdarbības veicināšanā. Pieredzes apmaiņas braucienu organizē Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs, rosinot pašvaldību speciālistus domāt par jaunām idejām, kā vēl varētu atbalstīt vietējos uzņēmējus.
29.11.2016
15. – 17. novembrī Eiropas Vietējās solidaritātes dienu ietvaros Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) viesojās Imeretijas reģiona (Gruzija) vadība. Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā pasākumā viesi apmeklēja Valmieru un Cēsu, Pārgaujas un Raunas novadus.
25.11.2016
Pašvaldību ēkām ir jākalpo par veiksmīgu piemēru tam, kā kvalitatīvas renovācijas rezultātā, ēkās ir iespējams samazināt kopējo enerģijas patēriņu un uzlabot ēkas energoefektivitāti. Tomēr, ņemot vērā, ka tiek izstrādāti arvien jauni efektīvāki tehnoloģiski risinājumi, un piedāvāti jauni finanšu instrumenti māju renovācijai, atbildīgajiem speciālistiem, bieži vien, trūkst kapacitātes un informācijas, lai izmantotu visas šobrīd tirgū piedāvātās iespējams. Šo problēmu iespējams risināt, piedāvājot pašvaldībām vairākus atbalsta instrumentus, piemēram, nodrošinot ēku pārvaldnieku apmācības, informējot tos par tirgū pieejamiem  finanšu modeļiem un efektīviem tehnoloģiskiem risinājumiem, kas izmantojami ēku siltināšanai un energoefektīvai ekspluatācijai. Vairākas Baltijas jūras reģiona dalībvalstis (Somija, Igaunija, Polija, Dānija, Zviedrija, Norvēģija un Latvija) izveidojušas partnerību, tādējādi uzņemoties iniciatīvu meklēt atbilstošus risinājumus.
24.11.2016
Lai meklētu risinājumus, kā veicināt ekonomisko izaugsmi no attīstības centriem attālinātās teritorijās, uzlabojot iedzīvotāju un uzņēmumu piekļuvi lielpilsētām un transporta mezgliem  Ziemeļjūras - Baltijas transporta koridorā, dalītos pieredzē par TEN-T pamattīkla koridoru izmantošanas iespējām un ieguvumiem, dzelzceļa lomu iedzīvotāju mobilitātē un uzņēmējdarbības attīstībā, kā arī gūtu jaunas zināšanas un projektu idejas, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar TENTacle projekta partneri no Norvēģijas Innovation Circle Network rīko starptautisku konferenci ,,Eiropa kustībā” 2016. gada 1.-2. decembrī Rīgā, Hotel Roma.
23.11.2016
8. decembrī Vidzemes plānošanas reģions aicina uz konferenci “Atvērto datu risinājumi reģiona attīstībai”, lai iepazīstinātu ar atvērto datu radīšanas un izmantošanas iespējām. Konferences ietvaros stāstīsim un rādīsim atvērto datu praktisko pielietojumu piemērus tūrisma, transporta, attīstības plānošanas, izglītības un lauksaimniecības nozarēs Latvijā un citur Eiropā. Konference norisināsies koncertzālē “Valmiera”, Leona Paegles ielā 10, Valmierā.
22.11.2016
Vietējās izcelsmes produktiem ir potenciāls kļūt par ļoti nozīmīgu mūsdienu gastronomijas daļu. Šīs nedēļas sākumā par to bija iespējams pārliecināties Vīlandē (Igaunija), kur šefpavāri no septiņām Hanzas pilsētām (Cēsīm, Limbažiem, Kuldīgas, Straupes, Valmieras, Pērnavas un Vīlandes (pēdējās divas – Igaunija)) piedalījās starptautiskā meistarklasē zviedru kolēģa Mikaela Nipeliusa (Mikael Nypelius) vadībā.
16.11.2016
Sekmējot Latvijas un Ziemeļvalstu reģionālo sadarbību, šogad Latvija pirmo reizi piedalās Baltijas jūras reģiona klasteru projektu uzsaukumā “Inovāciju Ekspresis” (BSR Stars Innovation Express). Projektu uzsaukumā pieteikumus no Latvijas puses iesnieguši četri klasteri, to vidū arī Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klasteris, kas iesniedzis pieteikumu kopā ar Dānijas Nacionālo pārtikas inovāciju klasteri "FoodNetwork". Iespēja klasteriem piedalīties šajā programmā nodrošināta Ekonomikas ministrijai un Ziemeļvalstu Ministru padomei kopīgi šim mērķim novirzot finanšu līdzekļus 48 000 EUR apmērā.
16.11.2016

Notikumi

«Aprīlis 2017»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930