VPR jaunumi

Ir iznācis kārtējais "VPR Jaunumi" izdevums par Vidzemes plānošanas reģiona aktualitātēm novembrī un decembrī. Atsevišķi ir iespējams arī iepazīties ar atskatu uz 2016. gadā padarīto.
25.01.2017
Valmieras pilsētas pašvaldība 2016. gada nogalē lēmusi pievienoties deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme Iekļauj” partnerībai.Līdz ar šo, sabiedrībā balstīti  sociālie pakalpojumi un ģimeniskai videi pietuvināti pakalpojumi tiks plānoti visā Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā. Ja Valmiera atteiktos no dalības projektā, finanšu līdzekļi, kas īpaši iezīmēti infrastruktūras objektu attīstīšanai republikas pilsētās, tiktu pārdalīti citām republikas pilsētām, tādējādi Vidzemes reģions zaudētu ievērojamu daļu finansiālā atbalsta.
18.01.2017
Atgādinām, ka vēl janvārī vecāki (t.sk. audžuvecāki un aizbildņi) var pieteikt bērnus ar funkcionāliem traucējumiem (un kuriem noteikta invaliditāte) izvērtēšanai bezmaksas sociālo rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai. Izvērtējumam var pieteikties savas pašvaldības Sociālajā dienestā. Vēršam uzmanību, ka līdz ar Valmieras pilsētas pašvaldības pievienošanos deinstitucionalizācijas projektam “Vidzeme Iekļauj”, pieteikties var arī Valmieras pilsētas pašvaldības iedzīvotāji.Pēc tam, kad tiks aizpildīts iesniegums pašvaldības Sociālajā dienestā, ar vecākiem sazināsies  speciāli izveidota speciālistu komanda (tajā darbojas sociālais darbinieks, psihologs, ergoterapeits, pēc nepieciešamības piesaistot fizioterapeitu) un sadarbībā ar vecākiem norunās piemērotāko laiku, lai tiktos ar bērnu un izvērtētu, kādi sociālie rehabilitācijas pakalpojumi tam nepieciešami veselības uzlabošanai.
18.01.2017
2017. gada 16. janvārī Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) ir noteikusi konkursa  “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2016″  katrai kategorijai 3 nominantus. Kategorijā "Atvērtākā iestāde" ir nominēts Vidzemes plānošanas reģions par projekta "SDI4Apps" ieviešanu.
17.01.2017
2016. gada nogalē viesojāmies Smiltenes novada pašvaldībā, uz sarunu aicinot energopārvaldnieku Andri Jaunpetroviču. Sarunā tiek atklāts, cik būtiska loma prasmīgā energopārvaldībā  ir gan namu apsaimniekotājiem, gan pašiem namu iedzīvotājiem. Turklāt sarunā skaidri iezīmējas nepieciešamība pēc labi pārdomāta un ilgtspējīga energo pasākumu rīcības plāna un atbildīgā par šāda plāna ieviešanu, proti, energopārvadnieka.
10.01.2017
Lai iepazītos ar Overņas reģiona labākajiem piemēriem tūrisma galamērķu pārvaldībā, aizvadītā gada nogalē projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) ietvaros pārstāvji no Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) un Ekonomikas ministrijas devās uz Overņas reģionu Francijā. Kopā ar projekta partneriem no Francijas, Itālijas, Maltas, Somijas un Slovēnijas iegūta vērtīga pieredze, iepazīstot veiksmīgus publiskās un privātās partnerības piemērus tūrisma produktu veidošanā un pārvaldībā, teritorijas vienotas tūrisma/mārketinga stratēģijas īstenošanā, kā arī reģionālo klasteru darbībā.
03.01.2017
27.decembrī tika noskaidrota tūrisma maršruta “Via Hanseatica” izsludinātās Ziemassvētku akcijas uzvarētāja. Izlozes kārtībā dāvanu karti no Dikļu pils gardai maltītei Gardēžu restorānā 50 eiro vērtībā laimēja Dace Backāne. Apsveicam!
28.12.2016
Decembrī tūrisma maršruts “Via Hanseatica” sadarbībā ar vairākām Vidzemes pašvaldībām un tūrisma uzņēmējiem ik dienu sociālajā tīklā facebook.com  piedāvā vērt Adventes kalendāru un laimēt kādu lielāku vai mazāku balvu. Balvu grozā līdz šim bijušas ekskursijas, bezmaksas ieejas kartes tūristu iecienītos objektos, dažādi gardumi un citas noderīgas lietas.Pēdējais Adventes kalendāra lodziņš tiks vērts 24.decembra rītā, dāvināšanas akciju noslēdzot ar kārdinošu Ziemassvētku dāvanu – dāvanu karti 50 eiro vērtībā vakariņām Dikļu pils Gardēžu restorānā.
21.12.2016
Skolēnu pārvadājumu un sabiedriskā transporta reisu optimizācija reģionos ir jāturpina, uzskata Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Inita Ozoliņa. Pašvaldībām un reģionālajiem pārvadātājiem kopīgi jāstrādā, lai maršrutos nenotiktu reisu dublēšanās, turklāt ir jāņem vērā arī citi ietekmējošie faktori kā, piemēram, darbaspēka kustība.
19.12.2016

Notikumi

«Maijs 2017»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031