VPR jaunumi

Pagājušajā nedēļā Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā notika pirmais no trim izmēģinājuma braucieniem HANSA projekta pilsētās. Četriem tūrisma zinātājiem no Vācijas un Nīderlandes bija iespēja izmēģināt Cēsu, Limbažu, Kokneses, Pērnavas (Igaunija) un Visbijas (Zviedrija) kopīgi sagatavoto maršrutu.
17.05.2017
Vidzemē aprīļa sākumā viesojās igauņu laikraksta „Postimees” žurnālists Verni Leivaks, lai rosinātu kaimiņzemes iedzīvotājus apciemot Via Hanseatica maršruta saistošākās tūrisma atpūtas iespējas. Līdz ar aktīvās tūrisma sezonas tuvošanos, žurnālista iepazītās tūrisma vietas ir iekļautas laikraksta ikgadējā tematiskajā tūrisma pielikumā „Puhkus Latis”, kas tiek izdots ar mērķi iepazīstināt igauņus ar Latvijas tūrisma piedāvājumu.  Tūrisma pielikums „Puhkus Latis” ar aplūkotajām Latvijas tūrisma vietām lasītājiem pieejams no 9. maija.
15.05.2017
Diskusijā par pārtikas nozares klasteru veiksmīgo sadarbību klātesošajiem stāstīs Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) projektu vadītājs Kristaps Ročāns, kurš vienlaikus ir arī biedrības “Latvijas augstvērtīgas un veselīgas  pārtikas klasteris” valdes loceklis. Diskusija, kuru 18.maijā organizē Latvijas Pašvaldību savienība, ir turpinājums jau iesāktai tēmai par to, kā panākt līdzsvarotu un konkurētspējīgu reģionu attīstību, un kāda ir pašvaldības loma ekonomikas transformācijas procesā. Turklāt, ja Latvijas laukos dzīvo 30 % iedzīvotāju, un lauksaimniecībā ir nodarbināti 13,2 % valsts iedzīvotāju, no kuriem tikai daļa ir nodarbināta uz pilnu slodzi, turklāt saražo 4,1 % no IKP – kāda iespēja ir virzīties uz  augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanu.
15.05.2017
24. maijā Vidzemes plānošanas reģions aicina uz starptautisku konferenci "Sadarbība klasteru izaugsmei, inovāciju radīšanai un konkurētspējas veicināšanai” (“Cooperation for cluster excellence, innovation and competitiveness”), kas notiks VEF kamerzālē, Ieriķu ielā 5A(VEF Kvartāla teritorijā), Rīgā. Konferences galvenais uzsvars klasteru lomai un tās ietekmei uz ekonomiskās konkurētspējas un inovāciju attīstību. Ar prezentācijām uzstāsies  industriju pārstāvji no dažādiem klasteriem Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā, gan arī starptautiski atzīti klasteru stratēģiskās attīstības eksperti no Austrijas, Zviedrijas, Vācijas un Spānijas. 
12.05.2017
28. aprīlī Auciemā notika Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes sēde. Pašvaldību vadītāji vienbalsīgi apstiprināja VPR 2016. gada finanšu pārskatu, kā arī deleģēja pārstāvi Lauku attīstības programmai 2014. - 2020. gadam un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014. - 2020. gadam Uzraudzības komitejā, pārstāvībai izvirzot Teritoriālās plānošanas nodaļas telpiskās plānošanas ekspertu Andžeju Stepančuku. Sēdes laikā pašvaldības tika aicinātas aktīvi iesaistīties attīstības plānošanas dokumentu sistēmas pilnveides procesā, kopā ar VPR sniedzot priekšlikumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) par precizējumiem Attīstības plānošanas likumā, kā arī citiem nepieciešamajiem sistēmas uzlabojumiem.
03.05.2017
 Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar personu apvienību SIA “Ardenis”, “Konsorts”, “AC Konsultācijas” un “Reģionālie projekti” ir uzsācis Vidzemes reģiona mobilitātes investīciju plāna 2030 izstrādi. Pirmā diskusija tika organizēta 23. martā, Cēsīs, lai kopā ar pašvaldību speciālistiem, ekspertiem un Vidzemes plānošanas reģiona speciālistiem runātu par galvenajām Vidzemes priekšrocībām, trūkumiem un iespējām transporta infrastruktūras, kravu pārvadājumu, pasažieru pārvadājumu un transporta pārvaldības jomā.
03.05.2017
No 28. līdz 29. aprīlim Vidzemes uzņēmējdarbības centrs piedalījās “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2017”, stāstot izstādes apmeklētājiem par Vidzemes puses tūrisma objektiem. Kopumā izstādi apmeklēja vairāk kā desmit tūkstoši apmeklētāju un arī Vidzemes stendā interesentu netrūka.
03.05.2017
Aprīļa beigās Smiltenē 18 Vidzemes pašvaldības tikās aktivitāšu kopuma “Energopārvaldība Vidzemē” ietvaros, lai papildinātu zināšanas par energosaimniecības darbību un pārvaldību. Mācību laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta datu apkopošanai un datu bāzes izveidei, iepazīstinot mācību dalībniekus ar datu ievākšanas, apstrādes un analīzes metodēm un iespējām tos pielietot energoefektīvu risinājumu ieviešanā pašvaldībās.Ir plānots, ka  aktivitāšu kopums “Energopārvaldība Vidzemē”  stiprinās pašvaldību speciālistu kompetenci energopārvaldības jautājumos, padziļinās zināšanas par energoefektivitātes paaugstināšanas risinājumiem un atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām, kā arī veicinās sadarbību pašvaldību vidū veiksmīgākai energosaimniecības procesu organizēšanai.
03.05.2017
Vidzemniekiem ir daudz radošu risinājumu – mājražotāji augstas konkurences apstākļos spēj radīt produktus ne tikai ar pievienoto vērtību un savām rokām darinātus, bet vienlaikus spēj arī pārsteigt ar joprojām unikālām garšām un nebijušām tehnoloģijām. Lai sava darba augļus popularizētu arī citiem reģioniem Latvijā, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Vidzemes pašvaldībām no 28.-29.aprīlim Jelgavā piedalīsies izstādē “Uzņēmēju dienas Zemgalē 2017”. 
28.04.2017
20.aprīlī Smiltenē norisinājās deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” seminārs. Tajā piedalīties tika aicināti Projekta sadarbības partneru sociālo dienestu un pašvaldību pārstāvji, kas pārzina esošo situāciju Projekta ieviešanā savā pašvaldībā un var paust viedokli par iespējām nodrošināt sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus mērķa grupu personām. Aicinām iepazīties ar semināra prezentācijām!
27.04.2017

Notikumi

«Septembris 2017»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930