VPR jaunumi

Šī gada 24. novembrī aicinām Latvijas izglītības iestāžu pedagogus pievienoties EUROPE DIRECT Vidzeme organizētajam pasākumam “Bezmaksas pieejamie Eiropas Savienības mācību materiāli”. Seminārs norisināsies tiešsaistē no plkst. 14:00 līdz 15:10 un pēc tā būs iespējams saņemt apliecinājumu par līdzdalību. Lūgums reģistrēties pasākumam šeit: https://forms.gle/NKmJQiWKvWPyikNz7
03.11.2022
Vidzemes pārtikas inovāciju hakatons notiks Valmierā, sākot no 25. novembra plkst. 16.00 līdz 26. novembra plkst. 16.00. Radīt jaunas idejas pārtikas un dzērienu ražošanā, sākot no izejvielu iegūšanas līdz pat produkcijas realizācijai tirgū, Vidzemes plānošanas reģions aicina topošos un esošos uzņēmējus. Dalībai hakatonā aicināts arī ikviens interesents, kuru aizrauj ideju radīšanas un attīstīšanas process, lai atrastu risinājumus Latvijā un pasaulē aktuāliem izaicinājumiem.
03.11.2022
Vidzemes plānošanas reģions kļūst par pirmo dalībnieku no Latvijas, kas pievienojies Eiropas Komisijas misijai ”Pielāgošanās klimata pārmaiņām” ar mērķi veicināt aktīvāku pasākumu īstenošanu pielāgošanās klimata pārmaiņām jomā. Līdz šim misijā “Pielāgošanās klimata pārmaiņām”  pievienojušies 215 reģioni, pašvaldības un vietējās organizācijas no 24 Eiropas Savienības dalībvalstīm.
02.11.2022
Ko īsti nozīmē un kā ikdienā strādā sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi cilvēkiem ar invaliditāti?Gulbenes novadā šobrīd tādi darbojas vairāki – dienas aprūpes centrs, specializētās darbnīcas, kā arī grupu dzīvokļi.  To nozīmību vislabāk pamato Tatjanas vārdi: “Dzīvoju tādā kā brīvībā. Laimīgi. Jūtos atvieglota… ”.
20.10.2022
Oktobrī Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) delegācija devās uz Palangu, Lietuvu, lai piedalītos Baltijas jūras valstu reģionu sadarbības (BSSSC) organizācijas ikgadējā konferencē un jaunatnes pasākumā, sniedzot savu artavu bioekonomikas jautājumos. Šī gada tēma: Reģioni – zilās un zaļās bioekonomikas nākotnes veidotāji Baltijas jūras reģionā.
19.10.2022
Lai atbalstītu Odesas reģiona iedzīvotājus, oktobrī ikviens, kuram ir iespēja, ir aicināts ziedot sildierīces, kas tiks nogādātas uz Ukrainu, lai palīdzētu iedzīvotājiem ziemas periodā.SIA “ZAAO” (ZAAO) sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu no 17. līdz 31.oktobrim organizē lietošanai derīgas sadzīves tehnikas (EEI) ziedošanas akciju “Sasildi Ukrainu”. Akcijas laikā ikviens, kuram ir iespēja, tiek aicināts ziedot lietošanai derīgas, labā tehniskā stāvoklī esošas ierīces, nogādājot tās uz ZAAO apsaimniekotajiem EKO laukumiem.
17.10.2022
26. oktobrī pulksten 11:00 Vidzemes plānošanas reģions, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Tartu Reģionālās Enerģētikas Aģentūra aicina interesentus apmeklēt konferenci “Energokopienas”; tā notiks Valmierā, koncertzāles “Valmiera” telpās. Konferences dalībniekiem būs iespēja izzināt energokopienu iespējas un priekšrocības, iepazīties ar plānoto normatīvo regulējumu Latvijā un iespējamām atbalsta programmām, kā arī uzklausīt ārvalstu ekspertu pieredzi par energokopienu darbību citviet Eiropā.
12.10.2022
Vidzemes iekļaujošās nedēļas laikā, kad ikviens varēja apmeklēt un kopīgi darboties kādā no pašvaldībās izveidotajiem dienas aprūpes centriem, grupu dzīvokļiem, specializētajām darbnīcām cilvēkiem ar invaliditāti, aizvadīti 17 dažāda mēroga pasākumi, pulcējot vairāk nekā 500 darbīgu un ieinteresētu cilvēku.
07.10.2022
Ņemot vērā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) līdzšinējo darbību reģiona viedās specializācijas jautājumos, kur īpašs akcents likts uz savstarpējas sadarbības nozīmību starp ieinteresētajām pusēm, š.g. 10. un 13. oktobrī VPR attīstības padomes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova piedalīsies starptautiska mēroga pasākumos, kuros pastāstīs par Vidzemes Inovāciju koprades laboratoriju un sadarbībā balstītas bioekonomikas nozares attīstību.
07.10.2022
Agroresursu un ekonomikas institūtā (AREI) septembra izskaņā notika klātienes un vienlaikus arī tiešsaistes seminārs par digitāliem rīkiem lauku teritoriju attīstības novērtēšanai un plānošanai, diskusijās iesaistījās ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji.  Semināru apmeklēja 39 interesenti, un šī bija projekta īstenotāju iespēja plašākai auditorijai pastāstīt par projekta PoliRural ietvaros izstrādāto metodiku un digitālajiem rīkiem, kā arī 12 pilotprojektu piemēriem. Semināra mērķis bija dalīties ar vietējo Latvijas kopienu starptautiskā pieredzē, kā arī atspoguļot projekta rezultātu lokālo un praktisko pielietojumu. Līdz ar šo pasākumu noslēdzas trīs gadus ilgušais, aktivitātēm bagātais projekts PoliRural (https://polirural.eu/), kura ietvaros valstu pārstāvji dalījās zināšanās un pieredzē, projekta ietvaros izstrādājot rīkus un metodiku lauku attīstības jautājumu risināšanai un virzīšanai.
05.10.2022

Notikumi

«Jūnijs 2023»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930