VPR jaunumi

Vidzemes plānošanas reģiona ieviestā projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros tiek īstenota aktivitāte “Produktu attīstības apmācību un veicināšanas pasākumi”, kam izsludināta trešā pieteikšanās kārta. Idejas  iespējams iesniegt līdz 2. oktobra plkst. 22:00, aizpildot ANKETU un sūtot to uz uznemejdarbiba@vidzeme.lv.
20.09.2023
Vidzemes plānošanas reģions (VPR) kopā ar 11 partneriem no 8 Eiropas valstīm īsteno Interreg Baltijas jūras reģiona programmas līdzfinansēto projektu "Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem" (turpmāk – “BSR Cultural Pearls”). Sociālā noturība ir svarīga situācijās, kad sabiedrībai ir jāpielāgojas pārmaiņām vai jāpārvar ekonomiski, sociāli, vides un citi izaicinājumi. Savukārt kultūra un radošums ir spēcīgi instrumenti, lai stiprinātu sociālo noturību jeb sabiedrības dzīvotspēju.
20.09.2023
No 18. līdz 20. oktobrim uzņēmēji, kuri darbojas kokapstrādes jomā Vidzemē, aicināti pievienoties braucienam uz Norvēģiju. Tur notiks pieredzes un kontaktu apmaiņa ar kokapstrādes jomas uzņēmumiem. Vizītes programma sastādīta sadarbojoties ar ekspertu koksnes jomā, uzņēmuma Tretorget (tretorget.no) izpilddirektoru Ola Rostad. Pieteikšanās braucienam, līdz 29. septembrim, aizpildot anketu šeit: https://forms.gle/fAwqsq9qsUSUCGLi9
19.09.2023
Uzsākoties Baltijas jūras reģiona projekta “BioBoosters” hakatonu ciklam, kura ietvaros deviņas partnervalstis īstenos iespēju konkrēto reģionu uzņēmējiem atrast inovatīvus risinājumus un atbalstu aprites ekonomikas principu ieviešanai savā uzņēmējdarbībā, atvērta pieteikšanās starptautiskiem tiešsaistes hakatonu uzsaukuma vebināriem. Šī ir iespēja nozaru uzņēmējiem, pētniekiem, zinātniekiem un entuziastiem izmēģināt savus spēkus starptautiskos hakatonos.
19.09.2023
2023. gada 27. septembrī no plkst. 10.00 Valgā, Igaunijā notiks kopīgs Igaunijas un Latvijas seminārs, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta (pārrobežu) enerģētikas kooperatīvu/ energokopienu attīstībai vietējā līmenī.Seminārā laikā būs iespēja uzzināt vairāk par enerģētikas kopienām (energokopienām), to būtību un  praktiskām aktivitātēm, kā arī to, kā uzsākt kooperatīva/kopienas izveidi. Runātāji būs kopienu enerģētikas eksperti no Igaunijas un Latvijas, kā arī viesi no Eiropas Komisijas un vietējo enerģētikas kooperatīvu pārstāvji. Uz semināru aicināti, galvenokārt, Igaunijas un Latvijas pierobežas kopienu pārstāvji, vietējie uzņēmumi, organizācijas un pašvaldību pārstāvji.
15.09.2023
No 25. – 30. septembrim Iekļaujošās nedēļas ietvaros sabiedrībai durvis vērs deinstitucionalizācijas procesā radītie sociālie pakalpojumi – dienas aprūpes centri, grupu dzīvokļi un specializētās darbnīcas, lai ļautu ielūkoties to darbībā, kā arī pavadīt laiku kopīgi ar to iedzīvotājiem. Pērn pasākumi Vidzemē pulcēja ap 500 interesentu, kas uzskatāms par nozīmīgu soli sabiedrības izpratnes veicināšanā.Iekļaujošā nedēļa ir pasākumu kopums, kas nedēļas laikā vienlaicīgi notiek vairākās vietās Vidzemē, kad ikviens var ielūkoties un mazliet vairāk izprast sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu ikdienu. Šo aktivitāšu mērķis ir vērst plašākas sabiedrības uzmanību uz līdz šim paveikto dažādu nepieciešamu pakalpojumu izveidē pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kas noris valstī īstenotā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros.
14.09.2023
Sestdien, 30. septembrī, plkst. 12.00 mājas kafejnīcā "Kārķu Pica", kas iekārtota Valkas novada Kārķu pagasta mājsaimniecībā “Dīķkalni”, notiks otrā tīklošanās pēcpusdiena remigrantiem “Manas mājas Vidzemē”. Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Inga Madžule turpina martā aizsākto tradīciju un atkal aicina remigrantus uz satikšanos un draudzīgām sarunām.
11.09.2023
Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 1. līdz 3. septembrim, netālu no Billundas pilsētas Dānijā teju 180 cilvēku – ģimenes ar bērniem – piedalījās 11. Eiropas latviešu sporta festivālā “Olimpiskais Lāčplēsis”. Šis pasākums Eiropā noticis jau četrus gadus pēc kārtas, Dānijā tas norisinājās trešo reizi. Šoreiz "Olimpiskais Lācplēsis" pulcēja dalībniekus ne tikai no dažādām vietām Dānijā, bet arī no Vācijas un pat Latvijas. Festivālā piedalījās arī Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) remigrācijas koordinatore Inga Madžule. Viņas mērķis bija iepazīties ar festivāla dalībniekiem – latviešiem, kuri izvēlējušies pastāvīgai dzīvei jaunas mītnes zemes, tomēr cenšas saglabāt saikni ar latviešu kopienu. I. Madžule pastāstīja arī par informatīvo palīdzību, kuru var sniegt remigrācijas koordinatori, ja ir vēlme atgriezties Latvijā.
06.09.2023
Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu organizē konkursu “Remigrācijas atbalsta pasākums – uzņēmējdarbības atbalsts” (turpmāk – Konkurss). Tā mērķis ir noteikt pašvaldības, kuras īstenos uzņēmējdarbības atbalstu un saņems valsts līdzfinansējumu no 2024. līdz 2026. gadam. Pieejamais atbalsts būs 240 000 eiro.
05.09.2023
Lai stiprinātu pašvaldību speciālistu zināšanas un iepazīstinātu ar lēmumu pieņemšanas rīku degradētu kūdras atradņu vietu rekultivācijas iespēju izvērtēšanai, kas izstrādāts Eiropas Komisijas piedāvātās Tehniskās palīdzības (JTP Groundwork) ietvaros, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar uzņēmumu AS COWI un Rīgas Tehnisko universitāti š.g. 21. un 22. augustā Bīriņos organizēja semināru tiem pašvaldību speciālistiem, kuri iesaistīti degradētu kūdras atradņu teritoriju pārvaldībā.Zināms, ka Eiropas Komisija piešķīrusi ievērojamus finanšu līdzekļus, kas mērķēti vēsturisku kūdras ieguves vietu rekultivācijai un izmantošanai dabas aizsardzības, mežsaimniecības un lauksaimniecības vajadzībām. Seminārs uzskatāms par priekšsagatavošanās aktivitāti veiksmīgai projektu pieteikumu izstrādei un ieviešanai Vidzemes reģionā.
04.09.2023

Notikumi

«Februāris 2024»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829