VPR jaunumi

7. oktobrī plkst. 10.00 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) sadarbībā ar biedrību "Latvijas Lauku forums" tiek organizēts seminārs "Jaunienācēji laukos: iespējas un izaicinājumi". Interesenti aicināti pirms semināra savu dalību pieteikt elektroniski.
04.10.2022
Š.g. 29. septembrī Vidzemes plānošanas reģions saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinības rakstu par sasniegumiem Interreg programmu 2014.-2020. gadam starptautisko projektu īstenošanā un to rezultātu popularizēšanā. Atzinības rakstu parakstījis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, un tas tika pasniegts VARAM organizētajā svinīgajā pasākumā  Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, atzīmējot Eiropas Savienības Strukturālo un investīciju fondu Interreg programmu 2014.-2020.g. perioda noslēgumu.
03.10.2022
Stargate projekta jaunumi būs īpaši interesanti tiem, kas interesējas par klimata gudru lauksaimniecību un pasākumiem, kad, izmantojot inovācijas, saimniekošana tiek padarīta efektīvāka un pielāgošanās klimata pārmaiņām kļūst realitāte.Šoreiz informatīvā izdevuma centrālā tēma – ūdens produktivitāte, izmantojot attālināti ievāktus datus atvērto datu portālā. Tas ir tehnoloģisks risinājums, ko administrē Apvienoto Nāciju Organizācijas Pārtikas un lauksaimniecības organizācija.“Panākt nākotnē nodrošinātību ar pārtiku, ilgtspējīgi izmantojot ūdens resursus, ir liels izaicinājums gan mums visiem šodien, gan arī nākamajām paaudzēm. Nepieciešama rūpīga ūdens produktivitātes uzraudzība lauksaimniecībā, jo šī nozare ir galvenais ūdens lietotājs, un ir jāizpēta iespējas, kā produktivitāti varētu palielināt (..).
30.09.2022
Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros paredzēti četri hakatoni jauniešiem un trīs hakatoni uzņēmējiem. Līdz šim īstenoti divi jauniešu hakatoni no kuriem viens Limbažos, otrs - Smiltenē, savukārt pirmais hakatons uzņēmējiem notiks jau pavisam drīz.
30.09.2022
Otrdien, 4. oktobrī plkst. 14.00 Valkā (Beverīnas ielā 3) notiks seminārs “Publiskā un privātā sektora rīcības tuvojoties energokrīzei”, uz kuru aicināti pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji, kā arī citi interesenti, kuriem būtu aktuāli iepazīties ar Latvijas un Igaunijas pieredzi par to, kā veiksmīgāk pārdzīvot energokrīzi gan publiskajā, gan privātajā sektorā. Semināra tēmas ietver gan plānošanas aktivitātes, gan arī konkrētas rīcības, kas ļautu mazināt energopatēriņu, līdz ar ko – ietaupīt naudu. Pieredzē dalīsies speciālisti un eksperti, kas ikdienā saistīti ar energojautājumiem, t.sk. energoauditori.
28.09.2022
Vidzemes plānošanas reģiona organizētais hakatons “Jauniešu biznesa idejas energoefektivitātes paaugstināšanai” šoreiz norisināsies Smiltenē 28. un 29. septembrī. Pasākuma mērķis ir attīstīt jauniešu uzņēmējdarbības spējas, motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību.
27.09.2022
No 19. – 22.septembrim Jūrmalā norisinājās konference “Aizsargājamo dabas teritoriju apmeklētāju pārvaldība” (Monitoring and Management of Visitors in Recreational and Protected areas, turpmāk tekstā MMV), kuru organizēja Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Latvijas Kongresu biroju.
23.09.2022
Sestdien, 17. septembrī, Liepas pagasta “Maizes mājā” draudzīgā gaisotnē pirmo reizi norisinājās remigrantu ģimeņu no Vidzemes salidojums ar nosaukumu “Satikšanās Latvijā”. To organizēja Vidzemes plānošanas reģions. Pasākums pulcēja gandrīz 40 cilvēku - pieaugušos un bērnus. Viņi ir atgriezušies uz dzīvi Latvijā no visdažādākajām pasaules valstīm: Lielbritānijas, Beļģijas, Dānijas, Norvēģijas, Krievijas, Kanādas, Brazīlijas, Austrālijas un Jaunzēlandes. Šobrīd savu mājvietu atraduši Vidzemē.
20.09.2022
Valmieras novada un Cēsu novada pašvaldības, turpinot izstrādāt ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānus (SECAP), saņēmušas vietvaru politisku atbalstu darba turpināšanai. Novadu pašvaldību domes vienbalsīgi pieņēmušas lēmumus par pašvaldību aktīvu rīcību gan Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta CEESEU mērķu sasniegšanai, kā ietvaros plāni tiek izstrādāti, gan arī pievienoties Pilsētas mēru paktam un brīvprātīgi sasniegt klimata un enerģētikas mērķus. Plānots, ka 2023. gada nogalē abas iepriekšminētās pašvaldības būs pilntiesīgas Eiropas Pilsētu mēru pakta kopienas dalībnieces, tostarp iesniegušas SECAP plānus, kas ir viena no obligātajām prasībām.
20.09.2022
Vidzemes plānošanas reģions Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros līdzdarbojies astoņu pārrobežas projektu ieviešanā. 2022. gada 9. septembrī Liepājā tika atzīmēti gan pārrobežu programmas, gan īstenoto projektu rezultāti un panākumi, tostarp tika sumināti arī projektu ieviesēji.
16.09.2022

Notikumi

«Jūnijs 2023»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930