VPR jaunumi

Š.g. 25. oktobrī Briselē,  8. Taisnīgas pārkārtošanās platformas konferences ietvaros organizētajā paneļdiskusijā telpiskās plānošanas speciāliste Elīna Račko plašai publikai pastāstīja par īstenotajām aktivitātēm vēsturisko kūdras atradņu vietu rekultivācijas sekmēšanai Vidzemes plānošanas reģionā, kas tiek realizētas,  saņemot Eiropas Komisijas piedāvāto Tehnisko palīdzību (JTP Groundwork) taisnīgas pārkārtošanās teritorijām. Eiropas Komisijas Tehnisko palīdzību kopumā saņem Taisnīgas pārkārtošanās teritorijas sešās valstīs. Latvijā – Vidzeme un Latgale, kā arī vēl piecas teritorijas no Čehijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Zviedrijas.
30.10.2023
24.-25. oktobrī Vidzemē viesojās pārstāvji no Itālijas, Īrijas, Spānijas un  Ungārijas ar mērķi padziļināti izzināt Eiropas valstu pieredzes koksnes pārstrādes un lauksaimniecības darbu procesā radīto atkritumu apsaimniekošanā un pārpalikumu izmantošanā aprites ekonomikā. Vizīte tika organizēta projekta “3F Green Model” ietvaros, un, papildus darba sanāksmēm, ārvalstu partneri Vidzemē viesojās arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā SIA ZAAO un pētniecības un inovāciju organizācijā “Vides risinājumu institūts”. 
30.10.2023
Š.g. 8. novembrī Līgatnē, restorānā “Pavāru māja” notiks projekta "Ce4Re" (Aprites ekonomikas risinājumi restorānos) atklāšanas seminārs, kurā aicināti piedalīties Vidzemes restorānu pārstāvji.Projekta "Ce4Re" uzdevums ir veicināt pārdomātu resursu patēriņu un atkritumu samazināšanu ēdināšanas nozares uzņēmumos Centrālā Baltijas jūras reģionā. Šī mērķa īstenošanai tiks izstrādāti vienoti aprites ekonomikas risinājumi restorāniem, kas ietver pārtikas iegādes, gatavošanas un pasniegšanas posmus.
27.10.2023
Aizvadītajā nedēļā, 21. oktobrī, Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) remigrācijas koordinatore Inga Madžule kopā ar pārējo plānošanas reģionu remigrācijas koordinatorēm viesojās Latvijas Republikas vēstniecībā Londonā. Tur norisinājās jau 11. Latvijas diasporas Apvienotajā Karalistē organizāciju un skolu pārstāvju tikšanās.
26.10.2023
No 24. oktobra līdz 25. oktobrim Vidzemē viesosies starptautiskais 3F Green Model konsorcijs, lai aizvadītu divu dienu darba sanāksmes, kā arī apmeklētu divus uzņēmumus Vidzemē – SIA ZAAO Daibē un Vides risinājumu institūtu Priekuļos. Darba vizītes ietvaros Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Inguna Kucina valstu pārstāvjiem stāstīs par mežsaimniecības attīstību Latvijā, kā arī detalizētāk iepazīstinās ar Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta (MeKA) darbību.
24.10.2023
Vidzemes kokrūpniecības nozares uzņēmēji kopā ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem viesojās Oslo, Norvēģijā, lai piedalītos pieredzes un kontaktu apmaiņā ar kokapstrādes jomas uzņēmumiem.
24.10.2023
CEESEN ir atpazīstams un nostiprinājies ilgtspējīgas enerģijas sadarbības tīklojums  Centrālajā un Austrumeiropā, kas bez maksas reģistrētajiem biedriem piedāvā piekļuvi dažādiem informatīvajiem materiāliem, tostarp uzsākt jaunas sadarbības projektu kopīgai īstenošanai.Šobrīd biedru skaits turpina pieaugt, īpaši pēc tīklojuma dibinātāju kopīgi īstenotā projekta CEESEU aktivitātēm, kura īstenošanai tika piesaistīts Apvārsnis 2020 programmas finansējums.
24.10.2023
Projekta SMEPRO REG (Nr. LVIII-056) ietvaros, no 11. – 13. oktobrim Vidzemes plānošanas reģions uzņēma visu Latvijas plānošanas reģionu uzņēmējdarbības speciālistus, lai kopīgi apmeklētu gan lielus, gan mazus uzņēmumus Alūksnes, Madonas un Cēsu novados, kas darbojas pārtikas ražošanas, kokapstrādes un viesmīlības nozarēs. Līdzās uzņēmumiem tika iepazītas arī uzņēmējdarbības vides atbalsta iespējas un vienības Vidzemē. Reģiona uzņēmēji speciālistiem pauda pārliecību, ka, izmantojot pieejamos atbalsta mehānismus un ieguldot neatlaidīgu darbu, iespējams izpildīt mērķus, kas sākotnēji šķiet arī nesasniedzami.
20.10.2023
Vidzemes plānošanas reģions aicina pašvaldību un vietējo rīcības grupu pārstāvjus, uzņēmumu, kuri nodarbojas ar izglītības iestāžu ēdināšanu, pārstāvjus un citus interesentus pieteikties tematiskai diskusijai "Bioloģiskā pārtika skolu un bērnudārzu ēdināšanā. Vai tiešām tik dārgi? Praktiska pieredze Eiropā". Moderēta diskusija notiks angļu valodā. Tā risināsies 26. oktobrī no plkst. 10.00-13.00 Cēsīs, Cēsu novada pašvaldības ēkā, Raunas ielā 8.
19.10.2023
Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē, kas notika tiešsaistē š.g. 13. oktobrī, padomes locekļi konceptuāli vienojās par prioritāri realizējamām projektu idejām publiskās ārtelpas attīstībai. Prioritāro projektu saraksts būs svarīgs, pašvaldībām pretendējot uz Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Ar Attīstības padomes lēmumu, Vidzemes reģionam prioritāri attīstāmo projektu saraksts iekļauts Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas aktualizētajā redakcijā. Šāda vienošanās uzskatāma par Vidzemes pašvaldību gribu veicināt vienlīdzīgu attīstību visā reģiona teritorijā.
18.10.2023

Notikumi

«Decembris 2023»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031