VPR jaunumi

14. jūnijā Berlīnē 8. ikgadējā Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona stratēģijas foruma ietvaros trīs transporta vadošie projekti TENTacle, NSB CoRe un Scandria®2Act sadarbībā ar  prioritārās jomas koordinatoru Tomasu Erlandsonu (Thomas Erlandson) seminārā pulcēja reģionālās attīstības politikas veidotājus un transporta ekspertus, lai diskutētu par  starpreģionu sadarbību, teritoriju labāku sasaisti ar TEN-T koridoriem, daudzlīmeņa pārvaldību, telpisko plānošanu Eiropas transporta politikas kontekstā. 
22.06.2017
13. - 14. jūnijā Berlīnē norisinājās 8. ikgadējais Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona stratēģijas forums, kura galvenā tēma bija reģiona savienojamība. Forums tika organizēts, lai stiprinātu kontaktus visā Baltijas jūras reģionā, tostarp tās kaimiņu reģionos. Tikpat nozīmīgi starp kaimiņiem ir attīstīt labāku savstarpēju izpratni un veidot sinerģiju dažādās sadarbības jomās.Šī foruma ietvaros Vidzemes plānošanas reģions uzsāka starptautisku diskusiju par mūžizglītības sasaisti ar viedās specializācijas jomām Baltijas jūras reģionā. Šobrīd jārunā par mūžizglītības izmantošanu kā instrumentu sabiedrības un valsts, tai skaitā reģionu, attīstībai. Cilvēku iegūtajai izglītībai jebkurā vecumā jābūt jēgpilnai, ar garantiju, ka zināšanas kādam būs nepieciešamas un būs noderīgas reģiona ekonomiskajai attīstībai, turklāt nebūs pretrunā arī ar paša cilvēka interesēm.
21.06.2017
Meklējam speciālistu, kurš gatavs ieguldīt savas zināšanas un entuziasmu, lai turpinātu mūsu iesāktos darbus starptautisku projektu komunikācijas nodrošināšanā.
19.06.2017
Jūnijā pārstāvji no Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) un Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera Enter Gauja devās uz Aostas ielejas reģionu Itālijā, lai iepazītos ar reģiona labākajiem piemēriem tūrisma galamērķu pārvaldībā. Kopā ar projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) partneriem no Francijas, Itālijas, Maltas, Somijas un Slovēnijas iegūta vērtīga pieredze, iepazīstot veiksmīgus dabas un kultūras mantojuma resursu izmantošanas piemērus tūrisma produktu veidošanā, galamērķu pārvaldībā, kā arī reģionālo sadarbības tīklu veidošanā.
19.06.2017
Jūnija sākumā ceļotāji no Vācijas, Nīderlandes un Luksemburgas viesojās piecās HANSA projekta pilsētās, piedaloties otrajā izmēģinājuma braucienā. Četri tūrisma nozares pazinēji apmeklēja Pērnavu (Igaunijā), pēc tam Latvijā ciemojās Valmierā, Straupē un Kuldīgā, bet savu ceļojumu noslēdza Gotlandes lielākajā pilsētā Visbijā (Zviedrija).
14.06.2017
Vasarā tiks īstenota lielākā daļa no 44 atbalstītajiem projektiem Vidzemes kultūras programmas ietvaros, ko arī šogad organizē Vidzemes plānošanas reģions. To vidū ir gan radošas nometnes, gan festivāli, gan koncerti, gan mākslas, mūzikas pasākumi.
14.06.2017
13. jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notika ikgadējais Baltijas Attīstības forums, kas jau 19. reizi pulcēja Baltijas jūras reģiona vadošos uzņēmējus, politiķus, zinātniekus un mediju darbiniekus. Forumā tika pārstāvēts arī Vidzemes plānošanas reģions – Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne piedalījās paneļdiskusijā par Baltijas jūras reģionā esošo digitālo “start-up” uzņēmumu sadarbības veicināšanu un potenciālajiem ieguvumiem.
13.06.2017
Maija pēdējās dienās Interreg Europe RATIO projekta partneri viesojās Viterbo, Itālijā, lai iepazītu Anci Lazio reģiona pieredzi mazo un vidējo uzņēmumu(MVU) inovāciju atbalstam. Lazio reģions ir viens no ekonomiski spēcīgākajiem Itālijā ar ļoti lielu MVU īpatsvaru.Lai  uzņēmumi izdzīvotu mūsdienu tirgus apstākļos, izšķiroša loma ir inovācijām.
08.06.2017
Vidzemes reģions tradicionāli tiek uzskatīts par vienu no ainaviskākajām Latvijas teritorijām. Turklāt katrai pašvaldībai ir savi ainavu dārgumi,  ar kuriem lepojamies. Dažas ainavas ir atsevišķu novadu iedzīvotāju pamanītas, citas jau labu laiku novērtētas kā izcilas dabas vērtības, dažas no tām, diemžēl, jau cilvēka acij zudušas.Latvijas simtgades svinību ietvaros, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, pašvaldību publiskajām bibliotēkām un  plānošanas reģioniem organizē aktivitāti “Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt””.
08.06.2017

Notikumi

«Septembris 2017»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930