VPR jaunumi

Laika posmā no 29. maija līdz 1. jūnijam Milānā, Itālijā, norisinājās Eiropas Komisijas (turpmāk – EK) organizētā EUROPE DIRECT centru lielā tikšanās, pulcējot vienuviet vairāk nekā 400 EUROPE DIRECT centru vadītājus no visas Eiropas. Sanāksmē piedalījās arī visu astoņu Latvijas EUROPE DIRECT centru vadītāji, tai skaitā arī EUROPE DIRECT Vidzeme vadītāja Maija Rieksta. Kopīgās sanāksmes mērķis bija pārrunāt, analizēt un rast risinājumus šī brīža izaicinājumiem, komunicējot par Eiropas Savienības (turpmāk – ES) aktualitātēm, veidot jaunas sadarbības, kā arī stiprināt centru saikni ar EK un tās pārstāvniecībām.
20.06.2022
Lai sniegtu ieguldījumu inovāciju jomas attīstībā ne tikai vietēji, bet arī pārrobežu kontekstā, Vidzemes plānošanas reģions šogad pieņēmis uzaicinājumu Baltijas jūras valstu reģionu sadarbības organizācijas (BSSSC) ietvaros vadīt Inovāciju pārneses darba grupu. Šobrīd veiksmīgi aizritējušas jau četras darba grupas satikšanās, katrā no tām apskatot dažādus inovācijas aspektus.
13.06.2022
Aizvadītajā nedēļā, no 1. līdz 3. jūnijam, Rūselarē, Beļģijā, risinājās programmas “Apvārsnis 2020” projekta “Sadarbībā balstīta ilgtspējīgu un drošu pārtikas sistēmu veidošana “Food2030” mērķu sasniegšanai” (CITIES2030) Ģenerālās Asamblejas pasākumi. Turp, lai tīklotos un uzklausītu starptautisko projekta partneru pieredzi, devās arī šī projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) - Lienīte Priedāja-Klepere.
09.06.2022
No 3. līdz 5. jūnijam, godinot senās Hanzas savienības vērtības, Igaunijas pilsētā Vīlandē risinājās Hanzas dienas. Ar savu piedalīšanos svētkus kuplināja arī Latvijas Hanzas pilsētas – Cēsis, Straupe un Valmiera. Tās pasākuma apmeklētājus iepazīstināja ar savu tūrisma piedāvājumu. Svētku tirgū bija klāt arī Vidzemes plānošanas reģiona un Siguldas novada pašvaldības pārstāves. Viņas Straupes stendā popularizēja pārrobežu tūrisma maršrutu “Via Hanseatica” Vidzemē, kā arī iepazīstināja ar jaunizdotajiem tūrisma materiāliem (diviem ceļvežiem), kuri aicina tūrisma ceļa “Via Hanseatica” pieturvietās viesoties gan ģimenes ar bērniem, gan nesteidzīgas atpūtas cienītājus.
07.06.2022
Ceturtdien, 9. jūnijā, plkst. 16.00, Alūksnē (Brūža ielā 7, Alūksnes Kultūras centrā) Vidzemes plānošanas reģions organizē bezmaksas semināru, kurā alūksniešiem un kaimiņu novadu iedzīvotājiem būs iespējams uzzināt par valsts finansēta atbalsta nosacījumiem saules paneļu un apkures katlu uzstādīšanai mājsaimniecībās, kā arī uzklausīt vērtīgus ieteikumus, kā ikdienā savā labā izmantot elektrības biržas cenas svārstības. Seminārā eksperti sniegs praktiskus padomus par to, kas būtu jāņem vērā, ne tikai pirmo reizi plānojot saules paneļu vai siltuma sūkņu iegādi, bet arī to ekspluatācijas gaitā. Aicinām iztaujāt arī mājsaimniecības īpašnieku, kurš pastāstīs par savu pieredzi saules paneļu uzstādīšanā un lietošanā.
04.06.2022
Maija mēnesī EUROPE DIRECT Vidzeme kopā ar cilpo.lv organizēja cilpošanas spēli “Eiropa Vidzemē”. Tās ietvaros vidzemnieki bija aicināti piedalīties interaktīvā pastaigā, esot kustībā un vienlaikus uzzinot interesantus faktus par izmantotajām iespējām, ko Vidzemei devusi Eiropas Savienība. Šobrīd aicinām atsaukties spēles uzvarētājus – komandas “Vakara skrējiens”, “Zaļi zaķi” un “Korgijs” –, rakstot uz eiropassvieniba@vidzeme.lv. 
02.06.2022
Otrdien, 7. jūnijā, plkst. 16.00, Cēsīs (Raunas ielā 4, Cēsu novada pašvaldības domes ēkas zālē) Vidzemes plānošanas reģions organizē bezmaksas semināru energoefektīvai dzīvošanai. Tajā tiks atbildēts uz vairākiem iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem – Kā pieteikties valsts atbalstam saules paneļu un apkures katlu uzstādīšanai? Kā ikdienā izmantot biržas cenas svārstības mājsaimniecības rēķinu samazināšanai? Kā orientēties jaunajos elektroierīču energomarķējumos?
02.06.2022
Otrdien, 14. jūnijā Vidzemes plānošanas reģions aicina uzņēmējus, organizāciju un pašvaldību vadītājus, speciālistus un ekspertus, kā arī citus interesentus uz pieredzes apmaiņas forumu “Augt krīzes apstākļos – iespējas, izaicinājumi un citu valstu pieredze.”. Pasākums notiks Līgatnē, Gaujas ielā 4, Zeit telpās. Forums tiek organizēts ar mērķi  veicināt Vidzemes reģiona uzņēmumu un organizāciju izaugsmi un konkurētspēju, mācoties no pašu un citu valstu iedvesmojošākās pieredzes.Pasākumā savā pieredzē dalīsies Vidzemes uzņēmēji un atbalsta organizāciju pārstāvji, atklājot galvenās krīzes pārvarēšanas atziņas un lielākos šī brīža izaicinājumus.
01.06.2022
Piektdien, 27. maijā VPR Attīstības padomes sēdē tās locekļi un VPR administrācija apņēmās virzīt priekšlikumu iedzīvināt reģionālu tūrisma pārvaldības modeli Latvijā ilgstpējīga un koordinēta tūrisma piedāvājuma veidošanai. VPR tūrisma eksperte Lienīte Priedāja-Klepere, iepazīstinot padomes locekļus ar tūrisma pārvaldības modeli Latvijā, vērsa klātesošo uzmanību par pārvaldības nepilnībām, t.sk. par vienotas stratēģijas, skaidru prioritāšu un koordinētas rīcības trūkumu, lai virzītu reģionus kā vienotu tūrisma galamērķi, vienlaikus uzturot iespēju skaidri prognozēt tūrisma attīstības gaitu. Sēdes laikā tika secināts, ka nav arī skaidrības par plānošanas reģionu un reģionālo tūrisma asociāciju funkcijām un atbildību.
01.06.2022
Ceturtdien, 2. jūnijā, plkst. 16.00, Madonā (Saieta laukumā 1, Madonas novada pašvaldības domes ēkas 3. stāva zālē) Vidzemes plānošanas reģions organizē bezmaksas semināru “Valsts atbalsts saules paneļu un apkures katlu uzstādīšanai. Nākotne sākas šodien. Noteikumi, finansējums, risinājumi.”Seminārā tiks sniegta gan informācija par izsludināto valsts atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās, t.sk. finanšu institūcijas ALTUM piedāvāto atbalstu privātmāju energoefektivitātes uzlabojumiem, gan arī varēs uzzināt praktisku informāciju par to, kā izvēlēties sev piemērotāko un efektīvāko saules paneļu risinājumu. Seminārā tiks piedāvātas arī prezentācijas par biomasas katlu pareizu ekspluatēšanu, siltuma sūkņu un viedās elektroenerģijas ražošanas iekārtām.
26.05.2022

Notikumi

«Septembris 2022»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930