VPR jaunumi

Otrdien, 8. martā plkst. 10:30-13:00 (pēc Latvijas laika) aicinām tiešsaistē pieslēgties bezmaksas starptautiskam semināram-darbnīcai par uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem Eiropā Covid-19 laikā  (“How to use Covid-19 crisis to turn business more innovative?”). Pasākumā tiek piedāvāts konspektīvs ieskats par dažādiem uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem Eiropā Covid-19 krīzes laikā; piemēros dalīsies pārstāvji no Čehijas, Itālijas, Latvijas, Polijas, Portugāles, Spānijas un Vācijas. Darba valoda – angļu.
07.03.2022
Vidzemes uzņēmēji, pašvaldību speciālisti, atbalsta organizāciju pārstāvji, nozaru eksperti un citi interesenti tiek aicināti aizpildīt anketu par perspektīvākajām jomām Vidzemes reģionā, vērtējot faktorus, kas var veicināt vai kavēt šo jomu ekonomisko izaugsmi. Anketēšanas rezultāti tiks izmantoti, lai pabeigtu darbu pie Vidzemes plānošanas reģiona viedās specializācijas attīstības stratēģijas izstrādes. Sniegtās atbildes ļaus atbalsta plānotājiem definēt un piedāvāt tādas atbalsta aktivitātes, kas būtu mērķtiecīgi veidotas un ko uzņēmēji varēs maksimāli izmantot savas individuālās un kopīgās ekonomiskās izaugsmes sekmēšanai Vidzemes plānošanas reģionā.
04.03.2022
Pirmdien, 7. martā plkst.15:00-17:00 Tartu reģionālās enerģētikas aģentūra (TREA) sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu aicina interesentus uz starptautisku tiešsaistes semināru “Kas Tev būtu jāzina par renovāciju?”. Pasākuma darba valoda – angļu. Seminārā interesenti Igaunijas un Latvijas ekspertu vadībā varēs iepazīties un salīdzināt abu valstu pieejas renovācijas procesam, kā arī izzināt, kādi ir renovācijas tehniskie aspekti un kā ēku renovācija uzlabo iekštelpu klimatu – vai ir kādas nianses un tehniskās prasības katrā no valstīm, kas būtiski maina sasniedzamo rezultātu.
02.03.2022
Vidzemes plānošanas reģions no 2022. gada 2. marta līdz 31. martam izsludina kultūras projektu konkursu „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022). Tā ir Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) izstrādāta un īstenota kultūras programma ar mērķi nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes kultūrvēsturiskajam novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi, kā arī veicinot jaunradi. Šogad jau piecpadsmito reizi VPR īstenos VKP, dodot iespēju Vidzemes iedzīvotājiem realizēt savas radošās idejas un kultūras ieceres.
02.03.2022
Piektdien, 25. februārī, Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) paplašinātajā Attīstības padomes sēdē tās locekļi un Vidzemes tūrisma galamērķu organizāciju pārstāvji vienojās, ka sadarbība resursu apvienošanā, ideju apmaiņā un pieredzē ļautu veidot konkurētspējīgāku Vidzemes reģiona tūrisma piedāvājumu. Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā sadarbības teritorija reģionā ir paplašinājusies, klāt nākuši jauni dalībnieki, un visiem ir kopīgs mērķis - veicināt un spēcināt tūrismu reģionā.
01.03.2022
 Aktualizējot mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) nepieciešamību stiprināt savu darbinieku kompetences un pilnveidot viņu prasmes,  Vidzemes plānošanas reģions kopā ar ārvalstu ekspertiem izstrādājis personāla attīstības rīkus cilvēkresursu stiprināšanai nelielos uzņēmumos. Lai praktiskos risinājumus varētu vieglāk testēt, tostarp izmantot tos pareizi, pabeigts darbs pie vadlīniju sagatavošanas. Materiāli pieejami arī latviešu valodā.Praktiskie rīki jeb kartes ļaus uzņēmumu vadītājiem pārbaudīt, kādas zināšanas un kompetences uzņēmumā pietrūkst, uz kurām trūkstošajām kompetencēm norāda paši darbinieki, un kāda veida izglītojošie pasākumi šo varētu vislabāk kompensēt.
23.02.2022
Trešdien, 23. februārī plkst. 13.00 Vidzemes plānošanas reģions un  Phd. oec. cand. Līga Brasliņa Vidzemes inovāciju nedēļas 2022 ietvaros aicina vidzemniekus uz semināru-diskusiju “Kāpēc Vidzeme rada tikai 6,6% no Latvijas pievienotās vērtības?” Pasākumā tiks atklāti iemesli, kāpēc Vidzemes reģiona pievienotās ekonomiskās vērtības pienesums līdz šim ir bijis tik mazs, kā arī tiks nosauktas potenciālās viedās specializācijas pamatjomas Vidzemē, kuras, balstoties uz veikto pētījumu, varētu kļūt par Vidzemes reģiona attīstības virzītājspēkiem tuvākajā nākotnē.
22.02.2022
Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centrs 24. februārī Vidzemes inovāciju nedēļas laikā aicina uz konferenci "Simbioze: risinājums resursspiedīgos apstākļos", kurā ieskatīsimies simbiozes nozīmē attīstības un inovētspējas veicināšanā.
21.02.2022
Piektdien, 25. februārī, plkst. 10.00 Vidzemes plānošanas reģions (VPR), Latvijas Lauku forums (LLF) un projekts “CITIES2030” aicina ikvienu interesentu uz tiešsaistes semināru-diskusiju “Būt vai nebūt vietējam kartupelim skolas pusdienu galdā: pārtikas zaļie publiskie iepirkumi”. Pasākums notiks Vidzemes inovāciju nedēļas 2022 ietvaros, tajā tiks apspriesti aktuāli un sasāpējuši jautājumi, kas saistīti ar pārtikas zaļajiem publiskajiem iepirkumiem (turpmāk-ZPI) pašvaldību pakļautībā esošajās izglītības, sociālās aprūpes un veselības aprūpes iestādēs.
17.02.2022
Deinstitucionalizācijas procesā iesaistīto pašvaldību vizīšu ietvaros Vidzemes plānošanas reģions aizvadītajā nedēļā apmeklēja Valkas novadā jaunizveidotos sociālos pakalpojumus, lai pārspriestu līdz šim paveikto un pārrunātu nepieciešamo atbalstu.Valkas novadā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros šobrīd izveidots dienas aprūpes centrs un grupu dzīvokļi pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem viņu patstāvīgas dzīves veicināšanai, kā arī pakalpojums bērnu aprūpei ģimeniskā vidē.
16.02.2022

Notikumi

«Augusts 2022»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031