VPR jaunumi

“Līdzdalības budžeta iespējošana Baltijas jūras reģionā” (EmPaci) projekta partneri iepazīstina ar līdzdalības budžetēšanas labo praksi, apkopojot dažādu pasaules pilsētu piemērus “Līdzdalības budžetēšanas ceļvedī”. Šis dokuments tapis Klaipēdas Universitātes un Rostokas Universitates pētnieku sadarbībā.
10.06.2021
Maijā Vidzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs pulcēja pašvaldību, sociālo dienestu un sociālo uzņēmēju pārstāvjus pieredzes apmaiņas pasākumā par sociālās uzņēmējdarbības iespējām Vidzemes pašvaldībās. Pieredzē dalījās Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, Ogres novada un Siguldas novada pašvaldību un sociālā uzņēmuma SIA Mans peldkostīms (SWIMBE) pārstāvji. Diskusiju rezultātā tika iegūtas vērtīgas atziņas un konkrēti rīcību virzieni, lai attīstītu sociālo uzņēmējdarbību Vidzemē. 
08.06.2021
Tuvojoties projekta “Baltijas transporta loks” noslēgumam, pienācis laiks detalizēti iepazīties ar projekta rezultātiem. Pirmspēdējā informatīvajā izdevumā aicinām ko vairāk uzzināt par sadarbības iespējām un modeļiem ar t.s. iesaistītajām pusēm, lai attīstītu vienmērīgas un efektīvas transporta plūsmas gan uz sauszemes, gan jūrā. Otra izdevuma centrālā tēma skar tranzīta koridora Baltkrievija-Latvija-Zviedrija izvērtējumu tālākai pārrobežu uzņēmējdarbības attīstībai.
08.06.2021
Maija nogalē divi Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekti “BIS - Baltijas industriālā simbioze” un “BalticBiomass4Value” sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes birojiem Baltijas valstīs rīkoja vebināru par industriālās simbiozes* un bioekonomikas biznesa modeļu labo praksi. Pasākumā tika prezentēts arī  biznesa modeļu labās prakses piemērs Latvijā – SIA “Aloja-Starkelsen” pieredze ilgtspējīgā bioloģisko produktu un sastāvdaļu ražošanā un ražošanas blakusproduktu pārstrādē.
07.06.2021
Š.g. 16. jūnijā no plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00 pēc Latvijas laika tiešsaistē notiks starptautiska konference “Izaicinājumu pārvarēšanas iespējas transporta sektoru attīstībai (Discover the potential to reduce transportation bottlenecks)”, kuras ietvaros nozares pārstāvji tiks iepazīstināti ar trīs jauniem transporta koridoriem Baltijas jūras reģionā. Konferences ietvaros tiks diskutēts par problēmām un risinājumiem, lai uzlabotu jūras un sauszemes kravu un pasažieru pārvadājumu efektivitāti. Konferenci līdzorganizē Vidzemes plānošanas reģions, noslēdzoties Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projektam “Baltijas transporta loks/Baltic Loop”. Pasākuma laikā Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji iepazīstinās ar projekta ietvaros izstrādāto VIA Hanseatica tūrisma un transporta koridora attīstības vīziju 2030. gadam. Analizējot VIA Hanseatica (A2) tūrisma un transporta koridoru, padziļināti pētīti nepieciešamie transporta infrastruktūras, pakalpojumu un informācijas uzlabojumi ērtākai un efektīvākai pasažieru plūsmai.
04.06.2021
Šā gada 8. jūnijā no plkst.15.00 līdz plkst.17.00 notiks tiešsaistes seminārs “Kas ir uz pieprasījuma balstīta transporta pakalpojumu attīstības kavētāji un virzītājspēki? Pieredzes stāsti no attāliem Eiropas reģioniem”. Tajā ar savu pieredzi aicināts dalīties arī Vidzemes plānošanas reģions – interese par nesen Vidzemē veiktā pilotprojekta “transports pēc pieprasījuma” rezultātiem ir liela, īpaši ārvalstīs, tostarp Vācijā.Semināra mērķis ir aktualizēt uz pieprasījumu balstītu transporta pakalpojumu attīstības potenciālu, vienlaikus demonstrējot izaicinājumus, ar kuriem nereti nākas sastapies ieviešot inovatīvus, iepriekš nebijušus risinājumus.Papildus stāstījumam par izaicinājumiem un šķēršļiem, lektori no Eiropas valstīm dalīsies pieredzē par to, kā tos iespējams pārvarēt.
03.06.2021
Vidzemē ir daudz skaistu, veciem nostāstiem apvītu vietu. Piebalga savulaik bija viens no visturīgākajiem novadiem, kur plauka amatniecība un tirdzniecība, dzīvoja izglītoti un talantīgi ļaudis. No Piebalgas nāk daudzi latviešu mākslinieki, mūziķi, dzejnieki un rakstnieki. Noteikti zināt brāļu Reiņa un Matīsa Kaudzīšu darbu – pirmo latviešu romānu  – “Mērnieku laiki”, bet vai esat kādreiz bijuši vietās, kur patiesībā risinājās grāmatā aprakstītie notikumi? 
03.06.2021
Šogad Vidzemes plānošanas reģions no jūnija līdz novembrim aicina ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā #AtklājVidzemi. Akcijas organizētāji rosina caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.
02.06.2021
28. maijā notika Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde, kurā skatāmie jautājumi skāra plānotās izmaiņas reģionu administratīvajās robežās. Padomes locekļi tika informēti par nepieciešamību veikt Vidzemes plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas  2030. gadam aktualizāciju un apstiprināt aktualizācijas darba uzdevumu, kā arī pagarināt Attīstības programmas 2021.-2027. gadam izstrādes termiņu, vienlaikus precizējot darba uzdevumu arī šim dokumentam.
01.06.2021
Ikviens aicināts aktīvi pavadīt tuvojošos vasaru un iesaistīties avotu pētīšanā, tā palīdzot zinātniskajām un valsts institūcijām apkopot jaunu informāciju par avotiem Gaujas un Salacas upju baseinu apgabalos – to skaitu un ūdens kvalitāti.
31.05.2021

Notikumi

«Oktobris 2021»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031