VPR jaunumi

No februāra vidus Vidzemē ieradušies 14 jaunieši no Itālijas, lai praktizētos dažādos uzņēmumos, gūtu savu pirmo darba pieredzi, kā arī attīstītu starpkultūru komunikācijas prasmes. Pieredze citās valstīs ne tikai paplašina jauniešu redzeslauku, bet sniedz arī priekšstatu par Eiropas darba tirgus tendencēm un prasībām. Vienlaikus jaunieši prakses laikā iepazīst arī citu zemju kultūru, kā arī uzlabo angļu valodas zināšanas. Jāatzīst, ka jauniešu klātbūtne vietējos uzņēmumos ir patīkams izaicinājums arī uzņēmējiem – entuziastisko praktikantu zināšanas un skats no malas noder.
17.02.2017
Aizvadītajā nedēļā, 9. februārī, Pārgaujas novada Ungurmuižā notika projekta “Reģionālie pasākumi darbības programmu inovācijai” (RATIO) darba grupas sanāksme, lai iepazītos ar projekta mērķiem, darba gaitu, lai uzsāktu diskusijas un sadarbību inovācijas politikas veidošanā lauku reģionos. Projekta darba grupā ir iesaistījušies inovāciju un uzņēmējdarbības jomas eksperti, uzņēmēji, Vides un reģionālās attīstības un Ekonomikas ministrijas pārstāvji, pašvaldību speciālisti, Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera, kā arī zinātniski un pētniecisko institūciju pārstāvji.
17.02.2017
Sekmējot Latvijas un Ziemeļvalstu reģionālo sadarbību, divi Latvijas klasteri pirmo reizi piedalās Baltijas jūras reģiona klasteru atbalsta programmā “Inovāciju Ekspresis” (BSR Stars Innovation Express): Latvijas informāciju tehnoloģiju klasteris ar projektu “Latvijas un Zviedrijas MVU NVS tirgu atvēršana gudrajām tehnoloģijām” un Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klasteris, kurā viens no dibinātājiem ir arī Vidzemes plānošanas reģions, ar projektu “Starpnozaru sadarbība efektīvai un ilgtspējīgai pārtikas vērtību ķēdei Baltijas jūrā”.
13.02.2017
Gada sākums ierasti ir laiks, kad notiek tūrisma izstādes. Šogad pirmo reizi ar atsevišķu stendu apmeklētājus priecēs HANSA projekts, kas piedalīsies starptautiskās izstādēs Vācijas pilsētās Hamburgā un Berlīnē. Dalība tūrisma izstādēs sekmēs mazo Hanzas pilsētu atpazīstamību starptautiskajā apritē.
08.02.2017
Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) organizētajā konferencē “Atvērtās tehnoloģijas izaugsmei” tika svinīgi pasniegtas Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas gada balvas par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā. Balva tika pasniegta 3 nominācijās: Atvērtākā iestāde, Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā, kā arī Būtiskākais ieguldījums  tehnoloģiju popularizēšanā.Vidzemes plānošanas reģions saņēma atzinību kategorijā Atvērtākā iestāde par atvērtības principu ievērošanu, ieviešot projektu "SDI4Apps".
06.02.2017
Attālo un mazāk apdzīvoto pašvaldību atbalstam ir tikpat būtiska nozīme kā reģionālajiem un nacionālajiem centriem – par to liecināja Norvēģijas ekspertu un Vidzemes pašvaldību pārstāvju diskusija Auciemmuižā, Pārgaujas novadā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) rīkotajā seminārā 26. janvārī savu skatījumu uz attālināto un mazāk apdzīvoto pašvaldību atbalstu sniedza norvēģu kolēģi no Lauku attīstības kompetences centra (Center of Competence on Rural Development) un Finnmarkas apgabala pašvaldības.
01.02.2017
Vidzemes plānošanas reģions (VPR) 2016. gadā uzsāka Eiropas Savienības Baltijas jūras stratēģijas (EUSBSR) mūžizglītības jomas parauginiciatīvu (flagship initiative) BSR “SMART LIFE”. Šajā iniciatīvā aktīvi sadarbojas partneri no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas un Vācijas, lai kopīgi identificētu nepieciešamos uzlabojumus mūžizglītības jomā un strādātu pie to ieviešanas Baltijas jūras reģionā.
01.02.2017
Piektdien, 27. janvārī, Kocēnu kultūras namā kārtējā Attīstības padomes sēdē pulcējās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pašvaldību vadītāji. Centrālais jautājums bija sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšana reģionos, un Vidzemes pašvaldību vadītājiem Attīstības padomes sēdē pievienojās valsts SIA “Autotransporta direkcija” pārstāvji.
31.01.2017
Jau gandrīz trīs mēnešus deinstitucionalizācijas projekta ietvaros norit izvērtēšana bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (kuriem noteikta invaliditāte), lai katram individuāli sastādītu plānu bezmaksas sociālo rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai.Vēl 5 dienas vecāki (t.sk. audžuvecāki un  aizbildņi) savus bērnus izvērtēšanai var pieteikt savas pašvaldības Sociālajā dienestā visā Vidzemē.Izvērtēšanu veic rūpīgi atlasīta ekspertu komanda, kuras sastāvā ir gan sociālais darbinieks un psihologs, gan arī ergoterapeits, pēc nepieciešamības piesaistot arī fizioterapeitu. Daļai no pieteiktajiem bērniem izvērtēšana jau ir aiz muguras, arī Marekam un viņa mammai Līgai.
26.01.2017
Ir iznācis kārtējais "VPR Jaunumi" izdevums par Vidzemes plānošanas reģiona aktualitātēm novembrī un decembrī. Atsevišķi ir iespējams arī iepazīties ar atskatu uz 2016. gadā padarīto.
25.01.2017

Notikumi

«Maijs 2017»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031