VPR jaunumi

18. maijā Vidzemes plānošanas reģions ar starptautiskā tūrisma maršruta “Via Hanseatica” piedāvājumu Latvijā iepazīstināja vairāku tūrisma aģentūru, Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvjus. Delegācijai 17 cilvēku sastāvā vizītes laikā pievienojās arī novadu tūrisma speciālisti, kas pastāstīja par interesantām tūristu piesaistes vietām un šogad plānotajiem pasākumiem novados, atbildēja uz jautājumiem par nakšņošanas un ēdināšanas iespējām u.c. Pēc vizītes dalībnieki atzina, ka saņemta bagātīga informācija par tūrisma piedāvājumu Vidzemē un aplūkotie tūrisma objekti būtu iekļaujami tūrisma aģentūru piedāvājumā. Tie varētu interesēt gan vietējos, gan ārvalstu tūristus.
26.05.2022
Kā jau katru gadu, arī šajā pavasarī Eiropas Komisijas pārstāvniecība aicina Latvijas izglītības iestādes un Eiropas Savienības lietu ekspertus piedalīties ikgadējā akcijā “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2022”, kas norisinās no 28. marta līdz 20. maijam.
17.05.2022
Eiropas dienas ietvaros, Liepas Jauniešu centrs “Apelsīns” ciemos uzņēma 2020. gada ietekmīgāko influenceri Latvijā Niklāvu Mičuli. Kopā smēlāmies iedvesmu, motivāciju un klausījāmies, kā nepadoties sava biznesa veidošanā un sevis meklēšanā.
16.05.2022
Piektdien, 13. maijā, plkst. 16.00, Smiltenē (Gaujas ielā 1, Smiltenes kultūras centra telpās) Vidzemes plānošanas reģions organizē bezmaksas semināru “Saules paneļu uzstādīšana un apkures katla nomaiņa ar valsts finansētu programmu atbalstu. Noteikumi, finansējums, risinājumi”.Seminārā tiks sniegta gan informācija par izsludināto valsts atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās, t.sk. finanšu institūcijas ALTUM piedāvāto atbalstu privātmāju energoefektivitātes uzlabojumiem, gan arī varēs uzzināt praktisku informāciju par saules paneļu uzstādīšanu un ar ko jārēķinās, no jauna izbūvējot vai pārbūvējot esošu apkures sistēmu.
09.05.2022
26. aprīlī Vidzemes plānošanas reģions organizēja tiešsaistes pasākumu-diskusiju, kurā interesenti tika iepazīstināti ar SUPER projekta ietvaros veikto pētījumu par atbalstu ekoinovatīviem uzņēmumiem COVID-19 pandēmijas apstākļos Vidzemes reģionā. Pētījuma ietvaros tika aptaujāti uzņēmumi no dažādām jomām, tostarp atkritumu apsaimniekošanas, otrreizējas pārstrādes, eko produktu ražošanas u.c., lai iegūtu informāciju par pandēmijas apstākļu radītiem izaicinājumiem ekoinvoatīviem uzņēmumiem un izmantotajiem atbalsta instrumentiem uzņēmumu stiprināšanai krīzes apstākļos.Analizējot pētījuma ietvaros veikto interviju rezultātus, secināts, ka krīzes laikā notikusi bez-atkritumu kustības regresija, kas saistīta ar strauji augošo pieprasījumu pēc iepakojuma, ko īpaši veicināja ekoloģisku alternatīvu iztrūkums.
09.05.2022
Aļģu lampa, zemē stādāmi dēstu podiņi, koka pudeles, aplikācija, kas motivē šķirot atkritumus, organisko atkritumu savākšanas kastes ēdināšanas uzņēmumiem un produkti ar otro dzīvību – šādas inovatīvas idejas ierosināja un attīstīja jaunieši uzņēmējdarbības Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā hakatonā “Radi pats Limbažu novadā”. Pirmās trīs godalgotās vietas ieguva: 1. “Walstrītnieki” (Limbažu vidusskola), kuri gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkos radīja aļģu lampu; 2. “Spriganie zaķēni” (Limbažu Valsts ģimnāzija), kuri pārliecinoši prezentēja zemē stādāmus dēstu podiņus, ražotus no organiskiem atkritumiem;  3. ”Zars” (Limbažu Valsts ģimnāzija), kuri nepilnu divu dienu laikā paspēja ne tikai pilnveidot savu ideju, bet arī izstrādāt tās prototipu - koka pudeli.
05.05.2022
“Covid-19 pandēmijas laikā vērienīgākais ekonomiskās aktivitātes samazinājums bija vērojams nozarēs, kuras sniedza sekundārās nepieciešamības pakalpojumus un kurām bija ierobežotas tehniskās spējas īstenot saimniecisko darbību attālināti. Tomēr nebūtiskas izmaiņas šo nozaru uzņēmumu skaitā 2020. gadā norāda, ka valdības atbalsta pasākumi ļauj izvairīties no masveida maksātnespējas viļņa nozarē un liecina par perspektīvu nozarēm saglabāt ilgtermiņa piedāvājuma aktīvus un sekmīgi atsākt līdzšinējo saimniecisko darbību pēc ierobežojumu mīkstināšanas” – tā secināts Vidzemes plānošanas reģiona veiktajā pētījumā, kurā vērtēti atbalsta politikas instrumenti maziem un vidējiem uzņēmumiem  Vidzemes reģionā Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai.
02.05.2022
No 1. maija EUROPE DIRECT Vidzeme kopā ar cilpo.lv organizē cilpošanas spēli “Eiropa Vidzemē”. Tās ietvaros vidzemnieki aicināti piedalīties interaktīvā pastaigā, esot kustībā un vienlaikus uzzinot interesantus faktus par izmantotajām iespējām, ko Vidzemei devusi Eiropas Savienība. Galvenais priekšnoteikums dalībai spēlē – stabils interneta pārklājums.
30.04.2022
Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar režisoru un scenāristu Kārli Anitenu uzsāk video stāstu izveidi par Vidzemes pašvaldībās izveidotajiem sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem.Video stāstu mērķis ir informēt par iesākto deinstitucionalizācijas procesu un izveidotajiem pakalpojumiem cilvēkiem ar invaliditāti – grupu dzīvokļu mājām, dienas aprūpes centriem un specializētajām darbnīcām. Tā kā jaunizveidotie pakalpojumi ir atšķirīgi un paredz pakāpenisku pāreju no dzīves institūcijās uz pēc iespējas lielāku patstāvību un pašnoteikšanos, daļai cilvēku trūkst informācijas par tiem, atbilstību viņu vai viņu tuvinieku vajadzībām.
29.04.2022

Notikumi

«Septembris 2022»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930