VPR jaunumi

Decembrī tūrisma maršruts “Via Hanseatica” sadarbībā ar vairākām Vidzemes pašvaldībām un tūrisma uzņēmējiem ik dienu sociālajā tīklā facebook.com  piedāvā vērt Adventes kalendāru un laimēt kādu lielāku vai mazāku balvu. Balvu grozā līdz šim bijušas ekskursijas, bezmaksas ieejas kartes tūristu iecienītos objektos, dažādi gardumi un citas noderīgas lietas.Pēdējais Adventes kalendāra lodziņš tiks vērts 24.decembra rītā, dāvināšanas akciju noslēdzot ar kārdinošu Ziemassvētku dāvanu – dāvanu karti 50 eiro vērtībā vakariņām Dikļu pils Gardēžu restorānā.
21.12.2016
Skolēnu pārvadājumu un sabiedriskā transporta reisu optimizācija reģionos ir jāturpina, uzskata Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Inita Ozoliņa. Pašvaldībām un reģionālajiem pārvadātājiem kopīgi jāstrādā, lai maršrutos nenotiktu reisu dublēšanās, turklāt ir jāņem vērā arī citi ietekmējošie faktori kā, piemēram, darbaspēka kustība.
19.12.2016
Lai sekmētu līdzsvaru starp dabas mantojuma saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību, tūrisma plūsma ir jāorganizē pārdomāti. No tūrisma radītajām ietekmēm dažkārt var ciest dabas objekti un pieminekļi, retas un aizsargājamas sugas, jutīgi biotopi, augsne, augi, dzīvnieki un pat vietējie iedzīvotāji. Šis bija viens no tematiem, par kuru 7. decembrī diskutēja Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) īstenotā projekta SWARE darba grupa. Darba grupā ir apvienojušies VPR speciālisti, pašvaldību pārstāvji, dabas un kultūras mantojuma eksperti gan no publiskā, gan no privātā sektora. Šoreiz tikšanās notika Dabas izglītības centrā “Vecupītes”, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā, Kocēnu novadā, un piedāvā apmeklētājiem izglītoties un iepazīties ar īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas daudzveidību.
15.12.2016
Vidzemes plānošanas reģiona 2016.gada 9.decembra Attīstības padomes sēdē klātesošos pašvaldību vadītājus ar reģionālo biznesa inkubatoru darbības stratēģiju un plāniem iepazīstināja Valmieras Biznesa inkubatora un Madonas Biznesa inkubatora vadītāji. Tūlīt pēc padomes sēdes notika arī atsevišķa Vidzemes Uzņēmējdarbības centra speciālistu, biznesa inkubatoru vadītāju un pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistu tikšanās.
15.12.2016
Pagājušajā nedēļā Valmierā aizvadīta Vidzemes plānošanas reģiona rīkotā projekta “SDI4Apps” konference “Atvērto datu risinājumi reģiona attīstībai”, kurā pulcējās pārstāvji no Vidzemes pašvaldībām, Vidzemes augstskolas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī citām valsts pārvaldes iestādēm. Tajā uzstājās eksperti no Čehijas, Īrijas un Latvijas, lai stāstītu par atvērto datu praktisko pielietojumu teritorijas un attīstības plānošanā, transporta jomā, izglītībā un lauksaimniecībā, un lai dalītos ar piemēriem no Latvijas un citām Eiropas valstīm.
14.12.2016
Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padome piektdienas, 9. decembra, sēdē tika iepazīstināta ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceri veidot sadarbības teritorijas. VPR Attīstības padome – Vidzemes pašvaldību vadītāji – pieņēma informāciju zināšanai, bet izteica kritiku par šo piedāvājumu. Pašvaldību sadarbība ir jāveicina, tomēr tai nav nepieciešams jauns teritoriālais iedalījums.
14.12.2016
Ņemot vērā vecāku lielo interesi, Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībās pagarināta pieteikšanās bērnu ar funkcionāliem traucējumiem izvērtēšanai bezmaksas sociālo rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai.
08.12.2016
Vairāk kā 60 transporta jomas eksperti, plānošanas speciālisti, vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvji no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm 1.decembrī tikās konferencē Rīgā, lai dalītos pieredzē par Ziemeļeiropas transporta attīstības perspektīvām. Konferenci rīkoja Vidzemes plānošanas reģions Interreg Baltijas jūras reģiona programmas TENTacle projekta (TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei kohēzijai) ietvaros sadarbībā ar Innovation Circle Network no Norvēģijas. 
06.12.2016
No 26.septembra līdz 23.decembrim visā Latvijā norisinās reģionālo biznesa ideju konkurss “Biznesa ekspresis”, kurā  piedalās arī ideju autori no Vidzemes.Šobrīd konkursā norit dalībnieku atlase 3.kārtai – 5 biznesa idejas no katra reģiona tiks izvirzītas fināla kārtai, kurā notiks cīņa par galvenajām balvām. 1.vietas ieguvēji saņems 5000 EUR naudas balvu, 2.vieta – 3000 EUR, bet 3.vieta – 2000 EUR.
05.12.2016

Notikumi

«Aprīlis 2017»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930