VPR jaunumi

Ņemot vērā, ka no 1. jūlija Vidzemes plānošanas reģiona administratīvā teritorija palielinājusies, 14. jūlijā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pārstāvji viesojās Ogres novadā un tikās ar jaunpievienotā novada pašvaldības speciālistiem. Tikšanās mērķis bija iepazīstināt Ogres novada pašvaldības pārstāvjus ar VPR attīstības plānošanas dokumentiem, tostarp kopējiem reģiona attīstības virzieniem un prioritātēm, vienlaikus noskaidrojot arī Ogres novada pašvaldības telpiskās attīstības izaicinājumus, vajadzības un ieceres.
15.07.2021
Ventilācijas un dzesēšanas risinājumi šobrīd ir kļuvuši īpaši aktuāli gan dēļ Latvijai netipiski karstās vasaras, gan dēļ izmaiņām būvnormatīvos Eiropas Savienībā un Latvijā, kas nosaka, ka visām jaunbūvēm un atjaunotajām ēkām ir jātiecas uz zemes enerģijas patēriņa ēkām. Šo ēku neatņemama sastāvdaļa ir kvalitatīvs iekštelpas klimats, kur viens no izmērāmiem kritērijiem ir svaigs gaiss jeb CO2 koncentrācija un iekštelpu temperatūra. Lai privātmāju saimniekiem un dzīvokļu īpašniekiem veicinātu izpratni par pieejamiem ventilācijas risinājumiem, un kādiem aspektiem pievērst uzmanību, Vidzemes plānošanas reģions 20. jūlijā plkst. 10:00 rīko tiešsaistes semināru “Ventilācijas un dzesēšanas risinājumi privātmājām un daudzdzīvokļu ēkām”.
14.07.2021
Šis ir stāsts par sapņiem, kas piepildās, ja tiem atrod īsto vietu un laiku. Ērika un Danijas (Valmieras novads) Rīgas dzīvoklī izsapņotais par realitāti šobrīd kļūst Vidzemes ziemeļos, vecā mežsarga mājā, kas, saimnieku vārdiem raksturojot, ir “tāda taisna un branga”. Abi izveidojuši savu ēdināšanas pakalpojumu uzņēmumu “Ēdiendaris”, kura popularitāte un garšu daudzveidība aug ik dienas. Netālu no Mazsalacas, liela meža vidū tagad durvis vērusi arī viesu māja.  Pagalmā tapusi terase ar āra virtuvi viesu uzņemšanai – kad viens plāns īstenots, rindā jau stāv nākamais. Jāsāk ar sapņiem, taču, kas vēl būtiskāk – tie jārealizē, citādi tie tā arī paliks tikai sapņi.
13.07.2021
Jūlija sākumā Vidzemes plānošanas reģiona un Vidzemes Augstskolas pārstāvji  viesojās z/s “Vaitalas” (Valmieras novads) un iztaujāja saimnieku par būtiskākajiem izaicinājumiem kartupeļu audzēšanā Vidzemē, kā arī uz vietas veica demonstrējumus ar bezpilota gaisa kuģi (dronu), parādot un pastāstot par iespējām, ko sniedz šādas tehnoloģijas. Vizītes laikā tika veikti lidojumi virs lauka ar multispektrālo kameru, kas parāda veselīgo ceru īpatsvaru laukā, kā arī identificē vietas, kur paredzami augu ceru bojājumi.
12.07.2021
Turpinot iepazīstināt ar akcijas “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!” dalībniekiem, aicinām lasīt Ērikas Mālderes un Aigara Lenkeviča (Cēsu novads) stāstu par to, cik lauku vide var būt iedvesmojoša un kā tā palīdz kļūt par savas dzīves noteicēju.Esiet pazīstami – tandēms laukos!Pēc profesijas Ērika ir māksliniece, grafiķe, Aigars – dizainers. Ērika stāsta, ka kopā viņi ir saskanīgs tandēms, kas viens otru papildina. Pārim ir savs uzņēmums “Lampu dizaina darbnīca”, kurā tiek dizainēti un izgatavoti gaismas ķermeņi, mākslas lampas un skulptūras. Papildus tam Ērika zīmē, ilustrē grāmatas un glezno. Māksliniece atminas, ka Rīgā gleznot bijis neiespējami, savukārt, dzīvojot laukos, gleznas “nāk” pašas.
09.07.2021
Linda Vanaga sevi dēvē par vidzemnieci un par savu mājvietu sauc vietu Vidzemes augstienē, netālu no Gaiziņkalna, kur kopj un lolo savu sapņu viensētu. Viņa kopā ar draugu Kasparu Blīgznu palīdz “savest kopā mājas ar to jaunajiem saimniekiem” nekustamo īpašumu aģentūrā “Jumis Lauku viensētas”.
07.07.2021
Noslēdzoties Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas Lauku foruma izsludinātajai akcijai “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!”, tika saņemti 32 pieteikumi. Ar līdzcilvēku palīdzību tika uzmeklēti jauni, enerģiski un iedvesmojoši jaunienācēji. Viņu pieredze palīdz stiprināt pārliecību, ka dzīve arī reģionos var būt piesātināta un rosīga.Egila (Kārķu pagasts, Valkas novads) stāsts ir par pozitīvu dzīves uztveri un vēlēšanos dalīties.  Akcijā viņu pieteica divas reizes. Pieteikumos tika uzsvērta Egila apņēmība uzsākt dzīvi laukos bez priekšzināšanām, kā arī izcelta viņa atsaucība un spēja motivēt vietējos iedzīvotājus aktīvai un izzinošai ikdienai.
06.07.2021
Vai zināt, kur var redzēt, kā Vidzemes augstiene pāriet Austrumlatvijas līdzenumā? Vai esat ko dzirdējuši par Biksēres muižu? Dodamies uz Madonas pusi – ir vērts to redzēt un uzzināt visu pašiem!
01.07.2021
Noslēgušās Vidzemes plānošanas reģiona un Erasmus+ projekta SPECHALE  organizētās e-mācības par kultūras mantojumu un pievilcīgu dzīves vidi. Četru moduļu mācību pilotkursu pabeiguši un sertifikātu saņēmuši 66 dalībnieki. Mācību ietvaros tika apgūtas tēmas par kultūras mantojumu, mārketingu un tirgvedību, komunikāciju un uzņēmējdarbību. Piesakoties mācībām, dalībnieki varēja izvēlēties apgūt kādu konkrētu moduli vai arī apgūt visu programmu, t.i., visus četrus moduļus. Visus četrus moduļus apguvuši 39 kursanti, trīs moduļus – 11; divus – 4, bet vienu moduli – 12 kursanti.Kursa dalībnieku vidū bija arī vairāki pieredzējuši tūrisma jomas pārstāvji, taču lielākā daļa ar tūrisma vai kultūras nozari iepriekš nebija saistīti. Mācību laikā saņemtās zināšanas palīdzēja gūt pārliecību, ka kultūras mantojumu iespējams veiksmīgi integrēt tūrisma piedāvājumā.
30.06.2021
Projekta Baltic Loop ietvaros tika izstrādāta maršruta VIA Hanseatica tūrisma un transporta koridora  attīstības vīzija 2030. gadam. Pētījumam ir divas daļas – esošās situācijas analīze un stratēģiskais ietvars.Esošās situācijas analīze ietver pētījuma izstrādei būtiskāko plānošanas dokumentu un normatīvu apkopojumu, pasažieru plūsmu analīzi, infrastruktūras stāvokļa un pakalpojumu kvalitātes novērtējumu, iesaistīto pušu intervēšanas laikā iegūto būtiskāko informāciju , kā arī stipro un vājo pušu, iespēju un draudu analīzi.
30.06.2021

Notikumi

«Septembris 2021»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930