VPR jaunumi

Igaunijas pilsētā Narvā maijā Tartu Universitāte organizēja projekta “CEESEU-DIGIT” darba grupu par ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu izstrādi Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Īpaša uzmanība sarunu laikā tika pievērsta enerģētiskās nabadzības mazināšanai, mazāk aizsargāto grupu iesaistei un taisnīgai enerģijas pārejai.
27.05.2024
Otrdien, 28. maijā, aicina tiešsaistē vērot starptautisko diskusiju “Demokrātijas kultūra: kopienu sociālās noturības stiprināšana”, ko organizē Baltijas jūras valstu reģionu sadarbības organizācija BSSSC kopā ar Vidzemes plānošanas reģionu (VPR), EUROPE DIRECT Vidzeme un Cēsu novada pašvaldību. Diskusijas mērķis ir rast risinājumus, kas sniegtu iespēju vietējām kopienām un pilsoniskās sabiedrības organizācijām veicināt noturīgāku un drošāku sabiedrību demokrātijas kultūras kontekstā.
23.05.2024
Vidzemes plānošanas reģions uzsācis darbu pie Erasmus+ programmas projekta “Jaunieši – sociālās ekonomikas ekosistēmas pārmaiņu veicinātāji (YOUforSE)” ieviešanas, lai veicinātu jauniešu līdzdalību sociālās ekonomikas ekosistēmā, stiprinātu un iedrošinātu viņus iesaistīties vietējās politikas veidošanā. Paralēli projekta ietvaros plānots pilnveidot visu iesaistīto pušu, ne vien jauniešu, bet arī pašvaldību speciālistu un politikas veidotāju izpratni par sociālās ekonomikas ekosistēmas elementiem.
22.05.2024
Š.g. 30. maijā Cēsīs Latvijas Banka un Vidzemes plānošanas reģions organizē tikšanos Vidzemes reģiona uzņēmējiem, pašvaldību vadītājiem un uzņēmējdarbības un attīstības plānošanas speciālistiem, lai pārrunātu finanšu pakalpojumu pieejamību Vidzemes reģionā, tostarp situāciju kreditēšanas jomā. Tikšanās laikā Latvijas Banka iepazīstinās ar jaunākās analīzes rezultātiem par finanšu pieejamību, īpaši reģionos, uzklausīs vietējo līderu viedokli par praktisko pieredzi finanšu pakalpojumu saņemšanā un diskutēs par veicamajiem soļiem situācijas uzlabošanai, t. sk., raugoties no reģiona uzņēmēju un iedzīvotāju viedokļa.
21.05.2024
Turpinoties Vidzemes pārtikas stratēģijas izstrādei,  8. maijā Cēsīs Vidzemes plānošanas reģions kopā pulcēja ieinteresētās puses – Vidzemes pārtikas sistēmas dalībniekus –, lai iegūtu skaidru redzējumu par to, kā veidot Vidzemē ilgtspējīgu pārtikas sistēmu. Vīziju formulējot, tika izvirzīti trīs galvenie jautājumi: kādai ir jābūt ilgtspējīgai pārtikas sistēmai; kāpēc to šobrīd joprojām nevar uzskatīt par ilgtspējīgu; kas ir cēloņu cēloņi jeb kas ir tas, kas nosaka, vai pārtikas sistēma ir ilgtspējīgai vai nav.
21.05.2024
Domājot par jūras un saldūdens resursu izmantošanu un tā potenciāla attīstīšanu reģionā, Vidzemes plānošanas reģions aizvadījis vairāku pasākumu kopumu uzņēmējiem un pētniekiem, kuru interese cieši saistīta ar aļģu kā resursa izmantošanu jaunu produktu attīstīšanā. Pasākuma ietvarā satikās 11 Latvijas pētnieki no dažādām organizācijām un 10 uzņēmumu pārstāvji.Inovāciju koprades laboratorija ir Vidzemes plānošanas reģiona īstenota praktiska metode profesionāli vadītam kopdarba procesam. Savienojot pētnieku zināšanas ar uzņēmēju biznesa ekspertīzi un reālās vides izaicinājumiem, tiek radītas iestrādnes jauniem produktiem, pakalpojumiem, procesiem vai tehnoloģijām.
21.05.2024
Piektdien, 24. maijā Cēsīs notiks pēdējā “Ko celsim galdā?” koprades darbnīca, kuras laikā tiks izvēlēta viena vai vairākas bioloģiskās pārtikas patēriņu veicinošas iniciatīvas, kuras līdz gada beigām realizēs Vidzemes plānošanas reģions, izmantojot Eiropas Savienības fondu projekta “We Make Transition!” atbalstu.
21.05.2024
Svētdien, 19. maijā, remigrantu ģimenes un Vidzemes pašvaldību remigrācijas speciālisti pulcējās Dikļos, lai pavadītu dienu draudzīgā un aktīvā gaisotnē.
20.05.2024
No 14. maija Vidzemē turpinās zināšanu kapacitātes stiprināšanas mācības, kurās piedalās 46 Vidzemes reģiona pašvaldību un Vidzemes plānošanas reģiona darbinieki, kuri ikdienā strādā vadošajos amatos. Apmācību mērķis ir paplašināt Vidzemes pašvaldību vadības līmeņa darbinieku zināšanas par stratēģisku un efektīvu komandas darba vadīšanu, kas ietver arī vides veidošanu darba vietās jaunu ideju ģenerēšanai un realizēšanai.
16.05.2024
Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru un Izglītības un zinātnes ministriju šovasar atkal rīko īpašu valodas programmu diasporā dzīvojošajiem latviešu jauniešiem. No 3. līdz 16. jūlijam norisināsies tiešsaistes "Latviešu valodas un kultūras vasaras skola 2024" jauniešiem vecumā no 17 līdz 35 gadiem.
15.05.2024

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930