VPR jaunumi

Š.g. 23. augustā Madonā Eiropas digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkts Vidzemē, Vidzemes plānošanas reģions un Madonas LIAA biznesa inkubators pulcēja teju 30 vietējos uzņēmējus, kuri vēlējās uzzināt plašāku informāciju par uzņēmumu digitalizācijas iespējām un pieejamo konsultatīvo un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai. Seminārā tika izklāstīta gan kārtība, kādā uzņēmumi var pieteikties atbalstam, gan arī viņu uzmanība tika pievērsta lietām, ar kurām jārēķinās, digitalizācijas procesu uzsākot.
28.08.2023
CEESEN konsorcijs, kurā ietilpt arī Vidzemes plānošanas reģions, š.g. 6.-7. septembrī Budapeštā organizē konferenci “Reaģējot uz enerģētikas un klimata krīzi”. Tās fokusā būs diskusijas par Eiropas Savienības pašvaldību plāniem, kas paredz pielāgoties un samazināt klimata pārmaiņu radītās sekas, plānus pielietojot ikdienas darbā. Delegācijā no Latvijas uz konferenci dosies Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji, kā arī speciālisti no Madonas novada, Smiltenes novada, Valkas novada un Varakļānu novada pašvaldības. Interesentiem iespējama arī konferences vērošana attālināti, iepriekš reģistrējoties https://ceesen.hu/the-event/online-participation/. Dalība konferencē bez maksas, darba valoda – angļu.
28.08.2023
Vidzemes plānošanas reģions nodod interesentu ieskatam un lietošanai projekta “Kultūrplānošana lauku reģionu attīstībai” (Rural Cultural Planning (RurCultural)) ietvaros izstrādātās kultūrplānošanas politikas vadlīnijas. Tās veidotas tādām mērķgrupām kā pašvaldību institūcijas, kultūras un vietējās kopienas organizācijas lauku un pilsētu-lauku teritorijās.
25.08.2023
No 9. - 11. augustam Vidzemes plānošanas reģiona un koprades telpu speciālisti projekta SMEPRO REG (Nr. LVIII-056) ietvaros devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Kurzemi. Trīs dienu laikā, kopā ar citiem Latvijas reģionu uzņēmējdarbības atbalsta speciālistiem tika iepazīta uzņēmējdarbības vides attīstība, tās izaicinājumi, sadarbības un atbalsta mehānismi, kā arī digitalizācijas ieviešanas iespējas dažādās uzņēmējdarbības nozarēs Saldus, Kuldīgas, Ventspils un Talsu novados.
25.08.2023
Vidzemes plānošanas reģions sagatavojis informatīvu materiālu “Vidzeme aicina”. Tas iecerēts remigrantiem, kuri apsver iespējas atgriezties Vidzemē. Buklets veidots tā, lai tas būtu viegli uztverams.
24.08.2023
Interreg Baltijas jūras reģiona programmas līdzfinansētā projekta "Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem" (turpmāk – “BSR Cultural Pearls”) partneri projekta ietvaros ir uzsākuši programmas pilotaktivitātes un izsludinājuši pieteikumu pieņemšanu “BSR Cultural Pearls” 2024. gada titulam. Pieteikumus pilotprojektam var iesniegt līdz 8. septembrim. Vairāk informācijas: www.culturalpearls.eu.
23.08.2023
Vasara latviešu diasporas pārstāvjiem bijusi bagāta. Viņi ne tikai aktīvi piedalījās Dziesmu un Deju svētku norisēs, bet arī iesaistījās dažādās nometnēs, kuru mērķis bija veicināt latvietības saglabāšanu un latvisko vērtību kopšanu, dzīvojot tālu prom no Latvijas. No 23. līdz 30. jūlijam Preiļos notika pasaules latviešu ģimeņu saiets - nometne "3×3", uz kuru satikt diasporas latviešus devās arī Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) remigrācijas koordinatore Inga Madžule.
22.08.2023
Augusts Vidzemē nu jau vairāk kā 10 gadus nav iedomājams bez kopīgiem darbīgu uzņēmēju svētkiem – Vidzemnieku dārza svētkiem. Šodien Ungurmuižas dārzā Vidzemes plānošanas reģions godināja 11 uzņēmējus, kurus par veiksmīgu un iedvesmojošu darbošanos Vidzemē nominējušas pašvaldības. Vidzemnieku dārza svētki notika jau divpadsmito reizi un pa šiem gadiem izstāstīti jau 297 Vidzemes uzņēmēju stāsti, kas iedvesmo un motivē darīt.
16.08.2023
Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros šovasar notika noslēdzošās integrējošās nometnes ģimenēm, kurās aug bērns ar funkcionāliem traucējumiem. Kopš projekta uzsākšanas 2016. gadā organizētas pavisam 15 nometnes, veltot šim mērķim vairāk nekā 141 tūkstoti eiro.Šogad aizvadītās vasaras nometnes bērniem ar funkcionāliem traucējumiem kopā ar ģimenēm Skangaļu muižā un vēlāk tūrisma un atpūtas centrā “Ezernieki” pulcēja 77 dalībniekus. Projektā “Vidzeme iekļauj” rasta iespēja tajās iesaistīt arī bērnus no Valsts sociālās aprūpes centriem, sekmējot to, ka arī bērni, kuri palikuši bez vecāku gādības, var pavadīt laiku ģimeniskā vidē, iegūt jaunus draugus, piedalīties interesantās un noderīgās aktivitātēs.
14.08.2023
Trešdien, 23. augustā plkst. 11.00 uzņēmēji un uzņēmumu darbinieki aicināti uz bezmaksas semināru Madonā, lai uzzinātu par uzņēmumu digitalizācijas iespējām un pieejamo konsultatīvo  un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai. Dalību seminārā iespējams pieteikt līdz š.g. 21. augustam. Seminārā savu pieredzi atklās vietējie Madonas un Gulbenes novadu uzņēmēji, no kuriem kāds ir digitalizācijas ieviešanas procesā, bet kāds jau realizējis iecerēto un var sniegt vērtīgus padomus tiem, kas šādas aktivitātes plāno uzsākt.
03.08.2023

Notikumi

«Septembris 2023»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930