VPR jaunumi

Piektdien, 22. aprīlī plkst.16.00 Ogres Centrālās bibliotēkas telpās notiks seminārs “Saules paneļi. Soli pa solim”. Seminārā tiks sniegta praktiska informācija par to, kā izvēlēties savām vajadzībām un apstākļiem atbilstošākos saules paneļus, kā arī tiks pastāstīts par to, kā tehniski notiek sistēmas saslēgšana ar elektrotīklu. Pasākumā interesenti varēs iepazīties ar piemēriem no mājsaimniecībām, kurās saules paneļi jau uzstādīti, kā arī varēs uzzināt, kādas ir piedāvātās valsts atbalsta iespējas un nosacījumi saules paneļu iegādei.Seminārā tiks demonstrēts arī Smart Living interaktīvs bezmaksas rīks mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam, kas pieejams latviešu valodā šajā saitē:  https://www.livingsmart.io/lv/.
14.04.2022
Šī gada pirmajā ceturksnī, pēc vairākiem ārzemēs pavadītiem gadiem, Vidzemē ir atgriezušies trīspadsmit cilvēki. Seši no viņiem jeb divas ģimenes izmantoja Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatores sniegto atbalstu, vēl esot ārzemēs. Septiņas personas jeb trīs ģimenes atgriezās Latvijā pašas, un pie remigrācijas koordinatora vērsās jau pēc apmešanās Vidzemē.
12.04.2022
Galdnieks Roberts Neilands savu lauku dzīvesvietu sācis meklēt 2015.gadā. No vecmāmiņas mantotais īpašums pie Gaiziņa kopš pagājušā gadsimta vidus bijis neapdzīvots, jau pārvērties drupās, taču Robertu aizvien vilinājuši Vidzemes augstienes pakalni, tādēļ īpašums meklēts Vestienas apkārtnē, no Gaiziņa uz Rīgas pusi. Tālāk no Rīgas apmesties negribējies, jo sākotnēji nav bijis plānots pārvākties uz laukiem pavisam: “Meklēju vietu, kur ir lauki brīvdienām, māja vecumdienām, kad vairs nevajag to pilsētu”.
07.04.2022
Projekta “Līdzdalības budžeta attīstība Baltijas jūras reģionā” (EmPaci) partneri aicina iepazītie ar tiešsaistes rokasgrāmatu - zināšanu, prakšu un avotu apkopojumu, kas veltīts līdzdalības budžeta veidošanai. Tā ir īpaši izstrādāta pašvaldības iestāžu un aģentūru pārstāvjiem, kuru pārziņā ir sabiedrības līdzdalības jautājumi un līdzdalības budžetēšanas ieviešana, kā arī komunikācijas speciālistiem, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotāju grupām, kas ir ieinteresētas jēgpilnas līdzdalības budžetēšanas veidošanā nacionālā, reģionālā vai vietējā līmenī. Tas ir vērtīgs resurss arī līdzdalības budžetēšanas pētniekiem.
07.04.2022
Vidzemes plānošanas reģions aicina līdz 24. aprīlim izteikt savu atbalstu labākajiem konkursam „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022) iesniegtajiem projektiem. Konsultēšanās ar sabiedrību notiek, lai noskaidrotu, kuras kultūras projektu ieceres pēc vidzemnieku ieskatiem ir atbalstāmas. Par balsojuma rezultātiem tiks informēta sabiedrība un VKP 2022 ekspertu komisija.
06.04.2022
Projekta “Stargate” komanda aicina iepazīties ar projekta jaunāko aktualitāšu apkopojumu. Izdevuma fokusā satelītdati un to nozīme lauksaimniecības nozares attīstībā. Zemes novērojumi un dažādas satelītu misijas lauksaimniecības nozarē vieš jaunas izmaiņas, kas balstītas datos. Tādējādi lauksaimniekiem tā ir unikāla iespēja pielāgoties klimata pārmaiņām, lai adaptētos, izprastu laikapstākļu dabu efektīvai saimniekošanai.
30.03.2022
25. martā Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē tika apstiprināta Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programma 2022.-2027. gadam. Informācija par Vidzemes plānošanas reģiona attīstības programmas apstiprināšanu tiks nosūtīta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un visām Vidzemes reģiona pašvaldībām. Tāpat sēdē padomes locekļi tika iepazīstināti ar aktualizētās Vidzemes plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2030 redakciju.
28.03.2022
Turpinot iepazīstināt ar akcijas “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!” dalībniekiem, aicinām ko vairāk uzzināt par Oldermaņu ģimeni, kas uz lauku pusi sākuši skatīties pirms vairāk kā pieciem gadiem, kad pieteicies trešais bērniņš. Toreizējais Cēsu dzīvoklis tūlīt būs par šauru, tas bijis pilnīgi skaidrs. Varbūt meklēt lielāku dzīvokli? Arī visas pilsētas takas ar ratiem krustu – šķērsu izbraukātas, gribas plašumu un dabu. Dzīvoklī karsti, maz vietas, un tāpat bieži gribas izbraukt uz laukiem, atpūsties mežos vai pie kāda ezera.
28.03.2022
Lai analizētu Vidzemē īstenoto deinstitucionalizācijas procesu – izveidotos un vēl topošos sabiedrībā balstītos sociālos pakalpojumus pieaugušajiem un bērniem, Vidzemes plānošanas reģions sagatavojis detalizētu pārskatu par paveikto.Tajā apkopota informācija par pakalpojumu attīstību ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem.
25.03.2022
24. martā Vidzemes plānošanas reģiona un projekta “Smart Living” eksperts Edgars Augustiņš aicināts piedalīties Baltijas jūras energoefektivitātes partnerības organizētā seminārā-darbnīcā, lai pastāstītu par Smart Living interaktīvo rīku mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam. Rīks pieejams bez maksas ikvienam interesentam saitē https://www.livingsmart.io/lv/, un tas izstrādāts trīs valodās – latviešu, igauņu un angļu. Ievadot dažādus parametrus un datus par savu mājsaimniecību, iespējams noskaidrot, cik energoefektīvi apsaimniekojat savu mājsaimniecību šobrīd un ko varētu mainīt vai uzlabot, lai savu energoefektivitāti paaugstinātu, taupot gan enerģiju, gan naudu, t.sk. dzīvoklī.
24.03.2022

Notikumi

«Maijs 2022»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031