VPR jaunumi

Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Sabiedriskā transporta nodaļa ir apkopojusi datus par pašvaldību organizētajiem skolēnu un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu pārvadājumiem 2016./2017. mācību gadā. Šobrīd skolēnu pārvadājumi ar pašvaldības īpašumā esošu transportu vai uz līguma pamata tiek veikti 23 VPR pašvaldībās, savukārt Valmieras pilsētā un Cēsu un Ērgļu novados tos nodrošina regulārā sabiedriskā transporta reisi.
28.06.2017
No 28. līdz 30. jūnijam Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību speciālisti dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Kurzemi, lai iepazītos ar Liepājas pilsētas pašvaldības pieredzi energopārvaldības sistēmas ISO 50001 ieviešanā, t.sk. par energopārvaldības plāna izstrādi un ieviešanas gaitu, kā arī citiem jautājumiem, kas saistīti ar energoefektivitāti. Tiks iepazīta Liepājas pilsētas pašvaldības pieeja un uzkrātās zināšanas par daudzdzīvokļu ēku renovāciju, enerģijas patēriņa uzskaiti, telpu mikroklimata nodrošināšanu un darbinieku motivācijas sistēmas izveidi.
28.06.2017
MedicinaVidzemes Augstskolas pētnieku grupa aicina Vidzemes iedzīvotājus piedalīties aptaujā par pacientu apmierinātību un cilvēku rīcību ar veselību un slimībām saistītās situācijās.Pētījuma rezultāti tiks izmantoti, lai uzlabotu pacientu aprūpi Vidzemes reģionā.
27.06.2017
14. jūnijā Berlīnē 8. ikgadējā Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona stratēģijas foruma ietvaros trīs transporta vadošie projekti TENTacle, NSB CoRe un Scandria®2Act sadarbībā ar  prioritārās jomas koordinatoru Tomasu Erlandsonu (Thomas Erlandson) seminārā pulcēja reģionālās attīstības politikas veidotājus un transporta ekspertus, lai diskutētu par  starpreģionu sadarbību, teritoriju labāku sasaisti ar TEN-T koridoriem, daudzlīmeņa pārvaldību, telpisko plānošanu Eiropas transporta politikas kontekstā. 
22.06.2017
13. jūnijā Berlīnē notika ikgadējais Baltijas Attīstības forums, kas pulcēja Baltijas jūras reģiona vadošos uzņēmējus, politiķus, zinātniekus un mediju darbiniekus. Forumā Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne, pārstāvot Vidzemes intereses un rosinot intensīvāku sadarbību, kopā ar Berlīnes un Stokholmas pārstāvjiem diskutēja par Baltijas jūras reģiona inovāciju vidi un digitālās sadarbības attīstību starp reģioniem un pilsētām.
22.06.2017
13. - 14. jūnijā Berlīnē norisinājās 8. ikgadējais Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona stratēģijas forums, kura galvenā tēma bija reģiona savienojamība. Forums tika organizēts, lai stiprinātu kontaktus visā Baltijas jūras reģionā, tostarp tās kaimiņu reģionos. Tikpat nozīmīgi starp kaimiņiem ir attīstīt labāku savstarpēju izpratni un veidot sinerģiju dažādās sadarbības jomās.Šī foruma ietvaros Vidzemes plānošanas reģions uzsāka starptautisku diskusiju par mūžizglītības sasaisti ar viedās specializācijas jomām Baltijas jūras reģionā. Šobrīd jārunā par mūžizglītības izmantošanu kā instrumentu sabiedrības un valsts, tai skaitā reģionu, attīstībai. Cilvēku iegūtajai izglītībai jebkurā vecumā jābūt jēgpilnai, ar garantiju, ka zināšanas kādam būs nepieciešamas un būs noderīgas reģiona ekonomiskajai attīstībai, turklāt nebūs pretrunā arī ar paša cilvēka interesēm.
21.06.2017
Meklējam speciālistu, kurš gatavs ieguldīt savas zināšanas un entuziasmu, lai turpinātu mūsu iesāktos darbus starptautisku projektu komunikācijas nodrošināšanā.
19.06.2017
Jūnijā pārstāvji no Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) un Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera Enter Gauja devās uz Aostas ielejas reģionu Itālijā, lai iepazītos ar reģiona labākajiem piemēriem tūrisma galamērķu pārvaldībā. Kopā ar projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) partneriem no Francijas, Itālijas, Maltas, Somijas un Slovēnijas iegūta vērtīga pieredze, iepazīstot veiksmīgus dabas un kultūras mantojuma resursu izmantošanas piemērus tūrisma produktu veidošanā, galamērķu pārvaldībā, kā arī reģionālo sadarbības tīklu veidošanā.
19.06.2017
Vasarā tiks īstenota lielākā daļa no 44 atbalstītajiem projektiem Vidzemes kultūras programmas ietvaros, ko arī šogad organizē Vidzemes plānošanas reģions. To vidū ir gan radošas nometnes, gan festivāli, gan koncerti, gan mākslas, mūzikas pasākumi.
14.06.2017

Notikumi

«Jūlijs 2017»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31