VPR jaunumi

Pirmdien, 29. martā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pārstāvji piedalīsies Latvijas Zaļo ceļu asociācijas un Vidzemes tūrisma asociācijas organizētajā tiešsaistes konferencē “Zaļie ceļi Vidzemē – tūrismam un mobilitātei”. VPR Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne klātesošajiem stāstīs par  VPR īstenotajām aktivitātēm mobilitātes uzlabošanai reģionā, tostarp par izstrādāto tūrisma un transporta koridora attīstības vīziju 2030 maršrutā “Via Hanseatica”, kā arī par elektrisko velosipēdu koplietošanas pilotu Cēsīs un Valmierā pagājušā gada vasarā. Pasākuma dalībnieki tiks informēti arī par jaunā Smiltenes novada mobilitātes plānu, kas šobrīd ir izstrādes procesā.Savukārt VPR transporta eksperte Kristīne Malnača aicināta piedalīties paneļdiskusijā par to, cik svarīga ir maršrutu un reisu saskaņošana un pielāgošana dažādām iedzīvotāju vajadzībām. Vidzemes reģionā mobilitātes jautājums dienaskārtībā ir jau vairākus gadus, un tā aktualitāte saglabājas vairāku izaicinājumu dēļ.
25.03.2021
Vidzemes inovāciju nedēļas un Eiropas industrijas nedēļas ietvaros, vairāk nekā 100 dalībnieku pulcējās starptautiskajā konferencē "Virzība uz pārdomātām un sadarbībā balstītām inovācijām Baltijas jūras reģionā", kā laikā kopīgi pārrunāja sadarbības lomu makroreģiona inovāciju vides stiprināšanā, kā arī dalījās praktiskos piemēros, kā to veicināt.
24.03.2021
Piektdien, 26. martā kartupeļu audzētāji no Vidzemes, kā arī pārējiem Latvijas reģioniem aicināti piedalīties tiešsaistes seminārā-diskusijā “Izaicinājumi un risinājumi viedās lauksaimniecības ieviešanā”, lai uzzinātu, kā iespējams izmantot datus kultūrauga veiksmīgākai audzēšanai.Pieredzē dalīsies gan Vidzemes Augstskolas pētniece un prorektore Ginta Majore, gan arī lektors no Čehijas Zinātnes un sabiedrības centra –  Karels Čarvats (Karel Charvat).Semināra ietvaros tiks rosinātas arī diskusijas vietējo kartupeļu audzētāju vidū, lai identificētu galvenās problēmas kartupeļu audzēšanas procesā, kurām lauksaimnieki meklē risinājumus.
23.03.2021
Marta vidū Biobord pārtikas hakatons – starptautiska tiešsaistes pārtikas inovāciju attīstības darbnīca un sacensības –, pulcēja 6 ekspertus un 13 uzņēmumus no Zviedrijas, Latvijas, Somijas un Igaunijas, lai risinātu alternatīvo olbaltumvielu un funkcionālās pārtikas jomas izaicinājumus un izstrādātu jaunu produktu konceptus, strādājot starptautiskās komandās.
22.03.2021
Vidzemes plānošanas reģions (VPR) Attīstības programmas 2021-2027 izstrādes ietvaros š.g. februārī un martā organizēja tematiskās diskusijas, kurās piedalījušies 336 dalībnieki, kas sešās kopā sanākšanas reizēs izteikuši 2069 komentārus, idejas un priekšlikumus. Rakstiski saņemti vēl 96 komentāri, tādējādi pavisam kopā publiskās apspriešanas ievaros par dokumenta 1. redakciju saņemti 2165 priekšlikumi.
18.03.2021
Šī gada 16. martā tiešsaistes platformā Zoom notika seminārs projektu konkursa „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021” (turpmāk - VKP 2021) projektu pieteicējiem un interesentiem. Liels paldies par izrādīto interesi vairāk nekā 90 klausītājiem!
17.03.2021
Noslēdzies Latvijas un Igaunijas sadarbības projekts "WasteArt", kurā projekta partneri, tostarp Vidzemes plānošanas reģions, nepilnu triju gadu garumā ar mākslas un izglītības palīdzību centās veicināt sabiedrības izpratni par pārmērīga patēriņa dzīvesveida sekām un iepazīstināt ar atkritumu daudzuma samazināšanas un atkārtotas izmantošanas iespējām. 6 mākslas un izglītības centros viesojās ceļojošā izstāde “PROM no acīm, PROM no prāta”, un 27 pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs Latvijā un Igaunijā tika īstenots atkritumu audits.
15.03.2021
Arī šogad Vidzemes inovāciju nedēļā (VIN) Vidzemes plānošanas reģions organizēja bezmaksas intensīvās biznesa konsultācijas, kuru laikā uzņēmējiem bija iespēja 20 minūšu individuālā sarunā uzdot ekspertam jautājumus par savas uzņēmējdarbības attīstību un saņemt individuālus padomus. Konsultācijas piedāvāja 5 ekspertes par tādām tēmām kā finansējuma piesaiste, atbalsta programmas, eksports, starptautiskā sadarbība un pārtikas produktu attīstība. 
11.03.2021
Līdz 31. martam jaunveidojamā Smiltenes novada (šobrīd Apes novads, Raunas novads un Smiltenes novads) iedzīvotāji aicināti sniegt savu viedokli par jaunā novada teritorijas potenciālo attīstību, tostarp, vērtēt līdzšinējās mobilitātes iespējas novadu teritorijās. Aptaujā jautājumi par mobilitāti iekļauti ar mērķi noskaidrot, vai esošais piedāvājums ir atbilstošs iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās vajadzībām.
10.03.2021
Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Kopš pagājušā gada rudens Latvijā tiek piešķirta atpazīstamības zīme "Gājējam draudzīgs", lai palīdzētu kājāmgājējiem atrast pakalpojumu sniedzējus, kas izprot viņu vajadzības un padara pārgājiena pieredzi vēl pozitīvāku. Sagaidot pavasari, “Gājējam draudzīgs” zīmi Vidzemē saņems vēl 34 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus, tādējādi kopumā līdz šim Vidzemē piešķirtas jau 44 šādas zīmes.
10.03.2021

Notikumi

«Novembris 2021»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930