Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Februāra izskaņā  Vidzemes plānošanas reģions (VPR) organizēja diskusiju "Sabiedrības iesaiste dabas daudzveidības pārvaldībā: brīvprātīgo aktivizēšana dabas mantojuma saglabāšanā", lai kopīgi ar Vidzemes pašvaldību pārstāvjiem, vides pārvaldības organizācijām un citām nozīmīgām iesaistītajām pusēm turpinātu dialogu par sabiedrības iesaistes lomu dabas resursu saglabāšanā, kā arī ar to saistītajiem izaicinājumiem.  
05.03.2024
Lai veicinātu inovācijas koksnes pārstrādē un pievienotas vērtības produktu ražošanā, kā arī tehnoloģiju izmantošanā, šīs nedēļas nogalē, 23.–25. februārī, Valmierā, Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinājās starptautisks ViA un Vidzemes plānošanas reģiona organizēts Koksnes tehnoloģiju hakatons.
01.03.2024
Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros Vidzemes plānošanas reģions aicina uz konferenci DAŽĀDĪBĀ RODAS INOVĀCIJA, kas notiks 28. februārī Cēsīs, viesnīcā Villa Santa. Konferencē tiks detalizēti apskatīta inovāciju nedēļas virstēmas – dažādība – loma mūsdienu inovāciju procesos. Lai meklētu dažādības krustpunktus ikdienas procesu attīstībai, konferences saturu veidot aicināti vairāki Latvijā atpazīstami dažādības un inovācijas jomu eksperti. Turklāt, konferences laikā aizsāksim jaunu tradīciju – Vidzemes inovācijas balvas pasniegšanu, kā ietvaros godināsim uzņēmējus par nozīmīgu ieguldījumu Vidzemes reģiona attīstībā. Ar konferences programmu iepazīties iespējams ŠEIT.
06.02.2024
Š.g. janvāra sēdē Attīstības padome izskatīja un apstiprināja Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas sagatavoto nolikumu par SAM 5.1.1. aktivitātes “Viedās pašvaldības” projektu ideju priekšatlases procesa organizēšanu Vidzemē, nosakot projektu ideju iesniegšanas termiņu līdz 2024. gada 15. aprīlim.
18.01.2024
Arvien straujāk tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām šā gada 8. jūnijā, Latvijas Pilsoniskā alianse aicina nevalstisko organizāciju pārstāvjus un citus interesentus piedalīties diskusijās ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem par Eiropas Savienību, tās vērtībām un nākotni, kas janvārī un februārī norisināsies Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Daugavpilī. Pirmais pasākums norisināsies 12. janvārī no plkst.15.00 līdz 17.00 Rīgā, Latvijas Pilsoniskās alianses birojā, Alberta ielā 13.
08.01.2024
Projektā “Vidzeme iekļauj” septiņos gados paveikts daudz. Vairāk nekā 1000 vidzemnieku dzīve ir mainījusies. Deinstitucionalizācija ir ilgstošs process un nemitīgi mainīgs, lielā mērā procesā vadoties pēc cilvēku vajadzībām.
29.12.2023
Jaunā gada sākumā, 2. janvārī ikviens aicināts uz Valmierā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros jaunizveidotā atbalsta centra “Solis” svinīgo atklāšanu. Centrs nodrošinās sociālos pakalpojumus gan pieaugušajiem, gan bērniem ar invaliditāti.Atbalsta centrā “Solis” Rīgas ielā 53A darbosies dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī dienas aprūpes centrs un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
28.12.2023
Kaspars ir jauns vīrietis, kurš dzīvo Cēsīs un jau vairāk nekā sešus mēnešus strādā algotu darbu, kopīgi ar kolēģiem pavada brīvo laiku un iegūst jaunus paziņas. Varētu pieņemt, ka minētās ir vienkāršas un pašsaprotamas lietas, tomēr ne visiem. Arī Kaspars tā nav dzīvojis vienmēr.Kaspars bērnību pavadījis lauku mājās Cēsu novadā. Viņam ir divi brāļi, vecāki, suns Arguss un kaķi – Tarzāns un Minkijs, kā arī neliela saimniecība ar vistām, pāris govīm un teļu.
27.12.2023
Plašā lokā aizvadīti Vidzemes plānošanas reģiona organizētie projekta “Vidzeme iekļauj” noslēguma pasākumi pašvaldībās bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti.Vairāk nekā 700 dalībnieki atminējās projekta aktivitātes un kopīgus mirkļus. Pasākumos Priekuļos, Madonā, Gulbenē, Smiltenē, Kocēnos pulcējās ģimenes, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī pieaugušie ar invaliditāti, lai atzīmētu projekta noslēgumu. Tas ir bijis nozīmīgs, jo kopīgi ar pašvaldībām nodrošinājis cilvēkiem dažādus un ļoti nepieciešamus sociālos pakalpojumus teju septiņus gadus.
20.12.2023
Valmieras novadā deinstitucionalizācijas procesā paveikts daudz – radīti grupu dzīvokļi, dienas aprūpes centri Mazsalacā un Rūjienā, kā arī specializētās darbnīcas Naukšēnos.Pavisam drīz durvis vērs jaunais daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs "Solis" Rīgas ielā 53A, kurā varēs saņemt gan dienas aprūpes centra, gan specializēto darbnīcu pakalpojumus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, tāpat radoši darboties bērni ar funkcionāliem traucējumiem.
19.12.2023

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031