Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Jaunā gada sākumā, 2. janvārī ikviens aicināts uz Valmierā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros jaunizveidotā atbalsta centra “Solis” svinīgo atklāšanu. Centrs nodrošinās sociālos pakalpojumus gan pieaugušajiem, gan bērniem ar invaliditāti.Atbalsta centrā “Solis” Rīgas ielā 53A darbosies dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī dienas aprūpes centrs un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
28.12.2023
Kaspars ir jauns vīrietis, kurš dzīvo Cēsīs un jau vairāk nekā sešus mēnešus strādā algotu darbu, kopīgi ar kolēģiem pavada brīvo laiku un iegūst jaunus paziņas. Varētu pieņemt, ka minētās ir vienkāršas un pašsaprotamas lietas, tomēr ne visiem. Arī Kaspars tā nav dzīvojis vienmēr.Kaspars bērnību pavadījis lauku mājās Cēsu novadā. Viņam ir divi brāļi, vecāki, suns Arguss un kaķi – Tarzāns un Minkijs, kā arī neliela saimniecība ar vistām, pāris govīm un teļu.
27.12.2023
Plašā lokā aizvadīti Vidzemes plānošanas reģiona organizētie projekta “Vidzeme iekļauj” noslēguma pasākumi pašvaldībās bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti.Vairāk nekā 700 dalībnieki atminējās projekta aktivitātes un kopīgus mirkļus. Pasākumos Priekuļos, Madonā, Gulbenē, Smiltenē, Kocēnos pulcējās ģimenes, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī pieaugušie ar invaliditāti, lai atzīmētu projekta noslēgumu. Tas ir bijis nozīmīgs, jo kopīgi ar pašvaldībām nodrošinājis cilvēkiem dažādus un ļoti nepieciešamus sociālos pakalpojumus teju septiņus gadus.
20.12.2023
Valmieras novadā deinstitucionalizācijas procesā paveikts daudz – radīti grupu dzīvokļi, dienas aprūpes centri Mazsalacā un Rūjienā, kā arī specializētās darbnīcas Naukšēnos.Pavisam drīz durvis vērs jaunais daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs "Solis" Rīgas ielā 53A, kurā varēs saņemt gan dienas aprūpes centra, gan specializēto darbnīcu pakalpojumus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, tāpat radoši darboties bērni ar funkcionāliem traucējumiem.
19.12.2023
Apjomīgā deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” noslēguma pasākums pulcēja Vidzemes pašvaldību, ministriju pārstāvjus, kā arī sociālo pakalpojumu sniedzējus, lai pārspriestu turpmākos soļus nepieciešamo pakalpojumu nodrošināšanā cilvēkiem ar invaliditāti. Pašvaldību pārstāvji vienprātīgi atzina – pakalpojumi ir nepieciešami, taču risināmi ir finansējuma un cilvēkresursu jautājumi.Noslēguma konferences “Nē, nu jā!” laikā klātesošie iepazinās ar projekta laikā sniegtā atbalsta apmēru pieaugušajiem un bērniem ar invaliditāti kopš “Vidzeme iekļauj” uzsākšanas 2016. gadā, kā arī rosinātajiem dzīves kvalitātes uzlabojumiem, pārejot no institucionālās aprūpes uz dzīvi sabiedrībā.
14.12.2023
Sestdien, 2. decembrī, Limbažos pulcējās daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji, to apsaimniekotāji un citi interesenti, lai kopā rastu atbildi uz jautājumu – kā rūpēties par savu daudzdzīvokļu ēku un samazināt enerģijas izmaksas? Atbildes palīdzēja saredzēt Vidzemes plānošanas reģiona komanda, aicinot seminārā piedalīties arī pārstāvjus no Limbažu novada pašvaldības, Elektrum Energoefektivitātes centra, Attīstības finanšu institūcijas Altum. Turklāt patiesā stāstā par savu ceļu uz daudzdzīvokļu ēkas atjaunošanu dalījās Cēsu pilsētas iedzīvotāja un mājas vecākā Dzintra Griezne.
05.12.2023
Vidzemes plānošanas reģions aicina ikvienu ģimeni, kurā aug bērns ar invaliditāti, pievienoties īpašā “Vidzeme iekļauj” noslēguma pasākumā. Piecos pasākumos dažādās vietās Vidzemē decembrī tiks aizvadītas kopīgas jautras, muzikālas un saliedējošas aktivitātes.Pasākuma laikā dalībniekus priecēs koncerts “Pa pēdām”, savukārt īpašu un iesaistošu muzikālu kopdarbu būs sarūpējis bundzinieks un perkusionists Reinis Reķis. Dalībnieki iesaistīsies jautrā kopīgā eksperimentā, lai izzinātu ieguvumus, kas laika gaitā rasti projektā. Rūpējoties par to, lai mirkļi paliek atmiņā ne tikai projekta komandai,  bet ikvienam bērnam un ģimenei, organizators sarūpējis pārsteigumu emociju iemūžināšanai.
27.11.2023
Jau šogad noslēdzas apjomīgie deinstitucionalizācijas projekti reģionos, tādēļ 1. decembrī Vidzemes plānošanas reģions organizē projekta “Vidzeme iekļauj” noslēguma konferenci. Tajā atskatīsies uz deinstitucionalizācijas procesā paveikto, radītajām izmaiņām cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanā, dažādu pakalpojumu sniedzēju veiksmēm un izaicinājumiem, kā arī vēlreiz aktualizēs nepieciešamību pēc valsts atbalsta sociālo pakalpojumu nodrošināšanas izmaksu segšanai.Konferencē piedalās projektā iesaistīto Vidzemes pašvaldību vadītāji un sociālo dienestu pārstāvji, sociālo pakalpojumu sniedzēji, Labklājības ministrijas pārstāvji un citi speciālisti. Tā tiks atklāta ar Labklājības ministra Ulda Auguļa video uzrunu, savukārt Vidzemes plānošanas reģiona speciālisti prezentēs pārskatu ar sniegtā atbalsta apmēru pieaugušajiem un bērniem ar invaliditāti kopš deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” uzsākšanas 2016. gadā, kā arī rosinātajiem dzīves kvalitātes uzlabojumiem, pārejot no institucionālās aprūpes uz dzīvi sabiedrībā.
23.11.2023
Gatavojoties deinstitucionalizācijas projektu noslēgumam, Vidzemes plānošanas reģions kopīgi ar pašvaldību pārstāvjiem aicināja uz sarunām bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vecākus, lai pārspriestu saņemto atbalstu, kā arī turpmāk nepieciešamos pakalpojumus.Kopš deinstitucionalizācijas projektu uzsākšanas reģionos 2016. gadā, Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros nodrošināti nozīmīgi pakalpojumi gan pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, gan bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Pēc projekta uzsākšanas tā budžets ir palielināties vairāk nekā divkārši, kas lielā mērā ļāva palielināt arī saņemamo pakalpojumu apjomu un klāstu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Ja sākotnēji bija plānots projektā iesaistīt  356 bērnus ar invaliditāti, šobrīd ir apzināti  717 bērnu vajadzības pēc pakalpojumiem un tie sniegti vairāk nekā 500 bērniem Vidzemē.
08.11.2023
Laika posmā no 2023. gada 3. novembra līdz 2024. gada 19. janvārim norisināsies vebināru cikls “Pašvaldību darbinieku efektīva komunikācija publisko pakalpojumu sniegšanā pēc administratīvi teritoriālās reformas", kurā savas komunikācijas prasmes stiprinās teju 300 Vidzemes pašvaldību speciālisti. Vebināru cikls tiek organizēts ar mērķi atbalstīt pašvaldību speciālistus, stiprinot viņu zināšanas un prasmes, lai pašvaldībās sniegtie pakalpojumi būtu kvalitatīvi, kamēr paši speciālisti apzinātos savu lomu un nozīmi pašvaldības ikdienas darba nodrošināšanā.
30.10.2023

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930