Arhīva kalendārs

« November 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Jau septīto reizi Eiropas Savienības māja aicina jauniešus no visas Latvijas iesniegt pieteikumus konkursā par iespēju piedalīties izaugsmes nodarbību ciklā “Prakses kalve”.

“Prakses kalve” ir ikgadējs Eiropas Savienības mājas rīkots teorētisko un praktisko mācību cikls jauniešiem. Cikla ietvaros trīs mēnešu garumā jaunieši iegūs jaunāko informāciju par Eiropas Savienības aktuālajiem jautājumiem, kā arī praktiskas, tālākajā izglītībā un karjerā noderīgas iemaņas vadošo Latvijas ārpolitikas, dabas aizsardzības, ilgtspējas, izaugsmes, prezentāciju un komunikācijas ekspertu vadībā.

”Prakses kalves” 2021/2022. sezonas tēmas – Eiropas zaļais kurss un digitalizācija.

Zaļā kursa tēmā jaunieši izzinās aprites ekonomikas pamatprincipus, klimata pārmaiņu, bioloģiskās daudzveidības un bezatkritumu dzīvesveida pamatvirzienus un savu kā indivīda līdzdalību šajos procesos. Digitalizācijas tēmu ietvaros tiks apskatītas tēmas par tehnoloģiju lietderīgu izmantošanu un drošības nozīmi. Tāpat tiks runāts par digitālajiem risinājumiem, kuri ir būtiski cīņā pret klimata pārmaiņām un var kalpot kā platforma, lai veicinātu ekonomikas un sabiedrības zaļāku pārkārtošanos.

“Prakses kalve” norisināsies no šī gada 3. decembra līdz nākamā gada 4. martam. Nodarbības notiks piektdienu pēcpusdienās laikā no 16.00 – 18.00 attālināti, platformā Zoom.

Aicinām CV un motivācijas vēstuli, pamatojot savu interesi dalībai mācību ciklā, līdz 25. novembrim sūtīt uz e-pastu esmaja PIE esmaja PUNKTS lv ar norādi “Prakses kalve”. Aicinām pieteikties vidusskolu 11., 12.klases skolēnus un augstskolu 1., 2. kursa studentus.

Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 30 jaunieši no visas Latvijas un rezultāti tiks izziņoti 26. novembrī.

Līdz šim  Eiropas Savienības mājas organizēto ‘Prakses kalvi” absolvējuši vairāk kā 100 jauniešu, kuri veiksmīgi turpina savas studijas un/ vai sākuši karjeras gaitas. Pēc “Prakses kalves” absolvēšanas jaunieši kļūst par Prakses kalves alumni biedriem, ar iespēju piedalīties dažādos ES mājas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā rīkotajos pasākumos, kā arī izglītoties “Prakses kalve.Next level” mācību programmā.

ES māja – vieta, kur satikties un veidot Eiropu - ir Eiropas Komisijas pārstāvniecības projekts ar mērķi padziļināti informēt un nodrošināt jaunu zināšanu apguvi par Eiropas Savienības prioritātēm, organizēt pieredzes apmaiņas pasākumus  un veicināt diskusiju par Eiropas Savienības nākotni. 

Papildus informācijai: Kristīne Zvirbule, ES mājas pasākumu vadītāja, kristine.zvirbule PIE esmaja PUNKTS lv

 

 

 

Šodien Komisija izsludināja uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus Eiropas Solidaritātes korpusa ietvaros 2022. gadam. Eiropas Solidaritātes korpuss ir ES programma jauniešiem, kuri vēlas iesaistīties solidaritātes aktivitātēs dažādās jomās – sākot no palīdzības grūtībās nonākušiem cilvēkiem un beidzot ar atbalstu rīcībai veselības un vides jomā – visā ES un ārpus tās. Šis uzaicinājums arī paredz iespēju dalībniekiem piedalīties humānās palīdzības operācijās visā pasaulē, lai veidotu solidaritāti starp organizācijām un brīvprātīgajiem ES valstīs un cilvēkiem un kopienām ārpus Savienības. Šo jauno starptautisko projektu daļu sauc par Eiropas Brīvprātīgo humānās palīdzības korpusu.

Lai Eiropas Jaunatnes gada laikā 2022. gadā palīdzētu radīt vairāk solidaritātes iespēju jauniešiem, uzaicinājuma ietvaros būs pieejami gandrīz 139 miljoni eiro. Finansējums tiks atvēlēts brīvprātīgo darbam, jauniešu vadītiem solidaritātes projektiem, grupām augstas prioritātes jomās, kas vērstas uz veselīga dzīvesveida veicināšanu un kultūras mantojuma saglabāšanu, un Eiropas Brīvprātīgo humānās palīdzības korpusam. Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss 2021.–2027. gadam" kopējais budžets ir 1 miljards eiro. Šīs ES programmas septiņos darbības gados vismaz 270 000 jauniešu varēs piedalīties solidaritātes darbībās.

Komisijas priekšsēdētājas vietnieks jautājumos par mūsu eiropeisko dzīvesziņu Margaritis Shins:

Solidaritāte ir viena no pamatvērtībām – gan mūsu Savienībā, gan attiecībās ar partneriem visā pasaulē. Eiropas Solidaritātes korpuss iesaista brīvprātīgā darba projektos jaunāko paaudzi. Šī pieredze dod jauniešiem iespēju palīdzēt kopienām un dot savu ieguldījumu. Esmu ļoti lepns par to, ka programma pilnveidojas un tajā pirmoreiz ir iekļauti humānās palīdzības pasākumi. Jaunieši spēj mainīt pasauli, un Komisija palīdz to panākt.

Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela: 

Jaunieši var sniegt lielu ieguldījumu sabiedrībā. 2022. gadā, kas ir Eiropas Jaunatnes gads, Eiropas Solidaritātes korpuss būs svarīgs instruments, kas palīdzēs jauniešiem piedalīties pilsoniskajā sabiedrībā un atbalstīs viņus labākas, zaļākas, digitālākas un iekļaujošākas nākotnes veidošanā. Pirmo reizi programma piedāvās iespējas sniegt ieguldījumu humānās palīdzības pasākumos. Nākamajā gadā mēs brīvprātīgos iesaistīsim arī aktivitātēs un projektos, kas veicina veselīgu dzīvesveidu un saglabā kultūras mantojumu.

Programma sniedz jauniešiem iespēju sniegt nozīmīgu ieguldījumu sabiedrībai, iegūt nenovērtējamu pieredzi un attīstīt jaunas prasmes. Šajā programmā jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem var piedalīties solidaritātes aktivitātēs, kas pievēršas sabiedrības problēmām, un jaunieši vecumā no 18 līdz 35 gadiem — starptautiskās humānās palīdzības aktivitātēs.

Eiropas Solidaritātes korpuss atbalsta ES politiskās prioritātes un iesaista organizācijas un jauniešus projektos, kuru mērķis ir pievērsties šīm prioritātēm. Programma:

  • veicina iekļaušanu un daudzveidību, un tās mērķis ir nodrošināt visiem jauniešiem vienlīdzīgu piekļuvi Eiropas Solidaritātes korpusa iespējām;
  • atbalsta projektus un aktivitātes, kuru mērķis ir aizsargāt, saglabāt un uzlabot dabiskās dzīvotnes un vidi, palielināt informētību par vidisko ilgtspēju un veicināt uzvedības maiņu;
  • veicina digitālo pārkārtošanos, atbalstot projektus un aktivitātes, kuru mērķis ir uzlabot digitālās prasmes, veicināt digitālo pratību un uzlabot izpratni par digitālo tehnoloģiju radītajiem riskiem un pavērtajām iespējām;
  • iesaista jauniešus un dod viņiem iespējas aktīvi darboties sabiedrībā un kļūt par īsteniem pārmaiņu nesējiem.

Jauniešiem, kas vēlas iesaistīties Eiropas Solidaritātes korpusa aktivitātēs, ir jāreģistrējas Eiropas Solidaritātes korpusa portālā, kur viņi var pārlūkot un atrast organizācijas, kas īsteno projektus. Turklāt jauniešu grupas, kas reģistrējušās Eiropas Solidaritātes korpusa portālā, var pieteikties pašu vadītu solidaritātes projektu finansējumam.

Lai īstenotu aktivitātes Eiropas Solidaritātes korpusa ietvaros, finansējumam var pieteikties jebkura publiska vai privāta struktūra. Šādām organizācijām ir jāiegūst kvalitātes zīme, kas apliecina, ka tās spēj īstenot kvalitatīvas solidaritātes aktivitātes saskaņā ar programmas principiem, mērķiem un prasībām. Organizācijas var pieteikties Eiropas Solidaritātes korpusa valsts aģentūrās, kas atrodas visās ES dalībvalstīs un programmas asociētajās trešās valstīs, vai centralizētām darbībām – Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūrā (EACEA).

Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus brīvprātīgā darba un solidaritātes projektiem ir spēkā līdz 23. februārim attiecībā uz projektiem, kuri sāksies tajā pašā gadā, un līdz 4. oktobrim attiecībā uz nākamā gada projektiem.