Pārvietojies zaļi (MOG)

Reti, kurš spēj iedomāties savu dzīvi bez transporta, un pat tiem, kuri ikdienā pārvietojas kājām, reizēm nākas to izmantot. Transports ir nepieciešams, lai iedzīvotāji ērti nokļūtu vietās, kur strādā, dzīvo, vēlas atpūsties un saņemt ārstniecības, izglītības un publiskās pārvaldes pakalpojumus. Tomēr iedzīvotāju pārvietošanās bieži ir apgrūtināta, jo esošās transporta sistēmas plānojums Vidzemē nav pilnīgs, piemēram, atsevišķos maršrutos ir nepietiekams sabiedriskā transporta reisu skaits.  Lai izveidotu labi funkcionējošu transporta sistēmu, ir vajadzīgi radoši un pārdomāti risinājumi, kas vienlaikus iekļauj arī ekonomiskos, sociālos un vides aspektus. Projektā „Pārvietojies zaļi” meklēsim risinājumus un priekšlikumus ilgtspējīgai transporta organizēšanai Vidzemē.

lasīt vairāk...Vidzemes plānošanas reģiona rīkotajā seminārā „Mobilitātes risinājumi un ilgtspējīgs transports lauku reģionos” pulcējās gandrīz 60 ar transporta jomu saistīti profesionāļi – Vidzemes pašvaldību speciālisti un sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošinātāji, ministriju un plānošanas reģionu pārstāvji.     

28.11.2014Transports ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa.  Eiropas Savienības politikas pamatprincipos ir atzīmēts, ka transportam ir būtiska loma sabiedrībā. Savukārt iedzīvotāju pārvietošanās ir būtiska iekšējam tirgum, iedzīvotāju dzīves kvalitātei un pārvietošanās brīvībai. Lai uzlabotu iedzīvotāju mobilitāti un transporta ilgtspēju, ir tapis projekta „Pārvietojies zaļi” labās prakses piemēru apkopojums un politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku reģionos. 

19.11.2014Mūsdienu ikdiena nav iedomājama bez pārvietošanās. Transports ir nepieciešams, lai iedzīvotāji ērti nokļūtu vietās, kur strādā, dzīvo, vēlas atpūsties, saņemt ārstniecības, izglītības un publiskās pārvaldes pakalpojumus. Iedzīvotāju pārvietošanās jeb vietējā mobilitāte spēcīgi ietekmē ekonomiku, kultūras mantojumu, kā arī sociālo iekļaušanos un vides aizsardzību. Tomēr, ņemot vērā Vidzemes ģeogrāfiskās īpatnības – plašs reģions ar zemu iedzīvotāju blīvumu, iedzīvotāju pārvietošanās bieži ir apgrūtināta. Lai izveidotu labi funkcionējošu transporta sistēmu, ir vajadzīgi radoši un pārdomāti risinājumi, kas vienlaikus iekļauj arī ekonomiskos, sociālos un vides aspektus. Tādēļ, lai diskutētu par Vidzemes sabiedriskā transporta sistēmu, 21. novembrī Vidzemes koncertzāles „Cēsis” (Raunas iela 12) izstāžu zālē (1. stāvs) notiks seminārs “Mobilitātes risinājumi un ilgtspējīgs transporta lauku reģionos”.    

27.10.2014

15. septembrī Briselē, Beļģijā, norisinājās projekta „Pārvietojies zaļi” (MOG) noslēguma konference. Tajā Vidzemes plānošanas reģions (VPR) projekta komandu papildināja Satiksmes ministrijas Finanšu un attīstības plānošanas departamenta direktora vietniece Inta Rozenšteine un Latvijas autotransporta direkcijas sabiedriskā transporta plānošanas daļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ināra Briksne, kas bija sagatavojusi prezentāciju par projektā aizgūto un šobrīd Vidzemē attīstīto iniciatīvu „Transports pēc pieprasījuma” un tās iekļaušanu pasažieru pārvadājumu kopējā tīklā Latvijas situācijā.

24.09.2014

Projekta „Pārvietojies zaļi” mērķis ir veicināt ilgtspējīgu un pārdomātu transporta attīstību Eiropas lauku reģionos un uzlabot cilvēku pārvietošanās iespējas, balstoties uz vides, sociālajiem un ekonomiskajiem aspektiem. Līdz šim projektā ir iepazītas vairākas partnervalstu labās prakses šajā jomā – mobilie pasta pakalpojumi, mobilie sociālie pakalpojumi un transports pēc pieprasījuma. Ņemot vērā Vidzemes plānošanas reģiona teritoriālās īpatnības – lielākais reģions pēc platības, taču ar zemāko iedzīvotāku blīvumu, transports pēc pieprasījuma šķita piemērots risinājums tieši Vidzemes situācijai. Tādēļ 12. martā ieinteresētās puses tikās, lai pārrunātu reālās iespējas šādu modeli ieviest Vidzemes attālākajos lauku reģionos.

13.03.2014

Šodien, 18. decembrī, iepazīt Gulbenes – Alūksnes bānīša pieredzi ieradās trīs pārstāvji no Austrijas, Burgelandes reģiona. Vizīte norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona ieviestā projekta „Pārvietojies zaļi” (MOG) ietvaros, kura mērķis ir meklēt risinājumus ilgtspējīgam un videi draudzīgam transportam. No 12 Eiropas Savienības valstīm, kuras ir iesaistījušās šajā projektā, austrieši izrādīja interesi tieši par bānīti, jo atzina, ka viņiem šobrīd ir lēmuma pieņemšanas periods, vai attīstīt līdzīga veida kustību viņu reģionā. Pēc tikšanās ar bānīša komandu, viens no ieguvumiem Austrijas partneriem noteikti bija atziņa, ka sākotnēji peļņu nenesoša iniciatīva entuziastu rokās tomēr izrādās dzīvotspējīga un jau vairāk kā 10 gadus. 

18.12.2013

18. decembrī Vidzemes plānošanas reģionā viesosies projekta „Pārvietojies zaļi” (MOG) partneri no Austrijas, Burgelandes reģiona, lai iepazītu Gulbenes - Alūksnes bānīša pieredzi. Projekta ietvaros iesaistītie partneri dalās savā pieredzē par videi draudzīgas un ilgtspējīgas pārvietošanās iespējām. Alūksnes – Gulbenes bānītis Austrijas kolēģus ieinteresēja tieši ar savu specifiku, kas kalpo par vērtīgu piemēru, kā pārvietošanos ir iespējams savienot arī ar tūrismu.

17.12.2013

No 29. līdz 31. oktobrim projekta „Pārvietojies zaļi” (Move on Green) ietvaros izveidotā ekspertu grupa devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ungāriju. Brauciena mērķis bija iepazīties ar mobilo pakalpojumu nodrošināšanu lauku reģionos, izmantojot mobilā pasta pakalpojumus un ciema aprūpes pakalpojumu (sociālo pakalpojumu mobilitāte). Šo pieredzi projekta noslēgumā vēlas pārņemt arī Vidzemes plānošanas reģions, lai veicinātu dažāda veida pakalpojumu pieejamību lauku reģionu iedzīvotājiem. Uz Ungārijas Soli ciemu pēc pieredzes devās Iveta Sietiņsone, Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” direktore, Vaira Zauere, Amatas novada sociālā dienesta vadītāja, Kristaps Krūmiņš VAS “Latvijas Pasts” pārstāvis, kā arī projekta eksperte Kristīne Malnača.

04.11.2013

Maija nogalē Vidzemes plānošanas reģiona projekta „Pārvietojies zaļi!” („Move on Green”) koordinatore Lelde Gavare kopā ar projekta eksperti Kristīni Malnaču devās uz Grieķijas pilsētu Larisu, lai piedalītos kārtējā projekta tematiskajā seminārā un projekta vadības grupas sanāksmē. Tikšanās mērķis bija vienoties par nākošo projekta uzdevumu detalizētu saturu, metodoloģiju un izpildes termiņiem. Tāpat projekta partneriem bija iespēja iepazīties ar vairākiem Grieķijas labās prakses piemēriem „zaļās” pārvietošanās jomā, kas raugās uz videi draudzīgu pārvietošanos arī tūrisma jomā.

08.07.2013

Klāt jau trešais projekta „Pārvietojies zaļi” (Move on Green) informatīvais biļetens, kurā jums būs iespēja uzzināt par pēdējo mēnešu projekta aktualitātēm, tuvāk iepazīties ar projektā iesaistītajiem partneriem un izzināt vairākus labās prakses piemērus mobilitātes jomā.

28.06.2013Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar SIA „IMINK” ir veicis pētījumu, kurā aptaujāja pašvaldību pārstāvjus, pasažieru pārvadātājus, vietējos transporta sistēmas speciālistus un iedzīvotājus, kā arī analizēja dokumentus par sabiedriskā transporta stratēģijām un veica plānošanas reģiona transporta sistēmas izvērtējumu.

22.05.2013Kādas iniciatīvas sabiedriskā transporta jomā jau īstenotas? Cik pašvaldības ir atvērtas jauniem transporta risinājumiem? Kas nepieciešams sabiedriskā transporta sistēmas uzlabošanai? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kas jānoskaidro, lai mērķtiecīgi ieviestu uzlabojumus transporta organizēšanā. Tādēļ Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar SIA „IMINK” ir veicis pētījumu, kurā aptaujāja pašvaldību pārstāvjus, pasažieru pārvadātājus, vietējos transporta sistēmas speciālistus un iedzīvotājus, kā arī analizēja dokumentus par sabiedriskā transporta stratēģijām un veica plānošanas reģiona transporta sistēmas izvērtējumu.

03.05.2013


Decembra sākumā uz Žešovu Polijā devās Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji, lai piedalītos projekta "Pārvietojies zaļi!" (Move on Green) pieredzes apmaiņas vizītē un konferencē par ilgtspējīgu transporta pārvaldību.  

04.01.2013

Eiropā un arī citviet pasaulē nozīmīgāka kļūst „zaļā” jeb videi draudzīgā pārvietošanās, kad cilvēki arvien biežāk cenšas izmantot alternatīvus pārvietošanās veidus tādus kā - velosipēds, elektriskais velosipēds un elektromobilis. Tāpat liela loma ir transporta plūsmu organizēšanai, kā arī dažādu transporta veidu un maršrutu saskaņošanai un pielāgošanai iedzīvotāju vajadzībām.

17.09.2012Ar atklāšanas konferenci Spānijas pilsētā Teruelā ir sākusies projekta „Pārvietojies zaļi” (Move on Green) īstenošana. Vidzemē iecerēts izveidot stratēģiju ekoloģisko materiālu izmantojumam ilgtspējīgā sabiedriskā transporta sistēmā. 

20.04.2012

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930