Reģionālie pētījumi

Pētījuma „Vidzemes plānošanas reģiona viedās specializācijas iespējas” mērķis ir veikt situācijas analīzi par viedās specializācijas iespējām un izstrādāt priekšlikumus viedās specializācijas jomām Vidzemes plānošanas reģionā.
29.08.2014
 "Rokasgrāmatu piesārņoto vietu plānošanai" ir paredzēta pašvaldību teritoriju plānotājiem, un satur informāciju par normatīvajiem aktiem, terminoloģiju un dažādu valstu piemēriem piesārņoto plānošanā. Rokasgrāmata kalpos kā praktisks ceļvedis, strādājot ar piesārņoto vietu plānošanu.
01.04.2014
Projekta "BECOSI" laikā tika izstrādāta "Piesārņotās teritorijas Cēsīs, Rūpniecības ielā 13 un tās apkārtnes teritorijas plāna - telpiskās attīstības koncepcija". Izstrādājot koncepciju, tika veikta pilotprojekta teritorijas esošās situācijas un izmantošanas izpēte, tika apkopota informācija par teritorijas piesārņojumu, analizēta normatīvo aktu prasības teritorijas izmantošanai.
01.04.2014
Projekta "BECOSI" ietvaros tika izstrādāta „Stratēģija risku komunikācijai par piesārņotām un potenciāli piesārņotām vietām Cēsu pilsētā”. Stratēģija veidota kā paraugs un ieteikumu kopums Cēsu domei un citām pašvaldībām vides risku komunikācijai par piesārņotām un potenciāli piesārņotām vietām. Daļu no stratēģijas iespējams pielāgot arī citu risku novērtēšanai un krīzes situāciju vadībai.
01.04.2014
Projekta „Lauku ģeomātikas informācijas sabiedrības iniciatīva PLUS” (GRISI PLUS) mērķis bija, palielinot ģeogrāfiskās informācijas un ģeomātikas instrumentu izmantošanu, veicināt lauku reģionu ekonomisko attīstību un teritorijas pievilcības veidošanu. Apzinot projekta labās prakses, kuras plānots pārnest uz Vidzemi, izstrādāts arī labo prakšu ieviešanas plāns ģeomātikas rīku pielietošanai Vidzemes plānošanas reģionā.
04.03.2014
Projekta "Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā" (Medi@TIC) laikā tika izstrādāta arī SWOT analīze audiovizuālajam sektoram Vidzemes plānošanas reģionā.
19.12.2013
Projekta „Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā (Medi@TIC)” bija identificēt un sniegt ierosinājumus vietējās un reģionālās politikas izstrādē, lai īstenotu un attīstītu informācijas komunikāciju tehnoloģiju (IKT) izmantošanu audiovizuālajā nozarē. Projekta laikā tika veikta audiovizuālās joamas situācijas izpēte Vidzemes reģionā.
06.12.2013
Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā Jaunatne darbībā programmas projekta "Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos" ietvaros tika izstrādātas politikas rekomendācijas. Politikas rekomendācijas sagatavotas, balstoties uz projekta ietvaros īstenoto darbu jauktās komandās pie jaunu biznesa ideju izstrādes, testēšanas, pilnveides unsagatavošanas komercializācijai visa projekta ieviešanas laikā.
06.12.2013
Projekts "Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā" tika īstenots ar mērķi paaugstināt Vidzemes reģiona pašvaldību speciālistu kapacitāti inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā. Tā ietvaros tika izstrādāti priekšlikumi konkurētspējīgas uzņēmējdarbības iniciatīvu veicināšanai Beverīnas novadā un Cēsu novadā. Tāpat tika izstrādāti priekšlikumi ekonomiskai un racionālai saimniekošanai Mazsalacas novadā un veikta izpēte  par inovāciju ekonomikas attīstības potenciālu un izaicinājumiem Vidzemes reģionā.
12.07.2013
Projekta “Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā” ietvaros tika veikta izpēte par inovāciju ekonomikas attīstības potenciālu un izaicinājumiem Vidzemes reģionā ar mērķi apzināt Vidzemes resursus - vērtības, kuras ir pieejamas un kuras ir iespējams izmantot inovatīvu produktu un pakalpojumu ražošanai un pārdošanai Latvijas un pasaules tirgos.
12.07.2013

Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031