Reģionālie pētījumiLai apzinātu esošo situāciju un iespējamos attīstības scenārijus jauniešu uzņēmējdarbības aktivitātē un sekmēšanā Latvijā, tika izstrādāts un īstenots pētījums “Latvijas jauniešu iesaiste uzņēmējdarbībā”, kura mērķis ir sniegt plašāku ieskatu aktuālajā situācijā par jauniešu attieksmēm un interesēm, iesaisti un pastāvošiem riskiem uzņēmējdarbības jomā. Dotajā ziņojumā apkopota pētījuma ietvaros iegūtā informācija, dati un to analīze.
22.11.2016
![]()
23.05.2016
VARAM mājas lapā publicētas pētījumu atskaites par sociālo, veselības, izglītības un publisko pakalpojumu (turpmāk - publiskie individuālie pakalpojumi) izvietojumu Latvijas reģionos t.i. ārpus Rīgas. Izvērtējumu pēc VARAM pasūtījuma veikuši uzņēmumi SIA „Grupa93” un SIA „Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, un tie izstrādāti ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.* Izvērtējums balstīts uz demogrāfiskajām tendencēm, Latvijas apdzīvojuma struktūru un prognozēm līdz 2020.gadam un 2030.gadam.
26.06.2015
Projekta „RITS-Net” ietvaros tika izstrādāts rīcības plāns pakalpojuma „Transports pēc pieprasījuma” ieviešanai Vidzemes reģionā. Rīcības plānā veikta juridiskā analīze, apzināti likumi un normatīvie akti, kā arī identificēti juridiskie šķēršļi. Konsultāciju uzņēmums izstrādājis sistēmas modeli, veicis finanšu analīzi un noteicis ietekmi uz esošajiem regulārajiem pasažieru pārvadājumiem. Rīcības plānā norādīti kritēriji, kuri palīdzēs noteikt tās Vidzemes vietas, kurās pakalpojums „transports pēc pieprasījuma” darbotos.
01.04.2015
Projekta "Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos" (TOURAGE) mērķis bija attīstīt senioru tūrismu, lai sekmētu reģiona ekonomisko izaugsmi un atbalstītu aktīvu un veselīgu novecošanu. Projekta laikā apkopotas 55 labās prakses seniora tūrisma attīstībai, izdota labo prakšu brošūra, izstrādāts ieviešanas plāns senioru tūrisma attīstībai reģionā. Apzinātas arī tūristu-senioru vajadzības un intereses, kā arī izstrādās kopīgās politikas rekomendācijas senioru tūrisma attīstībai Eiropā.
30.12.2014
Projekta „Vēsturiskās ainavas un ar tām saistītās vērtības“ (Histcape) mērķis bija rast risinājumus, kā efektīvi un ilgtspējīgi apsaimniekot un aizsargāt kultūrvēsturiskos objektus un ainavas lauku reģionos, vienlaikus iedzīvotājiem radot labvēlīgus dzīves apstākļus. Projekta ietvaros tika apzināti partneru labās prakses piemēri par kultūrvēsturisko objektu un ainavu aizsardzību un apsaimniekošanu, kā arī izstrādātas politikas rekomendācijas.
19.12.2014
Projekta „Lauku ģeomātikas informācijas sabiedrības iniciatīva PLUS” (Grisi Plus) mērķis bija palielinot ģeogrāfiskās informācijas un ģeomātikas instrumentu izmantošanu, veicināt lauku reģionu ekonomisko attīstību un teritorijas pievilcības veidošanu. Projekta laikā tika apkopoti labās prakses piemēri - brošūra izdota arī latviešu valodā.
10.12.2014
Projekta „Health4Growth” mērķis bija uzlabot reģionālās attīstības politikas efektivitāti un darbības vidi vietējiem un reģionālajiem uzņēmējiem un veselības aprūpes sistēmas darbiniekiem. Projekta laikā izstrādāts pētījums „Mājas aprūpes pakalpojumu un uzņēmējdarbības attīstība Vidzemes reģionā”, kā arī Visaptverošais ieviešanas plāns, kurā iekļauta analīze par veselības aprūpes sistēmu, cilvēkresursiem, finansējumu un investīcijām,kā arī uzņēmējdarbības profilu.
02.12.2014
Vidzemes plānošanas reģions aktīvi strādā pie idejas par jauna sabiedriskā transporta pakalpojuma "Transports pēc pieprasījuma" ieviešanas Vidzemē. Vietās, kur sabiedriskais transports kursē neregulāri vai nekursē vispār, iedzīvotājiem ir dota iespēja pieteikt individuālu braucienu sev vēlamā laikā, lai nokļūtu līdz tuvākajam reģiona centram, kur atrodas galvenās pakalpojumu saņemšanas vietas. Pieteikties braucienam, iespējams, zvanot uz pakalpojumu sniegšanas centru vai piesakoties elektroniski interneta vietnē. Veikta aptauja iedzīvotāju un pašvaldību vidū, lai uzzinātu to viedokli par šāda pakalpojuma nepieciešamību.
02.12.2014
Projekts "Pārvietojies zaļi" (MOG) mērķis bija uzlabot Eiropas reģionālo politiku efektivitāti attiecībā uz lauku teritoriju ilgtspējīgu transporta sistēmu. Projekta laikā tā partneri iepazīnās ar vairākiem ilgtspējīgiem labās prakses piemēriem, apkopojums pieejams arī latviešu valodā. ai palielinātu ilgtspējīgas mobilitātes lomu to reģionālās attīstības plānos, ir tapušas politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku un kalnu reģionos. Pamatnostādnes ir veidotas uz labās prakses piemēru apkopojuma bāzes, aprakstot risinājumus, kā uzlabot ilgtspējīgu mobilitāti.Savukārt, lai atrastu un pārņemtu atbilstošus mobilitātes risinājumus reģionālajām vajadzībām ir izstrādāts Ieviešanas plāns Vidzemes plānošanas reģionam.
19.11.2014
|
|