VPR jaunumi

Vidzemes inovāciju nedēļas konferences DAŽĀDĪBĀ RODAS INOVĀCIJA laikā uzsākta jauna tradīcija un svinīgi godināti vairāki Vidzemes uzņēmēji kategorijās inovācija, ilgtspēja, sociālā atbildība, kā arī piešķirta specbalva. Svarīgi, ka pretendentus izvirzījuši reģiona iedzīvotāji vai pieteikuši paši uzņēmumu pārstāvji.

Inovācija ir dzinulis, kas virza mūsu sabiedrību uz priekšu, tāpēc šogad apbalvosim uzņēmumu, kurš ir viens no līderiem šajā ceļā. Tāpat godināsim  pārmaiņu veidotāju, kurš ar reālām darbībām virzās uz ilgtspējīgu nākotni, kā arī izcilu paraugu tam, kā uzņēmums var pozitīvi ietekmēt sabiedrību," uzsver Ineta Tauriņa, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja.

Vidzemes inovāciju balvu kategorijā “Inovācija” saņem SIA VIRTE Tehnoloģijas

SIA VIRTE Tehnoloģijas ir lielākais plastmasas iekārtu ražošanas uzņēmums Latvijā, atrodas Limbažu novadā, bet eksportē iekārtas uz vairāk kā deviņām valstīm. 

Ilgstoši uzkrājot pieredzi un izmantojot zinātnes pienesumu, uzņēmums attīstījis inovatīvu jaunās paaudzes bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tehnoloģiju. Projekts īstenots sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vaučeru programmu jeb līdzfinansējumu zinātnisko pētījumu veikšanai. Pētījuma ietvaros tika veikts iekārtas prototipa monitorings fosfora attīrīšanai notekūdeņos, lai maksimāli mazinātu zilaļģu veidošanos gan iekšzemes ūdenstilpnēs, gan Baltijas jūrā.  Arī iepriekš uzņēmums sadarbojies ar pētniekiem, augstu novērtējot rezultātu, kas rodas uzņēmējiem un zinātnei sadarbojoties.

Vidzemes inovāciju balvu kategorijā “Ilgtspēja” saņem SIA “Aloja-Starkelsen”

SIA “Aloja-Starkelsen” ir viens no vadošajiem kartupeļu cietes zīmoliem pasaulē. Uzņēmums ražo ne tikai kartupeļu cieti, bet arī daudz un dažādus citus produktus, kuri pamatā tiek tirgoti bizness-biznesam (B2B) segmentam, lielāko daļu produkcijas eksportējot. Uzņēmums piedāvā augu proteīna koncentrātu pārtikas uzturvērtības celšanai, tostarp arī izmantošanai dzīvnieku barībā. Produktu ražošanā tiek izmantotas ilgtspējīgas ražošanas metodes. Liela daļa no produktiem ir bioloģiski, ko apliecina BIO sertifikāts.

Uzņēmums veicina ilgtspējīgu izejvielu ražošanu. Tā misija ir sadarbībā ar pircējiem izstrādāt zinātnē pamatotus ilgtspējīgus risinājumus ar pēc iespējas mazāku ietekmi uz vidi.

Vidzemes inovāciju balvu kategorijā “Sociālā atbildība” saņem SIA “Valmiermuižas alus”

Valmiermuižas alus darītava aktīvi atbalsta Valmiermuižas kultūras biedrības pasākumus un projektus, tādējādi attīstot labvēlīgu ekonomisko, sociālo un kultūrvidi Valmiermuižā. Valmiermuižas alus darītava ik gadu ziedo resursus – gan finanšu, gan cilvēkresursus vietējo pasākumu organizēšanai, tostarp iet talkā, palīdzot īstenot pasākumu publicitātes un mārketinga aktivitātes.

Ar tādiem pasākumiem, kā, piemēram, gadskārtu svinības un tirdziņš "Gardu muti", brīvdabas kino vakari, dzīvās mūzikas koncerti, teātra izrādes, kopienas pasākumi un citiem vietas attīstības projektiem vietējā kopiena tiek saliedēta, vieta atgūst dzīvību,  bet vietas vārds tiek cildināts arvien plašākā apkārtnē.

Vidzemes inovāciju specbalvu saņem Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI)

AREI pētnieku pētījums "Progresīva zemkopības sistēma kā pamats vidi saudzējošai un efektīvai Latvijas augkopībai" atzīts par aizvadītā gada vienu no nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas zinātnē. Pētījums rosina lauksaimnieku saimniekot atbildīgi, rūpējoties par vidi, vienlaikus saglabājot augstu ražu un labu peļņu.

Četru gadu garumā pētījumā iesaistījušies vairākas saimniecības un kooperatīvi.

Pētījumā izdarīti secinājumi, kā samazināt slāpekļa noplūdi no lauka, kādu efektu dod augu maiņas uz lauka, kā piesaistīt slāpekli no atmosfēras un pierādīta pozitīvā uztvērējaugu ietekme.

Pētījums ir ļoti noderīgs, uz to skatoties arī klimata pārmaiņu un Eiropas zaļā kursā ietvaros.

Tāpat AREI pētnieki jau daudzu gadu garumā ir veiksmīgi sadarbojušies ar dažādiem uzņēmumiem jaunu produktu radīšanā, tādējādi sniedzot atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai.

Balvai kopā pieteikti 21 pretendents, t.sk.: SIA “ThermalTec”; SIA “V.L.T.”; SIA “AVOTI”; Baskāju taka, dizaina parks Tīnūžos, Ingūna Bedikere; SIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”; SIA “PEPI RER”; SIA “IEBER.LV”;  SIA “Digital business”;  SIA “LĪVS AM”; SIA “VUDLANDE”;  SIA N.Bomja maiznīca "Lielezers";  SIA Arisa; Akciju Sabiedrība “Smiltenes piens”;  Zemnieku saimniecība “Kalnstrīķi-1”; SIA "LETARI"; SIA "Baltic Block";  SIA “Virte Tehnoloģijas”; SIA “Designed to Live Ortopēdija”.

Svarīgi, ka līdz ar Vidzemes inovāciju balvas pasniegšanu, nominantiem sniegta unikāla iespēja izmantot izstrādāto Vidzemes uzņēmējdarbības vides atpazīstamības zīmi – grafisku simbolu, kas kalpos uzņēmēju un uzņēmējdarbības vides pozicionēšanai reģionā, stiprinot Vidzemes tēlu vietējā un ārvalstu tirgū uzņēmējdarbības jomā. Atpazīstamības zīme tiks lietota kā kvalitātes un augsta novērtējuma apliecinājums Vidzemes reģiona uzņēmējiem.

Vairāk informācijas: Ineta Tauriņa, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja, ineta.taurina PIE vidzeme PUNKTS lv

 

28.02.2024

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031