Jaunumi Vidzemē

Šobrīd, līdz pat 2022. gada pavasarim, norisinās Konference par Eiropas nākotni. Tā ir pirmā pārnacionālā diskusija, iesaistot visus eiropiešus un aicinot ikvienu kopīgi meklēt risinājumus Eiropas izaicinājumiem. Tā ir iespēja apdomāt un paust savu viedokli par to, kādu Eiropas Savienību (ES) tās iedzīvotāji vēlas redzēt. Konferences ietvaros organizētajās sarunās, darbnīcās, diskusijās un citos pasākumos apkopotās idejas, viedokļi un priekšlikumi tiks publicēti Konferences par Eiropas nākotni daudzvalodu digitālajā platformā.

Kopš maija sākuma Vidzemes plānošanas reģions kļuvis par vienu no 7 jaunajiem EUROPE DIRECT centriem Latvijā. EUROPE DIRECT Vidzeme (ar filiālēm Cēsīs un Valmierā) galvenais uzdevums ir sniegt iedzīvotājiem Vidzemē savlaicīgu un objektīvu informāciju par nozīmīgākajām aktualitātēm Eiropā, kā arī rosināt iedzīvotāju diskusijas par Eiropas nākotni. Eiropas Konferences laikā EUROPE DIRECT Vidzeme plāno organizēt vairākus viedokļu un ideju paušanas pasākumus dažādām mērķa grupām (nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji, valsts/pašvaldību iestādes, sabiedrība u.c.), tāpēc interesenti aicināti sazināties ar eiropassavieniba PIE vidzeme PUNKTS lv un izvirzīt sev vēlamās diskusiju tēmas, par kurām paust savu viedokli Eiropas nākotnes veidošanā.

Kā piedalīties?

Konferencei ir izvirzīti 10 tēmu bloki, kas sniedz ieskatu tās struktūrā un palīdz izvēlēties iecerētā pasākuma virzienu. Tie ir: klimata pārmaiņas un vide; veselība; spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums un nodarbinātība; ES pasaulē: vērtības un tiesības, tiesiskums, drošība; digitālā pārveide; Eiropas demokrātija; migrācija; izglītība, kultūra, jaunatne un sports, kā arī citas idejas.

Lai vidzemnieku viedoklis būtu sadzirdēts Eiropas nākotnes veidošanā, Europe Direct Vidzeme aicina pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, uzņēmējus, iedzīvotājus un jebkuru citu interesentu pievienoties Konferencei par Eiropas nākotni, izvēloties sev tīkamāko no piedāvātajiem iesaistes veidiem:

  • Sazinies ar EUROPE DIRECT Vidzeme par sev interesējošām diskusiju tēmām:

- informē EUROPE DIRECT Vidzeme par tēmām vai izaicinājumiem, par kuriem Tu gribētu paust savu viedokli;

- informē EUROPE DIRECT Vidzeme, ja Tavā darbības jomā (piemēram, lauksaimniecība, nevalstiskais sektors, uzņēmējdarbība u.c.) ir problēmjautājumi vai izaicinājumi, kuriem nākotnes Eiropā būtu jāmeklē risinājumi;

- piedalies centra organizētajos pasākumos un izsaki savu viedokli par to, kādu Eiropu vēlies redzēt.

  • Izveido savu pasākumu

- organizē savus pasākumus, tostarp publiskas debates un konsultācijas ar iedzīvotājiem;

- popularizē savus pasākumus, pievienojot tos konferences platformai;

- padari savu pasākumu pēc iespējas iekļaujošāku un pieejamāku ikvienam.

  • Izklāsti savas idejas daudzvalodu digitālajā konferences platformā

- dari zināmas savas idejas, izmantojot konferences platformu, kas izveidota kā iedzīvotāju ideju centrs;

- augšupielādē secinājumus un ziņojumus par savu pasākumu konferences platformā;

- dalies ar savām idejām vai atbalsti citu idejas — dari zināmu savu viedokli!

Konferences ietekme Eiropas nākotnes griezumā

Eiropas Parlaments, Padome un Eiropas Komisija ir apņēmušies uzklausīt Eiropas iedzīvotājus un savas kompetences robežās sekot līdzi sniegtajiem ieteikumiem. Visas apkopotās idejas un ziņojumi par pasākumiem tiks atklāti un pārredzami publicēti daudzvalodu digitālajā platformā – vietā, kur iedzīvotāji varēs dalīties ar savām idejām un iesūtīt ierosinājumus tiešsaistē. Visā Konferences norises laikā tos apkopos, analizēs, pārraudzīs un publicēs. Šie ziņojumi pēc tam tieši ietekmēs Eiropas pilsoņu paneļdiskusiju un plenārsēžu saturu, kā ietvaros iedzīvotāji sāks dialogu ar valstu un Eiropas lēmumu pieņēmējiem. Sagaidāms, ka līdz 2022. gada pavasarim Konference nāks klajā ar secinājumiem, kuros būs dotas norādes par Eiropas nākotni.

Kontaktinformācija saziņai:

EUROPE DIRECT Vidzeme vadītāja Maija Rieksta, tālr. +371 26 099 521; e-pasts: maija.rieksta PIE vidzeme PUNKTS lv vai eiropassavieniba PIE vidzeme PUNKTS lv

Mājas lapa: http://www.vidzeme.lv/lv/europe_direct_vidzeme
Facebook konts: https://www.facebook.com/EuropeDirectVidzeme

Bezmaksas tālrunis saziņai ar EUROPE DIRECT centru (Briselē): 00800 67891011 (tikai no fiksētās tālruņa līnijas).

Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: marta.riekstina PIE vidzeme PUNKTS lv

EUROPE DIRECT Vidzeme darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.


  

22.07.2021

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930