Jaunumi Vidzemē

Trešdien, 1. jūnijā, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam un būvniecībā iesaistītajiem, Alūksnes Izglītības un sporta centram nosvinēti spāru svētki.

Izglītības un sporta centra izbūve sākās 2021. gada 2. jūnijā. Projektu “Izglītības un sporta centra izveide Alūksnes pilsētā”” Alūksnes novada pašvaldība īsteno kā augstas gatavības projektu ar atbalstu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas. 

Spāru svētki ir īpašs brīdis būvniecības gaitā, kad svarīgākie konstrukciju izbūves darbi jau ir pabeigti un būvniecības procesā iesaistītie var atskatīties uz paveikto. Tieši tādēļ Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers savā uzrunā pateicās par darbu un sadarbību būvniekiem – SIA “MONUM” komandai.

Publicitātes foto.

- Šī diena ir zīmīga ne tikai ar spāru svētkiem, bet arī ar to, ka vakardien valdība apstiprināja Izglītības un sporta centru papildinošo projektu – veloparka izveidi Alūksnē par 450 tūkstošiem EUR. Gan zāle, gan veloparks jauniešiem ir ļoti nepieciešami. Esam gandarīti, ka valdība saskata reģionu attīstībā un iedzīvotājos potenciālu. Ceram, ka arī nākotnē valstī saglabāsies finansējums pašvaldību augstas gatavības projektiem, - sacīja Dz. Adlers un pateicās valdībai par atbalstu Alūksnes novadam. 

SIA “MONUM” valdes loceklis Jānis Sproģis uzsvēra, ka ir gandarīts par iespēju ieguldīt darbu Alūksnes attīstībā, it īpaši tik nozīmīga objekta izbūvē, kur lielākie ieguvēji būs Alūksnes jaunie sportisti. Viņš pateicās pašvaldībai par uzticību un komandai par veiksmīgu darbu.

- Jaunā Izglītības un sporta centra atrašanās vieta no pilsētas infrastruktūras viedokļa ir izvēlēta perfekti - tas atrodas pilsētas centrā, starp Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju un Alūksnes pilsētas sākumskolu. No otras puses, būvniekiem izvēlētā vieta ir liels izaicinājums, jo teritorijā atradās purvs, bet šobrīd gandrīz ar visiem izaicinājumiem, ko radīja esošās grunts sarežģītie apstākļi, esam tikuši galā. Arī ārējie apstākļi – ģeopolitiskā situācija un pandēmija, ir būtiski skārusi būvniecības nozari, bet arī ar šiem izaicinājumiem kopā ar pasūtītāju noteikti tiksim galā, - apliecināja “MONUM” valdes loceklis Jānis Sproģis. 

Spāru svētku pasākumu klātienē apmeklēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs. Viņš pauda prieku, ka pašvaldības izmanto VARAM piedāvātos atbalsta mehānismus, lai attīstītu novada infrastruktūru un realizētu iedzīvotājiem svarīgus projektus.

- Starp ministriju un Alūksnes novadu līdz šim izveidojusies veiksmīga sadarbība, tādēļ ir gandarījums, ka novads spējis mobilizēties šī sporta centra būvniecībai, pieteicies ministrijas atbalsta programmai un atbalstu saņēmis. Ceru, ka jau gada noslēgumā tiksimies atklāšanas svētkos! Arī vakar Ministru kabinetā tika atvēlēts finansējums vairāk nekā 2 miljonu EUR apmērā, lai sporta infrastruktūras attīstība Alūksnes novada pašvaldībā turpinātos – veloparka izveidei un ceļa infrastruktūras labiekārtošanai, - spāru svētku pasākumā sacīja A. T. Plešs. 

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš svētku pasākumā teica:

- Sporta infrastruktūras attīstība ir īpaši svarīga, šis stāsts ir gadiem ilgs un sapnis, kas piepildās ar rūpīgu un neatlaidīgu darbu. Stāvot ēkas spāru svētkos, man ir cerība, ka šī sporta būve atbildīs vairākām starptautiskām normām, lai var ne tikai trenēties ikdienā, bet, lai tas ir arī ceļš uz starptautisku sacensību organizēšanu. 

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans savā uzrunā atzina, ka valstī šobrīd nākas saskarties ar izaicinājumiem, kas radušies ģeopolitiskās situācijas rezultātā.

 - Mums nepieciešams nodrošināt, lai visi iesāktie infrastruktūras projekti, tostarp šis, tiktu pabeigti. Šis objekts ir sasniedzis augstāko punktu un par to visi kopā varēsim cīnīties, lai tas par katru cenu tiktu pabeigts, - sacīja K. Feldmans, novēlot iespējami drīzāku Izglītības un sporta centra nodošanu ekspluatācijā. 

Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Līga Tomsone atzina, ka sporta skolas audzēkņi šo jauno centru ir gaidījuši visvairāk un ar ļoti lielu interesi viņi sekojot līdzi būvdarbu gaitai. Viņa novērtēja, ka jaunais sporta centrs audzēkņiem kalpos par lielu motivācija labāku rezultātu sasniegšanai. 

Pasākumā piedalījās arī alūksniete, jaunā sportiste Patrīcija Ozoliņa, kura šobrīd studē Amerikā, bet kuras sportisko sekmju pamati likti šeit. Viņa atzina, ka sporta centra izveide ir būtisks priekšnosacījums jauno sportisko talantu izaugsmei un pauda lepnumu, ka Alūksnei beidzot būs jauna un labāka sporta bāze, kur cilvēki varēs attīstīt savas spējas vēl efektīvāk.

 Svinīgā pasākuma noslēgumā spāru svētku dalībnieki atstāja katrs savu vēlējumu uz vienas no topošā Izglītības un sporta centra sienām.

Investīciju projekta ietvaros paredzēta Izglītības un sporta centra izbūve, ieskaitot tā funkcionēšanai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi, Darba ielas posma pārbūvi, kā arī esošā sporta angāra nojaukšanu, ko paredzēts uzsākt jau jūnija sākumā. Daudzfunkcionālā sporta zāle sevī ietvers sporta spēļu laukumu basketbolam, volejbolam, florbolam, telpu futbolam, vieglatlētikas zonu, skrejceļus, sprinta, tāllēkšanas, augstlēkšanas un lodes grūšanas sektorus, kā arī džudo, trenažieru un vingrošanas zāles. 

Jaunā sporta infrastruktūras būve būs nozīmīgs ieguvums mācību procesa nodrošināšanai, iedzīvotāju un sporta biedrību aktivitātēm un sporta sacensību organizēšanai Alūksnes novadā. 

Darbus objektā veic SIA “MONUM”, projekta autors – SIA “BM-projekts”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Būvuzraugi LV”. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Inese Zīmele-Jauniņa. 

Foto: Evita Aploka

  

SAGATAVOJA: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
Centrālās administrācijas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālruņi: 64381502; 26646749
evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv
www.aluksne.lv

02.06.2022

Notikumi

«Oktobris 2022»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31