Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Gulbenes - Alūksnes bānītis šogad svinēs jau savu 117. gadskārtu. Bānīša dzimšanas diena ik gadu tiek atzīmēta ar skaistiem svētkiem. Arī šogad godināsim mūsu mazo bānīti, kas priecē gan tūristus, gan vietējos ļaudis, taču šoreiz Bānīša svētki būs nedaudz citādāki, kā ierasts.

Šogad pirmo reizi Bānīša svētki notiks divas reizes. Svinības sāksies jau pavisam drīz - 15.augustā, jo tieši šajā datumā 1903.gadā oficiāli vispārējai lietošanai tika atklāta šaursliežu dzelzceļa līnija Pļaviņas - Gulbene - Alūksne - Ape - Valka, bet svinību turpinājums būs 5.septembrī. 

15.augustā Bānīša svētku aktivitātes norisināsies Gulbenē, Gulbenes dzelzceļa stacijas un bānīša depo teritorijā, savukārt 5.septembrī - Alūksnē, Alūksnes stacijā. Un abās svētku dienās Bānīša svētku dalībnieki varēs piedalīties īpašos svētku braucienos, jo šogad arī pašā bānītī braucienu laikā paredzētas aktivitātes. 

15.augustā Gulbenē būs iespēja bez ieejas maksas apmeklēt bānīša depo, kopā ar ģimeni, draugiem vai individuāli atraktīvi pavadīt laiku, piedaloties spēlē "Depocatching jeb Atklāj Depo" un izzināt bānīša depo, sliežu ceļu un stacijas vēsturi un attīstību, kā arī klausīties uzlādējošu grupas "Atis Ieviņš un The Rock Brothers" koncertu. Pulksten 13.00, kā ierasts, bānītis ar tvaika lokomotīvi Ferdinands priekšgalā disko noskaņās uzsāks ceļu uz Alūksni. Arī atpakaļceļā maršrutā Alūksne-Gulbene paredzētas muzikāli izklaidējošas aktivitātes. Pasažieri abos braucienos varēs pievienoties latviešu deju, 80./90. gadu, latviešu estrādes/ šlāgera vai Eiropas hītu mūzikas vagonā.

5.septembrī Alūksnes stacijā no pulksten 13.30 līdz 15.30 būs iespēja baudīt grupas "Rumbas kvartets" un Alūksnes kultūras centra deju kopas "Jukums" uzstāšanos, būs āra spēles par un ap bānīti, retro foto, retro mašīnu parāde, tvaika lokomotīves ūdens uzpildes kolonnas un Alūksnes stacijas vilcienu izmaiņu atjaunotā ceļa atklāšana. No Alūksnes uz Gulbeni bānītis dosies retro ritmos un pasažieri varēs pievienoties braucienam vagonos: "Retro ziņģes", "Retro slavenības", "Retro lambetvoks" un "Retro izpriecas". 

Jāpiebilst, ka Stāmerienā, kas līdz šim bijusi viena no Bānīšu svētku norises vietām, septembra pirmajā sestdienā būs Pagasta svētku diena vietējiem iedzīvotājiem. Šogad tas būs 5.septembris, un svētku nosaukums būs “Bānīša svētku diena Stāmerienas stacijā”. Stāmerienas pagasta svētku programma jau tuvākajā laikā tiks publicēta mājaslapā www.gulbene.lv.

Bānīša svētkus arī turpmāk Gulbenes un Alūksnes staciju teritorijās plānots rīkot katra gada 15.augustā vai šim datumam tuvākajā sestdienā, ja 15.augusts iekrīt darba dienā.

Svini svētkus kopā ar mūsu mazo Gulbenes-Alūksnes bānīti disko un retro ritmos! Biļetes bānītim DISKO un RETRO ritmos meklē: www.bezrindas.lv!

Informāciju sagatavoja:

Evita Brokāne,
Gulbenes novada pašvaldības aģentūras
"Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs"
sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

03.08.2020

Notikumi

«Septembris 2020»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930