Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Brīvdabas skatītāju zāle Līgatnes alā-pagrabā pie Lustūža klints būs atvērta no 17. jūlija reizi mēnesī sestdienās un svētdienās no plkst. 11:00 līdz 18:00. Smilšu kino “Līgatnes vērtību stāsts”, ko radījusi smilšu mākslas virtuoze Guna Miķelsone, tiks projicēts uz krāsainās devona smilšakmens sienas. Smilšu kino stāsts 7 minūšu garumā ir tapis, balstoties uz aptaujas “Līgatnes novada vērtības” datiem, kas tika veikta sociālajā tīklā Facebook marta mēnesī. Šī būs iespēja katram Līgatnes viesim izzināt Līgatnes vērtības vienā smilšu stāstā un baudīt veldzējošu atelpas brīvbrīdi šajās karstajās dienās.

Līgatne ir veidojusies Gaujas ielejas smilšu ieskauta, tāpēc Līgatnes vērtību stāstu rādīsim un stāstīsim smiltīs Līgatnes Lustūža klints alā brīvdabas skatītāju zālē.

Brīvdabas skatītāju zāle darbosies 17.-18. jūlijā, 14.-15. augustā un 18.-19. septembrī no plkst. 11:00 līdz 18.00. Smilšu kino apskate – bez maksas.

Līgatne ir kultūrvēsturisku un dabas objektu bagāta vieta, un, lai šī vieta saglabātu savu vērtību, ir svarīgs ikkatrs, kurš to kopj, mīl un vērtē. Tāpēc marta mēnesī tikai izstrādāta aptauja, kuras mērķis bija apzināt un definēt līgantiešu vērtības. Aptauja tika veidota kā šī laika liecība par dabu, stipriem un talantīgiem cilvēkiem, par būtiskiem notikumiem Līgatnē un tās apkaimē.

Atbildīga un līdziesaistoša kopiena ir ikvienas vietas vērtību kopēja. Tāpēc svarīgi kādā noteiktā laika posmā apstāties, apskatīties apkārt, nofiksēt un aktualizēt, kas mums apkārt un par ko mēs esam gandarīti, lepni. Savukārt, vēsturiskā skatījumā būs interesanti pēc daudziem gadiem vēlreiz apzināt kā vērtības mainās līdzi laikam.

Sadarbībā ar smilšu mākslas virtuozi Gunu Miķelsoni tika radīts smilšu kino “Līgatnes vērtību stāsts”. Šajā septiņu minūšu garajā video ir izzīmētas divpadsmit Līgatnes vērtības, ietverot elementus no katras sadaļas – Kultūrvēsture, Daba, Tradīcijas/Notikumi, Cilvēki/Personības.

Pēc aptaujā iegūto datu apkopošanas Facebook kontā “Līgatnes kultūras centrs” tika ievietoti stāsti par visiem zināmām vietām, notikumiem, personībām, kā arī apskatītas mazāk zināmas, toties Līgatnei zīmīgas vērtības.

Smilšu kino par Līgatnes vērtību stāstu var apskatīt – ej.uz/ligatnesvertibustasts

Visiem skatītāju zāles apmeklētājiem jāņem vērā valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību.

Vērtību stāsta izveidi atbalstīja: Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Uzziņai:

Līgatnes vērtību izzināšanas stāsta sākums ir balstīts uz sociālajā tīklā Facebook veiktās aptaujas datiem, kurā ikviens tika aicināts novērtēt godājamus novada iedzīvotājus, īpašākās dabas vērtības, kultūrvēstures bagātību un svarīgākos notikumus un pasākumus Līgatnes novadā. Aptaujā tika vērtētas četras vērtību grupās - KULTŪRVĒSTURE, DABA, TRADĪCIJAS/NOTIKUMI, CILVĒKI. Viedokli sniedza 206 respondenti.

Kā šī laika nozīmīgākās vērtības Līgatnē un tās apkārtnē sadaļā KULTŪRVĒSTURE atzītas – Līgatnes papīrfabrika; Līgatnes pārceltuve; Strādnieku mājokļi, rindu māju apbūve; Papīrfabrikas klubs (patreizējais Līgatnes kultūras nams).

 

Notikumi

«Septembris 2021»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930