Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Trešdien, 11. janvārī, no Valmieras novada uz Ukrainu devās vēl viena uzņēmumu, iestāžu un iedzīvotāju sarūpētā palīdzības krava. Tās nosūtīšanu organizē Valmieras novada pašvaldība, biedrība “Uzņēmēji mieram” un Ukrainas Mazo pilsētu asociācija.

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Valmieras novada pašvaldība, uzņēmumi un iedzīvotāji no pirmās kara dienas ir atbalstījuši Ukrainas tautu cīņā ar okupantiem. Šis kārtējais palīdzības sūtījums ir apliecinājums tam, ka mūsu apņēmība ir nelokāma. Mēs turpināsim atbalstīt Ukrainu līdz pilnīgai uzvarai.”

Turpinot uzsākto akciju Ukrainas iedzīvotāju nodrošināšanai ar elektrības ģeneratoriem un apkures iekārtām, AS “Valmieras stikla šķiedra” ziedoja 50 kW elektrības dīzeļģeneratoru. Uzņēmuma valdes loceklis Ģirts Vēveris, nododot dāvinājumu Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektorei Oksanai Kiriļukai, teica: “Mēs ļoti labi izprotam, ko pārdzīvo Ukrainas tauta, un jūtam līdzi. Un, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem izturēt kara laika grūtības, mazākais, ko varam sniegt – iespēju iegūt kaut mazu daļu siltuma, gaismas vai resursu vitāli svarīgu iekārtu darbībai. Mūsu dāvātai ģenerators ir gandrīz jauns, nostrādājis vien dažas stundas. Tam ir veikta pilna apkope un iepildīta degviela, lai uzreiz varētu pieslēgt un izmantot, kur tas ir nepieciešams. Vēlamies, lai ģenerators labi kalpo un palīdz ukraiņiem izturēt grūto ziemu!”

Oksana Kiriļuka: “Ikkatra palīdzība ir ļoti būtiska un nepieciešama. Esam ārkārtīgi pateicīgi Valmieras novada cilvēkiem par nesavtīgo palīdzību un atbalstu visu šo laiku, kopš Krievijas karaspēka iebrukuma. Šis atbalsts mūsu tautai palīdz saglabāt kaujas garu un ticību uzvarai. Mēs esam iemācījušies izdzīvot esošajos apstākļos. Par spīti grūtībām neviens nedomā par piekāpšanos un padošanos okupantiem.”

Elektrības ģenerators tiks nogādāts uz Červonogradas pilsētu. Jau kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandai ir izveidojusies cieša sadarbība ar kolēģiem – Červonogradas rajona ugunsdzēsības daļu. 2022. gadā uz šo Rietumukrainas pilsētu nosūtītas vairākas palīdzības kravas. Šis ir trešais elektrības ģenerators, kas nosūtīts palīdzībai Ukrainai no Valmieras novada. Pērn novembra beigās Valmieras novada pašvaldības iegādātais 130 kW jaudas elekroģenerators nogādāts uz Ukrainkas pilsētu, savukārt biedrības “Valmieras uzņēmēju klubs” ziedotais 40 kW jaudas ģenerators aizceļoja uz Valmieras sadraudzības pilsētu Čerkasiem.

Pārējā krava – siltās drēbes, pārtika, saldumi, galda spēles, higiēnas preces, barība suņiem, uzlādes ierīces akumulatori un lukturi – nosūtīta uz Kijevas apgabala Tripiļas pilsētas internātskolu. Pateicamies visiem ziedotājiem, tostarp Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijai un Valmieras Pārgaujas sākumskolai, SIA „VALPRO”, Biedrības “Kristīgais žēlsirdības centrs” Valmieras Labdarības virtuvei, Valmieras novada pašvaldības darbiniekiem un pārējiem ziedotājiem!

Foto: Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka.  

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Močs
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists
E-pasts: dzintars.mocs PIE valmierasnovads PUNKTS lv

 

 

12.01.2023

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031