Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Sestdien, 14. janvārī, Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva 2022” par “Gada sporta pašvaldību” atkārtoti atzīta Valmieras novada pašvaldība, savukārt nominācijās “Gada ģimene sportā”, “Gada jaunatnes treneris” balvas iegūst novadnieki - Šulcu – Gredzenu ģimene no Burtnieku pagasta un Valmieras Sporta skolas vieglatlētikas treneris Raitis Ravinskis.

Pretendentus nominācijai “Gada sporta pašvaldība” pirmajā kārtā izvirzīja plašs sporta sabiedrības un nozares profesionāļu loks, bet otrajā kārtā uzvarētāju noteica tautas balsojums un sportistu, sporta žurnālistu balsojums. Nominācijai “Gada sporta pašvaldība” tika izvirzītas arī Siguldas novada, Rīgas valstpilsētas un Liepājas valstspilsētas pašvaldības.

Uzrunājot klātesošos “Trīs Zvaigžņu balva 2022” norises vietā Rīgā, Hanzas Peronā, saņemot balvu, pateicās Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Paldies par šo atzinību. Mēs patiesi ticam, ka attīstīta sporta infrastruktūra un aktīvās atpūtas iespējas ir pamatā veselai un spēcīgai sabiedrībai. Valmieras novadā ir pieejamas mūsdienīgas sportošanas iespējas un labākie treniņu apstākļi ikvienam, kurš to vēlas. Lai arī katram ir savi sportiskie mērķi, esam gatavi palīdzēt tos īstenot. Sports vieno un sniedz pozitīvas emocijas, tādēļ gaidīsim pie mums visus, kuri vēlas sportot!”

Aizvadītajā gadā sasniegtas jaunas virsotnes Valmieras un Valmieras novada sporta vēsturē - rekordi vieglatlētikā, futbola komanda “Valmiera FC” pirmo reizi kļuva par futbola Virslīgas čempioniem, Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” atzīta par Ziemeļeiropas BMX riteņbraukšanas centru. Par ieguldījumu un pašaizliedzību Jānis Baiks pateicās arī sporta treneriem, organizācijām un līdzjutējiem, kuri pavada sportistus un komandas uz dažāda mēroga sacensībām.

Izvērtējot sporta nozares sasniegumus šajā gadā, kopumā tika pasniegtas balvas 14 nominācijās. Pirmo reizi balvas pasniegtas nominācijās “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris”, kur Trīs Zvaigžņu balvas vēsturiski arī saņēma mūsu novadnieki - Šulcu – Gredzenu ģimene no Burtnieku pagasta un Valmieras Sporta skolas treneris Raitis Ravinskis.  

Nominācijas “Gada ģimene sportā” pieteikumus izvērtēja un uzvarētāju noteica Bērnu slimnīcas fonds, uzsverot ģimenisko attiecību un fizisko aktivitāšu nozīmi bērnu mentālajā un fiziskajā veselībā. Šulcu – Gredzenu ģimene katrā gadalaikā spēj atrast kādu sportisku nodarbi, un to dara kopā, iedvesmojot arī līdzcilvēkus.

Savukārt nominācijā “Gada jaunatnes sporta treneris” pieteikumu izvērtēšana un uzvarētāja noteikšana bija Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes (LSIIDP) ziņā. Balvu “Gada jaunatnes treneris” ieguva Raitis Ravinskis, kura audzēkņi guvuši izcilus panākumus dažādās vieglatlētikas sacensībās, aizvadītajā gadā gūtas starptautiskas atzinības un laboti Latvijas rekordi. Jāpiemin, ka Raitis Ravinskis saņēma arī “Gada balvu vieglatlētikā 2022” kā gada treneris un par ieguldījumu pilsētas un novada vieglatlētikas attīstībā - apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis”.

Informāciju sagatavoja:

Monta Freivalde 

Valmieras novada pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

Komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64207150


16.01.2023

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031