Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

20. janvārī parakstītais līgums ar valsts SIA “Autotransporta direkcija”, kas paredz SIA “VTU Valmiera” arī turpmākos desmit gadus nodrošināt pakalpojumu maršrutu tīkla daļā “Valmiera, Valka, Smiltene”, nosaka arī jaunu autobusu iegādi. 26. janvārī valsts SIA “Autotransporta direkcija” komisija pārbaudīja astoņu jauno Mercedes Benz autobusu atbilstību konkursa un līguma prasībām.

“Var teikt, ka līgums ir jauns sākums uzņēmuma attīstībā, būtisks turpinājums, lai nodrošinātu kvalitatīvu darbību ilgtermiņā līdzšinējā apmērā. Pēdējos trīs gadus, kamēr gaidījām iepirkuma rezultātus par to, kurš pārvadātājs nodrošinās pakalpojumu, nevarējām plānot darbību ilgtermiņā, tostarp arī jaunu autobusu iegādi. Tagad, zinot, ka turpināsim sniegt pakalpojumu, pārvadājot pasažierus Valmieras, Smiltenes un Valkas novadā, varam ar pilnu jaudu pievērsties mūsu galvenajam uzdevumam – kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšana pasažieriem un kvalitatīva darba vide darbiniekiem,” stāsta SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Aigars Vītols.

“Jaunie autobusi dosies reģionālajos maršrutos. Pirms tam vēl notiks mācības autobusa vadītājiem, apgūstot visas tehniskās nianses. Autoparka atjaunošanai ir dažādi nosacījumi, lai nodrošinātu pasažieriem ērtu pārvietošanos un darbiniekiem atbilstošu vidi. Gaidot rezultātu par to, kāda būs mūsu turpmākā darbība, iespēju robežās turpinājām plānot un veikt investīcijas autoparka atjaunošanā, lai nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu piedāvājumu. Tādējādi tas bija labs pamats, uzzinot, ko paredz jaunais līgums. Tagad notiek apjomīgs darbs, lai nodrošinātu noteikto, taču tas ir arī liels prieks, ka varam droši plānot savu darbību un autoparka atjaunošanu,” stāsta SIA “VTU Valmiera” Transporta daļas vadītājs Guntis Kamzols.

“Salona marķējums, velosipēdu turētāji, invalīdu lifts, starp sēdekļiem, domājot par pasažieru ērtībām, ir palielināts attālums, tagad tas ir 70cm, un citas prasības atbilstoši Eiropas Savienības regulām. Autobusi ir izvēlēti un aprīkoti tā, lai tie būtu ērti starppilsētu un arī vietējiem pārvadājumiem. Arī autobusa vadītāja darba vide ir veidota iespējami ērta,” skaidro SIA “M.E.Lat-Lux” pārdošanas vadītājs Jānis Ģirnis. “Autobusi ir aprīkoti ar modernajiem tablo risinājumiem, pieturvietu apziņošanu, iekšējiem tablo, kur pasažieris redz un dzird, kas būs nākamā pietura. Visos autobusos ir arī video novērošana, lai pārvadātājs spētu attālināti redzēt gan to, kas notiek autobusā, gan arī ceļu,” stāsta SIA “DeltaPhi” tehniskais direktors Kaspars Vicinskis.

Stājoties spēkā jaunajam līgumam, maršrutu tīkla daļā “Valmiera, Valka, Smiltene” pasažieri iegūs augstas kvalitātes pakalpojumus, kas tiks nodrošināti ar autobusiem, kuru vidējais vecums desmit gadu periodā nepārsniegs četrus gadus; informācija par gaidāmajām pieturām autobusos tiks paziņota gan audio, gan vizuāli; visi transportlīdzekļi būs aprīkoti ar elektronisku maršruta zīmi, drošības jostām, bezvadu internetu (wi-fi), kā arī tajos būs pieejami bezskaidras naudas norēķini; vismaz  30% no visiem autobusiem būs aprīkoti ar velosipēdu turētājiem; vidēji vismaz 45% autobusu būs pielāgoti personu ar ierobežotām pārvietošanās spējām pārvadāšanai un atvieglotai iekļūšanai autobusā, vismaz 10% no visiem pakalpojumu nodrošināšanā katru gadu izmantojamajiem autobusiem būs bezizmešu.

Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā “Valmiera, Valka, Smiltene” par uzvarētāju Iepirkumu komisija atzina SIA “VTU Valmiera”, kas kopējā vērtējumā ieguva augstāku punktu skaitu nekā citi pretendenti.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
SIA „VTU Valmiera”
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

.

30.01.2023

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031