Jaunumi Vidzemes pašvaldībās

Cieši ejot pa saules iemīto taku, tā rāda, ka drīz būs pavasara saulgrieži un 18. martā līdzās Valmiermuižas alus darītavai tiks ieskandinātas pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš GARDU MUTI. Pavasara saulgriežos te satiekas tuvi un tāli kaimiņi, lai viens otram vēlētu labu un svinētu gaismas uzvaru pār tumsu ar andelēšanos, dziesmām, rotaļām un gardu mielošanos.

Pavasara saulgrieži iekrīt laikā, kad daba mostas un ir laiks smelties enerģiju un uzņemt dabas dotos vitamīnus. Valmiermuižā būs sabraukuši tirgotāji no visas Latvijas ar kvalitatīviem un latviskiem produktiem, lai pavasari ikkatrs varētu sagaidīt godam. Mājražotāji būs saveduši kārumus, svaigu sieru, gardu maizi un smeķīgu gaļu, savukārt amatnieki būs sarūpējuši pavasarīgus mājas dekorus, glaunas rotas un drānas. Šiem saulainajiem svētkiem par godu Valmiermuižas alus saimnieks galdā cels gan īpašu veltījumu Lielai dienai, gan Kokmuižas pasaulīgās alus garšas, gan „Gardu muti” zelterus.

Latviešu tautas ticējums vēsta: „Ja lielās dienas rītā agri piecelsies, vasarā nekad neaizgulēsies!” Un kurš gan grib nogulēt vasaru? Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš mudinās rausties un steigties pretī saulei, lai no plkst. 10.00 Valmiermuižas alus virtuvē baudītu pavasara saulgriežu svētku pusdienu maltīti, kas nesteidzīgi gatavota no vietējo saimniecību labumiem pēc „Slow Food” vērtībām. Tirdziņa andele no plkst. 11.00 līdz 15.00, bet no plkst. 12.00 līdz 13.00 Valmiermuižā sauksim putnus un sauli, dziedāsim pavasara un arī kādu Lielās dienas dziesmu, aprunāsimies par pavasara gaidīšanu un tradīcijām kopā ar pasaules mūzikas grupu „Ududu”. Šie svētki būs darbīgi arī Valmiermuižas staļļa saimei, kura priecēs apmeklētājus ar zirgu izjādēm Valmiermuižas parkā no plkst. 12.00 līdz 15.00. Pavasarī, kad mostas auglības spēki, īpašu rūpi turam par dabu. Notiek gatavošanās zemes un lauku darbiem, tālab šajos svētkos dārzkope un seno sēklu lolotāja Sandra Stabinge vadīs sēklu atpazīšanas rotaļu ģimenēm un „For My Plants” darbnīcā būs iespēja sasēt mikrozaļumus līdzņemšanai un kopīgi apspriest veiksmīgas telpaugu kopšanas nosacījumus ikvienās augumīļu mājās. Neiztiksim arī bez olu krāsošanas, lai celtu godā sauli, kas arvien vairāk mūs silda. Savukārt tiem, kas kārtīgi izšūposies Valmiermuižas parka šūpolēs, solās būt ražīgs jaunais ritums.

Lai svētku sajūtu turpinātu, 19. martā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Valmiermuižas alus virtuvē aicina baudīt Latvijas garšu vēlās brokastis. Piedāvājumā būs silti brokastu ēdieni, dažādu veidu salāti un aukstam uzkodas, pašu cepta alus maize un saldēdieni, kā arī Valmiermuižas alus darītavas brūvējumu degustācija. Rezervāciju pieteikšana: +371 28664424 vai alusvirtuve PIE valmiermuiza PUNKTS lv.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmiermuižas alus darītava, Valmieras novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs un ZAAO.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura PIE valmiermuiza PUNKTS lv">kultura PIE valmiermuiza PUNKTS lv, tālr. nr.: 27337798, http://kultura.valmiermuiza.lv/.

 

.

09.03.2023

Notikumi

«Jūnijs 2024»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930