Arhīva kalendārs

« May 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Limbažu novada Brīvzemnieku pagasta sabiedriskajā centrā 10. maijā notika saruna ar iedzīvotājiem par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu. Pasākumu rīkoja Vidzemes plānošanas reģions (VPR), un tajā  iedzīvotāji ne tikai no Puikules, bet arī Staiceles un Alojas diskutēja par dažādiem jautājumiem, sākot no ēkas pašreizējā stāvokļa novērtēšanas līdz apkures sistēmas efektivitātei un taisnīgai siltuma sadalei starp visiem dzīvokļu ēkas iemītniekiem.

Lai palīdzētu rast iedzīvotājiem piemērotākos risinājumus un sniegtu atbildes uz jautājumiem par ēku atjaunošanu, sarunā piedalījās VPR energoefektivitātes komanda. Savukārt, energoauditors, kurš veica Puikules daudzdzīvokļu ēkas “Ābeles” izvērtēšanu un izstrādāja energoefektivitātes uzlabošanas plānu, tikšanās laikā iepazīstināja klātesošos ar iegūtajiem rezultātiem.

Izstrādātais ēkas energoaudits liecina, ka būtiskākās problēmas daudzdzīvokļu ēkā “Ābeles” šobrīd ir slikta siltuma noturība, nevienmērīga siltuma sadale, novecojusi apkures sistēma, kas veido avāriju risku, kā arī dažādi faktori, kas nelabvēlīgi ietekmē ēkas mikroklimatu. Rezultāti rāda, ja tiktu veikta šī nama atjaunošana, tad ēkas siltumenerģijas patēriņš veidotu 56% ietaupījumu, salīdzinot ar šī brīža patērēto. Tomēr energoefektivitātes speciālisti uzsver, ka atjaunošana ir nozīmīga ne tikai tādēļ, ka, izmantojot efektīvākas siltuma saglabāšanas metodes, tā sniegtu iespēju samazināt siltuma patēriņu un izmaksas, bet arī nodrošinātu ēkas uzturēšanu ilgtermiņā, tai skaitā drošu un komfortablu dzīvesvietu visiem, kuri dzīvo mājā.

“Ābeles” iemītnieki ir ļoti ieinteresēti savas ēkas atjaunošanā un apņēmušies kopīgi rūpēties par savu dzīvesvietu. Par to liecina arī tas, ka viņi, pieņemot vienotus lēmumus, jau veikuši nelielus soļus ēkas atjaunošanā. Tas ir būtisks aspekts, jo, kā norāda energoefektivitātes speciālists – māja ir kopēja, kad tajā ir vairāk dzīvokļi ar dažādiem īpašniekiem, tad visiem jāspēj vienoties, kas atsevišķos gadījumos var būt arī lielākais izaicinājums.

Diskusijas laikā apspriesti arī izaicinājumi citās daudzdzīvokļu ēkās, kuru pārstāvji bija klātesoši. Piemēram, runāts par pamatu siltināšanu, pelējumu, nepietiekamu ventilāciju un citiem iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem. Tika apspriestas arī dažādas iespējas, kā integrēt dzīvokļos esošos risinājumus ēku atjaunošanas plānos. Pievērsta uzmanība tam, kāpēc ir svarīgi rūpēties par daudzdzīvokļu ēku un savlaicīgi novērst ēkas avārijas stāvokli, kā arī samazināt citus avāriju riskus. Energoefektivitātes speciālisti pastāstīja par ēku atjaunošanu Latvijā – kā parasti tā tiek īstenota, kādas ir aptuvenās izmaksas un kādu finansiālo atbalstu ir iespējams saņemt.  

Saruna Puikulē bija pirmā no trim plānotajām tikšanās reizēm ar iedzīvotājiem Limbažu novadā. Starptautiskā projekta “RenoWave” ietvaros visā Vidzemē notiek regulāras tikšanās ar iedzīvotājiem, ēku apsaimniekotājiem, pašvaldību speciālistiem un ekspertiem, lai kopīgās sarunās izprastu namu atjaunošanas nepieciešamību un piemērotākos risinājumus.

Lai sniegtu bezmaksas konsultatīvo atbalstu Vidzemes iedzīvotājiem, kopš šī gada aprīļa darbu sācis VPR izveidotais informatīvais atbalsta punkts “Vidzemes EnergoGids”.  Tajā konsultācijas sniedz VPR īstenotā projekta “RenoWave” eksperte Dace Pastva. Jebkuram interesentam iespējams piektdienās pieteikt klātienes tikšanos Cēsīs, Bērzaines ielā 5, vai Valmierā, Purva ielā 12a, kā arī sazināties pa tālruni 26675337 vai e-pastu dace.pastva PIE vidzeme PUNKTS lv. Aktuālā informācija pieejama arī Facebook lapā Vidzemes EnergoGids un www.vidzeme.lv. 

Latvijā projektu  “Vienas pieturas aģentūras paplašinātais modelis, lai palielinātu daudzdzīvokļu ēku fonda renovāciju Baltijas jūras reģionā” (RenoWave) īsteno VPR un Baltijas Vides Forums. Tas tiek ieviests Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Plašāka informācija par projektu šeit.

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere PIE vidzeme PUNKTS lv">eva.meijere PIE vidzeme PUNKTS lv 

 

Informāciju sagatavoja:  

Sabiedrisko attiecību speciāliste  

Vidzemes plānošanas reģionā  

Laima Spalva

laima.spalva PIE vidzeme PUNKTS lv 

Facebook/VidzemesEnergoGids 

16. maijā plkst. 18.00 Cēsīs, Bērzaines ielā 5,  Vidzemes plānošanas reģions (VPR) aicina Cēsu novada iedzīvotājus un citus interesentus uz sarunu par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu. Tikšanās laikā dalībnieki varēs gūt plašāku informāciju arī tieši par savas mājas atjaunošanas iespējām.

Viens no svarīgākajiem šī pasākuma elementiem būs iespēja tikties ar energoauditoru un ielūkoties neseno energoauditu rezultātos divās dzīvokļu ēkās Cēsīs, Valmieras ielā 21 un 23a. Šie rezultāti atspoguļo ēku energoefektivitāti – pašreizējo patērētās enerģijas lietderīgumu un norāda efektīvākos pasākumus ēku tālākai virzībai uz iespējamo atjaunošanu.

Sarunā piedalīsies arī VPR energoefektivitātes komanda, kas informēs par to, kādēļ svarīgi atjaunot ēku savlaicīgi un kāds ir praktiskais ceļš, lai to realizētu. Klātesošajiem neformālā gaisotnē būs iespēja dalīties pārdomās tieši par savas dzīvokļu ēku atjaunošanu, uzdot jautājumus un saņemt ekspertu atbildes.

Jau ziņots, ka šī gada aprīlī darbu sācis bezmaksas konsultatīvais atbalsts vidzemniekiem ēku atjaunošanas jautājumos – “Vidzemes EnergoGids”. Konsultatīvo atbalstu sniedz VPR īstenotā projekta “RenoWave” eksperte Dace Pastva. Interesentiem iespējams piektdienās pieteikt klātienes tikšanos Cēsīs, Bērzaines ielā 5, vai Valmierā, Purva ielā 12a, kā arī sazināties pa tālruni 26675337 vai e-pastu dace.pastva PIE vidzeme PUNKTS lv. Aktuālā informācija pieejama arī Facebook lapā Vidzemes EnergoGids un www.vidzeme.lv. 

Latvijā projektu  “Vienas pieturas aģentūras paplašinātais modelis, lai palielinātu daudzdzīvokļu ēku fonda renovāciju Baltijas jūras reģionā” (RenoWave) īsteno VPR un Baltijas Vides Forums. Tas tiek ieviests Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Vairāk informācijas par projektu šeit.

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere PIE vidzeme PUNKTS lv">eva.meijere PIE vidzeme PUNKTS lv 

Informāciju sagatavoja:  

Sabiedrisko attiecību speciāliste  

Vidzemes plānošanas reģionā  

Laima Spalva

laima.kevere PIE vidzeme PUNKTS lv 

Facebook/VidzemesEnergoGids