Kultūras jaunumi

Sestdien, 21. janvārī, Koncertzālē “Cēsis” uzstāsies Anzû Quartet – apvienība, kuras sastāvā ir Ņujorkas rosīgās laikmetīgās mūzikas kopienas veterāni: čelliste Ešlija Bāsgeita (Ashley Bathgate), vijolniece Olīvija De Preto (Olivia de Preto) , klarnetists Kens Tomsons (Ken Thomson) un pianists Karls Larsons (Karl Larson). Programmā “Jauna mūzika/New music” dzirdēsim amerikāņu, meksikāņu un irāņu komponistu jaunradītus skaņdarbus.

Anzû Quartet mūziķi ir ar vērā ņemamu pieredzi un nopelniem, izpelnījušies kritiķu un citu mūziķu atzinību visā pasaulē, kā arī spēlējuši būtisku lomu vairāku nozīmīgu Ņujorkas kamermūzikas ansambļu – Bang on a Can All-Stars, Mivos Quartet, Ensemble Signal, Bearthoven – nodibināšanā un darbības nostiprināšanā. Visi piedalījušies vairāku mūsdienu ievērojamāko komponistu darbu pirmatskaņojumos pasaules prestižākajās koncertzālēs. 

Kvartets pievēršas mūsu laiku mūzikai un pavisam nesenas pagātnes muzikālajam kanonam. Muzikālā apvienība ar savu darbību godina Olivjē Mesiāna Kvartetu laika galam, līdztekus franču komponista oriģinālajam šedevram aktīvi pasūtot un izpildot jaunus skaņdarbus, kas sacerēti tieši šai ikoniskajai instrumentācijas formai. 

Koncertā Cēsīs, kas notiek ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu, skanēs jauna mūzika, ko sarakstījuši komponisti no visas pasaules, sākot ar meksikāni Džosu Kolado Fegoso (Josué Collado Fregoso), irāņu komponisti Aftabamu Darviši (Aftab Darvishi), turpinot ar kanādiešu izcelsmes amerikāņu komponisti Annu Vēberi (Anna Webber) un pašu Anzû Quartet dalībnieku – Kenu Tomsonu. Tā ir iespēja Latvijas klausītājam sajust pasaules elpu un pulsu, iepazīt jaunu mūzikas valodu un skanējumu. 

Biļetes nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilsesuparadize.lv. 

Informāciju sagatavojusi: 
Egija Saļņikova
Koncertzāles “Cēsis”
Mārketinga un komunikācijas vadītāja

12.01.2023

Notikumi

«Oktobris 2023»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031