Arhīva kalendārs

« September 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Piektdien, 10. septembrī, plkst. 18.00 Valmiermuižas alus viesistabā (Valmiermuiža, Dzirnavu iela 2) būs skatāma filma “Sāpes un slava” (Spānija, 2019).

Tas ir stāsts par slavenu kinorežisoru Salvadoru, kurš velti mēģina smelties iedvesmu mākslas darbos, lai izrautos no radošās krīzes. Un tad Salvadors saņem piedāvājumu, kas aizsauc pagātnē. Atmiņas par bērnību kopā ar vecākiem Valensijā, jaunību, pirmo mīlestību Madridē, veiksmēm un neveiksmēm ir tik spilgtas, ka viņu atkal atgriež dzīvē, un top jauna, izcila filma.

Režisors ir Pedro Almodóvar. Lomās: Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia, Nora Navas, Julieta Serrano, Penélope Cruz.

Filma būs spāņu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Jāpiemin, ka vakara gaitā būs iespēja našķēties ar Valmiermuižas alus virtuves gardumiem un pieskaņotiem dzērieniem.

Ieeja – bez maksas.

Filma "Sāpes un slava" Valmiermuižā būs skatāma, Valmieras novadā 10. septembrī viesojoties Spānijas Karalistes vēstniecei Latvijā Susana Kamara Angulo (Susana Cámara Angulo) un atzīmējot Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību simtgadi.

Aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus. Valmiermuižas alus viesistabā drīkstēs pulcēties, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Filmas norise rīkota ar Spānijas vēstniecības Latvijā atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece

Rīgas Saksofonu kvartets Vidzemes kultūras programmas 2021 ietvaros īstenos meistarklašu un koncertu ciklu jaunajiem mūziķiem. Pirmais cikla pasākums norisināsies 24. septembrī Smiltenes Mūzikas skolā, bet 28. oktobrī meistarklases un koncerts izskanēs Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”.

Rīgas Saksofonu kvarteta un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas iniciētajā projektā kvarteta mūziķi strādās ar jaunajiem saksofonistiem meistarklasēs un informēs skolu un reģiona pedagogus par aktuālajām metodikas atziņām. Šādu notikumu norise aktuāla īpaši šobrīd, kad gandrīz viss aizvadītais mācību gads pavadīts attālinātās nodarbībās un audzēkņi nereti zaudējuši interesi par instrumenta spēli.

Meistarklašu audzēkņu un Rīgas Saksofona kvarteta koncerts Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā. Foto: Publicitātes foto

Katra pasākuma noslēgumā gan jaunie, gan pieredzējušie mūziķi vienosies kopīgā koncertā. Koncerta programmas pamatā skanēs latviešu komponistu mūzika, kā arī spilgtākie akadēmiskās saksofonmūzikas darbi. Tādā veidā jaunieši tiks iepazīstināti ar plašajām instrumenta spēles iespējām un repertuāru. Koncerta noslēgumā kvarteta mūziķi un jaunie saksofonisti vienosies saksofonu koporķestrī, rodot kopīgu muzicēšanas prieku.

Rīgas Saksofonu kvartets. Foto: Jānis Porietis

Rīgas Saksofonu kvartets savā teju 30 gadu darbības laikā allaž ieņēmis lielu lomu jaunās paaudzes skološanā. Kvarteta darbības pirmsākumos ar skolu koncertiem apbraukāti gandrīz visi Latvijas reģioni, kas savulaik veicināja jauno mūziķu interesi par šo instrumentu. Kopš 1999. gada kvartets ir centrālā ass Starptautiskajam saksofonmūzikas festivālam SAXOPHONIA, kura ietvaros noris arī jauno izpildītāju konkurss. Latvijas valsts simtgades ietvaros tika īstenots meistarklašu un koncertu cikls “Nāc, muzicēsim kopā!” virknē Latvijas mūzikas skolu, kas vēlāk rosināja arī citu skolu interesi šāda projekta dalībā.

Rīgas Saksofona kvarteta meistarklases Vidzemē norisinās ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


Informāciju sagatavojis: 
Artis Sīmanis
Rīgas Saksofonu kvartets