Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem (PoliRural)

Pēdējo 25 gadu laikā lauku reģioni ir piedzīvojuši strauju iedzīvotāju skaita samazināšanos, cilvēkiem un īpaši jauniešiem migrējot uz pilsētām. Tiek prognozēts, ka līdz 2050. gadam Eiropas pilsētvidē iedzīvotāju skaits palielināsies par 24,1 miljonu, kļūstot par dzīvesvietu pusei no Eiropas Savienības iedzīvotājiem. Šobrīd lauku reģionos dzīvo ceturtdaļa, savukārt, strādā piektā daļa Eiropas Savienības iedzīvotāju, taču izmaiņas ir neizbēgamas. Lauku vidi lielākoties izvēlas seniori, kuri dod priekšroku mierīgākam dzīvesveidam, tādā veidā samazinās jauniešu un lauksaimniecībā strādājošo īpatsvars. Eiropas Komisija apkopojusi datus, kas liecina, ka tikai 5,6 % Eiropas fermu saimnieko cilvēki, kas jaunāki par 35 gadiem, savukārt, 31 % fermeru ir vecāki par 65 gadiem. Ņemot vērā esošo situāciju, tiek secināts, ka lauku politika nespēj izsekot pasaulē notiekošajām izmaiņām un lauku teritorijas zaudē arvien vairāk pieredzējušu un zinošu iedzīvotāju ar vērtīgām prasmēm.


Neskaitot migrāciju, zemkopības sektoru būtiski ietekmē klimata pārmaiņas, kas palielina zemnieku atbildību attiecībā uz dabas resursu saglabāšanu un kvalificētu un prasmīgu darbinieku algošanu, lai pēc iespējas precīzāk sekotu līdzi ķimikāliju lietošanai, ogļskābās gāzes izmešu samazināšanai un atjaunojamo energoresursu izmantošanai. Attiecīgo darbību uzraudzība būtiski ietekmē apsaimniekotās teritorijas ekoloģiskos aspektus un apkārtnes ainavas, kas piesaista tūristus un attiecīgi ir arī ienākumu avots. Gadu laikā daudzos Eiropas Savienības lauku reģionos tūrisma nozare ir ļoti attīstījusies, veidojot jaunas darba vietas un papildu ienākumus esošajām saimniecībām.

 

Projekta mērķis ir sekmēt lauku politikas attīstību. Tajā apvienojušies dažādu jomu eksperti un lauku reģionos dzīvojošie, lai padarītu laukus pievilcīgākus esošajiem un potenciālajiem iedzīvotājiem. Lai projekts tiktu veiksmīgi īstenots, tiek izmantota nākotnes prognozēšanas metode (foresight method), kas veicina dalībnieku kolektīvo mācīšanos, tādā veidā nodrošinot lielāku iesaisti un ieinteresētību projekta mērķu sasniegšanā.

 

Projekta pilotaktivitātes tiks īstenotas 12 reģionos, tostarp Vidzemes plānošanas reģionā.

lasīt vairāk...

Agroresursu un ekonomikas institūtā (AREI) septembra izskaņā notika klātienes un vienlaikus arī tiešsaistes seminārs par digitāliem rīkiem lauku teritoriju attīstības novērtēšanai un plānošanai, diskusijās iesaistījās ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji.  Semināru apmeklēja 39 interesenti, un šī bija projekta īstenotāju iespēja plašākai auditorijai pastāstīt par projekta PoliRural ietvaros izstrādāto metodiku un digitālajiem rīkiem, kā arī 12 pilotprojektu piemēriem. Semināra mērķis bija dalīties ar vietējo Latvijas kopienu starptautiskā pieredzē, kā arī atspoguļot projekta rezultātu lokālo un praktisko pielietojumu. Līdz ar šo pasākumu noslēdzas trīs gadus ilgušais, aktivitātēm bagātais projekts PoliRural (https://polirural.eu/), kura ietvaros valstu pārstāvji dalījās zināšanās un pieredzē, projekta ietvaros izstrādājot rīkus un metodiku lauku attīstības jautājumu risināšanai un virzīšanai.

05.10.2022

7. oktobrī plkst. 10.00 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) sadarbībā ar biedrību "Latvijas Lauku forums" tiek organizēts seminārs "Jaunienācēji laukos: iespējas un izaicinājumi". Interesenti aicināti pirms semināra savu dalību pieteikt elektroniski. 04.10.2022


Aktualizējot jaunienācējus laukos kā nozīmīgu un perspektīvu vietējās kopienas daļu, Vidzemes plānošanas reģions ir sagatavojis video, kurā par savu pārcelšanos uz dzīvi Vidzemes laukos stāsta divas ģimenes. Viena no tām – māksliniece-grafiķe Ērika Māldere un dizaineris Aigars Lenkevičs (Cēsu novads), kuri ikdienā vada Dzērbenes radošo māju "Memberi” un prasmīgi kombinē papīru ar gaismu “Lampu dizaina  darbnīcā”. Savukārt Mazsalacas novadā uz dzīvi mežsarga mājā pārcēlušies jauns pavāru pāris - Danija un Ēriks Pudniki-Lindes, kuri pavisam drīz pēc pārcelšanās Mazsalacas pilsētā atvēra kafejnīcu “Būda”, kas nu jau pazīstama gan tuvākā, gan tālākā apkārtnē.

15.09.2022

Piektdien, 30. septembrī, Agroresursu un ekonomikas institūtā Mazajā zālē Rīgā ( Struktoru ielā 14) no plkst.11.00 līdz plkst. 14.00 notiks klātienes (ar iespēju pieslēgties arī attālināti) seminārs “Digitālie rīki lauku telpas attīstības plānošanai”, kura ietvaros interesentiem būs iespēja iepazīties ar praktisku digitālo rīku izmantošanas iespējām reģionālās attīstības novērtēšanā un plānošanā. Plānošanas rīki izstrādāti starptautiska mēroga komandā, teju 40 Eiropas organizācijām un uzņēmumiem pielietojot plašas starpnozaru zināšanas un prasmes. Rīku izstrādē iesaistījušās arī četras organizācijas no Latvijas – Agroresursu un ekonomikas institūts, Baltic Open Solutions Center (BOSC), Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas Lauku forums. 09.09.2022


Aicinām interesentus pieslēgties PoliRural tiešsaistes semināriem, kuros iespējams uzzināt vairāk par attīstības plānošanas metodēm. Trešdien, 13. jūlijā plkst. 16:00 (pēc Latvijas laika) notiks seminārs “Sistēmdinamiskā modelēšana lauku attīstības plānošanā”, bet vēl pēc nedēļas – otrdien, 19. jūlijā plkst. 15:30 (pēc Latvijas laika) – “ Uz misiju orientēta reģionālā attīstība: iespējas un izaicinājumi”. Darba valoda – angļu. Dalība semināros ir bez maksas.

07.07.2022

Trešdien, 22. jūnijā plkst. 12:00 pēc Latvijas laika PoliRural partnerība aicina interesentus pieslēgties tiešsaistes semināram par “semantisko pētnieku” jeb tekstizraces rīku, kas uzskatāms par vienu no viedās izpētes veidiem. Tas atzīts par spēcīgu teksta analīzes rīku, kas darbojas ar strukturētiem un nestrukturētiem datu avotiem un ir palīgs politikas veidotājiem, pētniekiem, prognozēšanas speciālistiem un citiem, kuriem, strādājot ar lielu informācijas apjomu, jāpieņem lēmumi ierobežotā laikā.

Seminārs piedāvās skaidrojumu, kā šāds rīks uzbūvēts, kā tas darbojas, kāds ir tā šī brīža, kā arī nākotnes potenciāls. Darba valoda – angļu.

21.06.2022

Pirms gadiem četriem Ilze un Bruno Andersoni Dzērbenē atrada vietu, kur nolikt mantas un pārnakšņot guļammaisos uz matracīšiem. Tagad saimniecībā audzē aitas, vistas un gaļas liellopus, kuri “izkopj” mežonīgākās teritorijas, ziemā uzaudzējot biezu vilnu un jūtoties omulīgi arī sniega kupenā.

Izvēle par labu Dzērbenei iekritusi, skatoties attālumu līdz Cēsīm, piebraucamos ceļus, un, vēl bijis svarīgi, lai īpašumā ir saimniecības ēkas. Gribēta bijusi arī lielāka zemes platība, un Ilze skaidro: “Ir tās zemes, kas apkārt mājām bijušas – māja atsevišķi, zeme atsevišķi, un tad var nopirkt tikai māju ar četriem, pieciem hektāriem… 60 hektāri ir tas, ko mums vajag, lai mēs varam saimniekot ar tik daudz govīm, tik daudz aitām, tik daudz vistām, cik mēs gribam, lai varētu pilnībā nākotnē sevi nodrošināt, lai tā ir vienota ekosistēma, kas ir pašpietiekama. Ja būs mazāk, tad tas vairs nebūs efektīvi.”

27.04.2022

Galdnieks Roberts Neilands savu lauku dzīvesvietu sācis meklēt 2015.gadā. No vecmāmiņas mantotais īpašums pie Gaiziņa kopš pagājušā gadsimta vidus bijis neapdzīvots, jau pārvērties drupās, taču Robertu aizvien vilinājuši Vidzemes augstienes pakalni, tādēļ īpašums meklēts Vestienas apkārtnē, no Gaiziņa uz Rīgas pusi. Tālāk no Rīgas apmesties negribējies, jo sākotnēji nav bijis plānots pārvākties uz laukiem pavisam: “Meklēju vietu, kur ir lauki brīvdienām, māja vecumdienām, kad vairs nevajag to pilsētu”.

07.04.2022

Turpinot iepazīstināt ar akcijas “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!” dalībniekiem, aicinām ko vairāk uzzināt par Oldermaņu ģimeni, kas uz lauku pusi sākuši skatīties pirms vairāk kā pieciem gadiem, kad pieteicies trešais bērniņš. Toreizējais Cēsu dzīvoklis tūlīt būs par šauru, tas bijis pilnīgi skaidrs. Varbūt meklēt lielāku dzīvokli? Arī visas pilsētas takas ar ratiem krustu – šķērsu izbraukātas, gribas plašumu un dabu. Dzīvoklī karsti, maz vietas, un tāpat bieži gribas izbraukt uz laukiem, atpūsties mežos vai pie kāda ezera.

28.03.2022

Novembrī Vidzemes plānošanas reģions organizēja informatīvu semināru, lai stiprinātu reģiona pašvaldību speciālistu zināšanas, ko tie varētu veiksmīgi lietot ikdienas darbā, strādājot ar attīstības jautājumiem. Seminārs guva plašu atsaucību, pulcējot teju 100 dalībniekus no visas Latvijas, kā arī tika saņemtas pozitīvas atsauksmes par ikdienas darbam noderīgu semināra saturu. Aicinām iepazīties ar dažām ekspertu norādēm un atziņām un piedāvājam iespēju noskatīties semināra video ierakstu.

30.11.2021

Lai papildinātu reģiona pašvaldību speciālistu zināšanas par tendencēm, iespējām un metodēm vietējās attīstības sekmēšanai, Vidzemes plānošanas reģions 4. novembrī organizēs informatīvu semināru, kurā ar savām zināšanām dalīsies gan pašmāju, gan ārvalstu eksperti. Semināra saturs sniegs pašvaldību speciālistiem papildinošas zināšanas par attīstības plānošanas procesu.

25.10.2021

Aicinām iepazīties ar jaunienācējas Zanes Zaicevas (Smiltenes novads, Rauna) stāstu par to, ko nozīmē pārcelties uz dzīvi laukos un pamazām iedzīvoties, ieguldot savu laiku un zināšanas vietas pievilcības vairošanā un vietējās kopienas stiprināšanā.

Šī stāsta centrā ir vēlēšanās nenorobežoties, bet lūkoties pāri savas mājas sētai, lai ar atvērtu sirdi un patiesu entuziasmu kopā ar vietējiem realizētu idejas un projektus, vienlaikus būvējot tiltu starp vecajiem un jaunajiem raunēniešiem.

18.07.2021

Arvien ierastāks kļūst modelis pārcelties uz dzīvi laukos, saglabājot līdzšinējo darbavietu, jo attālinātais darbs vairs nav ekskluzīva iespēja – to šobrīd praktizē arvien vairāk cilvēku. Pie tā pieraduši gan darba ņēmēji, gan devēji. Nereti šī iespēja maina ne tikai cilvēku ikdienu, bet atnes vēl lielākas pārmaiņas, ļaujot piepildīt sapņus, kas šķita nesasniedzami. Iespējams, ka lielpilsētas paliks tukšākas, bet laukos rosīsies arvien vairāk cilvēku, atnesot enerģiju uz vietām, kas ilgu laiku stāvējušas un gaidījušas jaunus iemītniekus. Sigita (Madonas novads), neskatoties uz veiksmīgo karjeru galvaspilsētā, vēlējās piedzīvot ko jaunu un mainīja spēles noteikumus. Sākumā pārkārtošanās jaunajai dzīvei noritēja palēnām, bet tad process uzņēma apgriezienus.

16.07.2021

Šis ir stāsts par sapņiem, kas piepildās, ja tiem atrod īsto vietu un laiku. Ērika un Danijas (Valmieras novads) Rīgas dzīvoklī izsapņotais par realitāti šobrīd kļūst Vidzemes ziemeļos, vecā mežsarga mājā, kas, saimnieku vārdiem raksturojot, ir “tāda taisna un branga”. Abi izveidojuši savu ēdināšanas pakalpojumu uzņēmumu “Ēdiendaris”, kura popularitāte un garšu daudzveidība aug ik dienas. Netālu no Mazsalacas, liela meža vidū tagad durvis vērusi arī viesu māja.  Pagalmā tapusi terase ar āra virtuvi viesu uzņemšanai – kad viens plāns īstenots, rindā jau stāv nākamais. Jāsāk ar sapņiem, taču, kas vēl būtiskāk – tie jārealizē, citādi tie tā arī paliks tikai sapņi.

13.07.2021

Turpinot iepazīstināt ar akcijas “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!” dalībniekiem, aicinām lasīt Ērikas Mālderes un Aigara Lenkeviča (Cēsu novads) stāstu par to, cik lauku vide var būt iedvesmojoša un kā tā palīdz kļūt par savas dzīves noteicēju.

Esiet pazīstami – tandēms laukos!

Pēc profesijas Ērika ir māksliniece, grafiķe, Aigars – dizainers. Ērika stāsta, ka kopā viņi ir saskanīgs tandēms, kas viens otru papildina. Pārim ir savs uzņēmums “Lampu dizaina darbnīca”, kurā tiek dizainēti un izgatavoti gaismas ķermeņi, mākslas lampas un skulptūras. Papildus tam Ērika zīmē, ilustrē grāmatas un glezno. Māksliniece atminas, ka Rīgā gleznot bijis neiespējami, savukārt, dzīvojot laukos, gleznas “nāk” pašas.

09.07.2021

Noslēdzoties Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas Lauku foruma izsludinātajai akcijai “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!”, tika saņemti 32 pieteikumi. Ar līdzcilvēku palīdzību tika uzmeklēti jauni, enerģiski un iedvesmojoši jaunienācēji. Viņu pieredze palīdz stiprināt pārliecību, ka dzīve arī reģionos var būt piesātināta un rosīga.

Egila (Kārķu pagasts, Valkas novads) stāsts ir par pozitīvu dzīves uztveri un vēlēšanos dalīties.  Akcijā viņu pieteica divas reizes. Pieteikumos tika uzsvērta Egila apņēmība uzsākt dzīvi laukos bez priekšzināšanām, kā arī izcelta viņa atsaucība un spēja motivēt vietējos iedzīvotājus aktīvai un izzinošai ikdienai.

06.07.2021

Noslēdzoties Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas Lauku foruma organizētajai akcijai “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!”, saņemti 39 pieteikumi. Kopumā pieteikti 32 jaunienācēji, kas pārcēlušies uz dzīvi Vidzemes laukos ne senāk kā pirms septiņiem gadiem (daži no jaunienācējiem pieteikti vairākas reizes). Vidzemnieku atzinība, piesakot savus jaunos kaimiņus, parāda, ka jaunienācēji ir ievēroti un akceptēti kā vietējās kopienas pilnvērtīgi dalībnieki.

Apkopojot pieteikumus redzams, ka ne visi jaunienācēji strādā lauksaimniecības nozarē – viņi atraduši veidu, kā būt kontaktā ar ārpasauli un turpināt iepriekš uzsāktās lietas, neizejot no savas lauku sētas. Nereti, pārceļoties, nomainīta arī nodarbošanās.

13.05.2021

Līdz 28. aprīlim vidzemnieki aicināti iesaistīties akcijā “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!” un pieteikt sev zināmus jaunienācējus – kaimiņus, kuri pārcēlušies uz dzīvi Vidzemes laukos vai mazpilsētā un varētu būt iedvesmas stāsts arī citiem potenciālajiem vidzemniekiem. Stiprinot pārliecību, ka dzīve arī reģionos var būt piesātināta un rosīga, Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas Lauku forums meklē aktīvus jaunienācējus, kas nodarbojas ar uzņēmējdarbību, strādā attālināti, dzīvojot savā lauku sētā vai arī ir atveduši jaunas idejas un svaigas vēsmas un tās iedzīvina vietējā kopienā.

12.04.2021

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) Attīstības programmas 2021-2027 izstrādes ietvaros š.g. februārī un martā organizēja tematiskās diskusijas, kurās piedalījušies 336 dalībnieki, kas sešās kopā sanākšanas reizēs izteikuši 2069 komentārus, idejas un priekšlikumus. Rakstiski saņemti vēl 96 komentāri, tādējādi pavisam kopā publiskās apspriešanas ievaros par dokumenta 1. redakciju saņemti 2165 priekšlikumi.

18.03.2021

No 2021. gada 8. februāra līdz 9.martam Vidzemes plānošanas reģions (VPR) organizē Attīstības programmas 2021-2027 1. redakcijas projekta publisko apspriešanu, kuras laikā Vidzemes un citu novadu iedzīvotāji snieguši vērtīgu pienesumu Attīstības programmas izstrādē. Otrdien, 9. martā plkst. 10:00 aicinām satikties noslēdzošajā tiešsaistes tematiskajā diskusijā “Uzņēmējdarbība”, lai kopīgās diskusijās rastu jaunus risinājumus uzņēmējdarbības un inovāciju ekosistēmas attīstībai reģionā.

04.03.2021

Turpinot uzsākto ieceri – Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas izstrādi nākamajiem septiņiem gadiem veikt kopā ar vidzemniekiem – , š.g. 26. februārī plkst. 10.00 tiks organizēta tiešsaistes tematiskā diskusija “Dabas kapitāls, aprites ekonomika”. Tematiskās diskusijas Vidzemes plānošanas reģions (VPR) organizē Attīstības programmas 2021-2027 1. redakcijas projekta publiskās apspriešanas ietvaros.

Ar iedzīvotājiem pavisam kopā plānots tikties sešas reizes. Pirmā kopā sanākšana jau veiksmīgi aizvadīta, tajā diskutējot par kultūras, dabas un kultūras mantojuma, kā arī spēcīgu kopienu jautājumiem. Pirmajā organizētajā tiešsaistes pasākumā-diskusijā  tikās 85 interesenti ne tikai no Vidzemes, bet visas Latvijas.

24.02.2021

Vidzemes plānošanas reģions aicina interesentus ne tikai individuāli iesniegt savus precizējumus un komentārus par Attīstības programmas 2021-2027 1. redakcijas projektu, bet piedalīties arī tematiskajās diskusijās, kas papildus tiek organizētas publiskās apspriešanas ietvaros.

Pirmā no tematiskajām diskusijām notiks šo piektdien, 19. februārī plkst. 10.00, aicinot tiešsaistē pieslēgties ikvienu interesentu, kas varētu sniegt būtisku ieguldījumu kultūras, dabas un kultūras mantojuma un spēcīgu kopienu jautājumos.

16.02.2021

No 2021. gada 8. februāra līdz 9. martam publiskajai apspriešanai tiek nodots Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas 2021.-2027. gadam 1. redakcijas projekts. Ikviens interesents, kam rūp Vidzemes nākotne, tiks aicināts mēneša laikā iesniegt savus komentārus par plānošanas dokumenta stratēģiskā ietvara saturu un nepieciešamajiem papildinājumiem.

Attīstības programmas 1. redakcijas projektā ietverta aktualizēta pašreizējās situācijas analīze, kopsavilkums, vidēja termiņa prioritātes un rīcības virzieni, uzraudzības un novērtēšanas kārtība.

08.02.2021

Vidzemes plānošanas reģions, turpinot darbu pie jaunās Attīstības programmas izstrādes, kas turpmākos septiņus gadus būs Vidzemes reģiona attīstības ceļakarte, uz tiešsaistes tikšanos aicināja Vidzemes plānošanas reģiona Konsultatīvo padomi. Konsultatīvās padomes sēde š.g. janvāra beigās tika organizēta ar mērķi izvērtēt Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas 2021-2027 stratēģiskā ietvara 1. redakciju. Tādējādi padomes locekļiem vērtēšanai tika nodoti izvirzītie Vidzemes mērķi un prioritātes turpmākajiem gadiem, kas iepriekš tika identificēti kopīgajās diskusijās ar sabiedrības pārstāvjiem, organizējot 2020. gadā četrās tematiskās fokusgrupas.

01.02.2021

Izvirzot jaunienācējus laukos kā vienu no prioritārajām mērķgrupām lauku reģionu attīstībai Eiropā, digitālā pieredzes stāstu atlantā publicēti 13 stāsti no visas Eiropas, tostarp arī no Vidzemes reģiona, plašākai sabiedrībai atklājot Burkānciema siera darītavas saimnieku dzīvesstāstu par pārmaiņām, kas notikušas pēc pārcelšanās uz dzīvi laukos Madonas novadā.

07.01.2021

Vidzeme ir talantīgus un darbīgus cilvēkus piesaistošs, labi savienots, iekšēji integrēts un drošs reģions, kas spēj elastīgi piemēroties izaicinājumiem, ir konkurētspējīgs un tiecas uz izcilību noteiktās reģiona viedās specializācijas jomās – tā skan vīzija, kuras ietvaros Vidzemes plānošanas reģions izstrādā jauno reģiona Attīstības programmu 2021.-2027. gadam. Programmas izstrādē iesaistīti sabiedrības pārstāvji, kuri tematiskās fokusgrupās diskutē par izaicinājumiem,  prioritātēm un aktivitātēm, kas ir būtiski, domājot par reģiona attīstību un sasniedzamajiem mērķiem.

10.12.2020

Pēdējie mēneši ir bijuši nozīmīgi projekta “Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem” (PoliRural) komandai. Kopā 36 partneri no 16 valstīm strādā vienoti, lai sekmētu lauku dzīvotspēju Eiropā un politikas attīstību reģionos. “PoliRural” pilotaktivitātes tiek īstenotas 12 lauku reģionos, tostarp arī Vidzemes plānošanas reģionā. Par “PoliRural” jaunākajām aktualitātēm lasiet projekta sagatavotajā ziņu lapā.

16.04.2020

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) marta sākumā aicināja ikvienu Vidzemes iedzīvotāju, potenciālo jaunienācēju un reģiona attīstībā ieinteresētu profesionāli aptaujas formā izvērtēt dzīves, uzņēmējdarbības, pakalpojumu saņemšanas u.c. apstākļus Vidzemē. Tika saņemtas vairāk nekā 430 atbildes, iezīmējot gan stiprās, gan vājās puses. Lai vēl detalizētāk apzinātu esošos izaicinājumus Vidzemē, šī gada 25. martā tiešsaistē notika pirmā VPR Konsultatīvās padomes sanāksme. Tās dalībnieki turpmākajos mēnešos līdzdarbosies un sekos līdzi VPR Attīstības programmas izstrādei.

03.04.2020

Līdz šī gada 4. martam aicinām piedalīties aptaujā ikvienu, kas dzīvo vai darbojas Vidzemes reģionā. Aptaujas mērķis ir izzināt galvenos faktorus, kas raksturo Vidzemes reģiona pievilcību un konstatēt galvenās problēmas, ar ko vidzemnieki saskaras. Katrs izteiktais viedoklis palīdzēs novērtēt pašreizējo situāciju un izstrādāt priekšlikumus Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmai (2021 – 2027), kā arī būs svarīgs turpmākās lauku attīstības politikas pilnveidošanai. 

26.02.2020

Lai saglabātu teritoriālo līdzsvaru, ir jārod arvien jauni stratēģiskie instrumenti un jāizmanto mūsdienīgas metodes, veidojot lauku teritoriju politiku un veicinot lauku pievilcību. Vidzemes plānošanas reģions ir uzsācis Attīstības programmas izstrādi nākošajam plānošanas periodam, un tam lielu atbalstu sniegs Horizon 2020 programmas projekts “Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem” (PoliRural) un tajā izmantotās mūsdienīgās plānošanas un analīzes metodes.

21.10.2019

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930