Sabiedriskā transporta jaunumi

Vidzemes plānošanas reģions informē, ka š.g. 5.novembrī Latvijas Republikas Ministru Kabinetā atkārtoti tika skatīts jautājums par trūkstošā finansējuma piešķiršanu reģioniem sabiedriskā transporta funkcijas pilnvērtīgai nodrošināšanai. Sēdes laikā tika pieņemts lēmums Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem ”Vidzemes plānošanas reģionam piešķirt 421 255 latus sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktībai reģionālajos vietējās nozīmes maršrutu tīkla maršrutos 2013.gada novembrī un decembrī. Uzdots sagatavot arī informāciju Satiksmes ministrijai par veiktajiem pasākumiem, lai iekļautos 2013.gada budžetā paredzētajā finansējuma apjomā, lai pēc tam arī šis jautājums tiktu skatīts Ministru Kabinetā.

Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas v.i. Lotārs Dravants uzskata: „Situācija, kādā šobrīd ir nonākuši plānošanas reģioni patiešām nav apskaužama. Netiek ņemta vērā mūsu finanšu līdzekļu plānošana un nepieciešamība vispirms domāt par reģiona iedzīvotāju un viņa pamattiesībām (nodrošinot iespēju brīvi pārvietoties un nokļūt līdz tādām vietām kā skola, doktorāts, aptieka, veikals). Jau vairākus gadus pēc kārtas tiek ievērojami samazināts finansējums sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai reģionos, aicinot mūs vai nu tikpat ievērojami samazināt sabiedriskā transporta kustību vai pretējā gadījumā mums jāskaidro, kāpēc nedrīkstam savus reģiona iedzīvotājus atstāt bez sabiedriskā transporta un tāpēc neiekļaujamies valsts piešķirto finanšu līdzekļu apjomā. Lēmumos nepastāv nekādas konsekvences – ja gada sākumā premjers Valdis Dombrovskis pauda valstisku nostāju, ka sabiedriskā transporta satiksme reģionos nevar tikt traucēta, t.i. nevar tikt ierobežota, tad pārmetumi plānošanas reģioniem par nespēju samērot piešķirtos finanšu līdzekļus ar pakalpojumu apmēriem ir vairāk kā nesaprotami. ”

Jāpiebilst, ka Ministru Kabineta sēdē pieņemtais lēmums par 421 255 latu piešķiršanu Vidzemes plānošanas reģionam, lai turpinātu sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos vietējās nozīmes maršrutu tīkla maršrutos 2013.gada novembrī un decembrī ir pietiekama, taču trūkstošie finanšu līdzekļi zaudējumu kompensēšanai pārvadātājiem par iepriekšējiem mēnešiem piešķirti netika.

 

Papildus informācija: Lotārs Dravants, Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas v.i. Mob. +371 26359634, lotars.dravants PIE vidzeme PUNKTS lv , www.vidzeme.lv

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Vidzemes plānošanas reģions, Mob.: +371 29454752, E-pasts: anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv , www.vidzeme.lv

08.11.2013

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031